Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Prawo Autorskie w Branży Kreatywnej

W czasie tego spotkania dotkniemy podstaw materii prawnej, czyli rozróżnienia pojęć związanych z twórczością, licencją, prawem do wykorzystania wizerunku.

1 lekcji

35min

Prawo Autorskie w Branży Kreatywnej - Podstawowe Zagadnienia

20 000 PLN może kosztować mały błąd w umowie i wykorzystanie czyjejś pracy w swoim projekcie. Prawa autorskie i licencje to nierozłączny element pracy programistów, designerów, fotografów czy twórców internetowych. Mówiąc wprost - dotyczy niemal każdego z nas. Jednocześnie podchodzimy do umów i ustaleń praw autorskich jak pies do jeża. Zabieramy się za nie zmuszeni koniecznością lub co gorsza… kiedy jest już za późno! Niezależnie od tego czy jesteś twórcą, współtwórcą czy korzystasz z czyjejś twórczości, warto znać podstawowe prawa, które Cię obowiązują. W czasie tego spotkania dotkniemy podstaw materii prawnej, czyli rozróżnienia pojęć związanych z twórczością, licencją, prawem do wykorzystania wizerunku. Usłyszysz także o przypadkach naginania i łamania przepisów. Ta wiedza pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, nerwy i mnóstwo czasu!

Dla kogo jest ten kurs?

To szkolenie zostało przygotowane dla grafików, projektantów, programistów i przedsiębiorców. Jednym słowem dla osób, które wytwarzają cyfrowe i materialne dobra i muszą znać podstawowe pojęcia z zakresu praw autorskich.

Czego się nauczysz?

 • Prawa autorskie w pracy kreatywnej

 • Licencje, sublicencje, zgody

 • Wykorzystanie wizerunku

 • Błędy i ich konsekwencje

Autor kursu

Damian Sawicki

Średnia ocen autora: 5

Kurs Prawo Autorskie w Branży Kreatywnej

 • 1 lekcji wideo

 • 35min materiału

 • Ostatnia rewizja 15.11.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Z kursów eduweb.pl korzystam od początku powstania platformy. Kursy są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą przekwalifikować się lub poszerzyć umiejętności. Praktyczne źródło wiedzy od ekspertów i praktyków z branży IT i kreatywnej.

Paweł Krzyściak

UI/UX Designer johnny10.com

Zacznij naukę w Prawo Autorskie w Branży Kreatywnej

 • 1 lekcji wideo

 • 35min materiału

 • Ostatnia rewizja 15.11.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych