Masz już konto? Zaloguj się

Ścieżka PHP

W tej ścieżce zebraliśmy wszystkie niezbędne materiały, które pozwolą Ci od podstaw opanować interpretowany język programowania, jakim jest PHP. PHP jest jednym z najpopularniejszych języków, podobnie jak Java czy Python. Dlatego też specjaliści od PHP są często poszukiwani na rynku pracy, a zainteresowanie tym językiem nie przestaje rosnąć. PHP wyróżnia się kilkoma cechami, które sprawiają, że stanowi doskonały wybór również dla osób początkujących. Na pierwszym miejscu stawia się jego prostotę, ale dużym plusem jest również ogromna ilość bibliotek PHP. Wiele osób wybiera właśnie ten język jako narzędzie do nauki podstaw algorytmiki i struktur danych. Co ciekawe, PHP charakteryzuje się na tyle prostą i logiczną konstrukcją, że nie wymaga ona wcześniejszej znajomości innego języka. Ale bez obaw - w ścieżce nie zebraliśmy tylko ... (pokaż więcej)

38 kroków

206 lekcji

25 godzin

Opis ścieżki

W tej ścieżce zebraliśmy wszystkie niezbędne materiały, które pozwolą Ci od podstaw opanować interpretowany język programowania, jakim jest PHP. PHP jest jednym z najpopularniejszych języków, podobnie jak Java czy Python. Dlatego też specjaliści od PHP są często poszukiwani na rynku pracy, a zainteresowanie tym językiem nie przestaje rosnąć. PHP wyróżnia się kilkoma cechami, które sprawiają, że stanowi doskonały wybór również dla osób początkujących. Na pierwszym miejscu stawia się jego prostotę, ale dużym plusem jest również ogromna ilość bibliotek PHP. Wiele osób wybiera właśnie ten język jako narzędzie do nauki podstaw algorytmiki i struktur danych. Co ciekawe, PHP charakteryzuje się na tyle prostą i logiczną konstrukcją, że nie wymaga ona wcześniejszej znajomości innego języka. Ale bez obaw - w ścieżce nie zebraliśmy tylko podstawowych materiałów. Poprowadzimy Cię krok po kroku od najbardziej podstawowych zagadnień, przez te bardziej zaawansowane, aż w końcu omówimy również test driven development. Niezależnie od tego, czy chcesz uporządkować swoją wiedzę i ją rozwinąć, przebranżowić się, czy przekonać, czy programowanie w PHP to coś dla Ciebie - ta ścieżka to dobry krok. Dzięki zrealizowaniu materiałów zawartych w ścieżce nie tylko dowiesz się jak wydajnie wykorzystywać PHP w swojej codziennej pracy, ale zdobędziesz też solidnie ugruntowaną wiedzę teoretyczną popartą praktycznymi umiejętnościami. Zaczniemy od tworzenia bardzo prostych aplikacji internetowych, a po zakończeniu ścieżki stworzymy też zaawansowane systemy pracujących na maszynach serwerowych w oparciu o architekturę mikroserwisową. Gdy już nauczysz się biegle programować w PHP, przejdziemy do zagadnień test driven developmentu, co pozwoli Ci zapomnieć o wysypujących się aplikacjach i powtarzających błędach. Przed zrealizowaniem ścieżki nie wymagana jest wiedza z zakresu PHP ani innych języków programowania. Gdy przerobisz zawarte w tej ścieżce materiały, otrzymasz odznakę. Zdobędziesz również kompetencje, które zostaną potwierdzone testami wykonywanymi w trakcie nauki, a następnie będziesz mógł uzyskać certyfikat tej technologii, który zostanie dopisany do Twojego profilu. Materiały zawarte w ścieżce PHP zajmują około 19 godzin. Szacując ile czasu będzie potrzebne do przerobienia całości, warto założyć, że drugie tyle zajmie Ci praca własna - więc ścieżka PHP zajmie około 19 godzin. Wybierz na suwaku ile czasu chcesz na nią poświęcić - i do dzieła!

Czego się nauczysz?

 • Opanujesz podstawy języka PHP

 • Poznasz różne biblioteki PHP

 • Nauczysz się podstaw algorytmiki

 • Zdobędziesz wiedzę o strukturach danych

 • Stworzysz zaawansowane systemy serwerowe

 • Opanujesz test driven development

Dla kogo jest ta ścieżka?

Ta ścieżka jest przeznaczona dla osób, które chcą nauczyć się programowania w języku PHP od podstaw. Jest idealna dla początkujących, osób pragnących uporządkować swoją wiedzę, przebranżowić się, czy przekonać się, czy PHP to coś dla nich. Nie jest wymagana wcześniejsza znajomość innego języka programowania. Uczestnicy zdobędą solidną wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności, a po zakończeniu ścieżki otrzymają odznakę i możliwość zdobycia certyfikatu.

Zawartość

Poziom 1

11 kroków · 65 lekcji · 5h 49min

Poziom 2

9 kroków · 60 lekcji · 4h 52min

Poziom 4

11 kroków · 45 lekcji · 8h 30min

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Super wprowadzenie w temat - aż chce się więcej! I zdecydowanie warto, jesli ktoś jeszcze tematu nie zna. Tylko słowo ostrzeżenia: po tym szkoleniu ilość rzeczy, które zostają zauważone i są do poprawienia wzrasta do kwadratu! :)

Bartek

24 listopada 2021

To najlepszy kurs jeśli chodzi o grafikę 3D. Bez tego kursu nie ma co nawet zaczynać przygody z 3D. Wszystko wytłumaczone od podstaw, sensownie i dogłębnie...

Dariusz Zamojski

14 listopada 2022

Super, prosto, jasno i przejrzyście :)

Piotr Bąk

13 września 2022

Wyjaśnione prosto i klarownie. Niewielkim nakładem pracy możemy sprawić, by ze strony mogły korzystać również osoby z niepełnosprawnością.

Łukasz Dragon

7 czerwca 2021

Świetnie poprowadzony, wiele wyjaśniający i dający solidne podstawy do rozpoczęcia przygody z fotografią. Dużo nowej wiedzy, przedstawionych zagadnień w zrozumiały sposób dla słuchacza. SZCZERZE POLECAM! :)

Anita

7 listopada 2022

Bardzo podoba mi się ten kurs, polecam!

Kamil Hajduła

26 października 2022

Bardzo dobrze merytorycznie przygotowany kurs. Choć już kilka lat przygotowuję pliki do druku to i tak udało mi się nieco poszerzyć już posiadaną wiedzę.

Sylwia Mielczarek

19 sierpnia 2022

Super warsztat, praktyczna wiedza podana w profesjonalny i przyjemny sposób. Sama przyjemność z nauki :-)

Piotr Kaniowski

30 czerwca 2021

Ciekawy kurs. Pozwala na zapoznanie i przećwiczenie różnych technik. Warto się z nim zapoznać.

Robert Studziński

6 stycznia 2020

Prowadzący ma cechy bardzo dobrego nauczyciela. Wszystkie zagadnienia są rzetelnie przygotowane i wytłumaczone.

Julita

20 kwietnia 2022

Bardzo dobry Kurs! Tym bardziej dla początkujących osób

Paweł

4 lutego 2022

Fajna treść łatwa do przyswojenia :0

Kamil Kłapciński

16 lutego 2021

Ścieżka PHP

 • 206 lekcji w ścieżce

 • 25 godzin materiału

 • Certyfikat ukończenia

 • Dostęp do społeczności Ahoy

Wykup dostęp

Certyfikat Ścieżki PHP

Obejrzyj wszystkie lekcje aby uzyskać Certyfikat w tej Ścieżce.

Ta ścieżka jest przeznaczona dla osób, które chcą nauczyć się programowania w języku PHP od podstaw. Jest idealna dla początkujących, osób pragnących uporządkować swoją wiedzę, przebranżowić się, czy przekonać się, czy PHP to coś dla nich. Nie jest wymagana wcześniejsza znajomość innego języka programowania. Uczestnicy zdobędą solidną wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności, a po zakończeniu ścieżki otrzymają odznakę i możliwość zdobycia certyfikatu.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania dotyczące ścieżek i certyfikatów.

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy można przerabiać wiele ścieżek równocześnie?

Choć można jednocześnie jechać windą i żuć gumę, nie można przerabiać w tym samym czasie wielu ścieżek. Chcemy, abyś maksymalnie skupił się na nauce w danej ścieżce i ukończył ją w terminie. Dopasowujemy do tego także cele w zadaniach oraz komunikację, aby nauka przebiegała optymalnie, dlatego nie przewidujemy opcji wielu otwartych ścieżek naraz. Możesz jednak w każdej chwili przełączyć się na nową ścieżkę, nie tracąc postępu w poprzednich - jeśli do nich wrócisz, postępy zostaną zachowane.

Dlaczego mam już postęp w ścieżce?

Przechodząc do ścieżki, możesz zauważyć że masz już w niej jakiś postęp. Jest tak dlatego, że ścieżki składają się z kursów i warsztatów, które już wcześniej mogłeś oglądać! Postępy na platformie są wspólne dla tych materiałów a to znaczy, że w danej ścieżce możesz już mieć jakiś postęp nigdy do niej nie przystępując.

Jak uczyć się z innymi?

Dobre pytanie! W ramach naszej społeczności Ahoy! organizujemy tak zwane sesje peer-learning. Dotyczy to nowych ścieżek, ale także istniejących, gdzie użytkownicy mogą zorganizować się w grupy wsparcia i wspólnie podjąć wyzwanie nauki w danej ścieżce. Aby mieć dostęp do przestrzeni peer-learningowej potrzebujesz abonament, który obejmuje społeczność Ahoy! Przejdź na tą przestrzeń i zaproponuj wspólną naukę. Mamy też materiały pomocy dotyczące tego, jak najlepiej się zorganizować.

Co się stanie jeśli w trakcie nauki zmieni się zawartość ścieżki?

W zasadzie, niewiele - nowe materiały będą oznaczone jako nieobejrzane jeśli wcześniej ich nie przerobiłeś. Trzeba będzie przerobić je wszystkie aby uzyskać certyfikat. Natomiast jeśli już masz certyfikat ze ścieżki, nie zabieramy go po dodaniu nowych materiałów.

Czym się różni ścieżka od warsztatu i kursu?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Czy otrzymam certyfikat po ukończeniu ścieżki?

Tak, po ukończeniu ścieżki (obejrzeniu wszystkich lekcji) otrzymasz certyfikat, którym możesz podzielić się w mediach społecznościowych. Certyfikat jest ważny przez 2 lata po ukończeniu ścieżki. Aby uzyskać go ponownie, musisz ponownie obejrzeć całą ścieżkę po tym czasie, ponieważ wiele lekcji może być zaktualizowanych.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w ścieżce PHP

 • 206 lekcji w ścieżce

 • 25 godzin materiału

 • Certyfikat ukończenia

 • Dostęp do społeczności Ahoy

Mogą Cię zainteresować też

Loading...