Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Docker dla WebDevelopera

W tym materiale dowiesz się w jaki sposób możesz zacząć pracować z Dockerem i jak skonfigurować go do swoich potrzeb

1 lekcji

1h 33min

5 (12 oceny)

Docker dla WebDevelopera - Automatyzacja Środowiska

Docker nie bez powodu stał się popularnym narzędziem wykorzystywanym przez developerów zarówno w środowiskach lokalnym jak i produkcyjnym. W tym materiale dowiesz się w jaki sposób możesz zacząć pracować z Dockerem i jak skonfigurować go do swoich potrzeb. Na przestrzeni godziny poznasz najważniejsze koncepcje Dockera, które będziemy rozwijać w kolejnych kursach i Warsztatach - zapraszamy!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs ten jest przeznaczony dla Developerów. W szczególności wiedza przyda się osobom które jednocześnie pracują z kilkoma technologiami na tej samej maszynie - np. node, php lub python z bazą danych SQL i front-end w React. Docker pozwala raz skonfigurować środowisko programistyczne i wykorzystywać je jednocześnie na wielu maszynach kontrolując przy tym różnice wersji czy systemu. Warsztat w prosty sposób od podstaw i na praktycznych przykładach z życia wziętych wprowadza w pracę z Docker.

Czego się nauczysz?

  • Problemy z administracją i konfiguracją w pracy dewelopera

  • Czym jest docker i w czym jest lepszy od maszyny wirtualnej?

  • Jak działają kontenery, obrazy i wolumeny

  • Najważniejsze polecenia i narzędzia dockera

  • Łączenie kontenerów z siecią, publikacja serwera

  • Podłączanie trwałych wolumenów i mapowanie katalogów

  • Automatyzacja budowania obrazu z Dockerfile

  • Zarządzanie grupą kontenerów z docker compose

  • i wiele więcej... :-)

Autor kursu

Mateusz Kulesza

Senior Software Developer, Konsultant, Trener

Średnia ocen autora: 5

Bio
Senior Developer, Konsultant i Szkoleniowiec. Pracował z wieloma polskimi i zagranicznymi firmami nad projektami z sektorów E-Learning, Reklamy, E-Commerce, Transportu oraz Bankowości i Finansów. Z technologiami Internetowymi pracuje od ponad 10 lat. Pasjonat technologii Front-End, JavaScript'u a także Marketingu Internetowego i E-Commerce.
Inne kursy tego autora
Angular Angular Angular Angular Git

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Łukasz Krawczyk

30 marca 2021

Świetny warsztat. W końcu zrozumiałem jak działa łączenie kontenerów i jak sprawnie korzystać ze wszystkich komend. Super!

Mateusz Krówka

9 kwietnia 2021

Adrian Waśko

24 maja 2021

Polecam Warsztat. Bardzo dobry na poczatek drogi DevOps w kierunku konteneryzacji .

Michal Goryszewski

15 lipca 2021

jako uzupełnienie tematu polecam https://szkoladockera.pl/

Grzegorz Nęcka

18 września 2021

Łukasz Sadłowski

24 października 2021

Adrian Kalinowski

27 października 2021

Bartłomiej

24 kwietnia 2022

Mateusz Zwoliński

22 marca 2022

Mateusz

19 kwietnia 2022

Świetnie wytłumaczony temat !

Imię Nazwisko

4 czerwca 2022

Świetny materiał! Praca z nim jest niezwykle przyjemna. Wiedza została przekazana na najwyższym poziomie, od zabawnej krótkiej historii Dockera, aż po stworzenie automatyzacji w pliku docker-compose.yml. Mateusz wykazał się głęboką znajomością tematu i doskonale przekazał wszelkie informacje. Dziękuję za stworzenie tego warsztatu!

Daniel

3 lipca 2024

Kurs Docker dla WebDevelopera

  • 1 lekcji wideo

  • 1h 33min materiału

  • Ostatnia rewizja 30.03.2021

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w Docker dla WebDevelopera

  • 1 lekcji wideo

  • 1h 33min materiału

  • Ostatnia rewizja 30.03.2021

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych