Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Magento 2

Magento 2 jest jednym z najpopularniejszych oraz najszybciej rozwijających się narzędzi umożliwiających tworzenie sklepów internetowych.

54 lekcji

5h 56min

5 (4 oceny)

Magento 2 - od Podstaw

Magento 2 jest jednym z najpopularniejszych oraz najszybciej rozwijających się narzędzi umożliwiających tworzenie sklepów internetowych. Pierwsza wersja została wydana w 2008 roku – jednak prawdziwa rewolucja nastąpiła po wdrożeniu wersji 2, w której wprowadzono szereg usprawnień obejmujących architekturę oraz wydajność systemu. Dodatkowo, przejęcie Magento Commerce przez Adobe w 2018 zwiększyło jego konkurencyjność jak i przyczyniło się do przyspieszenia rozwoju nowych funkcjonalności. Wiele firm korzysta z Magento ze względu na jego szerokie zastosowanie, dlatego też jeśli pracujesz w branży e-commerce korzystne może okazać się zainwestowanie w nowe umiejętności w zakresie developmentu Magento. Jeśli chcesz rozpocząć pracę z Magento lub już z niego korzystasz i chcesz lepiej zrozumieć jego działanie to ten kurs jest dla Ciebie. Dowiesz się w nim podstaw, które umożliwią Ci zrozumienie działania systemu, a także pozwolą na sprawniejsze rozwijanie nowych funkcjonalności zarówno w obszarze backend'u jak i frontend'u.

Wstęp do Magento 2

Zanim przejdziemy do omawiania możliwości Magento, przedstawię Ci w jaki sposób skonfigurować środowisko developerskie oraz jak zainstalować nowy projekt. Omówimy też polecenia i narzędzia, które są przydatne podczas pracy developerów.

Architektura

Rozpoczniemy od przedstawienia oraz omówienia funkcji poszczególnych katalogów, które znajdują się w projekcie. Po wstępie stworzymy swój pierwszy moduł oraz przedstawię podstawowe techniki wykorzystywane przez Magento do zarządzania konfiguracjami czy modułami.

Wprowadzenie do MVC

Magento wykorzystuje bardzo popularny wzorzec MVC, który składa się z trzech elementów. Aby z łatwością rozumieć jak system obsługuje żądania HTTP najpierw przestawię ogólne działanie MVC, a następnie jak to działa w Magento.

C jak Controller

Szczegółowe omówienie wzorca MVC rozpoczniemy od literki C czyli Controller'a. W tym rozdziale dowiesz się jak zarejestrować w systemie nową ścieżkę, jak pobierać parametry oraz w jaki sposób zwrócić rezultat odpowiedni dla danego przypadku.

V jak View

Gdy już zarejestrujemy nową stronę, konieczne będzie zdefiniowanie jej wyglądu. Dlatego też, przedstawię Ci jak to zrobić oraz jakie możliwości Magento udostępnia do manipulacji układem stron. Omówię różnice między kontenerem, a blokiem oraz pokaże jak modyfikować tagi w sekcji.

M jak Model

Aby wcześniej dodana strona była funkcjonalna, konieczna jest jej integracja z bazą danych. Do tego celu stworzymy m.in. Model, za pomocą którego będziemy komunikować się z MySQL. Przedstawię Ci też dobre praktyki, które pozwalają na tworzenie kodu wysokiej jakości.

Motywy

W ostatnim rozdziale omówimy konfigurację nowego motywu w Magento. Pozwoli Ci to zrozumieć jak tworzyć różne wersje wyglądu dla sklepów internetowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs w szczególności przyda się osobom, które chcą poznać podstawy framework'a Magento 2. Przedstawione w nim fundamentalne informacje pomogą zrozumieć sposób działania systemu, a także w jaki sposób można dodawać czy rozszerzać swój projekt o nowe funkcjonalności.

Czego się nauczysz?

 • Przygotowanie środowiska developerskiego

 • Przedstawienie narzędzi ułatwiających codzienną pracę

 • Omówienie struktury projektu oraz modułów

 • Wyjaśnienie działania wzorca MVC w oparciu o implementację Magento

 • Stworzenie własnego modułu od zera

 • Wyjaśnienie routingu oraz sposobu ładowania layoutu dla poszczególnych stron

 • Przedstawienie możliwości konfiguracji układu stron

 • Interakcja z bazą danych za pomocą modeli

 • Omówienie dobrych praktyk oraz zasad i wykorzystanie ich w praktyce

 • Konfiguracja nowego motywu

Zawartość

Magento 2

7 rozdziały 54 lekcji 5h 56min

 • Wstęp

  1h 24min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  4min

  Przegląd sklepu demonstracyjnego

  2min

  Instalacja PHP

  5min

  Instalacja Nginx

  4min

  Instalacja MySQL

  4min

  Instalacja Elasticsearch

  1min

  Tworzenie Projektu

  10min

  Instalacja sample data

  5min

  Przegląd komend CLI

  7min

  Najczęściej używane komendy CLI

  10min

  Generowanie URN

  6min

  Pomocne narzędzia dla developerów

  8min

  Deploy modes

  18min

 • Architektura

  45min

  Struktura projektu

  8min

  Struktura modułu

  6min

  Utworzenie nowego modułu

  Podgląd lekcji

  7min

  Kolejność ładowania modułów

  6min

  Scalanie plików XML

  13min

  Podział systemu na strefy

  Podgląd lekcji

  4min

 • Wprowadzenie do MVC

  9min

  MVC w skrócie

  3min

  MVC na przykładzie Magento

  6min

 • C jak Controller

  27min

  Definicja routingu - routes.xml

  8min

  Implementacja kontrolera

  Podgląd lekcji

  8min

  Dostępne typy rezultatów

  11min

 • V jak View

  1h 6min

  Wybieranie układu strony

  10min

  Kontenery oraz bloki

  4min

  Blok z "Hello world"

  7min

  Block vs ViewModel

  14min

  Przekazywanie argumentów do szablonu

  6min

  Konfiguracja kontenera oraz kolejność elementów

  7min

  Renderowanie bloków dzieci

  3min

  Widoczność bloku w zależności od konfiguracji

  3min

  Meta dane

  3min

  Dodanie CSS

  7min

  Dodanie JS

  3min

 • M jak Model

  1h 39min

  Przygotowanie tabeli dla modelu

  6min

  Definicja modelu oraz kolekcji

  7min

  Korzystanie z modelu

  10min

  Service contracts

  2min

  Interfejs dla danych

  8min

  Repozytorium - zapis modelu

  8min

  Repozytorium - pobranie modelu

  4min

  Dostosowanie kodu do service contracts

  12min

  Pobranie listy modeli - kolekcja

  9min

  Search Criteria - implementacja w repozytorium

  10min

  Search Criteria - wykorzystanie

  6min

  Niestandardowy router

  17min

 • Motywy

  22min

  Konfiguracja nowego motywu

  6min

  Rozszerzenie layoutu

  3min

  Nadpisanie layoutu

  1min

  Przenoszenie oraz usuwanie elementów layoutu

  3min

  Nadpisywanie szablonów

  4min

  Niestandardowe uchwyty layoutu

  4min

  Podsumowanie

  2min

Autor kursu

Patryk Waluś

Backend Developer

Średnia ocen autora: 5

Bio
Jestem Backend Developerem z 5 letnim doświadczeniem. Programowanie oraz świat IT jest moją pasją. W mojej pracy zajmuje się tworzeniem oraz rozwijaniem sklepów internetowych z wykorzystaniem framework'a Magento 2. Oddałem do użytku rozwiązania przeznaczone do sprzedaży B2C oraz B2B, projektowałem i implementowałem integracje z systemami ERP czy PIM. Od ponad roku posiadam certyfikat Magento 2 Certified Professional Developer. Lubię poszerzać swoją wiedzę, dlatego w wolnym czasie rozwijam swoje umiejętności w zakresie programowania. Uwielbiam też czytać książki typu self-development.
Inne kursy tego autora
Magento 2

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Najlepszy kurs o Magento jaki kiedykolwiek miałem okazję przerabiać. Patryk bardzo fajnie tłumaczy, wszystko jest zrozumiałe, a przykłady są dobrane idealnie. Mam nadzieję że powstanie kurs Zaawansowany. Polecam!

Dawid Owczarz

6 grudnia 2021

Robert Studziński

16 stycznia 2022

Adrian Kalinowski

20 marca 2022

Mateusz

26 sierpnia 2022

Kurs Magento 2

 • 54 lekcji wideo

 • 5h 56min materiału

 • Ostatnia rewizja 03.01.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w Magento 2

 • 54 lekcji wideo

 • 5h 56min materiału

 • Ostatnia rewizja 03.01.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych