Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Fotografii Podróżniczej

Ten kurs to obowiązkowa pozycja dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani podróżami oraz fotografią

51 lekcji

6h 46min

5 (5 oceny)

Fotografii Podróżniczej - w Praktyce

Ten kurs to obowiązkowa pozycja dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani podróżami oraz fotografią. Poruszymy kwestie praktyczne, tworząc przystępne kompendium wskazówek, takich jak wybór akcesoriów, przygotowanie do wyjazdu, wyszukiwanie interesujących tematów. Zajmiemy się również aspektami teoretycznymi i kulturowymi oraz trudnościami wiążącymi się z fotografowaniem odmiennych kultur, nieznajomych osób lub dzikich zwierząt. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę przed wyjazdem, w jego trakcie oraz po powrocie, a także jak sprawić, by wykonane zdjęcia przyciągały wzrok i były czymś więcej, niż zwyczajną dokumentacją podróży.

Fotografia podróżnicza jest specyficzną dziedziną, która łączy w sobie między innymi fotografię portretową, krajobrazową jak i przyrodniczą. Z tego powodu tematyka warsztatów wybiega daleko poza tematy ściśle związane z samym podróżowaniem i robieniem zdjęć podczas wyjazdu. W zwięzły sposób przekażemy Ci wiedzę o filtrach, lampach błyskowych, kalibracji monitora czy post-processingu. Ta duża dawka praktycznych umiejętności może być wykorzystana między innymi przez fotografów przyrodniczych, ślubnych czy sportowych – to informacje, które znacząco poszerzą Twoje kompetencje w zakresie wykonywania fotografii!

Przed wyjazdem

W części poświęconej przygotowaniom do wyjazdu dowiesz się jak znaleźć najlepsze miejsca i najlepszą porę dnia do fotografowania. Przekonasz się również w jaki sposób ustalić trasę podróży oraz co warto zabrać ze sobą. Nauczysz się wykorzystywać przydatne strony internetowe, które pomogą Ci w podróży, oraz dobierzesz w optymalny sposób sprzęt do fotografii podróżniczej. Omówimy również różnice między kompaktami, bezlusterkowcami a lustrzankami i opowiemy Ci, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru aparatu dla siebie.

Fotografujemy

W dalszym fragmencie kursu dowiesz się, jakie sztuczki stosuje fotograf w podróży oraz jak uniknąć najczęstszych błędów. Omówimy tematy związane z ostrością, plikami raw i histogramem. Dowiesz się, dlaczego warto poszerzać swój warsztat i jak wykorzystywać wybrane przedtem akcesoria. Omówimy różnice między filtrami na praktycznych przykładach, ukazujących ich zastosowaniu, a także przyjrzymy się różnym obiektywom. Na koniec czeka na Ciebie nieco teorii, dotyczącej filozofii i podejścia do fotografii w podróży.

Po powrocie

Omówimy wykorzystanie cyfrowej ciemni, bez wchodzenia w szczegóły dotyczące wywoływania pliku, zamiast tego przybliżając Ci najważniejsze zagadnienia dotyczące opisywania fotografii. Dowiesz się do czego służy EXIF IPTC, jak zarządzać kolorem i w jaki sposób rozpoznać, czy kolory widoczne na zdjęciu są zasługą pracy w Photoshopie. Będziesz umiał dobrać najlepszy dla siebie monitor oraz dobrze go skalibrować oraz nauczysz się profilować. Na koniec przedstawimy Ci temat tagowania twarzy, tworzenia cyfrowej bazy fotografii i zabezpieczania swoich zdjęć a także tworzenia backupu danych. Jeżeli interesuje Cię sprzedaż swoich fotografii – przekonasz się, w jaki sposób zarobić na swojej pasji.

Wiedza poparta latami praktyki

Masz niepowtarzalną okazję poszerzyć swoje kompetencje i odkryć na nowo fascynujący świat fotografii podróżniczej z ekspertem z tej dziedziny - Marcinem Dobasem. Fotograf już od wielu lat zabiera czytelników National Geographic w podróż po najdalszych zakątkach świata, i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. W przygotowanym przez niego materiale nie znajdziecie suchej teorii niepopartej doświadczeniem - każda z jego wskazówek oparta jest na bazie licznych wspomnień, anegdot i przeżyć, z których fotograf czerpał swoją wiedzę.

Więcej niż fotografia

Często, gdy podróżujemy, możemy tak skupić się na uchwyceniu idealnego kadru, że zapomnimy o wielu innych czynnikach decydujących o tym, czy z wyprawy przywieziemy prawdziwy, imponujący reportaż, czy tylko kolejny zbiór przypadkowych fotografii. Z tego powodu cały dział naszego kursu Marcin Dobas zdecydował się poświęcić na zagadnienia, które zazwyczaj nie są szeroko omawiane - takie jak to, w jaki sposób radzić sobie z tłumem w popularnych miejscach, jak poznawać obyczaje odmiennych kultur, jak być zawsze gotowym na doskonałe ujęcie ale też... Jak najlepiej zagadywać do nieznajomych osób, które tworzą niepowtarzalny klimat odwiedzanego przez nas miejsca.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został przygotowany z myślą o wszystkich osobach, które fotografują podczas wyjazdów. Wiele przydatnych informacji znajdą dla siebie również fotografowie, który do tej pory nie wgłębiali się w tajniki fotografii podróżniczej. Po kursie będziesz potrafił przygotować się do wyjazdu, wykorzystać możliwości wybranego sprzętu i w profesjonalny sposób przygotować i zabezpieczyć wykonane zdjęcia. Materiał dedykowany jest głównie dla tych osób, które mają już podstawy wiedzy na temat fotografii – jeżeli chcesz zbudować fundamenty pod dalsze rozwijanie swojej pasji, zachęcamy do zapoznania się z kursem na temat podstaw fotografii.

Czego się nauczysz?

 • Przygotowania przed wyjazdem

 • Dobór sprzetu i akcesoriów

 • Filtry, lampy, statywy, torby

 • Porady fotografii w terenie

 • Co nas czeka po powrocie

 • Fotografia podwodna

 • Selekcja i geotagowanie

 • Sprzedaz zdjec podrózniczych

Zawartość

Fotografii Podróżniczej

7 rozdziały 51 lekcji 6h 46min

 • Przygotowanie do Wyjazdu

  21min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  6min

  Co i gdzie fotografować?

  5min

  Światło, czyli kiedy robić zdjęcia

  10min

 • Sprzęt w podróży

  54min

  Kompakty i lustrzanki

  9min

  Bezlusterkowce

  8min

  Dlaczego wybrałem bezlusterkowce?

  10min

  Plecak

  10min

  Wnętrze Plecaka

  7min

  Obudowa podwodna

  10min

 • Akcesoria

  1h 2min

  Dodatkowe akcesoria

  7min

  Cechy aparatu do fotografii podróżniczej

  10min

  Filtry

  3min

  Baterie i akumulatory

  18min

  Lampy Błyskowe

  11min

  Statyw

  5min

  Piloty i wyzwalacze

  9min

 • Jak robić lepsze zdjęcia

  1h 30min

  Co to jest dobre zdjęcie

  6min

  Użycie automatyki

  9min

  Auto-ISO

  4min

  Tryb manualny

  5min

  RAW i JPG

  7min

  Seria

  5min

  Panorama

  8min

  Szeroki kąt w centrum wydarzeń

  Podgląd lekcji

  7min

  Teleobiektyw a Perspektywa

  6min

  Ostre zdjęcia

  10min

  Filtry UV, polaryzacyjne oraz ND

  15min

  Poznaj swój sprzęt

  7min

 • W trakcie podróży

  1h 41min

  Tłumy ludzi

  11min

  Rozmawiaj z miejscowymi

  9min

  Poznaj obyczaje

  9min

  Wykorzystaj temat

  6min

  Resetuj aparat

  7min

  Nie odrywaj oka od matówki

  5min

  Używaj filtrów ND

  11min

  Doświetlaj i używaj fleszy

  6min

  Filtry CTO i CTB

  6min

  Tęcza

  2min

  Zawsze gotowy

  6min

  Opisuj zdjęcia już w terenie

  8min

  Backup w terenie

  7min

  Poszerzaj Warsztat

  Podgląd lekcji

  8min

 • Po powrocie

  39min

  Wprowadzenie do zarządzania barwą

  10min

  Monitor graficzny

  8min

  Kalibracja

  11min

  Backup

  9min

 • Wywołanie zdjęć i sprzedaż

  39min

  Selekcja i opisywanie

  10min

  Opisywanie geotagów

  7min

  Sprzedaż czyli kto to kupi

  10min

  Gdzie szukać klientów

  10min

  Zakończenie

  1min

Autor kursu

Marcin Dobas

Średnia ocen autora: 5

Inne kursy tego autora
Fotografii Podróżniczej

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Zapowiada się interesująco, efekty zobaczymy w praktyce:)

Marek Nsk

8 lutego 2021

Bardzo dobry kurs. Długi ale ciekawy bo rewelacyjny prowadzący.

Oskar Podkaura

11 stycznia 2021

Marek

5 czerwca 2021

bardzo fajny kurs

Adam Jamroz

21 października 2021

Polecam

Aleksandra Nazwisko

30 stycznia 2024

Kurs Fotografii Podróżniczej

 • 51 lekcji wideo

 • 6h 46min materiału

 • Ostatnia rewizja 21.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Fotografii Podróżniczej

 • 51 lekcji wideo

 • 6h 46min materiału

 • Ostatnia rewizja 21.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych