Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Angular

Poznaj od podstaw framework Angular w najnowszej wersji! >>

33 lekcji

6h 45min

5 (9 oceny)

Angular - od Podstaw

Angular to jeden z najbardziej popularnych i cenionych frameworków front-end na świecie. Trudno się temu dziwić, ponieważ dzięki świetnej współpracy z najnowszymi technologiami jest to także rewolucja w produktywności i komforcie tworzenia aplikacji internetowych. Obecnie Angular jest też jedną z najbardziej cenionych umiejętności w CV front-end developera, co sprawia, że nasz nowy kurs to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto zajmuje się front-endem i chce poznać Angular od podstaw!

Dynamiczny HTML i CSS

Pierwsze dwa działy kursu są idealne dla osób które rozpoczynają swoją przygodę z Angularem i stanowią wprowadzenie do frameworka. Zaczynamy od prostych przykładów, gdzie budujemy formularz zapisu na newsletter. Jest to przykład pozornie prosty, ale dzięki łatwości z jaką Angular wprowadza dynamizm, manipulacje wyglądem a nawet animacje wcale taki nie będzie. Zobaczysz, że nawet prosty przykład możemy zamienić w interaktywny, dynamiczny interfejs, który wciągnie użytkownika!

Zbuduj Portfolio razem z kursem

W kolejnych sekcjach kursu nie robimy prostych ćwiczeń, ale krok po kroku budujemy prawdziwy projekt. Jeśli marzyło Ci się stworzenie i opubliklowanie eleganckiej strony WWW lub aplikacji z Twoim CV oraz listą projektów, to nie musisz marzyć dalej. Możesz podążać krok po kroku i z każdą lekcją budować własną stronę portfolio. Będziesz zaskoczony, że z podstawową znajomością JavaScript, HTML i CSS zaczniesz błyskawicznie tworzyć złożone eleganckie i interaktywne interfejsy użytkownika.

Produktywność i błyskawiczne tworzenie aplikacji

W kursie stawiam na produktywność. Koniec że żmudnym klepaniem setek lini HTML i CSS, koniec z zawiłym kodem jQuery. Wykorzystując bibliotekę Bootstrap i modyfikując gotowe elementy HTML możemy skupić się na tym co najważniejsze. Zobaczysz jak wykorzystać interpolacje i wiązania by struktura HTML i CSS zmieniała się sama po każdej akcji użytkownika. Dzięki poprawnemu użyciu mechanizmów Angulara, mozolna praca z DOM, którą znasz np. z jQuery staje się zbędna. Angular renderuje interfejs za Ciebie - prosto z danych które umieścisz w komponentach.

Formularze i komunikacja z REST API

Już w pierwszych sekcjach kursu dowiesz się jak wykorzystać moduł formularzy w praktyce, by tworzyć automatyczne dynamicznie generowany formularze i pobierać z nich dane. Dowiesz się także jak znając wyłącznie podstawy JavaScript połączyć naszą stronę portfolio z serwerem i pobrać pliki JSON, w tym nasze projekty, opisy i zdjęcia ze zdalnego serwera!

Jak działa Angular? Wykrywanie zmian i optymalizacje

Podczas pracy nad Twoim portfolio nie tylko poznasz podstawy pracy z angularem, ale w kilku lekcjach zagłębimy się na chwilę w samo działanie Angulara. O ile jest to wiedza zaawansowana, tak znajomość mechanizmów wykrywania zmian już na samym początku pracy z Angularem da Ci lepsze zrozumienie tego narzędzia i pozwoli pisać kod który będzie nie tylko prosty i czytelny ale też będzie działał błyskawicznie. W tym kursie nie tylko pokazuje jak czegoś użyć, ale kiedy, dlaczego oraz jak to działa od środka. Nawet jeśli Angular nie jest dla Ciebie nowością - ten kurs da Ci głębsze zrozumienie jego koncepcji.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs przygotowałem dla osób początkujących w Angularze, ale w taki sposób by mógł on służyć także do powtórzenia, uporządkowania wiedzy czy uzupełnieniu braków dla osób które pracowały już z Angularem. Jeśli jesteś front-end developerem, ale jeszcze nie miałeś okazji zapoznać się z Angular, lub chcesz uzupełnić szczątkową wiedzę o fundamenty - to jest kurs dla Ciebie! Dodatkowo, jeśli zaczynasz przygodę z front-end ale masz już podstawy HTML i JavaScript, to kolejny ważny krok na Twojej drodze do kariery!

Czego się nauczysz?

 • Kompletne podstawy Angular

 • Ciekawe, praktyczne projekty

 • Budowanie własnego Portfolio

 • Bardziej zaawansowane koncepcje

 • Formularze i REST API

 • I wiele więcej!

Zawartość

Angular

7 rozdziały 33 lekcji 6h 45min

 • Wprowadzenie

  21min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  7min

  Instalacja NodeJS i NPM

  Podgląd lekcji

  6min

  Konfiguracja Visual Studio Code

  Podgląd lekcji

  3min

  Narzędzia Angular CLI

  4min

 • Szablony i DOM

  1h 1min

  Tworzymy nowy projekt

  5min

  Główny komponent aplikacji

  6min

  Tworzymy pod-komponenty

  10min

  Interpolacja tekstu i wyrażeń

  10min

  Dynamiczne własności i atrybuty

  9min

  Lokalne referencje i zdarzenia

  13min

  Transformacje z użyciem Pipe

  8min

 • Dynamiczny CSS

  48min

  Projekt - Interaktywny formularz

  11min

  Dynamiczne style i jednostki CSS

  10min

  Dynamiczne klasy CSS i animacje

  9min

  Input i Output komponentu

  13min

  Wykrywanie danych przychodzących

  6min

 • Komponenty i dyrektywy

  53min

  Zasoby statyczne i biblioteki

  16min

  Organizacja i role komponentów

  11min

  Projekcja treści do komponentu

  8min

  Dyrektywy ngStyle i ngClass

  18min

 • Dyrektywy strukturalne

  45min

  Szablony i dyrektywy strukturalne

  8min

  Dynamiczna zamiana szablonu

  6min

  Wyświetlanie dynamicznych kolekcji

  11min

  Projekt - panel referencji

  19min

 • Praca z DOM

  1h 18min

  Biblioteki DOM w komponentach

  11min

  Optymalizacja wykrywania zmian

  20min

  Animacje i Dyrektywy behawioralne

  18min

  Łączenie dyrektyw i intersekcja DOM

  28min

 • Moduły wbudowane

  1h 40min

  Moduł i dyrektywy formularzy

  13min

  Formularze w praktyce

  26min

  Moduł Router i Nawigacja SPA

  17min

  Nawigacja parametryzowana

  20min

  Moduł klienta HTTP i wysyłanie zapytań

  24min

Autor kursu

Mateusz Kulesza

Senior Software Developer, Konsultant, Trener

Średnia ocen autora: 5

Bio
Senior Developer, Konsultant i Szkoleniowiec. Pracował z wieloma polskimi i zagranicznymi firmami nad projektami z sektorów E-Learning, Reklamy, E-Commerce, Transportu oraz Bankowości i Finansów. Z technologiami Internetowymi pracuje od ponad 10 lat. Pasjonat technologii Front-End, JavaScript'u a także Marketingu Internetowego i E-Commerce.
Inne kursy tego autora
Angular Angular Angular Angular Git

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Super kurs

Norbert Borkowski

10 listopada 2020

Świetny kurs.

Robert Studziński

20 listopada 2020

Fajny kurs. Głownie dla poczatkujacych.

Łukasz Gucma

22 listopada 2020

Bardzo dobry kurs dla osób początkujących

Łukasz Bielecki

27 stycznia 2021

Bardzo Dobry kurs

Paweł Pilarczyk

6 grudnia 2020

Roman Sródka

14 stycznia 2021

Magdalena Adamczyk

15 stycznia 2021

Paweł Zieliński

17 stycznia 2021

Marek

29 marca 2021

Kurs Angular

 • 33 lekcji wideo

 • 6h 45min materiału

 • Ostatnia rewizja 02.11.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w Angular

 • 33 lekcji wideo

 • 6h 45min materiału

 • Ostatnia rewizja 02.11.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych