Ścieżka Podstawy JavaScript
Czas trwania: 10 godzin
Twoje postępy
W ramach: Programowanie i WWW
Back-end to cała infrastruktura aplikacji internetowych, działająca po stronie serwera. Technogie back-endowe odpowiadają za przekazywanie danych do bazy oraz wykonywanie operacji na serwerze. Back-end development to zagadanienie, które idzie w parze z również bardzo popularnym front-endem, które stanowi niezbędny element każdej aplikacji internetowej.
Zalety nauki back-endu to między innymi to, że specjaliści w dziedzinie back-end developmentu należą do jednych z najbardziej poszukiwanych i najlepiej opłacanych osób z branży. Dodatkowo nauka back-endu to konieczny element w rozwoju zawodowym każdego front-end developera, który chciałby wiedzieć, jak zostać full-stack developerem. Zaletą back-endu jest również to, że posiada bardziej stabilne i uporządkowane tempo rozwoju, niż front-end.
Nauka back-end developmentu z kursów eduweb.pl zawiera w sobie zarówno takie zagadnienia, jak nauka języka PHP oraz nauka pracy z bazami danych SQL, jak również poznanie popularnych frameworków. Zalicza się do nich między innymi Zend i Symfony, a także takie rozwiązania jak NodeJS.
Piotr Palarz dba o spójnosc i aktualnosc materialów w tym dziale. Posluchaj, dla kogo sa przeznaczone i czego sie nauczysz.
zobacz wprowadzenie
Stanowiska:
Junior Back-End Developer, Senior Back-End Developer, Full-Stack Developer
Wynagrodzenia netto: 3500-6000 zł
Kto rekrutuje? ING, Samsung, WP, Brain Jobs, Nokia, mBank, Asseco
Jako programiści, często musimy pracować z różnego rodzaju serwerami - czy to HTTP, Websockety czy też różnego rodzaju bazy danych. Zmusza to nas do zrozumienia infrastruktury naszych aplikacji internetowych, tak byśmy mogli wykonywać naszą pracę związaną z wytwarzaniem oprogramowania. Nie jest to proste zadanie, na szczęście od kilku lat branża IT znalazła rozwiązanie tego problemu. Docker to technologia która pozwala nam stworzyć pewną warstwę abstrakcji na to, czego potrzebują nasze aplikacje aby poprawnie funkcjonować. Dzięki znajomości kilku podstawowych poleceń, jesteśmy w stanie współdzielić sposób uruchamiania naszych aplikacji między różnymi komputerami, czy innymi członkami zespołu. Poprawia to jakość i wygodę pracy z naszym kodem a także pozwala w szybki sposób przenieść wszystkie nasze aplikacje na inny serwer, bez konieczności ponownej konfiguracji środowiska od samego początku. W tym kursie, zrozumiesz zarówno podstawy Dockera jak i przydatne dobre praktyki i polecenia która znacznie przyśpieszą Twoją pracę, a także pozwolą zastąpić leciwe rozwiązania jak np. XAMPP rozwiązaniami na miarę 21 wieku.
Magento 2 jest jednym z najpopularniejszych oraz najszybciej rozwijających się narzędzi umożliwiających tworzenie sklepów internetowych. Pierwsza wersja została wydana w 2008 roku – jednak prawdziwa rewolucja nastąpiła po wdrożeniu wersji 2, w której wprowadzono szereg usprawnień obejmujących architekturę oraz wydajność systemu. Dodatkowo, przejęcie Magento Commerce przez Adobe w 2018 zwiększyło jego konkurencyjność jak i przyczyniło się do przyspieszenia rozwoju nowych funkcjonalności. Wiele firm korzysta z Magento ze względu na jego szerokie zastosowanie, dlatego też jeśli pracujesz w branży e-commerce korzystne może okazać się zainwestowanie w nowe umiejętności w zakresie developmentu Magento. Jeśli chcesz rozpocząć pracę z Magento lub już z niego korzystasz i chcesz lepiej zrozumieć jego działanie to ten kurs jest dla Ciebie. Dowiesz się w nim podstaw, które umożliwią Ci zrozumienie działania systemu, a także pozwolą na sprawniejsze rozwijanie nowych funkcjonalności zarówno w obszarze backend'u jak i frontend'u.
Apollo to jeden z największych graczów w ekosystemie GraphQL, zarówno od strony Backendu jak i Frontendu. Ogromna społeczność oraz genialne rozwiązania technologiczne dają możliwość pisania aplikacji opartych o GraphQL w błyskawicznym tempie. W tym kursie poznasz czym jest Apollo Client i jak go używać razem z Reactem.
Github Actions umożliwiają tworzenie automatyzacji w ramach repozytorium Github. Automatyzacje te opierają się o definiowane akcje, które są uruchamiane po wystąpieniu określonych zdarzeń (np. utworzenie pull request). Github Actions świetnie sprawdzają się w wykorzystaniu Continues Integration (CI) oraz Continous Deployment (CD).
Docker nie bez powodu stał się popularnym narzędziem wykorzystywanym przez developerów zarówno w środowiskach lokalnym jak i produkcyjnym. W tym materiale dowiesz się w jaki sposób możesz zacząć pracować z Dockerem i jak skonfigurować go do swoich potrzeb. Na przestrzeni godziny poznasz najważniejsze koncepcje Dockera, które będziemy rozwijać w kolejnych kursach i Warsztatach - zapraszamy!
Do tej pory Laravel umożliwiał tworzenie aplikacji typu multi-page application i aby tworzyć wysoko-interaktywne aplikacje, konieczne było sięgnięcie po front-endowe frameworki takie jak Vue czy React. To z kolei przekładało się na wzrost złożoności samej aplikacji oraz procesu jej przygotowania. Livewire jest odpowiedzią właśnie na to wyzwanie: pozwala tworzyć rozbudowane, interaktywne aplikacje bez konieczności poznawania złożonego ekosystemu frameworków front-endowych.
Jeżeli napisałeś już pierwszą stronę, polubiłeś się z Django i chciałbyś pójść o krok dalej na swojej ścieżce pracy z Pythonem - ten kurs został stworzony z myślą właśnie o Tobie. W każdym rozdziale zaprezentujemy Ci narzędzie, kod, lub sposób rozwiązania jakiegoś problemu, na który się napotkasz, kiedy zaczniesz tworzyć większe projekty. Na praktycznych przykładach zaczniesz wykorzystywać zaawansowane techniki pracy w Django - sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!
W tym Warsztacie przekonasz się, jakie zmiany wprowadzono w wersji frameworka Angular opatrzonej numerem 10. Średnio dwa razy do roku ma miejsce większa aktualizacja Angulara - to jest najnowsza z nich. Dowiedz się jakie usprawnienia i nowości przyniosła najnowsza wersja frameworka i wykorzystaj ich pełny potencjał!
Jeżeli posiadasz już wiedzę na temat programowania w Pythonie, i chcesz pójść o krok dalej, tak, by wdrożyć posiadane umiejętności do praktycznych projektów, jednocześnie poznając odpowiednie, nowoczesne narzędzia do tworzenia stron internetowych - kurs podstaw Django to świetna kontynuacja Twojej ścieżki. Zdobędziesz obszerną wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań, bibliotek, a co najważniejsze - niebawem będziesz w stanie przełożyć umiejętności zdobyte w Kursie na realizację własnych aplikacji. W kursie dowiesz się jak utworzyć stronę HTML z kodem generowanym przez Django oraz w jaki sposób zbudować proste API do wykorzystania na przykład w frameworku frontend-owym, a na koniec przekonasz się jak zaprojektować, zbudować, przetestować i wrzucić swój projekt na serwer.
Język PHP od lat cieszy się niezrównaną popularnością - głównie ze względu na swoją prostotę, jak również i możliwości, jakie oferuje. Wprowadzenie na rynek wersji siódmej tego języka przyniosło wiele istotnych zmian, a zarazem umocniło jego pozycję na rynku. W tym Kursie znajdziesz wiele przydatnych, zaawansowanych technik, które pozwolą Ci tworzyć jeszcze lepsze, bardziej rozbudowane projekty. Stworzymy nie tylko strony internetowe, ale i zaawansowane systemu pracujących na maszynach serwerowych w oparciu o architekturę mikroserwisową. Każdy, kto miał już do czynienia z językiem PHP, znajdzie tutaj coś dla siebie.
Nowe odkrycia nie muszą być koniecznie domeną... geografów. Obecnie można odkrywać również nowe, niesamowite zależności i prawdy, badając i analizując informacje zgromadzone w bazach danych. To właśnie język SQL służy do operowania danymi. Dzięki temu Kursowi dowiesz się jakie możliwości są w Twoich rękach - od tworzenia struktur baz danych, przez zapisywanie w nich informacji, wreszcie po sposoby pobierania i przetwarzania danych. Przekonaj się, jak użycie języka SQL może wspomóc działanie aplikacji, zasilić systemy analizy danych, czy umożliwić badania naukowe - na przykład... wpływu kursów internetowych na poprawę atrakcyjności rynkowej pracowników.
Java, oraz ogólnie JVM, są obecnie jednym z najbardziej popularnych ekosystemów. Powstają w nim aplikacje biznesowe, mobilne oraz różne rozwiązania do rozproszonego przetwarzania danych bazujące na stacku Hadoop. Jest to ważny język nie tylko dla programistów samej Javy, ale również dla programistów innych języków - takich jak Kotlin, Scala czy Groovie. W tym kursie skupiamy się na języku i poszczególnych API dołączonych w ramach standardowej biblioteki, takich jak kolekcje, klasy do pracy z bazą danych czy też te pomagające radzić sobie z wielowątkowością w pisanych przez nas programach. Po tym kursie będziesz czuł się bardziej pewnie i będziesz mógł spokojnie zająć się poznawaniem frameworków i bibliotek typowych już dla konkretnych zastosowań Javy, na przykład takich jak Spring, Hibernate i Android SDK.
Laravel to obok Symfony jeden z najpopularniejszych frameworków PHP na świecie. Powstał tuż po tym, gdy język PHP wkroczył w swoisty renesans, zyskując narzędzia takie jak Composer czy rozpoczynając drogę do standardów znanych dzisiaj jako PSR. Rozwój samego języka PHP i przełomowa wersja 7 pozwoliły na nowo zaufać tej technologii, a Laravel pojawiając się w idealnym czasie, odpowiedział na potrzeby wielu programistów. Dziś, kilka lat później, framework ten wciąż cieszy się rosnącą popularnością. Kurs ten pozwoli Ci od podstaw poznać to narzędzie i budować bez frustracji ambitne aplikacje internetowe.
PHP to, obok takich języków jak Java czy Python, jeden z najpopularniejszych języków programowania. Dzięki swojej prostocie, a także ogromnej liczbie entuzjastów i bibliotek, wiele osób wybiera go jako narzędzie do nauki podstaw algorytmiki i struktur danych. Konstrukcja języka jest na tyle prosta, że nie wymaga ona wcześniejszej znajomości innego języka, a wręcz sprawia, że jest to świetny wstęp do bardziej skomplikowanych języków.
Jeżeli programujesz w PHP i masz dość wysypujących się aplikacji oraz powtarzających się błędów, to bardzo dobrze trafiłeś. Ten kurs nauczy Cię jak pisać najpierw testy, a później kod. Poznasz moje najlepsze techniki oraz strategie, które sprawdzają się w tworzeniu nowych aplikacji oraz w pracy z Legacy Code. Zmienisz swoje nastawienie do testów, pozbędziesz się wszystkich wymówek i nauczysz się jak zastosować TDD w praktyce.
Witaj w Kursie, w którym na przestrzeni niemal 13 godzin lekcji wideo, ewangelista Microsoft Bartłomiej Zass pokaże Ci, jak przygotować kompletną witrynę w oparciu o ASP.NET MVC. Zacznij od pustego projektu w Visual Studio i przygotuj swój własny sklep internetowy z wykorzystaniem najciekawszych nowinek w ASP.NET MVC
Kurs Symfony2 Techniki Zaawansowane, stanowi kontynuację i rozwinięcie kursu podstawowego, wprowadzając widza w tajniki praktycznego programowania aplikacji WWW w oparciu o framework Symfony2. Omawiane zagadnienia dotyczyć będą niezwykle szerokiego wachlarza pojęć oraz czynności- od wdrożenia szablonu HTML przez system szablonów TWIG, po wykorzystanie pakietu AsseticBundle i przyspieszenia działania aplikacji. Od konfiguracji modułu bezpieczeństwa po przygotowanie w pełni kompletnego pakietu do logowania, rejestracji i zarządzania użytkownikami. Od programowania funkcjonalności Bloga po w pełni funkcjonalny Panel Administracyjny. Ten kurs odkryje przed Tobą wszystko to co powinieneś wiedzieć, aby móc samodzielnie tworzyć profesjonalne aplikacje WWW z wykorzystaniem frameworka Symfony2.
Chcesz rozpocząć pracę z ASP.NET MVC i zrozumieć zasady rządzące najpopularniejszą technologią do tworzenia aplikacji internetowych na platformie Microsoft .NET? Trafiłeś pod dobry adres! Wspólnie z ewangelistą Microsoft, Bartłomiejem Zassem, przygotowaliśmy dla Ciebie obszerny, 12-godzinny kurs w którym opowiemy o wszystkim, co chcesz lub powinieneś wiedzieć na jej temat.
Poznaj jeden z najlepszych frameworków PHP, który pomoże Ci wejść na kolejny poziom programowania dynamicznych stron z PHP. Skorzystaj z gotowych komponentów oraz metodologii, która nie tylko przyspieszy Twoją pracę, ale także sprawi, że Twoje projekty będą jeszcze bardziej skalowalne!
Wykorzystaj potencjał jednego z najlepszych i najbardziej popularnych frameworków PHP i przyspiesz proces budowania nawet bardzo zaawansowanych stron WWW. W kursie doświadczony praktyk wprowadzi Cię w tajniki Zenda, począwszy od konfiguracji środowiska po gotowe moduły.
Dowiedz się, co nowego znalazło się w PHP 7 oraz jak migrować ze starszych wersji PHP.
Zobacz jak połączyć gotowy serwis w ASP.NET z usługami portalu Allegro.pl
Zobacz jak zintegrować serwis ecommerce wraz z płatnościami internetowymi
Warsztat podczas którego dowiesz się w jaki sposób możesz zautomatyzować proces testowania aplikacji napisanych w Symfony2.
Dowiedz się o tworzeniu własnych pól formularzy i ich integracji z pluginem jQuery Masked Input.
Poznaj podstawy micro-frameworka PHP - Silex
Poznaj podstawy nowoczesnego systemu szablonów TWIG
Zobacz jak łatwo można rozszerzać własnymi wtyczkami bibliotekę jQuery
Druga część Warsztatu na temat tworzenia dynamicznego kalendarza z PHP.
Zobacz jak stworzyć kalendarz z widokiem zadań i notyfikacjami email w PHP
Dowiedz się jak pracować z bazą danych MySQL na potrzeby dynamicznych stron WWW.
Zobacz jak zbudować własny system blogowy, komentarzy z CakePHP!
Zobacz jak skonfigurować i zbudować prosty projekt z pomocą Cake PHP.
Sprawdź triki do wykorzystania na Twojej stronie opartej o serwer Apache.
Zarządzanie serwerem z pomocą SSH oraz edycja zadań crontaba w linuxie.
Dowiedz się jak korzystać z jednego z najnowszych rozszerzeń języka PHP - PDO.
Zobacz jak pracować z popularnym formatem XML pisząc skrypty PHP.
W trzeciej części cyklu Programowanie obiektowe w PHP na przykładach poznasz czym są oraz jak praktycznie wykorzystać metody magiczne.
W tym warsztacie zajmiemy się podstawami programowania obiektowego w języku PHP.
Zobacz jak tworzyć grafikę z poziomu skrytpów PHP i jak wykorzystać te techniki na stronie WWW.
Zobacz drugą część Warsztatu o bezpieczeństwie skryptów i aplikacji PHP.
W tym warsztacie zajmiemy się podstawami programowania obiektowego w języku PHP.
W tym Warsztacie zajmiemy się bezpieczeństwem witryn i skryptów napisanych w PHP.