Menu

Programowanie i WWW

Czym jest: ReactJS?

ReactJS to jeden z głównych i najbardziej popularnych frameworków JavaScript. Wykorzystywany jest do budowania rozbudowanych interfejsów użytkownika. Jest to narzędzie dla osób pracujących na co dzień z językiem programowania JavaScript oraz technologiami front-endowymi. Pozwala na znaczne przyspieszenie pracy front-end developera oraz zwiększenie szybkości działania aplikacji.

ReactJS to framework JavaScript który powstał po to, by usprawnić projektowanie interfejsów. Mimo tego, że narzędzia do tworzenia interfejsów oraz frameworki to ułatwiające są liczne, to właśnie ReactJS przedstawia nowe, innowacyjne podejście do tego zadania. Nauka ReactJS to propozycja dla osób, które opanowały już JavaScript i chcą rozwinąć swoje umiejętności.

Do głównych zalet ReactJS spośród innych frameworków JavaScript, takich jak Angular czy Vue.js, należy to, że ReactJS pozwala na jednorazowe zdefiniowane wyglądu interfejsu, a później na przekazywanie mu samych danych. Takie rozwiązanie w projektowaniu interfejsów sprawia, że front-end developer nie musi martwić się o renderowanie elementów i zmiany treści, a struktura aktualizuje się sama.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Junior Front-End Developer, Senior Front-End Developer, Full-Stack Developer
Wynagrodzenia netto: 4000-18000 zł
Kto rekrutuje? WP, Samsung, Roche, Nokia, mBank, Asseco

zobacz oferty pracy
4 godziny 55 minut

Kurs React

od Podstaw

Od kilku lat React niepodzielnie króluje wśród frameworków JavaScript. Ogromna swoboda jaką daje, intuicyjny sposób tworzenia komponentów i potężny ekosystem wspierający developera niemal w każdej sytuacji, to niewątpliwie największe zalety tej technologii. W tym kursie dowiesz się, w jaki sposób wycisnąć w Reacta jak najwięcej. Odkryjesz jego prawdziwy potencjał i dogłębnie poznasz zagadnienia, które stanowią trzon tego frameworka. Aby zrozumieć rzeczy zaawansowane, należy solidnie opanować podstawy – w tym własnie chcę Ci pomóc.

Adam Romanski

6 godzin 51 minut

Kurs React

w Praktyce

Wiele materiałów dostępnych w sieci zawiera wskazówki jak używać Reacta, jednak brakuje im praktycznego wymiaru. Stosowanie tej technologii w prawdziwym projekcie nieco różni się od prostych przykładów, które na ogół możemy znaleźć. Tak powstał pomysł na kurs React w Praktyce, w którym dowiesz się, z jakich technologii React developerzy korzystają na co dzień, jak konfigurują projekty, jak radzą sobie z problemami zarówno wynikającymi ze skomplikowania interfejsu, jak i logiki biznesowej zawartej w aplikacji.

Adam Romanski

6 godzin 6 minut

Kurs React

Techniki Zaawansowane

Higher Order Components, Render Props, Compound Components... React pełen jest wzorców i narzędzi, których nazwy potrafią przyprawić o ból głowy. Właśnie po to, by uniknąć tego przytłoczenia, został przygotowany ten kurs. Skupimy się w nim praktycznie wyłącznie na React'cie, który mimo że jest niepozorną biblioteką, to kryje w sobie ogromny potencjał i jeszcze większą swobodę działania dla developera. W dużych, komercyjnych aplikacjach wzorce, o których wspominamy, pojawiają się niesłychanie często, a ich poprawne zrozumienie to jedyna droga do tego, abyśmy nie czuli się nieswojo patrząc na nieco bardziej skomplikowany kod.

Adam Romanski

4 godziny 29 minut

Kurs Gatsby.js

Szybkie i Nowoczesne Strony

# Wielki Gatsby Gatsby.js wdarł się na frontendowe salony niczym prawdziwa gwiazda! Unikalne rozwiązania dające ogromną swobodę developerom, w połączeniu z potężnym ekosystemem reactowym sprawiły, że już dawno żadna technologia nie wzbudziła takiego entuzjazmu i zainteresowania. Bądź na bieżąco z najnowszymi frontendowymi trendami i dowiedz się, na czym polega sekret tej fenomenalnej technologii. W kursie dowiesz się w jaki sposób poprawnie używać Gatsbyego, jak działa jego routing, w jaki sposób obsługiwać obrazki przy użyciu GraphQL, a także jak budować warstwę danych zasilającą aplikację w odpowiednie treści.

Adam Romanski

31 minut

Formularze w Gatsby.js

Z Firebase i SendGrid

W tym Warsztacie w ciągu zaledwie 30 minut dowiesz się, jak stworzyć prosty i bezpieczny mechanizm wysyłania maili przez formularz osadzony na stronie internetowej. A wystarczą do tego trzy kroki - przekonaj się jakie!

Adam Romanski

5 godzin 51 minut

Kurs React Native

Mobilne Aplikacje z React

Tworzenie aplikacji mobilnych zawsze kojarzyło się z czymś trudnym i wymagającym. Jednak mimo pewnych różnic względem tworzenia stron internetowych mobile to dalej front-end, który przy pomocy React Native możesz tworzyć tak samo prosto i wygodnie, jak wersje webowe! W tym Kursie dowiedz się jak wykorzystać tę technologię, tak, by już wkrótce być w stanie stworzyć swoją pierwszą aplikację mobilną.

Piotr Szaciński

40 minut

React Server Components

Przegląd Konceptu

React Server Components to koncepcja wykorzystania komponentów React.js po stronie serwera w celu przyspieszenia działania aplikacji oraz zmniejszenia rozmiaru wygenerowanej paczki. Obecnie RSC są na wczesnym etapie koncepcji i do dyspozycji mamy wyłącznie wersję demo. W tym warsztacie przyjrzymy się temu bliżej i porozmawiamy o tym, co oznacza przenoszenie ciężaru aplikacji na stronę serwera. Czy wkrótce każdy z nas będzie full-stack developerem?

Adam Gospodarczyk

3 godziny 17 minut

Kurs Apollo Client z React.js

w Praktyce

Apollo to jeden z największych graczów w ekosystemie GraphQL, zarówno od strony Backendu jak i Frontendu. Ogromna społeczność oraz genialne rozwiązania technologiczne dają możliwość pisania aplikacji opartych o GraphQL w błyskawicznym tempie. W tym kursie poznasz czym jest Apollo Client i jak go używać razem z Reactem.

Przemysław Nowak

30 minut

Hooks w React

Tworzenie iInteraktywnych Komponentów

Twórcy Reacta już jakiś czas temu oddali w ręce developerów potężne hooksy – rozwiązanie, które pewnego dnia może zastąpi komponenty klasowe. Zanim jednak wybiegniemy w przyszłość aż tak daleko, warto je po prostu poznać i zrozumieć. Po ukończeniu warsztatu, uczestnicy będą mieli pełne zrozumienie React Hooks i będą w stanie wykorzystać je w swoich projektach, co pozwoli im na łatwiejsze i bardziej efektywne tworzenie aplikacji opartych na React.

Adam Romanski

Kurs ReactJS dla kazdego

Nietrudno zauwazyc, ze w ostatnim czasie wszelkie kwestie zwiazane z programowaniem ciesza sie gigantycznym zainteresowaniem na rynku pracy. Ma to oczywiscie zwiazek z komputeryzacja oraz cyfryzacja spoleczenstwa na calym swiecie. Dzieki znajomosci odpowiednich jezyków sluzacych do kodowania, jestesmy w stanie pracowac dla kazdego klienta nie tylko w Polsce, ale i na calym swiecie. Z pewnoscia przyblizy nas do tego kurs ReactJS. Czym sie wyrózniaja nasze szkolenia? Oprócz wysokiej jakosci oraz bogatego doswiadczenia prelegentów, mamy materialy przygotowane dla róznych poziomów zaawansowania. Znajda tutaj cos dla siebie zarówno osoby dopiero raczkujace w dziedzinie programowania, jak równiez ci znacznie bardziej doswiadczeni. Kurs ReactJS z pewnoscia przyda sie w przyszlosci kazdego, kto chce sie rozwijac w sektorze IT.

ReactJS - kurs podnoszacy Twoje umiejetnosci

Zanim jednak zaczniemy nasze szkolenie, warto odpowiedziec sobie na bardzo istotne pytanie: czym wlasciwie jest ReactJS? Kurs przede wszystkim opiera sie na Waszej znajomosci jednego z najpopularniejszych jezyków wykorzystywanych w programowaniu, a mianowicie JavaScript. Przede wszystkim korzystaja z niego osoby, które najlepiej czuja sie w projektowaniu front-endowym. Deweloperzy maja znacznie szybsza prace, a dodatkowo przyspiesza on dzialanie samej aplikacji. To tylko szczyt góry lodowej zalet, jakie posiada ReactJS. Kurs zawiera zarówno tresci podstawowe, jak i zaawansowane. Wszystko po to, aby znaczaco usprawnic dzialanie rozmaitych interfejsów strony internetowej lub aplikacji.

Kurs ReactJS - dlaczego warto?

Przede wszystkim jest to znakomita okazja na podniesienie swoich umiejetnosci. Kurs React JS pozwoli na poznanie jeszcze lepiej jednego z najbardziej popularnych frameworków wykorzystywanych w JavaScript. Czym jeszcze sie wyróznia? Dzieki niemu macie mozliwosc jednorazowego zdefiniowania wygladu interfejsu, a dodatkowo przekazywanie mu samych danych. Dzieki temu cala struktura aktualizuje sie automatycznie, co pozwala front-end deweloperom odpuscic obowiazek renderowania elementów. Kurs React JS to przede wszystkim swietny wybór dla tych, którzy lubia przyspieszac swoja prace w bezpieczny dla projektu sposób. Front-end deweloperzy z taka wiedza moga liczyc zarówno na zlecenia jako freelancerzy, ale równiez na prace w najwiekszych korporacjach w Polsce i na swiecie. Wsród nich mozna wymienic liderów z sektora bankowosci, jak równiez gigantów technologicznych w postaci Samsunga.

}