Menu

Grafika i Interfejsy

Czym jest: Illustrator?

Adobe Illustrator to doceniana przez grafików, popularna aplikacja do tworzenia grafiki wektorowej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak tworzyć ilustracje, jak projektować logotypy i jak zrobić identyfikację wizualną, która zapadnie w pamięć klientowi i będzie najwyższej jakości - z pomocą przyjdzie Ci Adobe Illustrator. Nauka Adobe Illustratora nie jest czasochłonna, ponieważ opanowanie podstawowych narzędzi nie jest trudne, a już po krótkim czasie możesz tworzyć estetyczne i dobrze wyglądające projekty.

Tworzenie kompozycji typograficznych i projektowanie plakatów to kolejne zadania, w których niezastąpiony okazuje się Adobe Illustrator. Nauka Adobe Illustratora z pewnością opłaci się grafikom komputerowym, a także przydatna będzie nawet dla web designerów, którzy chcą poszerzać wachlarz swoich umiejętności. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego graficy używają Adobe Illustratora - koniecznie sprawdź nasze kursy poświęcone temu narzędziu. Na praktycznym przykładzie zobaczysz, jak korzystać z Adobe Illustratora i jak stworzyć ilustracje, jak zaprojektować logotyp albo jak przygotować elementy graficzne na stronę internetową.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jakiego narzędzia do grafiki się nauczyć w najbliższym czasie - koniecznie sprawdź Adobe Illustratora! To niezbędny element w arsenale każdego grafika - sprawdź jak korzystać z niego w wygodny, intuicyjny i szybki sposób, tak, by Twoje projekty weszły na zupełnie nowy poziom.

więcej... ukryj...

Ścieżka Illustrator

To jest podstawowa Ścieżka w ramach tej technologii. Ścieżki są przez nas starannie ułożone i umożliwiają zdobycie Certyfikatu i Odznaki.

Czas: 21 godzin 37 minut
KONTYNUUJ

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Graphic Designer, Concept Artist
Wynagrodzenia netto: 3500-8500 zł
Kto rekrutuje? AVON, GetinNobleBank, Nestle, TVN, TechnipFMC, Intiaro

zobacz oferty pracy
6 godzin 3 minuty

Kurs Illustrator Masterclass

Sztuka Ilustracji

“Illustrator Masterclass” to sześć godzin nasyconego treścią materiału wideo. Michał Wedlechowicz pokaże Ci zaawansowane techniki i metody pracy stosowane przez zawodowych ilustratorów oraz grafików. Podczas trwania kursu, będziesz miał również możliwość sprawdzenia w praktyce zdobytych umiejętności, tworząc wspólnie z autorem zróżnicowane wektorowe ilustracje. Podnieś do potęgi swoją wiedzę o Adobe Illustrator!

Michał Wedlechowicz

4 godziny 48 minut

Projektowanie Graficzne

Typografia

Dobrze skrojony tekst i odpowiedni kształt liter gwarantują profesjonalnie zaprojektowaną publikację. Dlatego teraz przedstawiamy Wam materiał, dzięki któremu nauczycie się projektować estetyczne, dobrze przemyślane kompozycje, ze wspaniałą typografią. Na podstawie dziesiątek przykładów dowiecie się czym charakteryzują się udane projekty i jak dobierać fonty, aby dobrze współgrały z całą publikacją!

Michał Wedlechowicz

7 godzin 51 minut

Kurs Projektowanie Graficzne

od Podstaw

Ten Kurs stanowi punkt wyjścia dla osób, które chcą wkroczyć w świat projektowania. Jest to wyjątkowy kurs - nie opiera się wyłącznie na pracy narzędziowej i nauce oprogramowania, a traktuje również o najważniejszych koncepcjach, które pozwolą tworzyć spójne i ciekawe kompozycje graficzne. Jeśli chcesz poznać dobre praktyki i wyrobić sobie zmysł projektowania - ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Poza początkującymi grafikami, świetnie nadaje się też dla osób, które na co dzień nie zajmują się grafiką ale chcą zdobyć fundament wiedzy z tego zakresu, na przykład osób, które prowadzą własne firmy, zlecają projekty, tworzą strony WWW, programistów którzy współtworzą interfejsy i innych. W kursie przedstawiamy też przegląd najważniejszych narzędzi, będących standardem rynkowym w projektowaniu, jak Photoshop, InDesign i Illustrator, odpowiednio adresując zagadnienia związane z interfejsami, drukiem oraz dowolną kreacją. Cały kurs tworzy spójną całość a w kolejnych lekcjach stworzymy od A do Z kompletny projekt identyfikacji publikacji!

Michał Wedlechowicz

4 godziny 30 minut

Kurs Kaligrafia i Lettering

Techniki Pracy

Witaj w kursie letteringu! W tym materiale pokażemy Ci, jak na różne sposoby szkicować kompozycje liternicze i je digitalizować. Będziesz mógł zobaczyć, jak używać różnego rodzaju tradycyjnych narzędzi w projektowaniu liternictwa oraz w jaki sposób je dobierać. Dzięki projektom które pokazaliśmy w kursie zobaczysz, jak krok po kroku przejść proces projektowania kompozycji literniczej oraz jak różne efekty dają poszczególne sposoby projektowania liternictwa. Zdobędziesz umiejętności, które umożliwią Ci tworzenie letteringu dostosowanego do potrzeb Twoich własnych projektów - brandingu, plakatów, opakowań i logotypów.

Beata Kurek

8 godzin 54 minuty

Kurs Adobe Illustrator CC

od Podstaw

Witaj w kursie Adobe Illustrator CC od Podstaw! Przygotowaliśmy dla Ciebie obszerne wprowadzenie do obsługi tej aplikacji, dzięki czemu będziesz mógł poznać od podstaw techniki pracy z jej najnowszą wersją. Ostatnie aktualizacje wprowadziły wiele interesujących narzędzi, które znacznie ułatwią codzienne użytkowanie Illustratora. Dodatkowo przygotowano wsparcie nieocenionej biblioteki Creative Cloud a także wiele innych, ciekawych funkcji, które szeroko omówimy w tym kursie. Pod koniec wykonasz również pod naszym okiem praktyczny projekt, który pozwoli Ci utrwalić zdobytą przedtem wiedzę teoretyczną i wykorzystać w pełni nowości od Adobe.

Michał Wedlechowicz

2 godziny 59 minut

Kurs Typograficzne Wyzwania

Kreatywne Projekty Graficzne

Witaj w kursie Typograficzne Wyzwania. Jest to zbiór najlepszych warsztatów kreatywnej typografii na eduweb.pl. Znajdziesz tutaj 8 obszernych nagrań, w których krok po kroku dowiesz się jak budować efektowne, typograficzne kompozycje w ulubionych aplikacjach graficznych. Każdy projekt, jaki przerobisz w tym kursie będzie rozpoczynać się od dobrania odpowiednich krojów pisma w oparciu o epoki historyczne czy przeznaczenie projektu, a poznane techniki pracy pozwolą Ci na stworzenie zjawiskowych grafik. Kurs zawiera również dodatkowy, bonusowy materiał - niedostępny wcześniej w ramach cyklu Eduweb Live!

Michał Wedlechowicz

5 godzin 5 minut

Kurs Adobe Illustrator

Techniki Zaawansowane

Adobe Illustrator CC to rozbudowane narzędzie, którego znajomość pozwoli Ci wykonywać estetyczne, rozbudowane i profesjonalne ilustracje wektorowe. Jeżeli znasz podstawy pracy w tym programie, kurs przedstawi Ci szereg często wykorzystywanych w codziennej pracy ilustratorów trików, które usprawnią Twoją pracę.

Michał Wedlechowicz

52 minuty

Przegląd Portfolio cz.5

Ilustracje Inspirowane Pracami Artystów

To już kolejna odsłona warsztatu, w którym przyjrzymy się inspirującemu portfolio znanego artysty i jego pracom na Behance. Tym razem bierzemy pod lupę Grisendiego. To kolejny światowej klasy artysta, którego własny, wypracowany styl poznamy oraz spróbujemy odtworzyć efekty uzyskiwane przez niego w jego projektach, jednocześnie poznając nowe narzędzia i techniki.

Michał Wedlechowicz

1 godzina 11 minut

Przegląd Portfolio cz.8

Ilustracje Inspirowane Pracami Artystów

To już kolejny Warsztat, w którym Michał Wedlechowicz pokaże Ci ciekawe i inspirujące prace artystów. W ósmej części Przeglądu Portfolio obejrzymy prace Evgeny Polukhin i przyjrzymy się jego wektorowym konceptom postaci do gier. Następnie spróbujemy uzyskać efekty podobne do tych z jego prac z użyciem Adobe Illustrator! Odtwarzanie prac świetnych artystów to jeden z najlepszych sposobów na podniesienie swoich umiejętności w zakresie ilustracji - zachęcamy do sprawdzenia!

Michał Wedlechowicz

1 godzina 6 minut

Nowości w Adobe CC 2021

Aktualizacje w Photoshop, Illustrator i Indesign

Po kolejnym Adobe MAX możemy korzystać z szeregu nowych udoskonaleń i aktualizacji pakietu narzędzi Adobe. W tym Warsztacie poznasz najciekawsze i najbardziej przydatne nowości w Photoshopie, Illustratorze i InDesignie, które znacznie usprawnią i uprzyjemnią Twoją codzienną pracę!

Michał Wedlechowicz

1 godzina 20 minut

Illustrator dla iPad

Techniki Pracy

Aplikacja Adobe Illustrator od lat cieszy się uznaniem wśród ilustratorów i designerów. Tym razem mamy możliwość pracy z tym wszechstronnym narzędziem w wersji mobilnej. Możesz usiąść wygodnie w fotelu, na kanapie czy przy stole i rozpocząć kreatywną pracę. Illustrator na iPada jest młodym programem ale rozwijanym, a już teraz wachlarz narzędzi daje bardzo duże możliwości. W tym kursie poznasz działanie wszystkich funkcjonalności Illustratora mobilnego!

Michał Wedlechowicz

44 minuty

Wprowadzenie do MOHO

Animacja i Rig w praktyce

Czy pracujecie już z animacją, ale chcielibyście poznać nowe, profesjonalne techniki i narzędzia? Nasz gość, Maja Krajewska, która pracuje na codzień jako Motion Designer wprowadzi Was w MOHO - profesjonalną aplikację do rigowania i animacji. MOHO stanowi świetna alternatywę dla After Effects, ale może też być bardzo dobrym uzupełnieniem i wsparciem dla osób, które pracują na codzień z Afterem. Intuicyjny system rigowania postaci oraz efekty jakie dzięki niemu można uzyskać wyróżniają MOHO na tle pluginów do Afera, takich jak DUIK czy RubberHose. Maja Krajewska pracuje dla Animwood Studio, gdzie zajmuje się motion designem i produkcją między innymi takich animacji jak explainer video.

Maja Krajewska

1 godzina

Wprowadzenie do Gravit Designer

Tworzenie Grafiki Wektorowej

Zapraszamy na Warsztat, w którym Michał Wedlechowicz wprowadzi Was w obsługę bardzo prostej i darmowej aplikacji do projektowania grafiki wektorowej. Aplikacja jest w wersji przeglądarkowej oraz desktopowej, a wiele rozwiązań zostało zapożyczonych z programów takich jak Illustrator czy Affinity. Dzięki temu zapoznanie się z narzędziami w Gravit Designer będzie bardzo proste i intuicyjne. W Warsztacie dowiecie się między innymi jak pracować z gradientami i obrysem, jak dodawać efekty, czy adjusty kolorystyczne oraz jak tworzyć, edytować i transformować obiekty wektorowe.

Michał Wedlechowicz

1 godzina

Kreatywny Pattern w Illustrator

Elegancki, Powtarzalny Wzór Wektorowy

W tym warsztacie Michał Wedlechowicz przedstawi Wam prosty sposób na stworzenie eleganckiego, powtarzalnego wzorka w postaci wektorowego Patternu. Korzystając z narzędzi Illustratora nauczycie się projektować florystyczne wzory, które będą mogły być drukowane na opakowaniach, zaproszeniach, elementach dekoracyjnych i również na tekstyliach. Prowadzący powie na co zwrócić uwagę przy rozmieszczaniu elementów, oraz co zrobić aby wzór idealnie się zapętlał. Zapraszamy!

Michał Wedlechowicz

1 godzina 10 minut

Grafika SVG na Potrzeby Sieci

dla Projektantów i Developerów

Format grafiki SVG, choć swe początki miał już w latach 90-tych, to przez długi czas nie był wykorzystywany na stronach internetowych, głównie ze względu na niepełne wsparcie przeglądarek. W ostatnich latach ta sytuacja uległa drastycznej poprawie i dziś możemy z grafiki SVG korzystać niemal bezproblemowo.
W tym warsztacie dowiesz się jaka jest przewaga grafiki SVG nad innymi formatami, jak eksportować poprawne grafiki z programów Adobe Illustrator oraz Adobe Photoshop, a także jak na kilka sposobów osadzać grafikę SVG na stronach internetowych. Poznasz też kilka bardziej zaawansowanych sposobów na pracę z tym formatem, włączając w to współpracę z kodem CSS i JavaScript. Na koniec zobaczysz kilka ciekawych serwisów, gdzie znajdziesz gotowe zasoby w SVG, wygenerujesz ciekawe tło czy zoptymalizujesz swoje grafiki.

Piotr Palarz

1 godzina

Szumiący pędzel w Adobe Illustrator

Praktyczny Projekt

W tym warsztacie uczestnicy nauczą się tworzyć własne pędzle w Adobe Illustrator i dodawać kreatywną teksturę do swoich ilustracji. Dzięki temu będą mogli uzyskać unikalny efekt w swoich pracach, który wyróżni je spośród innych. Warsztat skierowany jest do osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności z zakresu tworzenia ilustracji cyfrowych i chcą poszerzyć swoje możliwości kreatywnego wyrażania się za pomocą narzędzi Adobe Illustrator.

Michał Wedlechowicz

35 minut

Projektowanie Brandingu Wydarzeń Artystycznych

Droga do projektowania plakatów

Jak stworzyć plakat wydarzenia, który przyciągnie uwagę, wyróżni się z tłumu i nawiąże do celów projektu? Plakat stanowi ważną dziedzinę projektowania graficznego. Cechuje go indywidualny styl, niezwykła malarska forma, nieustanna gra wyobraźni oraz bogactwo emocji. W tym wideo będziemy mogli zapoznać się z pracami Antka Korzeniowskiego, którego projekty wpisują się w linie polskiej szkoły plakatu. Wykorzystują mininalizm formalny, który jednak jest nasycony wewnętrzną treścią.

Antek Korzeniowski

6 godzin 58 minut

Kurs Tworzenie Kolekcji NFT

Projektowanie Atrybutów

Materiał szkoleniowy jaki tym razem masz przed sobą to kurs tworzenia obszernej kolekcji unikatowych obrazów, przystosowanych do wdrożenia jako projekt NFT. NFT, czyli non-fungible token (tak zwany token niewymienny) to w dużym skrócie cyfrowa jednostka danych zapisana w sieci blockchain. Często reprezentowana jest przez sztukę cyfrową w formie obszernych kolekcji obrazów, których właściciele mogą nimi ze sobą handlować, stając się wtedy posiadaczami nie tylko dobra cyfrowego, ale i produktów, usług, czy społeczności do jakich mają dostęp dzięki Tokenom NFT. Kurs obejmuje zagadnienia związane z graficzną stroną kolekcji, omawia projektowanie unikatowych atrybutów obrazów oraz zawiera wiele inspirujących timelapsów. Ponadto poznasz narzędzia, dzięki którym wygenerujesz kolekcje nawet kilkunastu tysięcy obrazów.

Michał Wedlechowicz

Dla kogo kurs Illustrator to doskonaly wybór?

Korzystanie z róznego rodzaju kursów i szkolen to zawsze doskonaly sposób na to, aby zdobyc cenna wiedze i miec niepowtarzalna szanse na to, aby rozwijac sie pod wzgledem zawodowym. Jednym z korzystnych przykladów takich kursów moze byc wlasnie, chociazby kurs Illustrator. Jest on nakierunkowany na przyszlych grafików i wszystkie osoby, które planuja zajac sie ilustracjami. Z takich opcji zdarza sie, ze korzystaja równiez fotografom. Niezaleznie jednak od tego czy jest sie profesjonalista czy posiadana wiedza i doswiadczenie sa niewielkie, warto dobrac dla siebie odpowiedni kurs, który nie tylko sprawi radosc, ale i pomoze dalej sie rozwijac.

Kursy Illustrator - do czego sluzy Adobe Illustrator?

Zainteresowanie programem Adobe Illustrator zdecydowanie jest coraz wieksze. Glównie z powodu mozliwosci zastosowania tego programu do wlasnych celów. Kursy Illustrator pozwalaja dowiedziec sie o tym programie jak najwiecej, poznac jego tajniki i nauczyc sie wykorzystywac je we wlasnej pracy. Przede wszystkim jest to program, który umozliwia tworzenie wszelakich ilustracji. Równiez z poziomu zerowego. Dodatkowo jest to program dosc intuicyjny, co dodatkowo sprawia, ze opanowanie wszelkich jego mozliwosci, nie jest wcale takie trudne, ani tak bardzo czasochlonne, jak to niekiedy bywa z pozostalymi programami.

Illustrator kurs - sporo kursów i warsztatów do wyboru

Bardzo duzym plusem jest równiez to, ze do wyboru pozostaje naprawde wiele kursów i warsztatów, które pozwalaja podniesc swoje kompetencje i nauczyc sie dokladnie tego, czego sie potrzebuje. W ten sposób Illustrator kurs umozliwia opanowanie konkretnych umiejetnosci, które zalezne sa od dziedziny, która pragnie sie zajac. Warto tez wspomniec o tym, ze wiele z tych kursów obejmuje równiez poziom od poczatkujacego. Dzieki temu zapisac sie moga równiez osoby, które nie maja zadnego doswiadczenia i dopiero planuja zaczac.

Adobe Illustrator kurs - idealne rozwiazanie dla kreatywnych

Warto tez wspomniec o tym, ze Adobe Illustrator kurs to doskonale rozwiazanie dla osób kreatywnych, które szukaja sposobu na upust swojej twórczosci. Sam program jest bardzo intuicyjny, co sprawia, ze juz nawet po krótkim kursie smialo mozna zaczac stawiac pierwsze kroki w tworzeniu ilustracji w programie. Dodatkowo jednak zawiera on sporo opcji, które sprawia, ze uda sie tworzyc, zarówno mniej, jak i bardziej zaawansowane dziela, a sam program sprawdzi sie równiez w pracy zawodowej w kazdej branzy.

}