Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Tworzenie Społeczności Web3 i DAO

W tym kursie odkryjesz również, jakie możliwości daje slang Web3 oraz gdzie szukać pracy w tej rewolucyjnej dziedzinie. Gotowy na przygodę w świecie Web3? Poznaj potencjał DAO i tworzenia społeczności tematycznych już teraz!

19 lekcji

2h 48min

Tworzenie Społeczności Web3 i DAO - w Praktyce

Witaj w kursie o tworzeniu społeczności Web3! Ten kurs zapewni Ci szeroki wgląd w świat DAO oraz sposoby budowania zdecentralizowanych społeczności. Dowiesz się, jakie narzędzia są wykorzystywane w procesie tworzenia, przeanalizujesz różne aspekty prawne oraz poznasz różnorodne zasady ich praktycznego budowania. Nauczymy Cię, jak projektować DAO, które może pomóc Ci w zarządzaniu zdecentralizowanymi organizacjami. W tym kursie odkryjesz również, jakie możliwości daje slang Web3 oraz gdzie szukać pracy w tej rewolucyjnej dziedzinie. Gotowy na przygodę w świecie Web3? Poznaj potencjał DAO i tworzenia społeczności tematycznych już teraz!

Budowanie to jedno z najtrudniejszych zadań Internetu XXI wieku i jednocześnie jedno z najbardziej satysfakcjonujących zadań, jakich możesz się podjąć. W tym kursie poznasz sposoby budowania społeczności Web3, zobaczysz jakie narzędzia są do tego wykorzystywane przez twórców. Zagłębisz się w tematykę DAO, poznasz ich rodzaje i możliwości zarządzania w zdecentralizowanych organizacjach oraz aspekty prawne. Zaprojektujesz swoje pierwsze DAO ze społecznością na Discordzie oraz stworzysz automatyzację autoryzującą tylko posiadaczy Twojego własnego tokena do środka. Poznasz slang społeczności Web3 i dowiesz się, gdzie można spotkać prawdziwych krypto-maniaków. Zobaczysz miejsca, w których można znaleźć pracę Web3.

Co wiem/potrafię na zakończenie kursu?

 • Wiem, jakie narzędzia wykorzystywane są do budowania społeczności Web3.
 • Wiem, co to są projekty NFT i jakie są ich rodzaje.
 • Wiem, co to jest DAO i jakie są jego rodzaje.
 • Wiem czym jest Treasury oraz Governance w społecznościach zdecentralizowanych.
 • Wiem, jak stworzyć i zarządzać DAO.
 • Znam prawne możliwości tworzenia DAO.
 • Wiem, jak publikować artykuły dotyczące mojego projektu (Mirror).
 • Potrafię założyć Discord dla swojej społeczności i skonfigurować automatykę autoryzacji dostępu dzięki Colab.land.
 • Znam slang panujący w społeczności Web3.
 • Wiem, gdzie szukać pracy w świecie Web3.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Tworzenie Społeczności Web3 i DAO w Praktyce skierowany jest do osób chcących wykorzystać potencjał zdecentralizowanych technologii Web3 do stworzenia swojej organizacji lub tematycznej społeczności. Jeśli poważnie myślisz o stworzeniu swojej zdecentralizowanej organizacji lub społeczności, to ten kurs jest dla Ciebie. Jest on zaprojektowany zarówno do początkujących, którzy chcą poznać podstawy, jak i do osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w tym temacie.

Czego się nauczysz?

 • Narzędzia do budowy społeczności Web3

 • Rodzaje organizacji typu DAO

 • Zarządzanie DAO w praktyce

 • Praktyczne tworzenie serwera na Discordzie

 • Praca w świecie Web3

Zawartość

Tworzenie Społeczności Web3 i DAO

4 rozdziały 19 lekcji 2h 48min

 • Społeczności Web3

  57min

  GM, LFG Wagami, TTM

  Podgląd lekcji

  18min

  Web3 internet twórców

  10min

  Web3 internet społeczności

  9min

  Narzędzia do budowy społeczności Web3

  9min

  Piszemy artykuł na Mirror

  11min

 • Wykorzystanie tokenów NFT

  29min

  Jak wykorzystać NFT do budowy społeczności

  7min

  Społeczności Web3 - Analiza projektu NFT - BAYC

  11min

  Tworzymy własną kolekcję NFT

  10min

 • Zrozumieć DAO

  1h 12min

  Zdecentralizowane Autonomiczne Organizacje

  15min

  Rodzaje DAO

  5min

  Analiza DO - BanklessDAO

  7min

  Aspekty prawne DAO

  4min

  Governance i zarządzanie Treasury

  8min

  Narzędzia DAO

  8min

  Zakładamy DAO

  15min

  Zakładamy Server na Discordzie

  10min

 • Praca w Web3

  11min

  Jak znaleźć pracę, pracowników Web3

  6min

  Przykład TechTree

  4min

  Zakończenie

Kurs Tworzenie Społeczności Web3 i DAO

 • 19 lekcji wideo

 • 2h 48min materiału

 • Ostatnia rewizja 06.06.2023

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Z kursów eduweb.pl korzystam od początku powstania platformy. Kursy są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą przekwalifikować się lub poszerzyć umiejętności. Praktyczne źródło wiedzy od ekspertów i praktyków z branży IT i kreatywnej.

Paweł Krzyściak

UI/UX Designer johnny10.com

Zacznij naukę w Tworzenie Społeczności Web3 i DAO

 • 19 lekcji wideo

 • 2h 48min materiału

 • Ostatnia rewizja 06.06.2023

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych