Menu

Programowanie i WWW

Czym jest: Typescript?

TypeScript to darmowa, open source’owa technologia szeroko wykorzystywana zarówno po stronie serwera, jak i front-endu. To nic innego, jak wolny jezyk programowania stworzony jako nadzbiór jezyka JavaScript. Wykorzystywany jest najczesciej do tworzenia rozbudowanych, duzych aplikacji internetowych. Duza jego zaleta jest to, ze jest jezykiem transpilowanym - co pozwala na szybsze wychwycenie duzej ilosci bledów. Dzieki temu unikniemy sytuacji, w której o istnieniu bledów dowiemy sie dopiero po… uruchomieniu kodu.

TypeScript powstal w roku 2012, i w szybkim czasie nawet najwieksze firmy przekonaly sie o wygodzie korzystania z tego jezyka programowania. Naleza do nich miedzy innymi Adobe czy Mozilla. Na TypeScript oparty zostal równiez Angular 2.

Sama nazwa TypeScript wywodzi sie z tego, ze jezyk pozwala na wprowadzenie silnego typowania. Umozliwia to miedzy innymi wspomniane juz sprawniejsze debugowanie, jak równiez przejrzystosc w kodzie. Wiele osób, które dobrze zaznajomily sie z ta technologia uwaza, ze gdy raz opanuje sie TypeScript - nie powróci sie do “zwyklego” JS’a.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Junior Front-End Developer, Senior Front-End Developer, Full-Stack Developer
Wynagrodzenia netto: 4000-18000 zł
Kto rekrutuje? WP, Samsung, Roche, Nokia, mBank, Asseco

zobacz oferty pracy
1 godzina 54 minuty

Kurs TypeScript

od Podstaw

TypeScript dzięki wprowadzeniu statycznego typowania na zawsze zmienił oblicze JavaScriptu. W tym Kursie poznasz jego działanie, które wykorzystasz w swojej codziennej pracy. Co ważne, TypeScript oferuje również dostęp do funkcji, które jeszcze nie są częścią standardu ECMAScript. Przez istnienie tzw. nadzbioru języka JavaScript - kod pisany w JavaScript jest w 100% kompatybilny z TypeScriptem. W efekcie możesz zacząć używać go już teraz i stopniowo wdrażać w swoich projektach.

Adam Gospodarczyk

34 minuty

Wszystko o Typach

JavaScript i TypeScript

TypeScript dzięki wprowadzeniu statycznego typowania na zawsze zmienił oblicze JavaScriptu. W tym Warsztacie Adam Gospodarczyk z Overment przedstawi główne różnice pomiędzy TypeScript a JavaScript, a także szereg zalet statycznego typowania.

Adam Gospodarczyk

2 godziny 35 minut

Kurs TypeScript

Techniki Zaawansowane

Kurs, który masz przed sobą to dopełnienie Kursu Podstawowego TypeScript, który znajdziesz na eduweb.pl. W tym, skondensowanym materiale Adam Gospodarczyk na praktycznych przykładach wprowadzi Cię w trudniejsze i bardziej zaawansowane mechanizmy TypeScript, który stał się jedną z obowiązkowych pozycji w resume każdego web developera. W kursie dowiesz się między innymi, jak pracować ze złożonymi typami, ich definicjami, konfiguracją czy type guards. To jeden z najważniejszych kursów do przerobienia dla każdego, kto zajmuje się front-endem i web developmentem. Miłego odbioru!

Adam Gospodarczyk

28 minut

Czy warto uczyć się TypeScript’u?

Kiedy i od czego zacząć

TypeScript na przestrzeni ostatnich lat coraz mocniej zaznacza swoją obecność w świecie web developerów. Mimo tego nadal wielu programistów odsuwa w czasie naukę tego języka, a niektórzy nawet... rezygnują z jego wykorzystania. Z czego to wynika? O jakich zaletach oraz wadach TypeScript’u trzeba wiedzieć? W tym webinarze Adam Gospodarczyk pomoże podjąć Wam decyzję o tym czy - i kiedy - warto sięgnąć po ten nadzbiór języka JavaScript.

Adam Gospodarczyk

1 godzina 31 minut

Kurs React & TypeScript

Podstawy

TypeScript coraz częściej pojawia się w ogłoszeniach rekrutacyjnych, szczególnie tych w których pojawia się również React. W tym kursie dowiesz się w jaki sposób zacząć wykorzystywać TypeScript zarówno w nowych jak i istniejących projektach oraz poznasz podstawowe techniki przedstawione na prostych, zrozumiałych przykładach.

Adam Gospodarczyk

}