Kurs Strony WWW z WordPress PROMO

Kurs Strony WWW z WordPress PROMO

Podstawy

Wprowadzenie

Poznaj niezwykle popularny i elastyczny system CMS WordPress, który pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób tworzyć i zarządzać dynamicznymi stronami WWW! W naszym kursie od podstaw opanujesz obsługę WordPress, jak również zmodyfikujesz grafikę swojej strony i rozszerzysz jej funkcjonalności!


 • Podstawy obsługi i zarządzania systemem CMS WordPress
 • Instalację i konfigurację WordPress'a
 • Praca z mediami - obrazki, wideo, linki i inne
 • Rozszerzanie strony z pomocą Wtyczek i zmianę wyglądu dzięki Motywom
 • Edycję kodu HTML i CSS Motywów
 • Aktualizacje strony w WordPress

Instalacja i konfiguracja WordPress

Kurs WordPress - Podstawy

Pierwsze lekcje kursu dotyczą ekosystemu WordPress oraz tego, co można osiągnąć z wykorzystaniem tego systemu CMS. Następnie zajmiemy się pobraniem aktualnej, polskiej wersji WordPress oraz jego instalacją na serwerze. Kolejno skonfigurujemy naszą stronę tak, aby praca z nią była komfortowa a także aby publikowane treści były przyjazne dla wyszukiwarek.

Administracja systemem CMS WordPress

Kurs WordPress - Podstawy

Na przestrzeni kursu poznasz wszystkie narzędzia, które służą do zarządzania Twoją stroną w WordPress. Dowiesz się jakie są podstawowe typy treści oraz czym są taksonomie, w ramach których możemy organizować strukturę naszej strony. Poznasz także metody na dodawanie mediów do WordPress, takich jak obrazki, wideo czy linki. Stworzymy też swoje własne galerie oraz wygenerujemy miniaturki na potrzeby Wpisów. Zajmiemy się także administracją użytkownikami oraz ich uprawnieniami w ramach naszej strony.

Zobacz lekcję kursu - Umieszczanie galerii na stronie >>

Zarządzanie Motywami

Kurs WordPress - Podstawy

Dowiesz się czym są darmowe oraz płatne Motywy do WordPress, które następnie będziemy instalować aby zmienić wygląd naszego serwisu. Zajmiemy się także dostosowywaniem gotowych Motywów do naszych potrzeb. Skorzystamy z domyślnego Motywu WordPress oraz jego panelu z pomocą którego podmienimy grafiki, kolory czy tła. Dowiesz się także, jak można edytować styl Motywu dokonując zmiany bezpośrednio w plikach CSS oraz PHP, jak również czym są i dlaczego warto korzystać z Motywów Potomnych w WordPress.

Zobacz lekcję kursu - Korzystanie z Motywów Potomnych >>

Wtyczki do WordPress

Kurs WordPress - Podstawy

Wyjaśnię Ci również czym są Pluginy, czyli tak zwane wtyczki do CMS WordPress. Z ich pomocą będziemy rozszerzać możliwości naszej witryny i dodawać do niej funkcjonalności, które pozwolą nam na przykład stworzyć działający formularz kontaktowy czy uruchomić automatyczne backupy zarówno bazy danych jak i plików z FTP tak, aby Twoja strona była zawsze bezpieczna. Poznamy szereg najciekawszych Pluginów, jak również pokażę Ci metody z których można skorzystać aby przywrócić działanie naszego systemu po awarii wynikającej np. z instalacji wadliwej wtyczki.

Dodatki i projekt strony

Kurs WordPress - Podstawy

Na przestrzeni kursu będziemy rozszerzać możliwości naszej strony WWW, zarówno z pomocą wtyczek, mediów, jak również pokażę Ci jak dodać do strony mapkę Google oraz skrót najnowszych informacji z profilu witryny na Facebook'u. Stworzymy prostą strukturę działającej strony Bloga Kulinarnego, którą dostosujemy do naszych potrzeb. Pomówimy także o aktualizacjach WordPress oraz jego komponentów.

Kompendium WordPress

Kurs WordPress - Podstawy

Kurs, który masz przed sobą jest pierwszą częścią i fundamentem Kompendium WordPress, które znajdziesz na eduweb.pl a składa się na nie szereg kursów, dzięki którym będziesz mógł systematycznie rozwijać swoje umiejętności. Kolejny kurs, który proponujemy przerobić to kurs Photoshop do HTML i CSS, w którym stworzymy grafikę i zakodujemy kompletny layout witryny WWW, którą w kursie WordPress - Własne Motywy wdrożymy do systemu CMS. Kolejny kurs nauczy Cię tworzyć własne Pluginy do WordPress.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Podstawy obsługi i zarządzania systemem CMS WordPress
 • Instalację i konfigurację WordPress'a
 • Dodawanie i edycja treści w WordPress
 • Praca z mediami - obrazki, wideo, linki i inne
 • Rozszerzanie strony z pomocą Wtyczek
 • Zmianę wyglądu dzięki Motywom
 • Edycję kodu HTML i CSS Motywów
 • Dodatki jak formularz kontaktowy i mapka Google
 • Aktualizacje strony w WordPress
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z systemem CMS WordPress i chcą od podstaw poznać jego możliwości. Jeśli jeszcze nie pracowałeś z WordPress, posiadasz stronę WWW postawioną na tym systemie lub projektujesz witryny, ale chciałbyś uporządkować swoją wiedzę - ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Pomoże Ci on szybko poznać wszystkie funkcje i narzędzia oraz techniki prowadzenia strony WWW opartej na WordPress. Ten kurs jest jednocześnie pierwszą częścią naszego Kompendium WordPress i punktem wyjścia do bardziej zaawansowanych materiałów, do których serdecznie zapraszamy!

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w WordPress.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%