Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Photoshop i Cinema 4D

Wejdź na najwyższy poziom pracy i naucz się jak po mistrzowsku łączyć elementy w trójwymiarze razem z ilustracją w Photoshopie

18 lekcji

6h 49min

Photoshop i Cinema 4D - Techniki Pracy

Wejdź na najwyższy poziom pracy i naucz się jak po mistrzowsku łączyć elementy w trójwymiarze razem z ilustracją w Photoshopie. Dowiedz się jak wykonać ustawić scenę, oświetlenie i materiały w Cinema 4D tak aby wydobyć z nich jak najwięcej przy użyciu najlepszych technik postprodukcji. Połącz magię edycji w Photoshop i wolności tworzenia obiektów 3D aby uzyskać powalające efekty i przewyższyć oczekiwania klientów, przy okazji odkrywając sekrety światowej klasy ilustratora, Wojciecha Magierskiego.

Praca na praktycznych przykładach

W kursie poznasz podstawy pracy w Cinema 4D niezbędne do tego, aby jak najszybciej przejść do praktycznych zagadnień i pracy z dwiema fantastycznymi ilustracjami. Wojciech Magierski rozłoży stworzone kreacje na czynniki pierwsze, odtwarzając krok po kroku wykonane w nich elementy graficzne, począwszy od stworzenia brył 3D aż po postprodukcję w Photoshop. Pokaże również jak efektownie ustawić scenę oraz światło a także zdradzi tajniki tworzenia materiałów.W kursie koncentrujemy się na kilku praktycznych ilustracjach, omawiając najskuteczniejsze techniki pracy z adjustami, warstwami mieszania i innymi ważnymi narzędziami w Photoshop. W ten sposób poznasz wszystkie techniki, które zostały wykorzystane podczas pracy nad projektami.

Projekt reklamowy

W pierwszej części kursu dowiesz się jak powstał projekt reklamy sportowych butów. Podczas tworzenia potrzebnych do ilustracji elementów desek oraz abstrakcyjnych kształtów, zapoznasz się zewszystkimi podstawowymi narzędziami w Cinema 4D. Dzięki omawianym technikom, przyspieszysz tempo swojej pracy i poznasz nieskończone możliwości modelowania w 3D. Ponadto, podczas postprodukcji, przekażemy Ci wiele przydatnych wskazówek na temat pracy w Photoshopie, w tym budowanie sceny, modyfikowanie oświetlenia oraz kompozycji, a także retusz przy użyciu adjustów.

Bajkowa kompozycja eduweb

W kolejnej części kursu zobaczysz kulisy powstawania reklamy Eduweb. To kolejna praca stworzona przez Wojciecha Magierskiego wyłącznie dla Was, wyłącznie po to, aby użyć jak największej ilości ciekawych technik i narzędzi. Dzięki tej pracy przeniesiesz się w bajkowy i kolorowy świat trójwymiaru. W tym przypadku nasza uwaga skupia się na umiejętnym modelowaniu - każdy element jest dokładnie omówiony przy użyciu rozmaitych technik pracy w programie Cinema 4D. Dużą rolę będą pełniły materiały i oświetlenie, dlatego też zostaną szczegółowo omówione w czasie tworzenia projektu. W tym projekcie w Photoshopie pracujemy mniej, aczkolwiek odgrywa on znaczącą rolę. Poznasz tajniki pracy z gotowym renderem, tak aby wyciągnąć z niego jak najwięcej.

Porażające efekty 3D

Dodatkowo, w kursie znajdziesz lekcję, w której omówionych jest kilka ciekawych i wcześniej nie wykorzystywanych efektów, które ożywią i urozmaicą twoją ilustrację. Dowiesz się jak przy użyciu narzędzia Cloner stworzyć obiekt z innych obiektów, na przykładzie głowy zbudowanej z kulek. Aby dodać trochę dynamiki i fantazji, utworzysz z nich eksplozje za pomocą narzędzi w Cinema 4D. Dzięki tym prostym efektom sprawisz ze twoja praca nabierze zupełnie innego wymiaru. Przy tym wszystkim autor przekaże Ci mnóstwo porad, kładąc nacisk na przydatne sztuczki w Cinema 4D, które przydadzą się w Twojej dalszej, kreatywnej pracy. Ucząc się ich, pobudzisz swoja wyobraźnie, gwarantujemy, ze praca w 3D stanie się jeszcze przyjemniejsza!

Płonący napis Husaria w Photoshopie

Finalnie, mały projekt który pokaże jak sprawnie posługiwać się narzędziami w Photoshopie. Wszystkie ówcześnie omówione techniki pracy w Photoshopie, pomogą w otrzymaniu tego imponującego efektu. Ten wręcz filmowy zabieg, kryje jeszcze pare sekretnych uwag Wojtka Magierskiego, dzięki którym nauczysz się jak pracować z tekstem.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Kompleksowe omówienie dwóch projektów wykonanych w Cinema 4D i Photoshop
 • Zbiór ciekawych porad, technik pracy i sztuczek
 • "Wiedzę tajemną" Wojciecha Magierskiego
 • Cała masa porad dotyczących popularnych narzędzi Cinema 4D i Photoshopa
 • Kreatywne podejście do filtrów, masek, pędzli i fotomanipulacji
 • Wiele interesujących technik pracy z modelowaniem, oświetleniem I teksturowaniem

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Photoshop Masterclass, to pozycja obowiązkowa dla każdej osoby, która pracuje w Photoshop. Przygotowany został z myślą o osobach, które dobrze opanowały podstawy programu, lub wykorzystują Photoshopa w swojej codziennej pracy. Osobom początkującym zdecydowanie polecamy wcześniejsze przerobienie Kursu Photoshop - Techniki Pracy, Kursu Photoshop dla Designerów, oraz Kursu Photoshop - Techniki Zaawansowane. Szczególnie polecamy także Kurs Photoshop Masterclass. Wszystkie te materiały składają się na Kompendium Photoshop, które jest kompleksowym i jedynym tego rodzaju zestawem materiałów do nauki Adobe Photoshop w sieci.

Czego się nauczysz?

 • Kompleksowe omówienie dwóch projektów wykonanych w Cinema 4D i Photoshop

 • Zbiór ciekawych porad, technik pracy i sztuczek

 • Wiedza tajemna Wojciecha Magierskiego

 • Cala masa porad dotyczacych popularnych narzedzi Cinema 4D i Photoshopa

 • Kreatywne podejscie do filtrów, masek, pedzli i fotomanipulacji

 • Wiele interesujacych technik pracy z modelowaniem, oswietleniem I teksturowaniem

Zawartość

Photoshop i Cinema 4D

1 rozdziały 18 lekcji 6h 49min

 • Kurs Cinema 4D

  6h 49min

  Wstęp do reklamy buta

  29min

  Tworzenie desek

  29min

  Pracujemy z falą z użyciem Nurbs

  17min

  Elementy kompozycji z Shape Sweep Nurbs

  7min

  Extrude i Lathe w Cinema 4D

  10min

  Podsumowanie projektu w C4D

  3min

  Postprodukcja w Photoshop

  57min

  Wstęp do projektu

  7min

  Modelowanie chmurki

  14min

  Tworzymy planetę 3D

  21min

  Budowanie silników

  32min

  Modelowanie rakiety w Cinema

  39min

  Tworzymy ufoludki

  42min

  Retusz renderu w Photoshop

  23min

  Trick z narzędziem Cloner

  18min

  Postprodukcja w Photoshop

  46min

  Tworzenie napisu Husaria

  15min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  2min

Autor kursu

Wojciech Magierski

Średnia ocen autora: 5

Bio
Wojciech Magierski - ilustrator, artysta cyfrowy - urodził się w 1983 r. Na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie. Jego ilustracje publikowane są w magazynach graficznych na całym świecie. W dosyć krótkiej karierze zawodowej osiągnął m.in. dwa znaczące sukcesy - jego projekty zostały zamieszczone na okładkach magazynów Advanced Photoshop w Wielkiej Brytanii oraz Computer Arts w Polsce. Pisze lekcje i nagrywa kursy video dla młodszego pokolenia grafików. W swojej twórczości koncentruje się na fotomanipulacjach i ilustracjach cyfrowych. Jest aktywnym uczestnikiem międzynarodowego kolektywu graficznego Slashthree i polskiego kolektywu Goverdose. Jego portolio znajduje się na stronie www.magierski.pl.
Inne kursy tego autora
ZBrush i Substance Painter ZBrush

Kurs Photoshop i Cinema 4D

 • 18 lekcji wideo

 • 6h 49min materiału

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Photoshop i Cinema 4D

 • 18 lekcji wideo

 • 6h 49min materiału

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych