Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Świat Web3

W trakcie kursu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z różnymi aspektami Web3, takimi jak technologie blockchain, kryptowaluty, a także inteligentne kontrakty

26 lekcji

3h 53min

Świat Web3 - od Podstaw

Kurs Świat Web3 to wprowadzenie do świata Internetu XXI wieku przygotowane z myślą o szerokim gronie odbiorców. Skierowany jest zarówno do twórców, przedsiębiorców, specjalistów, jak i osób, które niekoniecznie posiadają techniczną wiedzę. Kurs stanowi szerokie spojrzenie na nowoczesny świat Web3, umożliwiając zrozumienie podstaw tworzonego i zarządzanego przez ludzi świata wirtualnego. W trakcie kursu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z różnymi aspektami Web3, takimi jak technologie blockchain, kryptowaluty, a także inteligentne kontrakty. Przez to będą mieli lepsze zrozumienie potencjału, jaki kryje się w tym nowoczesnym świecie.

Włączając kurs Świat Web3 decydujesz się na wejście do króliczej nory i poznanie podstaw zarówno teoretycznych, jak i praktycznych. Dowiesz się w nim czym jest Web3 i czym różni się on od Web2, jakie są podstawy działania technologii blockchain, a w kolejnych kursach założysz swój pierwszy portfel wypełniony kryptowalutami. Kurs ten stanowi podstawę do poruszania się po świecie Web3. Jeśli zgłębiałeś już ten temat, to może być on powtórzeniem podstaw związanych z działaniem zdecentralizowanych projektów, ale warto mieć odświeżone i poukładane podstawy, przed dalszą drogą.

Poznaj wszystkie najważniejsze pojęcia związane z ekosystemem Web3. Dzięki Web3 możliwe są demokratyczne i zdecentralizowane systemy, takie jak DAO (Decentralized Autonomous Organization), które umożliwiają ludziom podejmowanie decyzji bezpośrednio i transparentnie, bez pośredników. Poznaj również pojęcie NFT (Non-Fungible Token) - unikalnych, niepodzielnych tokenów, które umożliwiają przechowywanie, handel i kolekcjonowanie cyfrowych dzieł sztuki oraz innych unikalnych aktywów. Blockchain, czyli łańcuch bloków, to technologia, na której opiera się Web3. Jest to rozproszona baza danych, która przechowuje transakcje między użytkownikami, gwarantując jednocześnie ich bezpieczeństwo i niezmienność. Zdefiniuj swoje własne cele związane z ekosystemem Web3 i przekonaj się, jak wiele możliwości oferuje ta rewolucyjna technologia.

Co wiem/potrafię po zakończeniu tego kursu?

 • Znam historię rozwoju internetu.
 • Wiem, co to jest Web3 oraz czym różni się od Web2.
 • Wiem, co to jest Blockchain, jak działa i jak znaczenie ma on w kontekście Web3.
 • Znam rodzaje Blockchain’ów i wiem, do czego służą.
 • Wiem, co to jest Portfel Kryptowalut, znam różne rodzaje portfeli i wiem, jak działają (Kryptografia Klucza Publicznego).
 • Mam założony Portfel Kryptowalut.
 • Wiem, jak przełączyć się na Testnet oraz testową sieć Rinkeby w Blockchain’ie Ethereum.
 • Zakupiłem/otrzymałem pierwsze kryptowaluty.
 • Wiem, jakie aktualnie występują największe problemy związane z technologiami typu blockchain.
 • Wiem jakie kierunki rozwoju blockchain krystalizują się aktualnie na horyzoncie.
 • Wiem, co to jest Whitepaper i co powinien zawierać oraz poznałem przykładowe Whitepaper’y.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs został stworzony z myślą o osobach, które chcą wejść w innowacyjny świat internetu przyszłości, dobrze rozumiejąc jego zasady. Jeśli jesteś founderem, programistą czy przedsiębiorcą i myślisz o inwestowaniu pracy i czasu w innowacyjne przedsięwzięcia, to ten kurs (oraz inne nasze kursy poświęcone Web3) pozwolą Ci poszerzyć świadomość rozwiązań dostępnych na rynku.

Czego się nauczysz?

 • Wprowadzenie do Web3

 • Poznaj historię, wady i zalety Web3

 • Podstawowe pojęcia: Web3, DAO, NFT, Blockchain, kryptowaluty

Zawartość

Świat Web3

6 rozdziały 26 lekcji 3h 53min

 • Web3 vs Web2 - Krótka historia Internetu

  29min

  Początki Internetu

  Podgląd lekcji

  4min

  Web1 & Web2

  8min

  Internet przyszłości

  8min

  Świat Web3

  9min

 • Droga do Internetu przyszłości

  45min

  Dlaczego Blockchain

  9min

  Dlaczego Kryptowaluty

  5min

  Jak działa Blockchain

  25min

  Rodzaje sieci blockchain

  5min

 • Bilet do świata Web3

  59min

  Czym jest Portfel Kryptowalut

  4min

  Jak działa Portfel Kryptowalut

  13min

  Rodzaje Portfeli Kryptowalut

  18min

  Metamask

  7min

  Zakładamy Metamask

  8min

  Sieci testowe

  9min

 • Wyzwania projektów Web3

  23min

  Blockchain Trilemma

  5min

  Wyzwania UX

  7min

  Wyzwania Mobile

  6min

  Wyzwania Metaverse

  5min

 • Whitepaper

  1h 1min

  Co to jest whitepaper

  3min

  Co zawiera whitepaper

  8min

  Whitepaper Bitcoina

  10min

  Whitepaper Ethereum

  21min

  Whitepaper The Sandbox

  20min

 • Litepaper

  14min

  Litepaper co to takiego

  3min

  Litepaper Hashup

  11min

  Zakończenie

Kurs Świat Web3

 • 26 lekcji wideo

 • 3h 53min materiału

 • Ostatnia rewizja 19.05.2023

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Z kursów eduweb.pl korzystam od początku powstania platformy. Kursy są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą przekwalifikować się lub poszerzyć umiejętności. Praktyczne źródło wiedzy od ekspertów i praktyków z branży IT i kreatywnej.

Paweł Krzyściak

UI/UX Designer johnny10.com

Zacznij naukę w Świat Web3

 • 26 lekcji wideo

 • 3h 53min materiału

 • Ostatnia rewizja 19.05.2023

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych