Menu

Kursy grafiki 3D

W ramach: Grafika i Interfejsy

Czym jest: Grafika 3D

Grafika 3D to ciekawy i rozbudowany temat, który jednak często zniechęca osoby początkujące tym, jak obszernym i skomplikowanym zagadnieniem się wydaje. Bariery wejścia do branży grafiki 3D są dość wysokie, a osoby które nie pracują z nią na co dzień nie są pewne jak zacząć pracę z grafiką 3D. W naszych kursach poświęconych temu zagadnieniu pokażemy Ci, jak krok po kroku obsługiwać odpowiednie narzędzia, od czego zacząć i jak możesz rozwijać swoje umiejętności.

Dowiesz się jakich narzędzi używać przy grafice 3D oraz nauczysz się pracy w 3D Studio Max, Autodesk Maya, Cinema 4D, ZBrush czy Modo. Nauka grafiki 3D będzie obejmować również połączenie utworzonych w tych programach elementów 3D z Adobe Photoshop, po to, by tworzyć efektowne prace, które często pojawiają się na okładkach pism branżowych lub na okładkach płyt muzycznych.

Kursy grafiki 3D nauczą Cię również technik teksturowania utworzonych modeli 3D. Na koniec będziesz umiał tworzyć imponujące mockupy czy prezentacje produktowe oraz profesjonalne wizualizacje każdego rodzaju.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów Grafika 3D

Stanowiska: Graphic Designer, 3D Graphic Designer, Concept Artist
Wynagrodzenia netto: 3500-6500 zł
Kto rekrutuje? AVON, Getin Noble Bank, Nestle, TVN, Netguru, Allegro, WP, Samsung, Ceneo, Growbots, Daftcode, TechnipFMC, Intiaro

zobacz oferty pracy
38 minut

Od Blendera do Augmented Reality

Blender i Adobe Aero

Witajcie! Przed Wami 40-sto minutowe szkolenie wprowadzające do Augmented Reality. Michał Wedlechowicz zaprezentuje Wam proste techniki przy pomocy Bandera i Adobe Aero, które ułatwią pracę z eksportem odpowiednich plików i formatów. W kontekście do Metaverse poruszymy temat VR oraz AR, a po krótkiej części teoretycznej przejdziemy do Blendera, gdzie przygotowany model pirata zrigujemy z pomocą prostego szkieletu. Po ustawieniu pozy wygenerujemy odpowiednie pliki i przeniesiemy je do aplikacji Adobe Aero, gdzie ustawimy scenę do wyświetlenia w przestrzeni AR a nawet będziemy mogli dodać do niej interakcje. Na koniec przetestujemy model z pomocą kamery urządzenia mobilnego. Zapraszamy!

Michał Wedlechowicz

2 godziny 25 minut

Ilustracja Flat 3D

w Blender

Blender to bardzo wszechstronna aplikacja, a dzięki jej znajomości jesteśmy w stanie bez problemu nadążać nad ciągle zmieniającymi się trendami w grafice i ilustracji. Ten materiał pomoże Wam rozwinąć warsztat Blendera, abyście potrafili tworzyć niezwykłe, a jednocześnie bardzo minimalistyczne ilustracje w stylistyce "flat 3D". Zaczynając od pustej sceny, stworzymy minimalistyczną postać 3D łącznie z akcesoriami i materiałami z wykorzystaniem systemu cząsteczkowego i tekstur. Korzystając z opcji riggowania ustawimy dowolną pozę bohatera. Nauczysz się również kilku przydatnych skrótów, zarządzania obiektami w panelu kolekcji, ustawiana świateł i wiele więcej!

Michał Wedlechowicz

4 godziny 57 minut

Kurs 3D w Interfejsie

Blender dla UI Designera

Witaj w kursie Blender dla designerów. Tym razem nauczysz się wykorzystywać proste i podstawowe narzędzia Blendera do generowania trójwymiarowych ikon i ilustracja na potrzeby UI / UX. Dzięki temu Twoje projekty interfejsów czy serwisów internetowych wskoczą na wyższy, zgodny z szybko zmieniającymi się trendami. Materiał przygotowany jest tak, aby wykorzystując bardzo podstawowe narzędzia Blendera osiągnąć zamierzone efekty bez potrzeby przerabiania wielogodzinnych, zaawansowanych kursów z grafiki 3D.

Michał Wedlechowicz

6 godzin 10 minut

Modelowanie w Blender

Sylwetka Wojownika

W tym kursie na przestrzeni pięciu obszernych warsztatów, nauczysz się sprawnie modelować sylwetki w 3D - dzięki czemu wejdziesz na jeszcze wyższy poziom pracy z rewelacyjnym narzędziem Blender. Postacią, którą stworzymy całkowicie od podstaw będzie uzbrojona elficka wojowniczka. Zaczniemy od rzeźbienia z wykorzystaniem szkicu, następnie przejdziemy do retopologii postaci, tworzenia elementów uzbrojenia, pracy z włosami a na końcu zajmiemy się tworzeniem tekstur, materiałów oraz renderingiem. Kurs prowadzony jest w oparciu o praktyczną wiedzę dzięki czemu będziesz mógł poznać wiele ciekawych technik pracy w aplikacji Blender.

Michał Wedlechowicz

1 godzina 22 minuty

Przegląd Portfolio cz.7

Ilustracje Inspirowane Pracami Artystów

Jonathan Ball to założyciel Pokestudio z UK. Zasłynął dzięki niekonwencjonalnym projektom postaci, grafice 3D i animacjom. W jego Portfolio możecie znaleźć między innymi ilustracje wektorowe, które były prezentowane przez SerifLabs przy promowaniu wczesnych wersji Affinity Designer. W tym Warsztacie Michał Wedlechowicz zaprezentuje Wam portfolio PokeStudio z Wielkiej Brytanii. Wykorzystując możliwości Blendera i Affinity Designer spróbujemy uzyskać podobne efekty, jakie występują w prezentowanych pracach. Połączymy grafikę 3D z grafiką wektorową, aby wykonać kreatywną i poniekąd abstrakcyjną ilustrację. Jeśli nie pracowaliście wcześniej z Blenderem - nie ma się czym martwić, ponieważ Michał nauczy Was kilku podstawowych technik, ale również poznacie potencjał jaki drzemie w tak zwanych Shaderach i Nodach, abyśmy mogli uzyskać fajną, czekoladową teksturę.

Michał Wedlechowicz

1 godzina 20 minut

Sculpting w Blender

Wprowadzenie do edytora shaderów

Witajcie w kolejnym materiale poświęconym aplikacji Blender. Tym razem Michał Wedlechowicz przedstawi Wam techniki wprowadzające do zagadnień związanych z edytorem shaderów. Ponadto poznacie podstawowe pędzle do rzeźbienia, które pozwolą nam wymodelować drzewo oraz skały. Pracując z teksturami stworzymy siatkę tak zwanych Nodów i dzięki temu wygenerujemy ciekawy wygląd kory oraz skalnych nierówności. Poznacie techniki pracy z efektem Displeacement oraz Normal Map i Bump. Zapraszamy!

Michał Wedlechowicz

9 godzin 40 minut

Kurs Blender

Techniki Zaawansowane

W tym niezwykle obszernym, 9-godzinnym kursie poznasz zaawansowane techniki pracy z rewelacyjnym narzędziem Blender, które pozwolą Ci modelować w 3D w jeszcze lepszy, bardziej profesjonalny sposób. Od tworzenia szkicu, przez rzeźbienie, riggowanie, aż po postprodukcję przygotowanego projektu - sprawdź, jak wejść na jeszcze wyższy poziom modelowania w Blenderze! Kurs prowadzony jest w oparciu o praktyczne przykłady i scenę, którą przygotujesz w trakcie nauki. Nie zabraknie też lekcji o postprodukcji tak, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Michał Wedlechowicz

1 godzina 10 minut

Wejdź na wyższy poziom dzięki 3D

Poznaj podstawy Blendera

Jeżeli jesteś projektantem graficznym i chcesz rozszerzyć swój warsztat o umiejętności projektowania w 3D, ten warsztat to doskonałe wprowadzenie! Blender to bardzo intuicyjna w obsłudze aplikacja - a jej kolejną zaletą jest to, że jest darmowa. Przekonaj się, jak wygodne w obsłudze jest to narzędzie i zacznij tworzyć w trzecim wymiarze!

Michał Wedlechowicz

7 godzin 52 minuty

Kurs Blender

Modelowanie od Podstaw

Jesteś projektantem graficznym i chcesz rozszerzyć swój warsztat o umiejętności projektowania w 3D? Wprowadź do swojej codziennej pracy rewelacyjne i proste w obsłudze narzędzie 3D, jakim jest Blender! Blender to bardzo intuicyjna w obsłudze aplikacja - a jej kolejną zaletą jest to, że jest darmowa. Jej wszechstronność sprawia, że korzystają z niej największe studia animacji na świecie, a ilość narzędzi pozwala tworzyć również ilustracje, modele, sceny czy spoty reklamowe. Masz przed sobą obszerny kurs, który wprowadzi Cię w budowanie grafiki 3D z wykorzystaniem Blendera. Lekcje zawarte w tym materiale wprowadzają Cię w podstawowe techniki modelowania, abyś mógł rozbudować swój arsenał narzędziowy i przenieść swoje projekty w kolejny, trzeci wymiar!

Michał Wedlechowicz

6 godzin 26 minut

Kurs ZBrush i Substance Painter

Techniki Pracy

ZBrush to niezastąpione narzędzie dla każdego grafika, który chce tworzyć profesjonalne oraz rozbudowane modele 3D. Przygotowany przez Wojciecha “m4gik” Magierskiego kurs poprowadzi Cię przez tajniki wykorzystania w codziennych projektach tego potężnego narzędzia.

Wojciech Magierski

3 godziny 32 minuty

Kurs Adobe Dimension

od Podstaw

Witaj w kursie Adobe Dimension. W tym materiale poznasz od podstaw techniki pracy z nową aplikacją od Adobe. Tym razem jest to narzędzie do budowania kompozycji graficznych w środowisku 3D. Wykorzystując możliwości tej aplikacji nauczysz się tworzyć bardzo efektowne grafiki z prostym w obsłudze programem jakim jest Adobe Dimension.

Michał Wedlechowicz

5 godzin 1 minuta

Kurs Photoshop i ZBrush

Trzeci Wymiar Ilustracji

Wejdź na najwyższy poziom pracy z grafiką i ilustracją dzięki wykorzystaniu potencjału fantastycznych aplikacji Photoshop i ZBrush. Połącz magię postprodukcji w Photoshop i wolności tworzenia obiektów 3D aby uzyskać powalające efekty i przewyższyć oczekiwania klientów, przy okazji odkrywając sekrety światowej klasy ilustratora, Wojciecha Magierskiego.

Wojciech Magierski

5 godzin 57 minut

Kurs ZBrush

Techniki Modelowania Postaci

Kurs, który masz przed sobą, to praktyczny materiał przeznaczony dla osób, które chciałyby nauczyć się modelowania postaci w jednej z najciekawszych aplikacji 3D na rynku. Kurs ZBrush – Techniki Modelowania Postaci pokazuje możliwości jakie posiada Zbrush, program głównie przeznaczony do modelowania organicznego, za pomocą którego Wojciech Magierski zbuduje całkowicie od zera model hard surface.

Wojciech Magierski

7 godzin 38 minut

Kreacje 3D w Modo

Z Photoshop, Illustrator i ZBrush

Wielu grafików, dla których najważniejszym narzędziem był do tej pory Photoshop, sięga po aplikacje 3D, które oferują niesamowite możliwości. Połączenie klasycznej ilustracji oraz technik 3D pozwala wejść na zupełnie inny poziom umiejętności jak i odpowiedzieć na obecne wymogi rynku. Na szczęście, praca z aplikacjami 3D staje się coraz łatwiejsza a ich nauka jest na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy na wyjątkowy kurs, w którym będziesz mógł przejść cały proces tworzenia świetnej ilustracji od szkicu aż do finalnego renderu i postprodukcji w Photoshop.

Wojciech Magierski

6 godzin 49 minut

Kurs Photoshop i Cinema 4D

Techniki Pracy

Wejdź na najwyższy poziom pracy i naucz się jak po mistrzowsku łączyć elementy w trójwymiarze razem z ilustracją w Photoshopie. Dowiedz się jak wykonać ustawić scenę, oświetlenie i materiały w Cinema 4D tak aby wydobyć z nich jak najwięcej przy użyciu najlepszych technik postprodukcji. Połącz magię edycji w Photoshop i wolności tworzenia obiektów 3D aby uzyskać powalające efekty i przewyższyć oczekiwania klientów, przy okazji odkrywając sekrety światowej klasy ilustratora, Wojciecha Magierskiego.

Wojciech Magierski

12 godzin 1 minuta

Kurs Cinema 4D

Techniki Pracy

Wykorzystaj potencjał Cinema 4D - jednej z najbardziej popularnych i cenionych aplikacji do tworzenia grafiki trójwymiarowej. Ten kurs wprowadzi Cię w magiczny świat 3D, wyjaśni podstawowe terminy oraz zapozna z technikami pracy i narzędziami C4D na praktycznych przykładach!

Jerzy Drozda

49 minut

Light Rig z Xpresso

Wykorzystaj Xpresso do zbudowania własnego riga do świateł

Jerzy Drozda

1 godzina

Voxelizacja w Cinema 4D

Zobacz jak przygotować efektowną animację z MoGrapg i Efektorami Cinema 4D

Jerzy Drozda

1 godzina

Wprowadzenie do 3D

Poznaj zasady, którymi rządzi się świat grafiki trójwymiarowej i ekosystem narzędzi 3D.

Jerzy Drozda

1 godzina 15 minut

3D w Photoshop

Zobacz możliwości edycji i tworzenia grafiki 3D w Photoshop

Grzegorz Róg

Kursy grafiki 3D - zawód przyszlosci

Digitalizacja niemalze wszystkich procesów na calym swiecie stanowi oczywista oczywistosc. Byc moze juz przestales zwracac uwage na to, jak wiele w Twoim zyciu zalezy od technologii. Skoro spedzasz tak wiele czasu wolnego przy smartfonie lub komputerze, to z pewnoscia w zyciu zawodowym takze warto posiadac umiejetnosci pozwalajace na swobodne radzenie sobie z technologia. Kursy grafiki 3D stanowia doskonala okazje do wejscia do swiata technologii na stale. Nie musisz stawac sie programista znajacym kilkanascie jezyków do kodowania, aby swobodnie operowac w Internecie. Kursy grafiki 3D przygotowuja Cie do tworzenia fantastycznych i kreatywnych projektów. Niemalze kazdy slogan, animacja czy wizualizacja zostala zrobiona wlasnie dzieki uzyciu grafiki komputerowej. Przekonasz sie, ze jej nauka wcale nie nalezy do wyzwan nie do przejscia!

Kurs grafiki 3D - w jakich branzach szuka sie grafików?

Jesli chcesz wytlumaczyc swoim rodzicom lub dziadkom role grafika komputerowego, wystarczy poprosic o podanie butelki stojacej na stole. Znajduje sie na niej logo oraz kompozycja kolorystyczna. Kurs grafiki 3D przygotowuje wlasnie do tworzenia i realizacji takich projektów. Z tego powodu wlasciwie kazda firma poszukuje grafika komputerowego, który potrafi w kreatywny sposób przedstawic jej wartosci oraz wizje za pomoca jednej wizualizacji. Takie osoby znajda zatrudnienie zarówno w przestrzeni online, jak równiez w biznesach dzialajacych w sposób tradycyjny. Przygotowanie ilustracji na targi pracy? Oryginalna reklama w mediach spolecznosciowych? A moze projekt logo sklepu internetowego, z którym chcemy ruszyc od przyszlego roku? Nasz kurs grafiki 3D to kompleksowe zajecia, które pozwalaja na nauke obslugi wielu programów bardzo przydatnych w przyszlym miejscu zatrudnienia.

Kurs grafika 3D - nie tylko dla poczatkujacych

Oczywiscie w naszej bogatej ofercie znajdziecie równiez zajecia poswiecone odswiezeniu wiedzy, a takze wejsciu na wyzszy stopien zaawansowania. Kurs grafika 3D oczywiscie mozna zaczac od zera, jednak wcale nie trzeba. W zawodach opartych na technologii bardzo istotne jest pozostawanie up-to-date, czyli na biezaco. Pojawia sie bardzo duza liczba aktualizacji systemów oraz programów, dlatego nie mozna wypasc z obiegu. W przeciwnym razie bardzo trudno bedzie nam nadazyc za najnowszymi trendami. Kurs grafika 3D stanowi doskonale miejsce dla wszystkich grup - od poczatkujacych, przez pragnacych powtórzenia swojej wiedzy, az po tych chcacych wejsc na jeszcze wyzszy poziom.

}