Menu

Programowanie i WWW

Czym jest: JavaScript?

JavaScript jest jednym z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Technologia ta, choć początkowo stworzona z myślą o stronach internetowych, obecnie znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach informatycznych. Nauka JavaScriptu często jest pierwszym krokiem początkujących developerów w kierunku „prawdziwego” programowania.

JavaScript wykorzystywany jest praktycznie wszędzie – od stron internetowych, aż po pełnoprawne aplikacje tworzone na wszystkie platformy. Ponadto, na języku JavaScript oparte są wszystkie najpopularniejsze frameworki front-endowe (i nie tylko, ponieważ znaleźć można również rozwiązania wykorzystujące JavaScript do pisania back-endowych rozwiązań, np. NodeJS). Z tego powodu nauka programowania w JavaScript jest bardzo dobrym wyborem dla każdego, kto zapoznał się już z HTML i CSS i chce pójść krok dalej – niezależnie od tego, czy jego celem jest nauka front-endu, nauka back-endu, czy nawet programowanie aplikacji.

W dzisiejszych czasach rozwój JavaScript postępuje szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, przybiera on również coraz to nowsze formy takie jak EcmaScript oraz wykorzystywany jest we frameworkach takich jak AngularJS, ReactJS, Vue.js czy NodeJS. Z tego powodu zdecydowanie warto być na bieżąco i dobrze poznać ten język programowania.

więcej... ukryj...

Ścieżka Podstawy JavaScript

To jest podstawowa Ścieżka w ramach tej technologii. Ścieżki są przez nas starannie ułożone i umożliwiają zdobycie Certyfikatu i Odznaki.

Czas: 9 godzin 30 minut
KONTYNUUJ

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Junior Front-End Developer, Senior Front-End Developer, Full-Stack Developer
Wynagrodzenia netto: 4000-18000 zł
Kto rekrutuje? WP, Samsung, Roche, Nokia, mBank, Asseco

zobacz oferty pracy
11 godzin 32 minuty

Nowoczesne Aplikacje Webowe

w Backbone.js

Poznaj framework JavaScript MV* Backbone.js od A do Z i przygotuj razem z autorem praktyczną, nowoczesną aplikację webową napędzaną danymi. Kurs, który dla Ciebie przygotowaliśmy, pozwoli Ci wkroczyć w fascynujący świat tworzenia aplikacji webowych działających po stronie klienta! To podstawy które stanowią wprowadzenie do wszystkich tego typu materiałów na eduweb.pl i poza Backbone zawiera on cały proces przygotowania, wdrożenia aplikacji, refaktoryzacji kodu i wiele więcej! Będziemy pracować między innymi z technologiami Node.js, REST, Express.js czy MongoDB!

Piotr Palarz

7 godzin 59 minut

Kurs Programowanie w jQuery

w Praktyce

Poznaj jQuery, czyli najbardziej popularną bibliotekę JavaScript na Świecie! Z jQuery korzystają niemal wszystkie nowoczesne serwisy WWW, a nasz Kurs stanowi niezwykle praktyczne i wyczerpujące omówienie tej biblioteki od podstaw, aż po bardziej zaawansowane techniki. Jeśli znasz już HTML i CSS oraz przynajmniej podstawy JavaScript, jQuery to kolejna obowiązkowa pozycja na Twojej drodze do tworzenia świetnych serwisów internetowych.

Piotr Palarz

10 godzin 43 minuty

Kurs EcmaScript 6

Nowy Standard JavaScript

Kurs, który masz przed sobą, to 10-godzinna przygoda z najnowszą edycją języka JavaScript. Mowa tutaj konkretnie o specyfikacji EcmaScript 2015, która do języka JavaScript wprowadziła bardzo wiele nowości. Jeśli zatem spotkałeś się z określeniem ES6 lub EcmaScript 6, to chodzi właśnie o tę specyfikację. Nowości, które zostały dodane do języka to z jednej strony nowy, ulepszony zapis, który pozwala realizować dokładnie te same zadania, które mogliśmy wykonać do tej pory, a z drugiej strony pewne nowe konstrukcje, których działania nie da się odwzorować w starszej wersji języka. Pisanie kodu ES6 to dzisiaj standard, a znajomość tej specyfikacji to konieczność, aby utrzymać się na rynku pracy lub postawić na nim pierwsze kroki. Warto zatem poznać wszystkie nowości, które się z nią wiążą.

Piotr Palarz

2 godziny 14 minut

Kurs GraphQL

Techniki Pracy

Na przestrzeni ostatnich lat GraphQL stał się bardzo popularny. Coraz więcej firm inwestuje w GraphQL ze względu na rewolucyjne podejście do pobierania danych oraz jego prostotę. Dlatego, jeżeli spojrzymy na rynek pracy to możemy zobaczyć, że GraphQL staję się pewnego rodzaju "must have", którego z pewnością warto się nauczyć. W tym Kursie poznasz podstawy GraphQL i dowiesz się, jak możesz wykorzystać go w codziennej pracy i projektach.

Przemysław Nowak

42 minuty

JavaScript bez Tajemnic

Scope, this, closure i typy złożone

JavaScript nieustannie się rozwija i stopniowo pojawiają się w nim funkcje, które usprawniają pracę lub adresują określone problemy. Jednak ze względu na konieczność zachowania wstecznej kompatybilności, pewne elementy pozostają niezmienne co jest jednocześnie zaletą i wadą. Podczas nauki JavaScriptu można spotkać zagadnienia, które często sprawiają problemy nawet doświadczonym programistom. Na podstawie przeprowadzonej ankiety, zrobiliśmy ich listę i te najczęściej spotykane opracowaliśmy tak, aby były zrozumiałe dla każdej osoby posiadającej podstawy znajomości tego języka.

Adam Gospodarczyk

27 minut

Zaawansowane debugowanie JavaScript i Node.js

w Visual Studio Code

Debugowanie i inspekcja kodu jest nieodłącznym elementem rozwijania oprogramowania. W przypadku JavaScript & Node.js najprostszym sposobem podglądania zawartości zmiennych jest wykorzystanie metody console.log(). Problem polega na tym że za każdym razem ten proces zajmuje nam więcej czasu niż powinien. Aby realizować zadania szybciej, warto sięgnąć po debuggery dostępne np. w Chrome Dev Tools czy Visual Studio Code. Wystarczy ich jednorazowa konfiguracja dopasowana do projektu aby później łatwo debugować nasz kod. W tym warsztacie dowiesz się, jak możesz to zrobić!

Adam Gospodarczyk

41 minut

Asynchroniczność w JavaScript

Krok po Kroku

Asynchroniczność w JavaScript z jednej strony daje duże możliwości a z drugiej stawia przed nami wyzwania dotyczące zapanowania nad kodem aplikacji. W tym warsztacie poznasz najważniejsze zagadnienia i kontekst, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć asynchroniczność oraz różne techniki przydatne w praktyce. Mowa m.in. o Higher-Order Functions, Currying oraz Promise i składni Async / Await.

Adam Gospodarczyk

37 minut

Nowości w EcmaScript 2019 / 20

Zobacz nowe możliwości ES10/11

JavaScript od kilku lat regularnie się rozwija, dodając nowe funkcje ułatwiające pracę lub dające zupełnie nowe możliwości. W tym warsztacie dowiesz się o najważniejszych nowościach, które pojawiły się w wersjach EcmaScript 2019 oraz EcmaScript 2020. Wśród nich znajdziesz m.in. optional chaining, nullish coalescing czy nowe metody dla ciągów znaków i tablic.

Adam Gospodarczyk

6 godzin 26 minut

Kurs Podstawy Programowania

dla Początkujących

Chcesz zostać programistą? W tym kursie zobaczysz programowanie z szerokiej perspektywy - poznasz absolutne podstawy i najważniejsze zagadnienia, które pozwolą Ci zrozumieć czym jest programowanie oraz jakie możliwości przed Tobą stoją. W pierwszej części zrozumiesz teorię stojącą za językami programowania oraz dowiesz się o ścieżkach rozwoju. Natomiast w drugiej części na praktycznych przykładach poznasz najważniejsze elementy języków, na przykładzie najpopularniejszego z nich - JavaScriptu. Ten materiał został starannie opracowany przez duet Piotr Palarz oraz Adam Gospodarczyk - naszych topowych trenerów. Dzięki nim, nauka programowania właśnie stała się prostsza!

Adam Gospodarczyk

40 minut

Svelte

Przegląd Frameworka

Svelte to alternatywa dla frameworków takich jak React, Angular czy Vue. Podobnie jak one umożliwia tworzenie rozbudowanych i wysoko interaktywnych interfejsów, natomiast różni się od nich procesem generowania aplikacji. W praktyce Svelte nie jest do końca frameworkiem, lecz compilerem generującym czysty kod JavaScript. Pomimo jego nadal niskiej popularności, cieszy się wysokim zainteresowaniem programistów oraz bardzo dobrymi ocenami satysfakcji.

Adam Gospodarczyk

2 godziny 7 minut

Kurs GraphQL

Projektowanie Serwera

Na przestrzeni ostatnich lat GraphQL stał się bardzo popularny. Coraz więcej firm inwestuje w technologię GraphQL ze względu na rewolucyjne podejście do pobierania danych oraz jego prostotę. Dlatego, jeżeli spojrzymy na rynek pracy to możemy zobaczyć, że GraphQL staję się pewnego rodzaju "must have", którego z pewnością warto się nauczyć. W tym Kursie poznasz GraphQL od strony back-end'u i dowiesz się, jak tworzyć własne serwery oparte na grafach.

Przemysław Nowak

34 minuty

Regex dla WebDevelopera

Niezbędne Minimum dla Każdego

Wyrażenia regularne (Regex) to temat, który wielu programistów omija a inni poświęcają mu więcej czasu niż to konieczne. Faktem jest że czasem regex jest przydatny w codziennej pracy. W tym warsztacie dowiesz się 20% wiedzy, która da Ci 80% rezultatu w rozumieniu oraz wykorzystaniu wyrażeń regularnych.

Adam Gospodarczyk

9 godzin 20 minut

Kurs JavaScript

od Podstaw

Kurs, który masz przed sobą, to nowe wydanie naszego najpopularniejszego kursu JavaScript, zaktualizowane o nowości, które pojawiły się zarówno w samym języku, jak i w przeglądarkach internetowych, na przestrzeni ostatnich lat. Materiał ten wprowadzi Cię w świat języka JavaScript na potrzeby sieci, dając Ci solidne podstawy do tego, by tworzyć bardziej dynamiczne strony internetowe. Będzie również świetnym fundamentem do poznawania frameworków typu Angular, React czy Vue.

Piotr Palarz

55 minut

ESLint i Prettier

Tips and Tricks

ESLint i Prettier to narzędzia, które pomogą Ci pisać kod zgodny z ustalonymi regułami formatowania i wykorzystania zdefiniowanych zasad. Poza informowaniem Cię o niektórych błędach, większość z nich poprawią automatycznie. To wszystko podniesie jakość pisanego kodu i ułatwi pracę w zespole.

Jakub Pusiak

2 godziny 58 minut

Kurs AdonisJS

w Praktyce

AdonisJS zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć w pełni funkcjonalną aplikację internetową lub serwer API. Przestań marnować godziny na pobieranie i łączenie setek pakietów - użyj AdonisJS i bądź produktywny od pierwszego dnia. AdonisJS jest frameworkiem fullstackowym. Pomaga on w tworzeniu dynamicznych aplikacji internetowych opartych na danych. Używając AdonisJS, możesz obsługiwać żądania HTTP, zapytania do bazy danych, uwierzytelniać użytkowników, przesyłać pliki, wysyłać e-maile i robić wiele innych rzeczy. Jeśli kiedykolwiek pracowałeś z innym fullstackowym frameworkiem jak Rails, Laravel czy Django, to podczas pracy z AdonisJS będziesz czuł się jak w domu.

Dawid Owczarz

29 minut

Nowości w ECMAScript 2021

Zobacz nowe możliwości ES12

Od kilku lat standard ECMAScript zostaje rozszerzany o nowe elementy, które w założeniu mają usprawniać pracę z językiem JavaScript. W wersji 2021 do naszej dyspozycji zostały oddane m.in. metody replaceAll, Promise.any czy prywatne właściwości i metody klas oraz logiczne operatory przypisania. Podczas tego warsztatu zrozumiesz na czym polegają nowe funkcje oraz jak możesz wykorzystać je w praktyce.

Adam Gospodarczyk

4 godziny 33 minuty

Kurs Docker

w Praktyce

Jako programiści, często musimy pracować z różnego rodzaju serwerami - czy to HTTP, Websockety czy też różnego rodzaju bazy danych. Zmusza to nas do zrozumienia infrastruktury naszych aplikacji internetowych, tak byśmy mogli wykonywać naszą pracę związaną z wytwarzaniem oprogramowania. Nie jest to proste zadanie, na szczęście od kilku lat branża IT znalazła rozwiązanie tego problemu. Docker to technologia która pozwala nam stworzyć pewną warstwę abstrakcji na to, czego potrzebują nasze aplikacje aby poprawnie funkcjonować. Dzięki znajomości kilku podstawowych poleceń, jesteśmy w stanie współdzielić sposób uruchamiania naszych aplikacji między różnymi komputerami, czy innymi członkami zespołu. Poprawia to jakość i wygodę pracy z naszym kodem a także pozwala w szybki sposób przenieść wszystkie nasze aplikacje na inny serwer, bez konieczności ponownej konfiguracji środowiska od samego początku. W tym kursie, zrozumiesz zarówno podstawy Dockera jak i przydatne dobre praktyki i polecenia która znacznie przyśpieszą Twoją pracę, a także pozwolą zastąpić leciwe rozwiązania jak np. XAMPP rozwiązaniami na miarę 21 wieku.

Wojciech Połowniak

1 godzina

Co nowego w EcmaScript 2018

Praktyczne Wskazówki i Przykłady Zastosowań

EcmaScript 2015 to standard znany szerzej pod skrótem ES6. To jak do tej pory największa jednorazowa zmiana w specyfikacji, na której bazuje język JavaScript. Co ważne, standard ten zapoczątkował ruch w kierunku ciągłego rozwoju tego języka, a twórcy specyfikacji podjęli wyzwanie wydawania kolejnych wersji każdego roku. I tak w 2016 i 2017 roku otrzymaliśmy kilka nowości. Nie były one przełomowe, nie było ich również tak wiele, jak w roku 2015. Taki bowiem był cel, aby wydawać nowe standardy częściej, ale z mniejszą liczbą zmian.

W roku 2018 planowane jest wydanie kolejnej wersji standardu - EcmaScript 2018. I choć prace nad nim nie zostały jeszcze ukończone, to już kilka propozycji znalazło się w fazie 4, a więc są zatwierdzone, a kilka wciąż pozostaje w fazie 3, mając szansę na dostanie się do standardu.

W tym warsztacie przyjrzymy się wszystkim nowościom, z których już dziś można korzystać, usprawniając swoją pracę z kodem JavaScript. Poprzednie wersje, tj. 2015+ omówiliśmy już szczegółowo w kursie EcmaScript 2015.

Piotr Palarz

1 godzina

Progressive Web Apps

Service Workers

Progressive Web Apps to termin określający aplikacje internetowe, spełniające pewne kryteria. Aplikacje te powinny być niezawodne, szybkie i angażujące. Pod tymi słowami kluczowymi kryją się jednak konkretne techniki i technologie, które należy zastosować, by aplikację określić tym mianem. Jedną z nich jest serwowanie treści zawsze z użyciem bezpiecznego protokołu HTTPS, dostosowanie widoku do urządzeń mobilnych czy możliwość wyświetlania treści bez aktywnego połączenia z internetem.

W tym warsztacie omówimy po krótce całą "checklistę" dla PWA, a także skupimy się dokładniej na jednym z aspektów takich aplikacji - na ich działaniu w trybie offline. Przyjrzymy się technologii o nazwie Service Workers, która takie zadanie umożliwia. Zobaczysz jak zarejestrować "workera", a także jak za jego pomocą serwować treści z pamięci podręcznej. Zareagujemy również na ponowne połączenie z internetem, by prezentować użytkownikom aktualne treści, gdy tylko to możliwe.

Piotr Palarz

1 godzina 50 minut

Co Nowego w ES6

Odkryj Nowe Możliwości Programowania

ES6 to potoczna nazwa, która określa najnowszą wersję specyfikacji EcmaScript, na której z kolei bazuje język JavaScript. Specyfikacja ta oficjalnie zadebiutowała w 2015 roku pod nazwą EcmaScript 2015, wnosząc do języka bardzo wiele nowych funkcji oraz poprawek. I choć wydana została już kolejna wersja EcmaScript 2016 i corocznie wydawane będą następne wersje, to nie wnoszą one jednorazowo tak wiele zmian jak ta z 2015 roku.
W warsztacie tym przyjrzymy się większości z nowych funkcjonalności w ES6, takim jak nowe słowa kluczowe do tworzenia zmiennych, zmiany w funkcjach czy nowy zapis dla klas. Dowiesz się również jak pracować z modułami, jak korzystać z operatorów rest i spread, jak dekomponować obiekty, wykorzystywać iteratory czy tworzyć tzw. promise.
I choć nowoczesne przeglądarki świetnie wspierają nowy standard, to wciąż bezpieczną i dobrą praktyką jest transpilowanie kodu napisanego w ES6 do poprzedniego standardu - ES5. Dowiesz się zatem jak takie zadanie wykonać automatycznie z użyciem Babel. To najlepszy czas na to, by tworzyć nowoczesny kod z użyciem najnowszych funkcji języka JavaScript!

Piotr Palarz

1 godzina

Tworzenie Aplikacji CMS z KeystoneJS cz.2

Dodanie Rejestracji dla Użytkowników

Zobaczysz jak przygotowaną w poprzednim warsztacie (klik) bazę rozwinąć o nowe możliwości. Dodamy funkcjonalności pozwalające na rejestrację zewnętrznych użytkowników, a także dodawanie przez nich ogłoszeń, którymi będzie można zarządzać wprost z przyjaznego panelu administracyjnego.
Te dwa warsztaty pokażą Ci niemal wszystko co jest potrzebne, by tworzyć zaawansowane aplikacje CMS z użyciem KeystoneJS.

Piotr Palarz

1 godzina

Tworzenie Aplikacji CMS z KeystoneJS cz. 1

Tworzenie Prostego Bloga

Node.js to świetna platforma do tworzenia nowoczesnych oraz wydajnych aplikacji webowych. Wraz z jej rozwojem, pojawiają się nowe projekty, moduły czy frameworki, które jeszcze bardziej ułatwiają budowanie takich aplikacji. Jednym z najciekawszych frameworków zbudowanych na tej platformie jest KeystoneJS, który umożliwia łatwe tworzenie systemów CMS. Z tego warsztatu dowiesz się jak zainstalować KeystoneJS, a także jak na bazie tego frameworku zbudować prosty blog z możliwością zarządzania treścią. Następnie stworzymy własny typ wpisów - ogłoszenie - i będzie to baza pod drugą część tego warsztatu, którą znajdziesz tutaj (klik).
Zobaczysz, że tworzenie aplikacji z dostępnym panelem administracyjnym może być naprawdę proste i przyjemne.

Piotr Palarz

1 godzina

Techniki budowania biblioteki JavaScript

Dowiedz się w jaki sposób zostało zbudowane jQuery

jQuery to najpopularniejsza biblioteka JavaScriptowa na świecie. Nie byłoby tak jednak, gdyby nie fakt, iż jest ona bardzo dobrze zbudowana, funkcjonalna i ciągle rozwijana. Sam być może znasz już język JavaScript, lecz zastanawiasz się, w jaki sposób tworzone są tak znakomite projekty jak jQuery.

W tym warsztacie poznasz co nieco historii biblioteki jQuery, a także dowiesz się, w jaki sposób została zbudowana. Przyjrzymy się najlepszym praktykom budowania własnej biblioteki JavaScriptowej, sposobom pracy nad jej kodem przez wiele osób, a także jej dystrybucji.

Piotr Palarz

1 godzina 3 minuty

Logowanie i Autentykacja Użytkowników w Express.js

Tworzenie Aplikacji Internetowych

Tym razem poszerzymy wiedzę zdobytą w kursie Nowoczesne Aplikacje Webowe z Backbone.js o tematy związane z logowaniem i autentykacją użytkowników.
Dowiesz się jak przechowywać w bazie danych MongoDB dane użytkownika wraz z zaszyfrowanym hasłem, jak stworzyć mechanizm logowania wykorzystujący w połączeniu z Express.js sesje, a także jak to wszystko połączyć z aplikacją bazującą na Backbone.js, którą stworzyliśmy we wspomnianym kursie.

Piotr Palarz

1 godzina 28 minut

Wprowadzenie do CoffeeScript

Odkryj Zalety CoffeeScript

Spędzasz dużo czasu na pisaniu aplikacji w JavaScript? A może nie kodujesz w JS bo nie podoba Ci się jego składnia? W takim razie musisz sprawdzić CoffeeScript! CoffeScript to język programowania kompilowany do JavaScriptu. Aby zwiększyć czytelność kodu, jego składnia jest inspirowana Rubym oraz Pythonem. Pisząc aplikacje w CoffeScript, twój kod może być krótszy o 1/3 w porównaniu do jego JavaScriptowego odpowiednika, a to wszystko bez utraty wydajności! W trakcie tego warsztatu, poznasz podstawową składnię tego języka, a także zobaczysz jak CoffeeScript sprawdza się w praktyce podczas tworzenia aplikacji todo-listy "CoffeeTasks". Pracujesz na codzień z jQuery? To świetnie, podczas warsztatu dowiesz się jak pisać aplikacje w CoffeeScript z wykorzystaniem biblioteki jQuery.

Maciej Żukiewicz

3 godziny 49 minut

Kurs Narzędzia JavaScript Full-Stack Web Developera

Przegląd i Konfiguracje narzędzi

Narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy są równie ważne jak reszta posiadanych umiejętności. Praca JavaScript Full-Stack Web Developera / Developerki charakteryzuje się koniecznością odnalezienia w wielu różnych obszarach. To bardzo wymagające zadanie w którym znaczącą rolę odgrywają aplikacje, rozszerzenia oraz sposoby ich konfiguracji. W tym kursie znajdziesz przegląd zestawu narzędzi, uwzględniających również te najnowsze, popularne w 2022 roku.

Adam Gospodarczyk

5 godzin 53 minuty

Kurs Szeroka Perspektywa Full-Stack Web Developmentu

Najważniejsze zagadnienia, które musisz znać

Jednym z najtrudniejszych elementów rozwoju jako full-stack, jest zrozumienie szerokiej perspektywy wszystkich obszarów. Odkrywanie ich samodzielnie jest możliwe ale wymaga dużo czasu ze względu na rozproszenie informacji. W tym kursie znajdziesz wiedzę z kluczowych tematów, które pomogą Ci zrozumieć swoją rolę oraz najważniejsze zagadnienia projektowania aplikacji webowych.

Adam Gospodarczyk

38 minut

Obsługa błędów w JavaScript i Node.js

Techniki Zaawansowane

Programując aplikacje, dążymy do wyeliminowania jakichkolwiek błędów. Cel wydaje się słuszny, jednak rzeczywistość pokazuje, że nie zawsze jest to możliwe. Niektóre błędy są niezależne od kodu naszej aplikacji, inne zaś muszą się po prostu wydarzyć. Co ciekawe, poprawnie obsłużone błędy mogą budować pozytywne doświadczenia użytkownika. W tym warsztacie poznasz rodzaje błędów w JavaScript oraz techniki pracy z nimi.

Adam Gospodarczyk

41 minut

Nowości w NextJS13

Praktyczny projekt bloga z TailwindCSS i ContentLayer

Warsztat w którym krok po kroku nauczę Cię budować własną stronę portfolio i bloga, korzystając z nowoczesnych technologii takich jak NextJS13, TailwindCSS, ContentLayer, Vercel, MDX i TypeScript. W trakcie warsztatu razem przekształcimy pliki MDX w strony NextJS za pomocą ContentLayer oraz udostępnimy nasz projekt całemu światu korzystając z platformy Vercel. Dzięki zdobytym umiejętnościom będziesz mógł/mogła fajnie zaprezentować swoje umiejętności całemu światu.

Daniel Noworyta

Kurs JavaScript - nie tylko do stron WWW

JavaScript stanowi podstawe dla kazdego, kto chcialby spróbowac swoich sil w programowaniu. Poczatkowo stanowil on jezyk programowania przeznaczony przede wszystkim do stron internetowych. Jego znajomosc nadal zdecydowanie ulatwia projektowanie wszelkiego rodzaju witryn, ale nie tylko. Kurs JavaScript pozwoli Tobie na rozszerzenie swojej wiedzy takze w zakresie tworzenia aplikacji mobilnych, dostepnych na wszystkie systemy operacyjne. Doswiadczeni developerzy z nieskrywanym sentymentem wspominaja czasy nauki wlasnie tego jezyka programowania - kurs JavaScript byl dla nich bardzo czesto pierwszym krokiem w strone profesjonalizmu. Zdecydowanie warto poszerzyc swoja wiedze wlasnie w tym zakresie, poniewaz JS stanowi w wielu przypadkach podstawe do pracy jako programista tworzacy w wielu róznych jezykach.

JavaScript - kursy dla róznych programistów

Wszystkie osoby majace za soba poczatki w IT zdaja sobie sprawe, ze istnieja rózne dziedziny bedace specjalizacja deweloperów. Mozemy je podzielic na trzy najbardziej podstawowe - front-end, back-end oraz stricte aplikacje mobilne. Jezykiem zdecydowanie ulatwiajacym poznanie ich funkcjonowania jest wlasnie JavaScript. Kursy z tego zakresu pozwalaja nam na poszerzenie wiedzy praktycznie w kazdej ze wczesniej wspomnianych specjalizacji. Najpopularniejsze szablony front-endowe oparte sa wlasnie na tym jezyku programowania. Warto takze wspomniec o back-endowych rozwiazaniach, które w duzej mierze wykorzystuja wlasnie jezyk JavaScript. Najpopularniejszym z nich jest bez watpienia NodeJS. Po poznaniu tajników HTML oraz CSS to swietny wybór na kontynuacje rozwoju swojej przygody ze swiatem IT.

Kursy JavaScript - jak przebiegaja w praktyce?

Kursy JavaScript przebiegaja w calosci online. Budzi to czasami obiekcje osób, które nieufnie podchodza do zdalnych szkolen oraz wszelkiego rodzaju seminariów. Dlatego wlasnie warto usystematyzowac to, co oferujemy w ramach naszego kursu. Przede wszystkim otrzymacie dostep do bardzo duzej liczby materialów. Dla osób chcacych usystematyzowac swoja wiedze przygotowalismy krótsze warsztaty, mogace otworzyc oczy na bardziej wyspecjalizowane tematy. Nasze kursy JavaScript kompleksowo przygotowuja Cie do wyzwan w tworzeniu nowych stron. Sa to zdecydowanie dluzsze tresci, aczkolwiek bardzo dobrze obrazuja wszystkie niezbedne tajniki do pracy w IT. Warto takze wspomniec, ze wszystkie nasze kursy nagradzane sa certyfikatami oraz odznakami.

}