Kurs WordPress - Tworzenie Motywów

Kurs WordPress - Tworzenie Motywów

Techniki Pracy z CMS WordPress

Wprowadzenie

WordPress to najbardziej popularny i elastyczny system CMS na którym działają tysiące witryn. Nasz kurs to jedyne tak obszerne i kompleksowe opracowanie tematu tworzenia własnych Motywów, zmiany wyglądu i funkcjonowania WordPress. Podczas kursu stworzymy zaawansowaną stronę WWW, wykorzystamy wbudowane funkcje oraz napiszemy setki linii kodu skryptów!


 • Konfigurację lokalnego środowiska WordPress i najlepsze techniki pracy z Motywami Potomnymi
 • Wdrażanie kompletnego, zaawansowanego Motywu krok po kroku
 • Pracę z Widgetami, Własnymi Polami, Formatami Postów czy Szablonami Stron
 • Praca z bazą danych i zaawansowane sposoby wyświetlania informacji
 • Publikowanie strony na serwerze produkcyjnym
 • Osobna aplikacja Pojedynków oparta o WordPress

Strona WWW, którą przygotujemy w Kursie WordPress

Kurs WordPress - Tworzenie Motywów
Na przestrzeni kursu będziemy wdrażać krok po kroku, kompletną stronę WWW bazując na szablonie, który przygotowaliśmy w kursie Photoshop do HTML. Zaczniemy od solidnych podstaw konfiguracji środowiska pracy a także omówienia struktury i hierarchii plików WordPress. Następnie pokażę Ci techniki, które posłużą do stworzenia Motywu oraz zdynamizowania wszystkich elementów naszej strony. Przy okazji poznasz dziesiątki wbudowanych, najważniejszych funkcji WordPress a także napiszesz swoje własne funkcjonalności korzystając z PHP.

Zobacz screen jednej z podstron >>

Środowisko i praca z Motywami WordPress

Kurs WordPress - Tworzenie Motywów

Na przestrzeni kursu poznasz ciekawe techniki WordPress, które służą do zmiany wyglądu i funkcjonalności strony WWW. Będziemy pracować z Motywami Potomnymi, co zapewni możliwość wykorzystania zalet istniejącego Motywu, jak również szybkie dostosowanie go do własnych potrzeb w elastycznym zakresie. Jednak naszą kursową stronę wdrożymy jako zupełnie autorski Motyw i nie będziemy korzystać z gotowców, co zapewni jak najszersze omówienie ważnych mechanizmów w CMS WordPress.

Zobacz lekcję kursu - Dynamiczne dodawanie ikon w menu >>

Własne Typy Postów oraz Taksonomie

Kurs WordPress - Tworzenie Motywów

W kursie będziemy pracować na przykładzie rozbudowanej witryny ze złożoną strukturą treści. Z tego powodu zadeklarujemy kilka typów postów, jak również własne taksonomie takie jak tagi czy kategorie, które jednocześnie będą dziedziczone przez typy postów. W ten sposób nauczysz się metodologii pracy z bardziej złożonymi stronami w których blog to tylko jedna z podstron a WordPress działa jako uniwersalny CMS.

Własne Pola, Formaty Postów i Szablony

Kurs WordPress - Tworzenie Motywów

W kursie wykorzystamy wszystkie sposoby na uzyskanie dobrze zorganizowanych, dynamicznych treści, aby praca po stronie administracyjnej była jak najbardziej wygodna a jednocześnie szybka. Dlatego wykorzystaliśmy na przykład Własne Pola w WordPress oraz formaty postów, które pozwalają na zmianę wyglądu konkretnego Wpisu na stronie archiwum. Pracujemy także z Szablonami stron po to, aby zróżnicować ich wygląd i funkcjonalności. Są to niezwykle przydatne sposoby, które wykorzystasz w kolejnych projektach!

Zobacz lekcję kursu - Praca z własnymi polami na potrzeby rankingu >>

Pętla WordPress i wbudowane funkcje

Kurs WordPress - Tworzenie Motywów

Tak zwany "Loop" to jedna z najważniejszych możliwości WordPress, która pozwala w wygodny sposób wyświetlać informacje z bazy danych. Zajmiemy się szczegółowym omówieniem Pętli począwszy od prostych, aż po bardzo skomplikowane przykłady, włącznie z wykorzystaniem własnych zapytań SQL. Wykorzystamy również szereg niezwykle przydatnych, wbudowanych funkcji WordPress na przykład do wygenerowania własnej paginacji, dynamicznej zmiany tytułów czy wyświetlania chmurki tagów na naszej stronie.

Wyszukiwarki i Komentarze

Kurs WordPress - Tworzenie Motywów

Dowiesz się także, jak w sprytny sposób przygotować i osadzić na stronie własną wyszukiwarkę, na jednej ze stron stworzymy także dwa systemy wyszukiwania, uwzględniające także oznaczanie właściwych elementów taksonomii, po których będziemy przeszukiwać treści. Stworzymy także swój własny plik obsługujący komentarze, w tym komentarze zagnieżdżone i odpowiedzi a także sfromatujemy komunikaty na przykład przy komentarzach oczekujących na moderację.

Praca z własnym Menu i innymi stronami

Kurs WordPress - Tworzenie Motywów

Dowiesz się także jak tworzyć i administrować własnymi Menu w WordPress, jak również jak zarejestrować je w Motywie. Poza tym będziemy także rejestrować inne moduły takie jak różne paski boczne (sidebary) z powierzchnią na Widgety definiowane w kokpicie, stopki oraz nagłówki stron. Zajmiemy się też opracowaniem osobnej strony Bloga, stron archiwów, rezultatów wyszukiwania, własnej strony kontaktowej oraz strony 404.

Autorska sekcja Pojedynków

Kurs WordPress - Tworzenie Motywów

Aby udowodnić, że WordPress jest także świetnym rozwiązaniem w przypadku stron, które niekoniecznie zawierają typowy, blogowy układ, przygotowaliśmy dodatkową sekcję naszej witryny, która może działać także jako osobna aplikacja. Są to Pojedynki, w ramach których porównujemy ze sobą właściwości odżywcze poszczególnych produktów.

Własna sekcja administracyjna oraz setki linii użytecznych funkcji

Kurs WordPress - Tworzenie Motywów

W kursie wykorzystamy geolokalizację do wyświetlenia mapki z naniesionymi dynamicznie informacjami, stworzymy także sekcję w Kokpicie która będzie służyła do przekazania klucza Google Maps API a także odpowiednie powiadomienia w sekcji administracyjnej. Napiszemy kilkaset linii kodu własnych funkcji, z których większość będziesz mógł wykorzystać jako snippety w kolejnych projektach!

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Konfigurację lokalnego środowiska WordPress
 • Najlepsze techniki pracy z Motywami Potomnymi
 • Omówienie funkcji wbudownych WordPress w tym Pętla
 • Pracę z własnymi typami Wpisów
 • Wdrażanie kompletnego, zaawansowanego Motywu krok po kroku
 • Tworzenie własnych funkcji i wykorzystywanie istniejących
 • Pracę z Widgetami, Własnymi Polami, Formatami Postów czy Szablonami Stron
 • Omówienie struktury i hierarchii plików WordPress
 • Praca z bazą danych i zaawansowane sposoby wyświetlania informacji
 • Publikowanie strony na serwerze produkcyjnym
 • Autorskie rozwiązania po stronie Kokpitu
 • Osobna aplikacja Pojedynków oparta o WordPress
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs, który masz przed sobą to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy myślą na poważnie o pracy z WordPress i tworzeniem oraz prowadzeniem stron WWW opartych na tym fantastycznym systemie CMS. Jeśli doceniasz ogromny potencjał WordPress i chcesz tworzyć ciekawe, własne strony WWW z tym systemem, ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Kurs przeznaczony jest dla osób, które mają już podstawy WordPress, omawiane w kursie WordPress - Podstawy, jak również znają HTML oraz CSS. Polecamy tutaj kurs Podstawowy HTML, jak również kurs, w którym został opracowany szablon strony, który wdrażamy w tym kursie jako Motyw do WordPress, czyli Kurs Photoshop do HTML. Podstawy PHP są mile widziane, aczkolwiek nie wymagane do przerabiania tego kursu. Jeśli jednak chcesz je poznać, zapraszamy do kursu PHP - Podstawy na eduweb.pl.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w WordPress.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%