Masz już konto? Zaloguj się

Kurs React

W tym kursie dowiesz się, w jaki sposób wycisnąć w Reacta jak najwięcej. Odkryjesz jego prawdziwy potencjał i dogłębnie poznasz zagadnienia, które stanowią trzon tego frameworka.

48 lekcji

4h 55min

5 (22 oceny)

React - od Podstaw

Od kilku lat React niepodzielnie króluje wśród frameworków JavaScript. Ogromna swoboda jaką daje, intuicyjny sposób tworzenia komponentów i potężny ekosystem wspierający developera niemal w każdej sytuacji, to niewątpliwie największe zalety tej technologii. W tym kursie dowiesz się, w jaki sposób wycisnąć w Reacta jak najwięcej. Odkryjesz jego prawdziwy potencjał i dogłębnie poznasz zagadnienia, które stanowią trzon tego frameworka. Aby zrozumieć rzeczy zaawansowane, należy solidnie opanować podstawy – w tym własnie chcę Ci pomóc.

Wszystkie tresci podzielilem na piec rozdzialów, w których bedziemy rozwijac wymyslona przeze mnie aplikacje sluzaca do kolekcjonowania najciekawszych artykulów, notatek oraz kont twitterowych znalezionych w sieci.

Twoje pierwsze kroki w React

Zaczniemy od prostych widoków, na podstawie których wyjasnie Ci, co stoi u podstaw Reacta – dowiesz sie czym jest JSX, oraz poznasz pojecie komponentu funkcyjnego. Dzieki temu oswoisz sie ze skladnia Reacta, która poczatkowo moze wydawac sie nieco obca.

Witaj w swiecie komponentów

W React niemal wszystko opiera sie o komponenty. Czym one sa? Dowiesz sie tego w drugim rozdziale. Opowiem Ci jak je tworzyc oraz jak tworzyc relacje miedzy nimi. Wyjasnie Ci bardzo szczególowo jak dzialaja propsy oraz w jakich sytuacjach nalezy je wykorzystywac. Zobaczysz tez, jak w Reactcie pracujemy z danymi, jak mozemy je przetwarzac a nastepnie stosujac kilka strategii stylowania komponentów, wszystko wyswietlic w atrakcyjny sposób.

Komponenty z klasa

W trzecim rozdziale poznasz sposób konstruowania komponentów klasowych, posiadajacych wlasny stan, dzieki któremu stworzysz miedzy innymi dynamiczny, inteligentny formularz, a takze wiele innych interaktywnych elementów. Dzieki temu szybko zrozumiesz róznice miedzy komponentami funkcyjnymi a klasowymi.

Wytyczamy nowe sciezki

Kiedy juz poczujesz sie dosc pewnie budujac komponenty, dodamy tzw. routing w rozdziale czwartym, który pozwoli nam na stworzenie wielu podstron, które urozmaica nasza aplikacje – dowiesz sie dzieki temu jak integrowac dodatkowe narzedzie w naszym projekcie, oraz jak budowac bardziej skomplikowana strukture aplikacji.

Odkryj potencjal Reacta

Na sam koniec zostaimy sobie tzw. state managment, czyli zarzadzanie informacjami wspóldzielonymi przez wiele komponentów i podstron. Nie wykorzystamy jednak ani Reduxa ani Mobxa, poniewaz chce Ci pokazac, ze w samym Reactcie kryje sie ogromny potencjal nawet przy tak kompleksowych zadaniach. W tym przypadku uzyjemy Context API, który w latwy sposób pozwala nam teleportowac dane z jednego miejsca naszej aplikacji do drugiego. Podczas rozbudowywania naszej aplikacji o Context API dopracujemy tez wszystkie inne jej elementy, aby na samym koncu kursu wydeployowac nasz gotowy produkt w serwisie Netlify – zobaczysz, ze wypuszczenie aplikacji Reactowej do sieci i udostepnienie jej innym, jest niezwykle proste.W tym kursie skupiamy sie wylacznie na Reactcie z uzyciem jedynie niezbednych narzedzi. Wierze, ze doskonale opanowanie fundamentów, na których opiera sie ta technologia pozwoli Ci pózniej latwiej wkroczyc w swiat setek pluginów i paczek dostepnych w jego ekoystemie.

Dlaczego wybrac wlasnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, bys caly czas mógl go sledzic z zainteresowaniem i zaangazowaniem, a takze czerpac satysfakcje ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, która otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale równiez wskazówki od praktyka z wieloletnim doswiadczeniem, dzieki którym duzo latwiej bedzie Ci opanowac material.
 3. Uczysz sie na praktycznych przykladach. Kurs, który masz przed soba to esencja praktycznej wiedzy i doswiadczenia a takze wzorów, które oszczedza Ci godziny pracy i poszukiwan.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs powstal z mysla o osobach chcacych zaczac swoja przygode z frameworkami JavaSript. Zaklada on wiedze na temat podstaw JavaScript (w tym ES6), jednak przy bardziej skomplikowanych rozwiazaniach zawsze pojawia sie slowo wyjasnienia. \n\nPoziom kursu zostal dopasowany do osób, które maja za soba juz kilka projektów w czystym JavaScript i chca wejsc na wyzszy poziom, przygotowujac sie tym samym do pracy z ta technologia.

Czego się nauczysz?

 • Doglebne wyjasnienie zasad rzadzacych Reactem

 • Stworzenie aplikacji wykorzystujacej potencjal Reacta

 • Wykorzystanie React Router i jego komponentów w praktyce

 • Przygotowanie do pracy w nowych projektach i z legacy code

 • Stworzenie struktury aplikacji w oparciu o najlepsze praktyki

 • Rozwiazania pochodzace z prawdziwej pracy nad wieloma projektami

Zawartość

React

7 rozdziały 48 lekcji 4h 55min

 • Wstęp do kursu

  16min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  5min

  Czym jest React

  6min

  Jakie problemy rozwiązuje React

  2min

  Czego dowiesz się w tym kursie

  3min

 • Pierwsze kroki

  23min

  Render po raz pierwszy

  5min

  Czym jest JSX

  Podgląd lekcji

  6min

  Tworzenie komponentu funkcyjnego

  5min

  Przygotowanie struktury aplikacji

  7min

 • Podstawy komponentów

  42min

  Omówienie struktury projektu

  3min

  Przygotowanie pierwszych komponentów

  7min

  Stylowanie komponentu ListItem

  7min

  Dodawanie propsów

  8min

  Mapowanie tablicy

  5min

  Refactoring komponentu

  6min

  Czym są PropTypes

  Podgląd lekcji

  6min

 • Komponenty klasowe i stan

  1h 22min

  Nowe funkcje aplikacji

  4min

  Pierwszy komponent klasowy

  5min

  Modyfikowanie stanu komponentu

  5min

  Stary zapis komponentów klasowych

  5min

  Stworzenie rodzica ze stanem aplikacji

  6min

  Pobieranie danych od komponentów dzieci

  8min

  Dodawanie nowego elementu listy

  7min

  Dodawanie CSS Modules i SCSS

  8min

  CSS Modules w praktyce

  7min

  Refactoring formularza

  7min

  Ekstrakcja komponentu

  10min

  Renderowanie warunkowe

  10min

 • Podstawy routingu

  1h 13min

  Nowe funkcje aplikacji - routing

  4min

  Czym jest React Router

  3min

  Rozbudowa struktury aplikacji

  7min

  React Router - pierwsze kroki

  6min

  Czym jest Switch

  6min

  Tworzenie menu z komponentem NavLink

  7min

  Stylowanie headera

  10min

  Tworzenie modala

  7min

  Otwieranie i zamykanie modala

  6min

  Tworzenie dynamicznego formularza

  8min

  Renderowanie warunkowe pól formularza

  8min

 • Stan aplikacji z Context API

  50min

  Czym jest Context API

  9min

  Context API w praktyce

  7min

  Tworzenie inteligentnego formularza

  9min

  Instalujemy React Dev Tools

  4min

  Dynamiczne przypisywanie notatek do kategorii

  8min

  Wyświetlanie notatek w kategoriach

  8min

  Ostatnie poprawki

  5min

 • Podsumowanie

  11min

  Deployment aplikacji na Netlify

  4min

  Podsumowanie kursu

  6min

  Zakończenie

  1min

Autor kursu

Adam Romanski

Frontend developer & YouTube Creator

Średnia ocen autora: 5

Bio
Cześć! Nazywam się Adam Romański i sam siebie nazywam kreatywnym front-endowcem, ponieważ zanim dołączyłem do branży IT, wiele lat spędziłem pracując jako copywriter. Na co dzień pracuję w jednym z największych software house'ów w Polsce, realizując ambitne projekty dla zagranicznych klientów. Dzięki tej pracy zdobyłem sporo doświadczenia, którym chętnie się z Tobą dzielę. W moim przypadku pasja do uczenia innych przejawia się także w inny sposób. „Po godzinach” zajmuję się vlogiem Hello Roman na YouTube, który w kilka miesięcy zdobył prawdziwą rzeszę fanów. Możesz go odwiedzić klikając w ten link: https://youtube.com/helloroman Do tej pory zrealizowałem wiele projektów zarówno w React, Vue, Gatsby jak i innych technologiach, co pozwoliło mi nabrać pewności siebie a także poszerzyć nieco moje perspektywy. Liczę, że moje kursy dadzą Ci to samo! To dla mnie ogromne wyróżnienie, lecz także ogromna odpowiedzialność. Za pośrednictwem vloga opowiadam o moich przemyśleniach dotyczących programowania, branży IT, a także tworzę materiały z praktycznymi, technicznymi poradami. Do tej pory zrealizowałem wiele projektów zarówno w React, Vue, Gatsby jak i innych technologiach, co pozwoliło mi nabrać pewności siebie a także poszerzyć nieco moje perspektywy. Liczę, że moje kursy dadzą Ci to samo!
Inne kursy tego autora
Gatsby.js React React React

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Polecam, podstawy wytłumaczone dokładnie i po kolei

Magdalena Adamczyk

10 stycznia 2021

Mateusz Woskowicz

26 lutego 2021

Rafał Fuz

27 lutego 2021

Marek

11 marca 2021

Gorąco polecam kurs z podstaw Reacta :) Solidna dawka wiedzy.

Kasia Sabat

14 kwietnia 2021

Mega polecam cały kurs!

Paweł Rybus

27 maja 2021

Jeden z najlepszych kursów React jakie widziałem. Super!

user deleted

13 czerwca 2021

Marcin Piwko

14 czerwca 2021

Paweł Mazurek

9 czerwca 2021

Kacper

9 czerwca 2021

Cezary Petryka

27 lipca 2021

Dominika

12 października 2021

Świetny kurs. Wszystko prosto i wyczerpująco przedstawione. Nie ma poczucia, że coś zostaje niedopowiedziane albo przeskoczone. Polecam.

Paweł Baranowski

7 grudnia 2021

Kurs słaby, mało wiedzy, czas w kursie tracony na pisanie styli, tłumaczenie modułów es6 itp. (są od tego osobne kursy na eduweb). Porównajcie sobie kurs podstaw Vue od Piotra Palarza - ilość wiedzy i praktycznych przykładów - klasa sama w sobie.

Grzegorz

14 grudnia 2021

Paweł Zieliński

15 grudnia 2021

Beata

4 lipca 2022

Anna Gnoińska

27 czerwca 2022

Bogdan Czajkowski

13 lipca 2022

Kuba Różowicz

10 marca 2023

Marek Rozwałka

10 maja 2023

Michał

19 czerwca 2023

Dobrze tłumaczone i dzięki temu poznałem React nie mogę jednak dać 5 ze względu na pewne rzeczy: - Kurs nieaktualizowany, w kilku miejscach musiałem przerwać kurs aby doczytać jak aktualnie wykonuje się pewne rzeczy bo stosując kod z kursu program by po prostu nie zadziałał. - chaotycznie budowana aplikacja. Cały kurs budowana jest jedna aplikacja i czasem to co robiliśmy kilka kursów wcześniej nagle jest psute później. - Osobiście wolę formę kursu podzielonego na konkretne zagadnienia i opartego na krótkich przykładach praktycznych (jako początkujący jestem łatwiej w stanie ogarnąć kilkadziesiąt linijek kodu i wiedzieć co się dzieje, niż apkę budowaną przez cały kurs). Większa apka mogłaby być budowana na koniec jako podsumowanie całęgo kursu.

Jacek Wiącek

8 lipca 2023

Kurs React

 • 48 lekcji wideo

 • 4h 55min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w React

 • 48 lekcji wideo

 • 4h 55min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych