Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Podstawy Bezpieczeństwa w Świecie Web3

Podczas kursu uczestnicy zdobędą wiedzę na temat różnych aspektów bezpieczeństwa w Web3, w tym sposobów ochrony prywatności, zabezpieczenia przed atakami hakerskimi oraz zarządzania ryzykiem

24 lekcji

1h 38min

Podstawy Bezpieczeństwa w Świecie Web3 - Działanie narzędzi finansowych

Kurs Podstawy Bezpieczeństwa w świecie Web3 to niezwykle ważna pozycja dla każdego, kto chce poznać kluczowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem w tym dynamicznie rozwijającym się świecie. Kurs ten jest przeznaczony dla twórców, przedsiębiorców i specjalistów, ale także dla osób nietechnicznych, które chcą zrozumieć, jakie zagrożenia czyhają w świecie Web3 i jak sobie z nimi radzić. Podczas kursu uczestnicy zdobędą wiedzę na temat różnych aspektów bezpieczeństwa w Web3, w tym sposobów ochrony prywatności, zabezpieczenia przed atakami hakerskimi oraz zarządzania ryzykiem. Ostatecznie, po ukończeniu kursu, będą w stanie lepiej zrozumieć, jak działa świat Web3 i jak skutecznie chronić swoje zasoby i dane w tym nowoczesnym środowisku.

Ten kurs to kluczowy element wiedzy o bezpieczeństwie mechanizmów działających w Web3. Dowiesz się w nim jak zabezpieczyć swoje finanse w ekosystemach Blockchain. Poznasz dokładnie jakie zagrożenia czekają na Twoje projekty Web3. Po tym kroku śmiało wejdziesz w najbardziej rozwinięty obszar Web3, czyli DeFi oraz dowiesz się, jakie są możliwości wymiany kryptowalut i jak pozyskać finansowanie na działanie swojego projektu.

Co wiem/potrafię na zakończenie kursu?

 • Wiem jakie są sposoby zabezpieczania Portfeli Kryptowalut.
 • Wiem jak odtworzyć Klucz Prywatny.
 • Wiem jakie zagrożenia związane z bezpieczeństwem występują w projektach Web3.
 • Wiem na jakie ataki odporna jest technologia Blockchain.
 • Wiem co to jest DeFi.
 • Wiem jakie są rodzaje Giełd Kryptowalut oraz znam ich przykłady.
 • Wiem co to są Stablecoin’y i jaką rolę odgrywają w ekosystemie Kryptowalut.
 • Wiem jak wymieniać tokeny przy pomocy UniSwap.
 • Wiem co to Staking oraz Liquidity.
 • Wiem jak pozyskiwać finansowanie przy pomocy Kryptowalut oraz znam podstawy prawne pozyskiwania takiego finansowania.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs został stworzony z myślą o osobach, które chcą wejść w innowacyjny świat internetu przyszłości, dobrze rozumiejąc jego zasady. Jest on rozwinięciem tematyki poruszonej w kursie Świat Web3. Jeśli jesteś founderem, programistą czy przedsiębiorcą i myślisz o inwestowaniu pracy i czasu w innowacyjne przedsięwzięcia, to ten kurs (oraz inne nasze kursy poświęcone Web3) pozwolą Ci poznać wady, zalety oraz szanse udziału w rynku kryptowalutowym.

Czego się nauczysz?

 • Bezpieczeństwo w Web3

 • Klucz prywatny - co to jest i do czego służy?

 • Blockchain - bezpieczeństwo i zagrożenia

 • Kryptowaluty, tokeny wymiana

 • Finansowanie przez kryptowaluty

Zawartość

Podstawy Bezpieczeństwa w Świecie Web3

3 rozdziały 24 lekcji 1h 38min

 • Bezpieczeństwo w świecie Web3

  1h 4min

  Bezpieczeństwo w Web3

  Podgląd lekcji

  3min

  Strategia wielu portfeli

  6min

  Zabezpiecz swój klucz

  4min

  Odzyskiwanie Hasła

  5min

  Kiedy aktualizowałeś przeglądarkę

  2min

  7 oznak RugPull

  11min

  Weryfikacja tokenów

  13min

  Rodzaje zagrożeń dla aplikacjach Web3

  11min

  Rodzaje ataków na sieć blockchain

  10min

 • Giełdy kryptowalut i zdecentralizowane finanse

  57min

  Wstęp do DeFi

  1min

  Po co nam DeFi

  1min

  Rodzaje Giełd Kryptowalut

  4min

  Co to są stablecoiny

  7min

  Jak działa Uniswap

  8min

  Yield Farming

  2min

  Co to jest staking

  5min

  Co to jest Liquidity pool

  8min

  Impermanent Loss

  5min

  Flash Loans

  5min

  Swap tokenów na Uniswap

  10min

 • Pozyskiwanie finansowania na projekty Web3

  1h 20min

  Rodzaje finansowania projektów Web3

  12min

  Aspekty prawne Web3

  1h 3min

  Czym są lounchpady

  6min

  Zakończenie

Kurs Podstawy Bezpieczeństwa w Świecie Web3

 • 24 lekcji wideo

 • 1h 38min materiału

 • Ostatnia rewizja 24.05.2023

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Z kursów eduweb.pl korzystam od początku powstania platformy. Kursy są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą przekwalifikować się lub poszerzyć umiejętności. Praktyczne źródło wiedzy od ekspertów i praktyków z branży IT i kreatywnej.

Paweł Krzyściak

UI/UX Designer johnny10.com

Zacznij naukę w Podstawy Bezpieczeństwa w Świecie Web3

 • 24 lekcji wideo

 • 1h 38min materiału

 • Ostatnia rewizja 24.05.2023

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych