Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Tworzenia Startupów

W kursie dowiesz się wszystkiego, co jest niezbędne do właściwego zaplanowania i rozwoju dochodowego biznesu. Niezależnie od tego, czy zamierzasz uruchomić startup internetowy, czy inny, a nawet wdrożyć nowy produkt w ramach firmy, kurs przeprowadzi Cię krok po kroku przez wszystkie najważniejsze czynności

40 lekcji

5h 28min

5 (3 oceny)

Tworzenia Startupów - Budowanie Dochodowego Biznesu

W kursie dowiesz się wszystkiego, co jest niezbędne do właściwego zaplanowania i rozwoju dochodowego biznesu. Niezależnie od tego, czy zamierzasz uruchomić startup internetowy, czy inny, a nawet wdrożyć nowy produkt w ramach firmy, kurs przeprowadzi Cię krok po kroku przez wszystkie najważniejsze czynności. Zaczniemy od definiowania modelu biznesowego i pracy w oparciu o Canvas, określenia grupy docelowej i przetestowania tego, czy Twój produkt ma szansę na sukces. Dowiesz się jak wybrać właściwe osoby do Twojego przedsięwzięcia, jak się z nimi rozliczać, poznasz narzędzia analityczne i stworzysz plan biznesowy, który zrobi wrażenie na inwestorach. Wszystko to i wiele więcej opowie Ci Paweł Sieczkiewicz - praktyk, jeden z twórców firmy będącej liderem polskiej telemedycyny i aspirującej do międzynarodowego sukcesu – Telemedi.co.

Stwórz swój własny startup!

Kurs ma za zadanie przeprowadzić Cię przez cały proces tworzenia własnego startupu, od szukania pomysłu na biznes, przez pracę nad modelem biznesowym, oraz sprawdzenie przed wydaniem pieniędzy czy Twój biznes ma szanse kiedykolwiek być rentowny. Następnie, gdy znajdziesz już taki rynek, skupimy się na budowie produktu zarówno własnymi siłami, jak i przy wykorzystaniu programistów - dam CI kilka rad odnośnie współpracy z innymi wykonawcami, oraz odnośnie samego zarządzania projektami, tak aby udało się uruchomić Twój startup w jak najkrótszym czasie i testować nim rynek.Dużo uwagi poświęcimy marketingowi i sprzedaży, zarówno skierowanej do klientów biznesowych (tak zwane B2B), jak i indywidualnych (czyli popularnie B2C). W kursie znajdziesz też kilka lekcji z dodatkowymi informacjami, które powinny dać Ci spojrzenie na proces inwestycyjny oraz inne warte uwagi inicjatywy, które mogą Ci się przydać w rozwoju biznesu.

Model Biznesowy

By zrobić pierwszy krok potrzebujemy pomysłu. Jeśli już go masz, sprawdzimy jak wygląda Twoja konkurencja pośrednia i bezpośrednia oraz w jaki sposób możesz się od niej wyróżnić. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu, podsunę Ci źródła inspiracji. Porozmawiamy również o tym, jaki wybrać model biznesowy do rozpoczynanego projektu. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie prezentując kilka podstawowych modeli biznesowych znanych z innych projektów, które odniosły sukces. Na podstawie tego z łatwością wybierzesz ten, który przyniesie Ci największe zyski i sprawdzi się najlepiej do Twojej działalności.

Metodologie i narzędzia, Business Model Canvas

W kolejnej części kursu porozmawiamy o takich zagadnieniach i narzędziach jak Business Model Canvas. Poznasz informacje dotyczące popularnych metodologii w Tworzeniu startupów oraz dowiesz się jakie poszczególne z nich niosą ze sobą korzyści, oraz jak zastosować je do Twojej działalności. Porozmawiamy również o tym jak wybrać odpowiedniego wspólnika i zastanowimy się dlaczego w ogóle warto to zrobić. Usłyszysz kilka porad dotyczących tego, w jaki sposób sprawdzić czy Twój wspólnik jest odpowiednim partnerem, oraz na co zwrócić uwagę podpisując umowę określającą zasady współpracy. Dowiesz się też jakie są najpopularniejsze metody rozliczania w startupie.

Tworzenie Produktu

Cały obszerny dział będzie poświęcony również tworzeniu Twojego produktu. Kiedy już odrobisz zadaną pracę domową i upewnisz się, że warto inwestować w dany pomysł, bo ma szansę być rentowny - przystąpimy do budowy produktu. Powiemy kiedy warto zlecić to zewnętrznej firmie, a kiedy samemu zatrudnić ludzi do współpracy. Znowu porozmawiamy o możliwych formach rozliczeń, oraz - możesz zlecić to firmie programistycznej lub samemu znaleźć programistów do współpracy. O tym dowiesz się z tego działu. W rozdziale z przydatnymi narzędziami poznasz produkty do mierzenia, testowania oraz komunikacji i sprzedaży, które mogą pomóc Ci rozwinąć swój produkt.

Od autora:

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które mają pomysł na biznes, ale nie wiedzą jak zacząć i co ich czeka, oraz dla wszystkich tych, którzy chciałyby spróbować założyć startup, ale nie wiedzą, jak znaleźć pomysł na niego. Z kursu skorzystają również Ci, którzy rozpoczęli już prace nad własnym startupem, ale zastanawiają się w jaki sposób rozwinąć swój biznes i zwiększyć szanse na sukces.

Czego się nauczysz?

 • Pomysl na startup i modelu biznesowy

 • Business Model Canvas

 • Metoda Lean Startup

 • Customer Development

 • Umowy miedzy wspólnikami

 • Tworzenie i testowanie produktu

 • Przydatne narzedzia Poszukiwanie inwestora

 • I wiele, wiele wiecej!

Zawartość

Tworzenia Startupów

10 rozdziały 40 lekcji 5h 28min

 • Wstęp

  6min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  6min

 • Szukanie pomysłu

  29min

  Pomysł na startup

  Podgląd lekcji

  7min

  Trendy rynkowe

  8min

  Jak ludzie obecnie rozwiązują ten problem

  13min

 • Model biznesowy

  46min

  Poszukiwanie modelu biznesowego

  6min

  Rynek i plan finansowy

  12min

  Business Model Canvas

  4min

  Umowa między wspólnikami - Founders Agreement

  12min

  Lean Startup i Customer Development

  13min

 • Budujemy produkt

  58min

  MVP / Landing Page

  11min

  Gdzie znaleźć programistów?

  9min

  Do it yourself - stwórz sam MVP

  6min

  Zarządzanie zespołem programistów

  10min

  Zarządzanie projektami

  7min

  Design i UX

  6min

  Betatesty

  10min

 • Marketing

  45min

  Wprowadzenie do Marketingu

  12min

  Marketing B2B

  10min

  Marketing B2C

  8min

  PR i Media Relations

  8min

  Testowanie

  6min

 • Sprzedaż

  39min

  Sprzedaż B2B

  9min

  Lead Generation i dojrzewanie leadów

  9min

  Przygotowanie oferty

  5min

  Sprzedaż B2C

  9min

  Gdzie jesteśmy z naszym biznesem - KPI

  6min

 • Zespół

  16min

  Budowa zespołu w startupie

  7min

  Utrzymanie zespołu

  9min

 • Inwestycja w startup

  37min

  Proces inwestycyjny

  8min

  Pitchdeck

  Podgląd lekcji

  5min

  Model biznesowy inwestora

  12min

  Inwestycja w startup

  12min

 • Co dalej?

  43min

  Doradcy w startupie - Board of Advisors

  6min

  Akceleratory i inkubatory

  10min

  Konferencje

  9min

  Startup Weekend

  4min

  Churn - gdzie tracimy klientów?

  6min

  Przydatne narzędzia

  8min

 • Zakończenie

  9min

  Telemedico - case study

  8min

  Podsumowanie

  1min

Autor kursu

Pawel Sieczkiewicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Paweł Sieczkiewicz i stworzyłem startup. Niejeden. Telemedi.co nie jest mój pierwszy projekt, mimo, że poprzednie nie dotrwały do dzisiaj, to każdy wniósł doświadczenie, które było mi potrzebne by robić lepiej, to czym zajmuję się obecnie. Dzięki próbom udaje mi się minimalizować ryzyko, którego tak dużo w tworzeniu startupów. Założyłem również firmę programistyczną ssf.io, gdzie byłem po drugiej stronie, tam, pracowaliśmy z kilkudziesięcioma osobami nad ich projektami, jako dostawca technologiczny. Brałem udział w wielu programach akceleracyjnych dla startupów w różnych krajach. Po nich nasunął mi się jeden wniosek - pomysły na całym świecie są do siebie podobne, to co odróżnia projekty te, które się udają od pozostałych to umiejętność ciągłego testowania, umiejętności sprzedażowe oraz kapitał. Postaram się by ten kurs był dla Ciebie przedsionkiem dla zdobywaniem informacji związanych z umiejętnościami. Chcę by był dla Ciebie źródłem wiedzy oraz miejscem, które wskaże Ci inne źródła, w których powinieneś ją zdobywać. Jeśli trafisz na zagadnienia o których jeszcze nie słyszałeś to pozwoli Ci nabyć świadomą niekompetencję, czyli miejsca w których będziesz wiedział, że brakuje Ci wiedzy i potrzebujesz ją uzupełnić. Ja sam mam swoją długą listę tych punktów i nieustająco ją uzupełniam. Bardzo ważne będzie dla mnie jeśli podzielisz się ze mną wrażeniami na temat kursu. Informuj mnie na bieżąco o postępach w swoim projekcie, a jeśli będę mógł Ci pomóc w pracy nad projektem, daj znać.
Inne kursy tego autora
Tworzenia Startupów

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Ciekawy kurs. Naprawdę warto obejrzeć i zrobić z niego notatki. Informacje w nim zawarte to dobry fundament pod założenie własnego start upu :)

Wojciech Zięciak

20 stycznia 2021

Adrian Kalinowski

8 sierpnia 2022

Mariusz Rudnik

14 listopada 2023

Kurs Tworzenia Startupów

 • 40 lekcji wideo

 • 5h 28min materiału

 • Ostatnia rewizja 04.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Z kursów eduweb.pl korzystam od początku powstania platformy. Kursy są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą przekwalifikować się lub poszerzyć umiejętności. Praktyczne źródło wiedzy od ekspertów i praktyków z branży IT i kreatywnej.

Paweł Krzyściak

UI/UX Designer johnny10.com

Zacznij naukę w Tworzenia Startupów

 • 40 lekcji wideo

 • 5h 28min materiału

 • Ostatnia rewizja 04.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych