Menu

JavaScript

Czym jest: JavaScript?

JavaScript jest jednym z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Technologia ta, choć początkowo stworzona z myślą o stronach internetowych, obecnie znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach informatycznych. Nauka JavaScriptu często jest pierwszym krokiem początkujących developerów w kierunku „prawdziwego” programowania.

JavaScript wykorzystywany jest praktycznie wszędzie – od stron internetowych, aż po pełnoprawne aplikacje tworzone na wszystkie platformy. Ponadto, na języku JavaScript oparte są wszystkie najpopularniejsze frameworki front-endowe (i nie tylko, ponieważ znaleźć można również rozwiązania wykorzystujące JavaScript do pisania back-endowych rozwiązań, np. NodeJS). Z tego powodu nauka programowania w JavaScript jest bardzo dobrym wyborem dla każdego, kto zapoznał się już z HTML i CSS i chce pójść krok dalej – niezależnie od tego, czy jego celem jest nauka front-endu, nauka back-endu, czy nawet programowanie aplikacji.

W dzisiejszych czasach rozwój JavaScript postępuje szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, przybiera on również coraz to nowsze formy takie jak EcmaScript oraz wykorzystywany jest we frameworkach takich jak AngularJS, ReactJS, Vue.js czy NodeJS. Z tego powodu zdecydowanie warto być na bieżąco i dobrze poznać ten język programowania.

więcej... ukryj...

Ścieżka Podstawy JavaScript

To jest podstawowa Ścieżka w ramach tej technologii. Ścieżki są przez nas starannie ułożone i umożliwiają zdobycie Certyfikatu i Odznaki.

Czas: 29 godzin
KONTYNUUJ

Zarobki ekspertów JavaScript

Stanowiska: Junior Front-End Developer, Senior Front-End Developer, Full-Stack Developer
Wynagrodzenia netto: 4000-10000 zł
Kto rekrutuje? WP, Samsung, WP, Roche, WP, Nokia, Samsung, mBank, Asseco

zobacz oferty pracy
2 godziny 14 minut

Kurs GraphQL

Techniki Pracy

Na przestrzeni ostatnich lat GraphQL stał się bardzo popularny. Coraz więcej firm inwestuje w GraphQL ze względu na rewolucyjne podejście do pobierania danych oraz jego prostotę. Dlatego, jeżeli spojrzymy na rynek pracy to możemy zobaczyć, że GraphQL staję się pewnego rodzaju "must have", którego z pewnością warto się nauczyć. W tym Kursie poznasz podstawy GraphQL i dowiesz się, jak możesz wykorzystać go w codziennej pracy i projektach.

Przemysław Nowak

10 godzin 43 minuty

Kurs EcmaScript 6

Nowy Standard JavaScript

Kurs, który masz przed sobą, to 10-godzinna przygoda z najnowszą edycją języka JavaScript. Mowa tutaj konkretnie o specyfikacji EcmaScript 2015, która do języka JavaScript wprowadziła bardzo wiele nowości. Jeśli zatem spotkałeś się z określeniem ES6 lub EcmaScript 6, to chodzi właśnie o tę specyfikację. Nowości, które zostały dodane do języka to z jednej strony nowy, ulepszony zapis, który pozwala realizować dokładnie te same zadania, które mogliśmy wykonać do tej pory, a z drugiej strony pewne nowe konstrukcje, których działania nie da się odwzorować w starszej wersji języka. Pisanie kodu ES6 to dzisiaj standard, a znajomość tej specyfikacji to konieczność, aby utrzymać się na rynku pracy lub postawić na nim pierwsze kroki. Warto zatem poznać wszystkie nowości, które się z nią wiążą.

Piotr Palarz

7 godzin 59 minut

Kurs Programowanie w jQuery

w Praktyce

Poznaj jQuery, czyli najbardziej popularną bibliotekę JavaScript na Świecie! Z jQuery korzystają niemal wszystkie nowoczesne serwisy WWW, a nasz Kurs stanowi niezwykle praktyczne i wyczerpujące omówienie tej biblioteki od podstaw, aż po bardziej zaawansowane techniki. Jeśli znasz już HTML i CSS oraz przynajmniej podstawy JavaScript, jQuery to kolejna obowiązkowa pozycja na Twojej drodze do tworzenia świetnych serwisów internetowych.

Piotr Palarz

9 godzin 47 minut

Kurs JavaScript

w Praktyce

Kurs ten jest dopełnieniem wiedzy z zakresu języka JavaScript i Obiektowego Modelu Dokumentu z kursu “JavaScript od Podstaw”. Poprzedni kurs nie jest wymagany, lecz jego przerobienie z pewnością pozwoli dużo lepiej przyswoić wiedzę z tego kursu, gdyż były one przygotowywane równocześnie. Oba te materiały, pozwolą od zera, wskoczyć na naprawdę wysoki poziom rozumienia języka, a także dobrych praktyk pisania kodu. Do tego kursu mogą jednak przystąpić wszystkie osoby, które znają już podstawy języka HTML, CSS i JavaScript i chcą poszerzyć swoją wiedzę, a także spojrzeć zupełnie inaczej na ten język.

Piotr Palarz

10 godzin 55 minut

Kurs JavaScript

od Podstaw

Kurs traktuje o jednym z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Materiał przeznaczony jest dla wszystkich osób, które znają już podstawy HTML i CSS i chciałyby przejść poziom wyżej i dodać do swoich stron dynamiczności. W kursie nie brakuje praktycznych przykładów, które celowo zostały ułożone tak, aby wykorzystać w nich jak najwięcej zdobytej wiedzy. Ponadto, oprócz podstaw samego języka JavsScript, poruszamy również tematy zawiązane z Obiektowym Modelem Dokumentu. Dzięki wyraźnemu rozdzieleniu tych dwóch zagadnień, będziesz mógł w przyszłości wykorzystać język JavaScript także do innych zastosowań, nawet poza przeglądarką internetową!

Piotr Palarz

11 godzin 32 minuty

Nowoczesne Aplikacje Webowe

w Backbone.js

Poznaj framework JavaScript MV* Backbone.js od A do Z i przygotuj razem z autorem praktyczną, nowoczesną aplikację webową napędzaną danymi. Kurs, który dla Ciebie przygotowaliśmy, pozwoli Ci wkroczyć w fascynujący świat tworzenia aplikacji webowych działających po stronie klienta! To podstawy które stanowią wprowadzenie do wszystkich tego typu materiałów na eduweb.pl i poza Backbone zawiera on cały proces przygotowania, wdrożenia aplikacji, refaktoryzacji kodu i wiele więcej! Będziemy pracować między innymi z technologiami Node.js, REST, Express.js czy MongoDB!

Piotr Palarz

1 godzina

Progressive Web Apps - Service Workers

Progressive Web Apps to termin określający aplikacje internetowe, spełniające pewne kryteria. Przyjrzymy się technologii o nazwie Service Workers, która takie zadanie umożliwia.

Piotr Palarz

1 godzina 50 minut

Co nowego w ES6

Dowiedz się co nowego zostało wprowadzone w nowej wersji JavaScriptu, jaką jest EcmaScript 6!

Piotr Palarz

1 godzina 32 minuty

Wprowadzenie do Grunt JS

Poznaj Grunt.JS - automator zadań, który wykona za Ciebie wiele z powtarzających się czynności i pomoże oszczędzić mnóstwo czasu.

Grzegorz Róg

1 godzina 16 minut

Pluginy do jQuery

Zobacz jak łatwo można rozszerzać własnymi wtyczkami bibliotekę jQuery

Maciej Żukiewicz

1 godzina

jQuery i Ajax

Poznaj bibliotekę jQuery oraz metodykę Ajax na praktycznych przykładach.

Maciej Żukiewicz