Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Metodologia Lean

Lean od ponad 60 lat obecny jest w produkcji przemysłowej. Największe firmy jak Toyota, Mercedes, Airbus szczycą się usprawnienia procesów na bazie metodologii Lean

24 lekcji

1h 58min

5 (11 oceny)

Metodologia Lean - w Biznesie Online

Lean od ponad 60 lat obecny jest w produkcji przemysłowej. Największe firmy jak Toyota, Mercedes, Airbus szczycą się usprawnieniami procesów na bazie metodologii Lean. W ostatnich latach coraz więcej firm usługowych stara się "coś" ulepszyć dzięki tej metodzie. Dlatego właśnie powstał ten kurs, aby w prosty i przystępny sposób przybliżyć sposoby racjonalnego usprawniania procesów, usuwania marnotrawstw i rozwiązywania, nierozwiązanych problemów.

Witam w świecie Lean

Lean to nie tylko metodologia, ale też ciekawa historia. Zrozum skąd wywodzi się Lean, jak zyskał popularność i dlaczego myślenie w tych kategoriach doprowadziło do "monopolizacji" używania Lean w przemyśle.

Gdzie się chowa marnotrawstwo?

Czy wiesz, że ok 80% które wykonujesz w pracy nie przynosi wartości? Dla niektórych procesów to nawet 95%. Oczywiście nie da się tych wszystkich operacji usunąć, ale można je optymalizować i zyskiwać na czasie oraz efektywnosci.

Pięć prostych zasad doskonałości

Lean to dążenie do doskonałości. Aby jednak tę doskonałość osiągnąć trzeb przejść przez ścieżkę 5 kroków, 5S.

Droga do doskonałości nigdy się nie kończy.

Podejścia Lean się nie wdraża. To podejście staje się częścią kultury organizacji. Zawsze jest miejsce do usprawnień, zawsze. Dlatego warto zrozumieć czym jest KAIZEN i jak go zastosować w firmie w 2 modelach.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs ten powstał z myślą o osobach, które pragną zrozumieć jakie typy marnotrawstwa powodują zmniejszenie efektywności firmy lub zespołu. Będzie to idealne szkolenie dla firm i zespołów, którym ciągle brakuje czasu i nie potrafią zrealizować projektów według ustalonych kryteriów. Metodologia Lean przekazana jest prostym i zrozumiałym językiem, aby nie przytłoczyć odbiorcy nazewnictwem, narzędziami i podejściem. Dlatego ten kurs powinien zrozumieć każdy, kto pracuje w biznesie.

Czego się nauczysz?

 • Wyjaśnia czym jest filozofia Lean

 • Pozwala zrozumieć czynności dające wartość w procesie oraz czynności nie dające wartości

 • Dogłębnie pozwala zrozumieć 7 typów marnotrawstw w organizacji

 • Przygotowanie do usprawnień procesów utrzymując zasady narzędzia 5 S

 • Pozwala przeprowadzić usprawnienie w duchu Lean w firmie według metody Kaizen lub Kaizen Blitz

 • Szkolenie zawiera przykłady usprawnień przedstawione na kartach usprawnień procesu

Zawartość

Metodologia Lean

6 rozdziały 24 lekcji 1h 58min

 • Wstęp

  4min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  4min

 • Moduł 1: Wprowadzenie do Lean Management

  17min

  Co to jest Lean?

  4min

  Skąd się wywodzi Lean?

  4min

  Zrozum myślenie wg. Lean Thinking

  6min

  Cel szkolenia

  4min

 • Moduł 2: Wartość dodana i marnotrastwa (muda)

  39min

  Co to jest wartość dodana?

  6min

  Muda: Ruch

  4min

  Muda: Transport

  4min

  Muda: Nadmierne procesowanie

  4min

  Muda: Czekanie

  Podgląd lekcji

  2min

  Muda: Nad produkcja

  2min

  Muda: Niska Jakość

  3min

  Muda: Zapasy

  3min

  Wartość i Muda - przykłady

  10min

 • Moduł 3: Usprawnienia

  29min

  Toyota Kata

  5min

  Cykl Deminga PDCA

  3min

  5 S

  8min

  Przykład zastosowania Toyota Kata, PDCA, 5S

  6min

  Przykłady zrealizowanych usprawnień i oszczędności

  7min

 • Moduł 4: Kaizen

  26min

  Kaizen - Jak wdrożyć

  2min

  Kaizen Blitz

  Podgląd lekcji

  9min

  Kaizen Wschodni

  9min

  Rozwiązywanie Problemów i Metoda 5 WHY

  6min

 • Moduł 5: Podsumowanie

  3min

  Podsumowanie

  3min

Autor kursu

Artur Mydlarz

EdTech Founder

Średnia ocen autora: 5

Bio
Quality Manager z 10-letnim doświadczeniem wymagającej branży lotniczej – produkcji silników odrzutowych. Mentor audytorów produkcji lotniczej, ekspert z zakresu zarządzania jakością dostaw, produkcji oraz kontroli jakości. W swojej karierze zawodowej rozwiązał dziesiątki skomplikowanych problemów jakościowych metodami 8D, A3, Six Sigma. Zarządzając przy tym interdysplinarnym zespołem ekspertów z różnych lokalizacji w świecie. Twórca wielu systemów Excel do automatyzacji zarządzania jakością. Pasjonat usprawnień i filozofii lean management spójnej z potrzebami przedsiębiorstwa, klienta oraz również pracowników. Twórca największego bloga w Polsce o zarządzaniu jakością i ciągłym doskonaleniu www.inzynierjakosci.pl Certyfikaty Lead Auditor ISO 9001 and AS9100, IRCA – international register of Certified Auditors, Certified Quality System Manager ISO 9001, EHS Manager OHSAS18001 and Environment Manager ISO14001, Green Belt Six Sigma, Lean Management Academy, TUV AS9100.
Inne kursy tego autora
Metodologia Lean

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Świetne wprowadzenie w Lean i pokazanie marnotrawstw czasu na co dzień. Dobre uzupełnienie mindsetu automatyzacji procesów. Można nawet słuchać na telefonie z wyłączonym ekranem, więc sprawdzi się (przynajmniej początkowe moduły) jako podcast 😉

Jakub Dembiński

4 listopada 2021

Aleks Makowski

7 listopada 2021

Bardzo wartościowy kurs. Prowadzący w prosty i przystępny sposób przedstawia najważniejsze aspekty metodologii lean i przekonuje że wykorzystanie jej daje wiele korzyści. Zabrakło mi trochę praktycznych przykładów.

Paweł Lipowczan

26 listopada 2021

Michał Martinez

14 listopada 2021

Dawid

15 listopada 2021

Bardzo ciekawe i dobrze prowadzone szkolenie, byłoby super gdyby pojawiło się podobnych jeszcze kilka :)

Pawel

22 listopada 2021

Super wprowadzenie w temat - aż chce się więcej! I zdecydowanie warto, jesli ktoś jeszcze tematu nie zna. Tylko słowo ostrzeżenia: po tym szkoleniu ilość rzeczy, które zostają zauważone i są do poprawienia wzrasta do kwadratu! :)

Bartek

24 listopada 2021

Dawid Lach

21 marca 2022

Michał Zielonka

29 lipca 2022

Robert Harezlak

16 sierpnia 2023

Daniel Smoliński

21 marca 2024

Kurs Metodologia Lean

 • 24 lekcji wideo

 • 1h 58min materiału

 • Ostatnia rewizja 03.11.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Z kursów eduweb.pl korzystam od początku powstania platformy. Kursy są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą przekwalifikować się lub poszerzyć umiejętności. Praktyczne źródło wiedzy od ekspertów i praktyków z branży IT i kreatywnej.

Paweł Krzyściak

UI/UX Designer johnny10.com

Zacznij naukę w Metodologia Lean

 • 24 lekcji wideo

 • 1h 58min materiału

 • Ostatnia rewizja 03.11.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych