Masz już konto? Zaloguj się

Kurs React

Wiele materiałów dostępnych w sieci zawiera wskazówki jak używać Reacta, jednak brakuje im praktycznego wymiaru. Stosowanie tej technologii w prawdziwym projekcie nieco różni się od prostych przykładów, które na ogół możemy znaleźć. Tak powstał pomysł na kurs React w Praktyce, w którym dowiesz się, z jakich technologii React developerzy korzystają na co dzień, jak konfigurują projekty, jak radzą sobie z problemami zarówno wynikającymi ze skomplikowania interfejsu, jak i logiki biznesowej zawartej w aplikacji.

64 lekcji

6h 51min

4 (14 oceny)

React - w Praktyce

Wiele materiałów dostępnych w sieci zawiera wskazówki jak używać Reacta, jednak brakuje im praktycznego wymiaru. Stosowanie tej technologii w prawdziwym projekcie nieco różni się od prostych przykładów, które na ogół możemy znaleźć. Tak powstał pomysł na kurs React w Praktyce, w którym dowiesz się, z jakich technologii React developerzy korzystają na co dzień, jak konfigurują projekty, jak radzą sobie z problemami zarówno wynikającymi ze skomplikowania interfejsu, jak i logiki biznesowej zawartej w aplikacji.

Zróbmy to jak trzeba!

Narzędzia typu ESlint, Prettier, Husky czy lint-staged niezmiernie pomagają nam w pracy. Problem jednak polega na tym, że ich konfiguracja bywa kłopotliwa. W tym kursie dowiesz się, jak poprawnie skonfigurować te narzędzia, tak, aby nie wchodziły ze sobą w konflikty i pomagały nam pisać lepszy kod.

CSS in JS?!

Brzmi jak zły pomysł? Wcale nie! CSS in JS to rewolucyjne podejście, które pozwala nam tworzyć style bezpośrednio w komponentach. Dzięki bibliotece Styled Components możesz wpływać na ich stan, wygląd i wiele innych rzeczy. To niezwykłe narzędzie, wprowadzające powiew świeżości dla ludzi zmęczonych czystym CSS.

Storybook – czyli opowieść o komponentach

Dokumentowanie wyglądu i zachowania naszych komponentów bywa kłopotliwe. Jeśli jednak użyjemy odpowiednich narzędzi, staje się banalne! Storybook w połączeniu z podejściem atomic design pozwoli nam na stworzenie świetnie udokumentowanych komponentów.

Problemy z layoutem

React w Praktyce nie byłby... praktyczny, gdyby nie pokazanie tego, w jaki sposób rozwiązuje się problemy z layoutem aplikacji. Sidebary, szablony, powtarzalne komponenty – to wszystko poznasz w tym kursie.

Poznaj Reduxa

Tworzenie store, czyli warstwy z danymi w naszej aplikacji dla wielu bywa wyzwaniem dość trudnym. Wynika to często z tego, że przykłady Reduxa bywają niepraktyczne. W tym kursie dowiesz się, w jaki sposób działa Redux – zaczniemy od podstaw, a skończymy na rozbudowanej strukturze danych. Dzięki temu zobaczysz, że nie taki Redux straszny jak go malują.

Halo, backend?

Aplikacja frontendowa bez backendu może istnieć, choć jej możliwości będą zdecydowanie ograniczone. A już na pewno będzie ona miała kiepską pamięć. Dlatego w tym kursie stworzymy lokalną wersję backendu połączoną z MongoDB na mLab. W ten sposób będziemy mogli dłużej przechowywać dane zapisane w naszych komponentach.

Wprowadzenie do testów

O testach można mówić wiele. To niezwykle rozległy temat, dlatego zanim zaczniesz je pisać na poważnie, chcę Ci pokazać jak możesz poćwiczyć podstawowe rzeczy. Poznasz narzędzie JEST, które odpowiada za uruchamianie testów, oraz wprowadzę Cię do react-testing-library, jednej z najpopularniejszych bibliotek do testowania aplikacji reactowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs przeznaczony jest dla osób, które lada dzień będą aplikować na stanowiska juniorskie jako React developer. Zawarłem w nim wiele aspektów pracy z React, które zdarzają się w prawdziwej pracy. Ponadto skorzystać mogą z niego osoby, które znają inny framework JS i chcą nauczyć się Reacta, jednak kursy od podstaw są dla nich zbyt proste.

Czego się nauczysz?

 • Praktyczne zastosowanie React

 • Konfiguracja projektu

 • Konfiguracja ESlint, Prettier, Husky

 • Wykorzystanie Styled Components

 • Stworzenie Storybooka

 • Stworzenie zaawansowanego interfejsu aplikacji

 • Łączenie frontendu z backendem za pomocą API

 • Wprowadzenie do testów

Zawartość

React

8 rozdziały 64 lekcji 6h 51min

 • Wstęp

  17min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  4min

  Dlaczego React w praktyce?

  Podgląd lekcji

  5min

  Co będziemy tworzyć?

  5min

  Czego nauczysz się w tym kursie?

  Podgląd lekcji

  3min

 • Setup projektu

  34min

  Konfiguracja projektu

  6min

  Konfiguracja ESlint

  7min

  Zmiana reguł ESlint

  5min

  Konfiguracja Prettiera

  7min

  Konfiguracja Husky i Lint-staged

  9min

 • Styled components

  33min

  Wstęp do styled components

  5min

  Styled components – konfiguracja

  4min

  Struktura projektu

  7min

  Przekazywanie propsów

  6min

  Przekazywanie propsów cz.2

  5min

  Tworzenie globalnych stylów

  7min

 • Storybook

  34min

  Konfiguracja storybooka

  7min

  Pierwszy komponent

  5min

  Storybook knobs

  7min

  Wstęp do atomic design

  5min

  Theme Provider

  6min

  Globalne zmienne

  4min

 • Tworzenie interfejsu

  1h 42min

  Komponent Input

  7min

  Podawanie ikony jako props

  7min

  Tworzenie molekuły karty

  11min

  Rozbudowa komponentu karty

  7min

  Rozbudowa komponentu karty cz.2

  6min

  Dodawanie react router

  7min

  Stworzenie sidebara

  9min

  Osadzanie sidebara w aplikacji

  8min

  Przygotowanie szablonu dla notatek

  6min

  Przygotowanie szablonu dla notatek cz.2

  7min

  Widok szczegółów notatki

  7min

  Widok szczegółów notatki cz.2

  9min

  Widok szczegółów notatki cz.3

  9min

 • React Redux

  1h 49min

  Wprowadzenie do Reduxa

  Podgląd lekcji

  8min

  Jak działa reducer

  7min

  Czym jest action creator

  4min

  Konfiguracja React Redux

  6min

  Łączenie store z komponentem

  10min

  Instalacja narzędzi developerskich

  7min

  Tworzenie akcji usunięcia elementu

  7min

  Usuwanie elementów ze store

  7min

  Refactoring aplikacji

  10min

  Wprowadzenie do Higher Order Component

  8min

  Ulepszanie aplikacji dzięki HOC

  3min

  Tworzenie panelu dodawania notatek

  7min

  Renderowanie warunkowe i animacje

  6min

  Dodawanie notatek

  8min

  Konfiguracja formika

  11min

 • Dodawanie Backendu

  1h 8min

  Czym jest API

  8min

  Lokalna konfiguracja backendu

  4min

  Bonus - MongoDB Atlas

  5min

  Czym jest Axios

  5min

  Akcja logowania

  9min

  Logowanie użytkownika

  5min

  Pobieranie danych z backendu

  8min

  Ekran ładowania wyników

  4min

  Wyświetlanie pojedynczej notatki

  5min

  Wyswietlanie pojedynczej notatki cz. 2

  6min

  Usuwanie elementów

  6min

  Dodawanie elementów

  4min

 • Podstawy testowania

  14min

  Rodzaje testów

  3min

  Czym jest JEST?

  6min

  Piszemy pierwszy test

  5min

Autor kursu

Adam Romanski

Frontend developer & YouTube Creator

Średnia ocen autora: 5

Bio
Cześć! Nazywam się Adam Romański i sam siebie nazywam kreatywnym front-endowcem, ponieważ zanim dołączyłem do branży IT, wiele lat spędziłem pracując jako copywriter. Na co dzień pracuję w jednym z największych software house'ów w Polsce, realizując ambitne projekty dla zagranicznych klientów. Dzięki tej pracy zdobyłem sporo doświadczenia, którym chętnie się z Tobą dzielę. W moim przypadku pasja do uczenia innych przejawia się także w inny sposób. „Po godzinach” zajmuję się vlogiem Hello Roman na YouTube, który w kilka miesięcy zdobył prawdziwą rzeszę fanów. Możesz go odwiedzić klikając w ten link: https://youtube.com/helloroman Do tej pory zrealizowałem wiele projektów zarówno w React, Vue, Gatsby jak i innych technologiach, co pozwoliło mi nabrać pewności siebie a także poszerzyć nieco moje perspektywy. Liczę, że moje kursy dadzą Ci to samo! To dla mnie ogromne wyróżnienie, lecz także ogromna odpowiedzialność. Za pośrednictwem vloga opowiadam o moich przemyśleniach dotyczących programowania, branży IT, a także tworzę materiały z praktycznymi, technicznymi poradami. Do tej pory zrealizowałem wiele projektów zarówno w React, Vue, Gatsby jak i innych technologiach, co pozwoliło mi nabrać pewności siebie a także poszerzyć nieco moje perspektywy. Liczę, że moje kursy dadzą Ci to samo!
Inne kursy tego autora
Gatsby.js React React React

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Bardzo dobry kurs.

Marcin Rycko

19 stycznia 2021

Mateusz Przybysz

5 stycznia 2021

Merytorycznie - bardzo dobrze, sposób przedstawienia także na duży plus. Mimo wszystko płacąc abonament miesięczny warto byłoby uaktualnić niektóre rzecz, które dla doświadczonych osób wymagałyby poświęcenia dosłownie chwili. Drugi dział czyli setup projektu jest nie do zrobienia bez notatek osób, które znalazły rozwiązania w sieci gdzie tak na prawdę na poczatku kursu to tylko frustruje bo nie napisaliśmy jeszcze linijki kodu a już nic nie działa. Następnie mamy dział Storybook, który jest kompletnie nieaktualny. Można by to przeżyć gdyby nie to, że autor buduje wszystkie komponenty podglądając je live właśnie w Storybook. Poza importami składnia w SB 5.0 a 6.0 jest całkowicie inna dlatego, robiąc kurs nie zadziała ani jeden komponent. Oczywiście, po to jest dokumentacja, żeby doczytać ale z drugiej strony po to się kupuje kurs trwający 6 godzin, żeby szybko opanować nową technologię po " "przesiadce" z innej. Co do samego kursu to czas jego trwania zdecydowanie skraca przyspieszone x20 tempo podczas pisania/wklejana kodu. Niekiedy ciężko nawet znaleźć jedną klatkę, w której można by skontrolować czy się dobrze napisało kod. Owszem, jest github ale nie o to chodzi żeby cały kod był copy/paste. Pomimo tego daje 4 gwiazdki bo można na tym kursie zbudować fajny projekt jak już przekopiemy się przez całą konfigurację :)

Michał

14 stycznia 2021

kurs mocno średni, wszystko wytłumaczone za krótko ciężko się odnaleść dodadkowo sekcja storybook nie aktualna

Kacper

9 lutego 2021

Mateusz Woskowicz

26 lutego 2021

Magdalena Adamczyk

26 lutego 2021

Patryk

18 marca 2021

Joanna

4 czerwca 2021

Damian Kalka

7 lipca 2021

Rafał

17 lipca 2021

Marek Piotrowski

9 października 2021

Bardzo wartościowy kurs.

Paweł Baranowski

16 stycznia 2022

Zapieprza za szybko :P

Stefan Ziółkowski

28 marca 2022

Robert Dębicki

8 listopada 2023

Kurs React

 • 64 lekcji wideo

 • 6h 51min materiału

 • Ostatnia rewizja 25.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w React

 • 64 lekcji wideo

 • 6h 51min materiału

 • Ostatnia rewizja 25.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych