Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Wydajny blog z Next.js

Next.js to framework umożliwiający łatwe tworzenie wydajnych stron www

1 lekcji

48min

5 (7 oceny)

Wydajny blog z Next.js - w 60 minut

Next.js to framework umożliwiający łatwe tworzenie wydajnych stron www. Sam Next.js opiera się o React.js i jego zadaniem jest zapewnienie wszystkich niezbędnych narzędzi do wygodnego developmentu i deploymentu aplikacji - a to wszystko praktycznie bez konieczności konfiguracji! W tym warsztacie zobaczysz jak stworzyć blog wykorzystując Next.js.

Wydajność to priorytet

Obecnie w projektowaniu stron i aplikacji, coraz większą rolę odgrywa wydajność. Ma ona ogromny wpływ na doświadczenia użytkownika (UX) oraz od połowy 2021 będzie istotnym czynnikiem w oczach wyszukiwarki Google. Największą zaletą Next.js jest domyślne wykorzystanie mechanizmów takich jak SSG (Static Site Generation) oraz SSR (Server-Side Rendering), które mają ogromny wpływ na szybkość wczytywania stron.

Znasz React? Next.js jest dla Ciebie

Next.js zbudowany jest w oparciu o React.js. Zatem jeżeli ten framework nie kryje przed Tobą tajemnic, Next.js jest jak najbardziej dla Ciebie. W tym warsztacie dowiesz się na co powinieneś zwrócić uwagę podczas nauki, aby możliwie szybko zacząć wykorzystywać Next.js w praktyce.

Statyczne generowanie stron

Generowanie stron statycznych to mechanizm, który w ostatnich latach zyskuje ogromną popularność. Jego największą zaletą jest niesamowita wydajność ale to nie wszystko. W naszym warsztacie dowiesz się co jeszcze sprawia, że SSG i SSR to tematy, które powinieneś mieć na uwadze.

Jak zacząć z Next.js?

Podczas warsztatu zobaczysz Next.js z szerokiej perspektywy, która ułatwi Ci postawienie pierwszych kroków z tym frameworkiem. Poza tym Artur podzieli się z Tobą praktycznymi wskazówkami, które pozwolą Ci przygotować swój pierwszy super-wydajny blog w Next!

Build i Deployment

Next.js daje niesamowity developer experience. Oznacza to, że aplikacje przygotowane z jego pomocą nie tylko dobrze działają ale również ich development jest bardzo przyjemny. W tym warsztacie dowiesz się nie tylko jak tworzyć aplikacje z pomocą Next'a ale również jak opublikować je na serwerze - z zachowaniem dobrych praktyk.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs ten przeznaczony jest dla osób, które znają React.js i chcą poznać Next.js z szerokiej perspektywy - od konfiguracji przez development po deployment. Warsztat został przygotowany z myślą o doświadczonych programistach, którzy podstawy mają już za sobą. Jeżeli chcesz szybko zrobić pierwsze kroki w Next.js, ten warsztat jest dla Ciebie.

Czego się nauczysz?

  • Czym jest Next.js?

  • Co daje nam Next.js?

  • Static Site Rendering

  • Routing

  • Code splitting & Prefetching

  • CSR vs SSG vs SSR

  • Zalety statycznie generowanych stron

  • Deployment z Vercel / Netlify

  • Next.js & TypeScript

Autor kursu

Artur Chmaro

Fullstack Developer

Średnia ocen autora: 5

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Mateusz Zwoliński

9 marca 2021

Przemysław Tyczyński

14 marca 2021

Kateryna Korbecka

24 marca 2021

Mateusz Szydłowski

6 kwietnia 2021

Kacper

13 kwietnia 2021

Łukasz Wiśniewski

12 lipca 2021

Marcin

7 czerwca 2022

Kurs Wydajny blog z Next.js

  • 1 lekcji wideo

  • 48min materiału

  • Ostatnia rewizja 07.03.2021

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w Wydajny blog z Next.js

  • 1 lekcji wideo

  • 48min materiału

  • Ostatnia rewizja 07.03.2021

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych