Menu

Grafika i Interfejsy

Czym jest: Affinity Designer?

Affinity Designer to stosunkowo nowa aplikacja, która szturmem zdobywa rynek i zdobywa rzesze nowych zwolenników. Jest to aplikacja do tworzenia grafiki wektorowej oraz projektowania, stanowiąca swego rodzaju odpowiedź na Adobe Illustrator. W przeciwieństwie do popularnego Illustratora nie wymaga uiszczania miesięcznej opłaty abonamentowej, lecz kupuje się ją jednorazowo - a aktualizacje w obrębie danej wersji są darmowe. Zaskarbiła sobie tym serca projektantów, szczególnie tych początkujących lub dopiero zaczynających ścieżkę zawodową w tej branży.

Nauka Affinity Designer jest możliwa zarówno dla użytkowników mac OS jak i Windows, a samo narzędzie, dzięki temu że jest bardzo aktywnie rozwijana, niektórymi funkcjonalnościami wygrywa z Illustratorem.

Jeżeli zastanawiasz się jak nauczyć się obsługi Affinity Designer oraz czy na pewno to dobry wybór - z pewnością skorzystać z możliwości Affinity Designer jeżeli jesteś ilustratorem, projektantem interfejsów lub po prostu osobą, która czasem musi przygotować grafiki na potrzeby strony WWW lub do druku. Kolejną zaletą Affinity Designer jest to, że obsługuje pliki svg oraz wszystkie pozostałe główne formaty grafik wektorowych, a także potrafi czytać projekty Illustratora.

więcej... ukryj...

Ścieżka Affinity

To jest podstawowa Ścieżka w ramach tej technologii. Ścieżki są przez nas starannie ułożone i umożliwiają zdobycie Certyfikatu i Odznaki.

Czas: 7 godzin 12 minut
KONTYNUUJ

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Graphic Designer, Concept Artist
Wynagrodzenia netto: 3500-8500 zł
Kto rekrutuje? AVON, GetinNobleBank, Nestle, TVN, TechnipFMC, Intiaro

zobacz oferty pracy
6 godzin 27 minut

Kurs Affinity Designer

Podstawy

Witaj w kursie Affinity Designer! Jest to ponad 6-cio godzinny materiał, w którym poznasz techniki pracy z tą rewelacyjną aplikacją graficzną, która zdobywa coraz szersze grono zadowolonych użytkowników. Prowadzący przedstawi ci szereg funkcjonalności i narzędzi do tworzenia grafiki wektorowej, abyś mógł z łatwością wdrożyć je do swojej codziennej pracy. Dzięki lekcjom zawartym w tym kursie przekonasz się, że Affinity Designer posiada bardzo przyjazny i niesamowicie wygodny interfejs, a korzystanie z narzędzi i okien jest bardzo proste i przyjemne. W Finalnej części kursu wykorzystasz poznane techniki pracy do stworzenia wyjątkowej ilustracji łącząc grafikę wektorową i bitmapową.

Michał Wedlechowicz

1 godzina 13 minut

30 postaci Flat w Affinity Designer

Praktyczny warsztat

W tym warsztacie zobaczysz proces powstawania 30 kreatywnych flat charakterów. Przy pomocy prostych narzędzi aplikacji After Effects wykonamy efektowne buźki do wykorzystania na wielu płaszczyznach, takich jak infografiki czy animacje. Warsztat podzielony jest na dwie części. W pierwszej poznasz dokładnie etapy prowadzące do wykonania prostej buźki. Następnie w nieco przyspieszonym tempie zobaczysz jak przy pomocy poznanych technik powstają różnie postacie. Zaprasza Michał Wedlechowicz!

Michał Wedlechowicz

33 minuty

Nowości w Affinity Designer 1.7

Aktualizacja aplikacji i nowe funkcje

Witajcie w Warsztacie , w którym poznacie nowości w aplikacji Affinity Designer 1.7. Jest to bardzo spory update wprowadzający nowe funkcjonalności oraz ogólne usprawnienia w działaniu programu. Poznacie takie narzędzia nowe lasso do zaznaczenia węzłów wektorowych oraz nowe usprawnienia w pracy ze ścieżkami i obrysami. Dowiecie się jak korzystać z panelu Isometric do pracy z ilustracją w rzucie izometrycznym i wiele więcej.

Michał Wedlechowicz

44 minuty

Przejście z Illustrator na Affinity Designer

Porównanie narzędzi do edycji grafiki wektorowej

W tym Warsztacie poznasz tajniki pracy z aplikacją Affinity Designer. To cieszące się coraz większą popularnością narzędzie doczekało się już wielu aktualizacji i ulepszeń, a studio Serif Labs ciągle je rozwija. W tym materiale Michał Wedlechowicz porówna działanie najczęściej wykorzystywanych narzędzi w Designerze i Illustratorze, aby łatwiej było Wam przejść na pracę w programie od Affinity. Zapraszamy.

Michał Wedlechowicz

57 minut

Izometryczna mapa

w Affinity Designer

Affinity Designer 1.7 to nowoczesne i wygodne narzędzie, które jest stale rozwijane. Jedną z nowych, przydatnych funkcjonalności jest okno "Isomeric". W trakcie tego Warsztatu dowiesz się jak z niej korzystać oraz jak z użyciem z jej użyciem tworzyć plansze, ilustracje i mapy do gier w rzucie izometrycznym.

Michał Wedlechowicz

52 minuty

Przegląd Portfolio cz.2

Ilustracje Inspirowane Pracami Artystów

Ten Warsztat to kolejny materiał, w którym Michał Wedlechowicz prezentuje inspirujące, ciekawe prace najlepszych artystów. Tym razem skupimy się na portfolio świetnego artysty z Wysp - Steve'a Simpsona. Prace tego ilustratora, które znaleźć można między innymi na ścianach restauracji, okładkach książek czy opakowaniach, charakteryzuje ogromna ilość dopracowanych detali. W Warsztacie dowiesz się jak wykorzystać funkcjonalności aplikacji Affinity Designer, aby uzyskać podobne efekty jak wspomniany wyżej autor.

Michał Wedlechowicz

56 minut

Przegląd Portfolio cz.3

Ilustracje Inspirowane Pracami Artystów

To już kolejna część Warsztatu, w którym poznasz inspirujące prace znanych artystów z serwisu Behance! Tym razem przyjrzymy się kresce Paulo Valdecantosa oraz kilku innych ilustratorów. Następnie poznasz szereg ciekawych narzędzi, technik i szkicowania, które pozwolą Ci stworzyć charakterystyczne kontury postaci w klimacie cyberpunkowym - ale nie tylko!

Michał Wedlechowicz

1 godzina 3 minuty

Affinity 1.8

Przegląd Nowości

Aplikacje Affinity ze studia Serif Labs rozwijają się w błyskawicznym tempie, a korzysta z nich rosnące grono zadowolonych użytkowników na całym świecie. Coraz więcej projektantów porzuca pakiet Adobe i przesiada się na Affinity. Producenci tych wygodnych, intuicyjnych narzędzi dla kreatywnych nie próżnują i oddają do naszej dyspozycji kolejną aktualizację. W wersji 1.8 znajdziemy szereg usprawnień i udoskonaleń, a w tym Kursie dowiesz się jak z nich korzystać!

Michał Wedlechowicz

34 minuty

Affinity Designer dla iPad

Wprowadzenie

Przed Tobą warsztat, w którym Michał Wedlechowicz wprowadzi Cię w interfejs aplikacji Affinity Designer na iPada. Ta mobilna wersja znanego na całym świecie narzędzia daje niesamowitą swobodę tworzenia przy pomocy gestów, stylusa i rozpoznawalnego, intuicyjnego interfejsu. Od teraz możesz nie tylko tworzyć wspaniałe ilustracje wektorowe, ale również możesz rysować, szkicować, malować - a to wszystko w jednym oprogramowaniu. Zapraszamy!

Michał Wedlechowicz

55 minut

Aplikacja POSE

Cyfrowy Manekin

W tym Warsztacie Michał Wedlechowicz zaprezentuje Ci działanie aplikacji POSE. Przekonasz się jak z użyciem tego prostego, webowego narzędzia możesz bezproblemowo generować referencje sylwetek ludzkich. Pozwoli to nie tylko przyspieszyć, ale i ułatwić proces realizowania Twoich projektów.

Michał Wedlechowicz

1 godzina 30 minut

Affinity 1.9

Przegląd Nowości

Serif zaskakuje nas coraz częstszymi aktualizacjami pakietu narzędzi Affinity. Właśnie ukazała się nowa odsłona narzędzi opatrzona numerem 1.9. Każdy update to poprawiona wydajność, usunięcie błędów oraz to co cieszy najbardziej - nowe narzędzia i funkcje. Tych nie brakuje i w obecnej aktualizacji, dlatego zdecydowaliśmy się przygotować obszerny materiał, w którym przyjrzymy się najważniejszym z nich i omówimy je podczas pracy na praktycznych przykładach!

Michał Wedlechowicz

1 godzina 52 minuty

Ilustracja w Affinity Designer

Praktyczny Projekt

Tym razem masz przed sobą dwa obszerne materiały, które wprowadzą Cię w arkana ilustracji w Affinity Designer. Z pomocą narzędzi Designera nauczysz się generować ciekawe efekty graficzne, korzystając z efektów warstw funkcjonalności takich jak gradienty, przeźroczystości czy tryby mieszania. Ponadto skupimy się na tworzeniu postaci pomagając sobie aplikacją webową POSE, oraz nauczymy się pracować z konturem i teksturą. Zapraszam do tego praktycznego warsztatu, w którym razem ze mną możesz stworzyć fajną ilustrację!

Michał Wedlechowicz

54 minuty

Pędzle dla Affinity Designer

Przegląd Paczek

Ten warsztat poświęcamy aktualnej promocji na wszystkie narzędzia graficzne Affinity oraz dodatki. Michał Wedlechowicz pokaże Wam kilka ciekawych i tanich paczek z kreatywnymi pędzlami, dzięki którym można uzyskać bardzo dobre projekty ilustracyjne. Aktualna promocja na stronie studia Serif wynosi - 50% i warto skorzystać tym bardziej, że obejmuje ona również dodatki i assety, a Michał pokaże Wam jak użyć ich w profesjonalny sposób w Programie Affinity Designer. Zapraszamy!

Michał Wedlechowicz

1 godzina 2 minuty

Texturizer Pro dla Affinity Designer

Profesjonalne pędzle od Frankentoon

Frankentoon do serwis oferujący pędzle i Assety dla aplikacji Affinity oraz Procreate. Tym razem Michał Wedlechowicz przetestuje wybrane pędzle z paczki Texturizer Pro. Są to brusie rastrowe przygotowane dla Affinity Designer oraz Photo. Po pobraniu pędzli zainstalujemy assety w Designerze i rozpoczniemy malowanie ilustracji książkowej. Po stworzeniu bitmapowych warstw Michał pokaże Ci jak pracować z niektórymi pędzlami, abyś mógł uzyskać bardzo dobre efekty zaznaczając światła cienie oraz tak zwany Rim Light. Zapraszamy.

Michał Wedlechowicz

1 godzina

Affinity Designer - Wprowadzenie

Poznajcie aplikację Affinity Designer będącą konkurencyjnym programem i jednocześnie doskonałą alternatywą dla Adobe Illustrator!

Michał Wedlechowicz

Komu poleca sie kurs Affinity Designer?

Bez dwóch zdan decydowanie sie na rozwojowe kursy, jest doskonalym krokiem na przód dla kazdego, kto pragnie sie rozwijac i poprawiac swoja sytuacje na rynku pracy. W takim przypadku kurs Affinity Designer, jak najbardziej polecany bedzie osobom, które zajmuja sie grafika i projektowaniem, albo dopiero planuja rozwijac sie w tej dziedzinie. Jest to bowiem pewnego rodzaju odpowiedz na program Adobe Illustrator. To dlatego z kursu powinien skorzystac kazdy, kto chcialby nauczyc sie nowych zagadnien, zarówno w teorii, jak i w praktyce. Taki kurs to kwintesencja wszystkiego, co powinien wiedziec poczatkujacy grafik i projektant.

Affnity Designer kurs dla osób poczatkujacych, jak i zaawansowanych

Co wiecej, Affinity Designer kurs polecany jest bardzo, zarówno osobom dopiero co poczatkujacym, jak i tym zaawansowanym, które po prostu chca poznac kolejne narzedzia z tego programu. Zawsze warto sie uczyc, a wiec kazda tego typu mozliwosc bedzie, jak najbardziej polecana. Zwlaszcza ze, sam program jest, jak najbardziej przejrzysty i dlatego równiez w pelni intuicyjny. Z jego mozliwosci w pelni moga korzystac, zarówno osoby bardzo zaawansowane, jak i te, które dopiero zaczynaja i na pewno na kazdym etapie uda sie dopasowac cos wzgledem swoich osobistych potrzeb i oczekiwan.

Kurs Affinity Designer - kursy i warsztaty

Nasza unikatowa oferta ma do zaoferowania, zarówno kursy, jak i warsztaty. Obie te opcje sa mocno polecane, w zaleznosci od tego, jakie umiejetnosci chce sie osiagnac. Zarówno kursy, jak i warsztaty sa bardzo rozwojowe, ale moga dotyczyc zupelnie róznych zagadnien. Przede wszystkim kurs Affinity Designer trwa nieco dluzej i dotyczy calego przekroju wiedzy, podczas gdy warsztaty sa stosunkowo krótkie, ale koncentruja sie na konkretnych zagadnieniach, które w ten sposób mozna skutecznie poglebic. To idealny sposób dla kazdego, kto dopiero poznaje mozliwosci tego programu.

Affinity Designer kurs - ucz sie kiedy masz na to ochote

Ogromnym plusem, jakim wyróznia sie Affinity Designer kurs jest przede wszystkim to, ze wszystkie kursy odbywaja sie online, a wiec, co za tym idzie, kazda z uczacych sie osób moze samodzielnie ulozyc sobie plan dzialania w taki sposób, aby uczyc sie, wtedy gdy ma sie na to czas oraz ochote. Nauka online to tak naprawde nauka przyszlosci, która ma coraz wiecej korzysci i na pewno zostanie ona doceniona przez niejedna osobe. Warto zapisywac sie na takie kursy i szkolenia i poswiecac nauce tyle czasu, ile sie moze.

}