Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Licencje prawa autorskiego

Poznaj najważniejsze, praktyczne informacje na temat licencji, o których powinien wiedzieć każdy przedstawiciel branży kreatywnej!

1 lekcji

49min

5 (7 oceny)

Licencje prawa autorskiego - w Praktyce

W tym Warsztacie dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat licencji prawa autorskiego. Prawo autorskie to zagadnienie, które nieodłącznie towarzyszy wszystkim grafikom, osobom związanym z IT, fotografią czy biznesem - a poznanie zagadnień z nim związanych pomoże zaoszczędzić Twój czas, nerwy i pieniądze.

Licencje prawa autorskiego - wszechobecne w wielu branżach

W swojej pracy osoby związane z grafiką, IT czy marketingiem powszechnie wykorzystują materiały posiadające różnorodne licencje, jak i sami omawiają z klientami kwestie dotyczące umów licencyjnych. Mimo tego wiele osób obawia się tego, że to specjalistyczne, prawne zagadnienia, i nie posiadają wystarczającej wiedzy. W Warsztacie licencje prawa autorskiego zostały wyjaśnione od podstaw, tak, by zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce w codziennym życiu.

Różne rodzaje licencji

Najpierw omówimy różnorodne rodzaje licencji. Dowiesz się między innymi tego, czym są licencje Creative Commons. Omówimy również rodzaje najpopularniejszych licencji na powszechnie wykorzystywane w projektach fonty oraz zdjęcia stockowe - między innymi z Adobe Stock czy Shutterstock.

Wykorzystanie treści przez serwisy

Każdy z wiodących serwisów, takich jak Facebook, YouTube czy LinkedIn, korzysta z udostępnianych przez nas treści na konkretnie ustalonych zasadach. Dowiesz się jak licencje prawa autorskiego odnoszą się przykładowo do publikacji materiałów na takich portalach.

Tworzenie bezpiecznej umowy licencyjnej

Umiejętność tworzenia legalnej, bezpiecznej i przemyślanej umowy, która zadba o Twoje prawa, jest podstawowa w przypadku wszystkich zawodów, które wykorzystują prawo autorskie. Dowiesz się w jaki sposób o licencji najlepiej rozmawiać z klientem, tak, by zagadnienia były zrozumiałe, i jakie kluczowe elementy powinny znaleźć się w umowie licencyjnej.

Dla kogo jest ten kurs?

Warsztat został stworzony z myślą o wszystkich osobach, które chcą poznać dogłębnie od podstaw zagadnienia związane z licencjami prawa autorskimi.

Czego się nauczysz?

 • Rodzaje licencji

 • Licencje Creative Commons

 • Licencje na fonty

 • Licencje na zdjęcia stockowe

 • Jak o licencji rozmawiać z klientem

 • Co powinno znaleźć się w umowie licencyjnej

Autor kursu

Magdalena Miernik

Średnia ocen autora: 5

Bio
Prawnik specjalizujący się w prawie własności intelektualnej, prawie mediów oraz prawie reklamy, założyciel pierwszego serwisu prawniczego dla ludzi kreatywnych oraz firmy prawniczej Lookreatywni, trener i szkoleniowiec. Doradza na co dzień wielu firmom z branży kreatywnej. Jej klientami są agencje kreatywne, studia graficzne oraz firmy z branży technologicznej.. Autorka publikacji z zakresu prawa własności intelektualnej i prawa nowych technologii, prelegentka na konferencjach i szkoleniach z zakresu prawa własności intelektualnej.
Inne kursy tego autora
Własność Intelektualna w Biznesie RODO w Marketingu i Sprzedaży Prawo dla Freelancerów

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Kolejny świetny warsztat . Stanowi doskonałe rozszerzenie i uzupełnienie wiedzy kursu Pani Magdaleny Własność Intelektualna w Biznesie - Prawo autorskie, przedmiot prawa autorskiego. I jeden i drugi wszystkim zainteresowanym gorąco polecam.

Robert Studziński

26 lutego 2020

Interesujący materiał.

KRYSTIAN BEDNARZ

26 lutego 2020

Polecam

Kamila Tańska

15 maja 2020

Izabela Szczepańska

15 grudnia 2020

Maciej Dobek

5 lutego 2021

No to pięknych kwiatków się tu dowiedziałem. Jak youtube i facebook nas traktuje przyznając sobie pełna władze nad naszymi treściami. Kurs typowo prawny;) Dla mnie coś nowego.

Oskar Podkaura

8 lutego 2022

Dawid Lach

14 marca 2022

Kurs Licencje prawa autorskiego

 • 1 lekcji wideo

 • 49min materiału

 • Ostatnia rewizja 25.02.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Z kursów eduweb.pl korzystam od początku powstania platformy. Kursy są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą przekwalifikować się lub poszerzyć umiejętności. Praktyczne źródło wiedzy od ekspertów i praktyków z branży IT i kreatywnej.

Paweł Krzyściak

UI/UX Designer johnny10.com

Zacznij naukę w Licencje prawa autorskiego

 • 1 lekcji wideo

 • 49min materiału

 • Ostatnia rewizja 25.02.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych