Masz już konto? Zaloguj się
Artykuły

10 portali dla designerów – część II

Opublikowany 31 sierpnia 2023

W poprzedniej części naszego zestawienia narzędzi i portali dla designerów przygotowaliśmy dla Was strony z szablonami oraz generatory palet kolorystycznych. W tym tygodniu przejdziemy do portali z ciekawymi i łatwo dostępnymi fontami oraz ikonami, na których skorzystają Wasze projekty.

Fonty

Sami o sobie piszą - utopia darmowych fontów. Na Font Squirrel znajdziecie darmowe do komercyjnego zastosowania fonty o wysokiej jakości. Możecie przeglądać najpopularniejsze lub najnowsze propozycje, a ciekawą, dodatkową funkcją jest identyfikacja fontu na podstawie wgranego screena. Oprócz tego portal posiada również dość rozbudowaną funkcję socjalną - FontTalk, gdzie userzy mogą pomagać sobie w okołotypograficznych problemach.

My Fonts jest największą i najpopularniejszą bazą zarówno bezpłatnych, jak i płatnych fontów. W katalogach tej witryny znajdziecie przeszło 130 000 ciekawych propozycji, a liczba ta cały czas rośnie. Przeglądaj też najciekawsze promocje do -90% na wybrane pakiety oraz forum i bloga.

Ikony

Ikony to często niezbędny element udanego projektu - ale znalezienie korzystnego i estetycznego zestawu może być czasochłonne. Na FlatIcon znajdziesz ponad 1419000 ikon wektorowych w prawie 30 tys pakietów. Znajdziesz pakiety przygotowane pod ecommerce, sport, branżę beauty, restauracje oraz o wiele więcej. Dodatkowym plusem jest edytor ikon.

Icon Finder to kolejny z portali, na którym znajdziesz zarówno płatne, jak i bezpłatne ikony do użytku komercyjnego i prywatnego.

Na Icons8 znajdziesz ponad 86 tysięcy ikon w dowolnym formacie, rozmiarze i kolorze. Czekają na Ciebie ikony social media, na przykład Facebooka, Twittera czy YouTube, ciekawe strzałki, podstawowe ikony ustawień, telefonu albo strony głównej… A jeżeli brakowałoby Ci czegoś konkretnego, po prostu - wyślij bezpłatne zapytanie. (Dostępne są też animowane ikony, biblioteka zdjęć, ilustracji oraz biblioteka dźwięków!)