Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Angular

Poznaj techniki pracy z Angular i naucz się front-endu z najnowszymi kursami!

33 lekcji

7h 1min

5 (5 oceny)

Angular - w Praktyce

Dla każdego kto pracował z Angularem przychodzi moment, w którym znajomość podstaw i pojedynczych technik to za mało. Gdy już poznasz mechanizmy Angulara następnym krokiem są dobre praktyki - właściwa struktura aplikacji, reguły UX / UI oraz dostępne narzędzia i biblioteki. Ponadto gdy aplikacja rośnie pojawiają się kwestie jakości kodu i wczesnego wykrywania błędów. W kursie tym skupiam się więc na 3 najważniejszych zagadnieniach - jakości kodu, użytecznym interfejsie oraz sprawnym zarządzaniu źródłami danych i stanem aplikacji.

Testowanie zautomatyzowane w praktyce

Podstawą produktywnej pracy z angularem jest możliwość zagwarantowania że wszystko działa bez potrzeby wielokrotnego “przeklikiwania” poszczególnych ekranów. W pierwszej części kursu omawiam więc temat testów automatycznych.Już po obejrzeniu pierwszych lekcji zobaczysz dlaczego warto testować kod i jak dzięki narzędziom dostarczonym z angularem jest to proste. Zobaczysz jak testowanie automatyczne pozwoli zaoszczędzić Ci wiele godzin spędzonych na szukaniu błędów.

UX z Angular Material Design

Za jakość aplikacji odpowiada nie tylko to czy działa ona poprawnie, ale w dużej mierze decyduje o tym dobry interfejs użytkownika oraz UX, czyli user experience. Dwie kolejne sekcje kursu poświęcone są właśnie dobremu UI oraz UX. Omawiam typowe problemy w oparciu o zasady i wskazówki specyfikacji Google Material Design - jednej z najbardziej szczegółowych specyfikacji UX. Wszystkie przykłady UI zarówno w wariantach desktopowych jak i mobilnych omówione są na przykładzie Angulara oraz obszernej biblioteki komponentów Angular Material. Zobaczysz nie tylko jak korzystając z gotowych komponentów błyskawicznie budować nowe funkcjonalności, ale przy okazji omówimy wiele praktycznych wskazówek oraz dobrych praktyk UX które warto wykorzystać w Twoich aplikacjach.

Komponenty Material oraz dobre praktyki

W ramach budowania interfejsów skupimy się na najmniejszych szczegółach takich jak prawidłowe zachowanie linków, przycisków oraz wskaźników przechodząc stopniowo do coraz większych elementów aplikacji takich jak nawigacja, układ strony, paski nawigacyjne czy okna dialogowe. Przy każdym etapie czeka Cię masa wskazówek, przykładów i rozwiązań typowych problemów user experience.

Formularze w stylu Material

Jednak UX to nie tylko wygląd i zachowanie pojedynczych elementów. W ostatnich sekcjach kursu dowiesz się jak projektować bardziej złożone interakcje z użytkownikiem. Zobaczysz wieloetapowe formularze kreatora oraz dowiesz się jak zarządzać stanem aplikacji oraz różnymi źródłami danych. Pokaże Ci jak zbudować samodzielnie sortowane, filtrowane i stronicowane źródła danych oraz połączyć je z różnymi komponentami UI takimi jak listy czy datagrid.

Projektowanie przepływu ekranów i nawigacji

Na koniec kursu zobaczysz jak możemy różne gotowe elementy UI połączyć w przepływ ekranów budując ścieżkę użytkownika. Zobaczysz jak prawidłowo zaprojektowane komponenty wraz z dobrze zaplanowanym UX pozwalają być niesamowicie produktywnym jednocześnie nie poświęcając jakości czy dobrej architektury aplikacji.

Dla kogo jest ten kurs?

Jest to kurs dla osób które już pracowały z angularem i chciałyby wyjść poza pojedyncze techniki oraz poznać proces projektowania aplikacji w praktyce z uwzględnieniem najlepszych praktyk programistycznych oraz user experience. Zarówno w wariancie webowym jak i projektując pod urządzenia mobilne.

Czego się nauczysz?

 • Poznaj automatyczne testy jednostkowe

 • Zastosuj komponenty Angular Material Design

 • Dobre praktyki UX w projektach Angular

 • Praktyczne wzorce budowania formularzy w stylu Material

 • Nawigacja w praktyce i responsywny układ strony

 • Dynamiczne tabele i konfigurowalne źródła danych

Zawartość

Angular

7 rozdziały 33 lekcji 7h 1min

 • Wprowadzenie

  3min

  Wstęp

  Podgląd lekcji

  3min

 • Konfiguracja

  18min

  Instalacja i konfiguracja

  Podgląd lekcji

  7min

  Przygotowanie projektu

  Podgląd lekcji

  11min

 • Testy jednostkowe

  2h 47min

  Konfiguracja testów

  12min

  Pokrycie linii kodu

  7min

  Jasmine i asercje testowe

  12min

  TestBed - uprząż testowa

  20min

  Fixtura komponentu i DebugElement

  15min

  Testowanie wiązań i wykrywanie zmian

  8min

  Testowanie interakcji ze szpiegiem

  12min

  Testowanie formularzy

  11min

  Testowanie formularza z ngModel

  13min

  Input i Output w testach komponentów

  25min

  Mockowanie Usług i Observable

  32min

 • Material Design

  1h 52min

  Instalacja Material Design

  8min

  Przykłady Angular Material

  11min

  Ikony i wskaźniki

  13min

  Interakcje - przyciski i linki

  14min

  Paski nawigacji i przycisk FAB

  14min

  Menu kontekstowe

  16min

  Listy elementów, wiersze i kolumny

  13min

  Listy szczegółów i akcji

  10min

  Przykład praktyczny - Kontakty

  12min

 • Formlarze Material Design

  1h 29min

  Formularze w Material Design

  10min

  Kontrolki w stylu Material

  17min

  Walidacja i komunikaty błędów

  18min

  Pola daty i okno kalendarza

  23min

  Wybór i podpowiadanie - Autocomplete

  22min

 • Stan aplikacji i nawigacja

  1h 5min

  Nawigacja boczna i offcanvas

  17min

  Dynamiczna tabela z danymi

  16min

  Paginacja źródła tabeli

  19min

  Sortowane kolumny tabeli

  13min

 • Zakończenie

  3min

  Zakończenie

  3min

Autor kursu

Mateusz Kulesza

Senior Software Developer, Konsultant, Trener

Średnia ocen autora: 5

Bio
Senior Developer, Konsultant i Szkoleniowiec. Pracował z wieloma polskimi i zagranicznymi firmami nad projektami z sektorów E-Learning, Reklamy, E-Commerce, Transportu oraz Bankowości i Finansów. Z technologiami Internetowymi pracuje od ponad 10 lat. Pasjonat technologii Front-End, JavaScript'u a także Marketingu Internetowego i E-Commerce.
Inne kursy tego autora
Angular Angular Angular Angular Git

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Bardzo ciekawy i dobrze poprowadzony kurs. Pytanie czy (a jeśli tak, to kiedy) będą kolejne lekcje.

Maciej Sowiński

17 stycznia 2020

polecam

Miłosz Zajonc

29 marca 2020

<3!

Michał Kowalczyk

30 czerwca 2020

Magdalena Adamczyk

17 marca 2021

Bardzo dobrze wytłumaczone testy jednostkowe, ktoś w końcu zrobił o tym kurs!

Paweł Zieliński

12 sierpnia 2022

Kurs Angular

 • 33 lekcji wideo

 • 7h 1min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w Angular

 • 33 lekcji wideo

 • 7h 1min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych