Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Animowane Infografiki

Twórz efektowne reklamy i animacje typu Explainer Video! Ten kurs to wszystko, czego potrzebujesz, aby projektować nowoczesne i efektowne klipy informacyjne.

29 lekcji

6h 58min

4 (8 oceny)

Animowane Infografiki - w After Effects

Twórz efektowne reklamy i animacje typu Explainer Video! Ten kurs to wszystko, czego potrzebujesz, aby projektować nowoczesne i efektowne klipy informacyjne. Poznaj najlepsze techniki i dowiedz się w jaki sposób tworzyć animację tekstu czy danych statystycznych. Przygotujesz również reklamę aplikacji mobilnej oraz produktu pudełkowego, którą zamieścisz na YouTube, Facebooku, bądź nawet wyemitujesz w TV. Pokażemy Ci wiele przykładów przykładów obecnych trendów, podsuniemy ciekawe pomysły i inspiracje, a jako bonus do kursu otrzymasz pakiet presetów i animowanych masek gotowych do wykorzystania w komercyjnych projektach!

Czy wiesz że filmy typu Explainer oraz Video Marketing to obecnie jedne z najczęściej wykorzystywanych materiałów do promocji marki i produktów? W kursie poznasz gotowe rozwiązania, które pozwolą Ci tworzyć skuteczne i efektowne materiały reklamowe i infografiki.

Praktyczne projekty Infografik

Kurs Infografiki w After Effects przeniesie Cię na kolejny poziom wtajemniczenia w projektowaniu animacji. Tym razem skupimy się na specjalistycznej wiedzy i konkretnych zastosowaniach w projektach. Na początku zajmiemy się dokładnym omówieniem modelowanie za pomoca polygroup i wykorzystamy tą właśnie technikę, aby z bazowego meshu stworzyć postać robota. Poruszymy takie kwestie jak budowanie i wycinanie polygroup, oraz nauczymy się poprawnych technik pracy z tymi narzędziami.

Automatyzacja Animacji

Jeden z najważniejszych elementów infografik to typografia i animacja tekstu. W Kursie poznasz ciekawe techniki animowania napisów i czołówek. Kolejnym, bardziej zaawansowanym etapem będzie tworzenie własnych presetów animacji, które przyspieszą i ułatwią Twoją pracę. Z każdą kolejną lekcją podnosimy poprzeczkę i wprowadzamy przydatne pomysły i rozwiązania. Wszystko po to, abyś mógł tworzyć kolejne animacje jeszcze szybciej, korzystając z wcześniej przygotowanych materiałów.

Tworzenie reklam i prezentacji

Poruszone w trakcie kursu tematy pomogą w tworzeniu zarówno prostych animacji tekstowych jak i internetowych czy telewizyjnych reklam produktów, prezentacji danych statystycznych czy pokazu slajdów. Dowiesz się także, jak powstawała animacja reklamowa eduweb.pl - rozłożymy ją dla Ciebie na drobne elementy i omówimy najciekawsze techniki.

Gotowe zasoby i presety

Do Kursu, oprócz standardowych materiałów niezbędnych do wykonania lekcji otrzymasz zestaw presetów i animowanych masek, które możesz wykorzystywać zarówno we własnych projektach jak i tych komercyjnych. Postaramy się tak tworzyć projekty, aby komponenty, z których skorzystamy, dało się wykorzystać w Twoich kolejnych pracach.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które zdążyły już poznać After Effects w stopniu co najmniej podstawowym, wiedzą jak działają kompozycje i prekompozycje, oraz jakimi warstwami dysponuje program. Osoba oglądająca kurs powinna również wiedzieć jak dodawać i kontrolować efekty oraz jak importować pliki graficzne i wideo do projektu. W znacznym stopniu skorzystają również użytkownicy programów Photoshop i Illustrator, którzy dzięki temu materiałowi będą w stanie tchnąć nowe życie w swoje statyczne projekty!

Czego się nauczysz?

 • Tworzenie wlasnych presetów animacji

 • Ekspressions i automatyzacja animacji

 • Praca z wykorzystaniem silnika Ray-traced 3D

 • Przygotowanie reklamy aplikacji mobilnej

 • Baza pomyslów gotowych do wykorzystania w projektach

 • Wspólczesna i popularna stylistyka projektów graficznych

 • Analiza i dekonstrukcja reklamy eduweb

 • Pakiet presetów i animowanych masek!

Zawartość

Animowane Infografiki

5 rozdziały 29 lekcji 6h 58min

 • Wstęp do kursu

  32min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  3min

  Co powinieneś wiedzieć?

  Podgląd lekcji

  1min

  Powtórka z podstaw animacji

  16min

  Powtórka z warstw tekstowych i kształtów

  12min

 • Animacja Tekstu

  1h 28min

  Tworzenie animacji tekstowych

  22min

  Własne presety w animacji tekstu

  17min

  Animacja tekstu w reklamie cz. 1

  17min

  Animacja tekstu w reklamie cz. 2

  18min

  Animacja tekstu w reklamie cz. 3

  14min

 • Kreatywne wykorzystanie animacji

  2h 6min

  Intro i logo firmowe

  Podgląd lekcji

  14min

  Animacja loga firmowego

  21min

  Kaligrafia w After Effects

  21min

  Animacje statystyk

  20min

  Slide Show

  19min

  Teczka Motion Designera cz. 1

  19min

  Teczka Motion Designera cz. 2

  12min

 • Reklamy produktowe

  2h 5min

  Reklama aplikacji mobilnej cz. 1

  14min

  Reklama aplikacji mobilnej cz. 2

  13min

  Reklama aplikacji mobilnej cz. 3

  11min

  Reklama produktu pudełkowego cz. 1

  17min

  Reklama produktu pudełkowego cz. 2

  19min

  Baner sponsorski, cz. 1

  17min

  Baner sponsorski, cz. 2

  15min

  Baner sponsorski, cz. 3

  10min

  Baner sponsorski, cz. 4

  8min

 • Dekonstrukcja reklamy eduweb.pl

  48min

  Wstęp do tematu

  1min

  Znaki zapytania

  17min

  Ikony i animacja ołówka

  30min

  Ukończona reklama - podgląd

  Podgląd lekcji

  1min

Autor kursu

Patryk Scelina

grafik / muzyk

Średnia ocen autora: 5

Bio
Grafik, producent muzyczny i specjalista postprodukcji filmowej. Posiada doświadczenie w produkcji filmów animowanych w zakresie animacji i cyfrowej kompozycji obrazu. W zakresie produkcji i postprodukcji brał udział w realizacji seriali animowanych tj. „Włatcy móch”, „1000 złych uczynków” oraz pełnometrażowych filmów animowanych tj. „Włatcy móch” i „Złote krople”. Brał również udział w procesie postprodukcji wielu reklam telewizyjnych, filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. W ramach działalności muzycznej zajmuje się produkcją muzyki na potrzeby zwiastunów filmowych, gier, filmów krótkometrażowych i reklam. Współpracuje z cenionymi w branży zwiastunów filmowych firmami tj. BMG Production Music, a jego muzyka wykorzystywana jest w kampaniach reklamowych filmów i seriali telewizyjnych m.in. „Marvel's Agents of S.H.I.EL.D”. Prócz szeroko rozumianej działalności artystycznej udziela się w edukacji, prowadząc zajęcia z grafiki i postprodukcji filmowej oraz produkcji muzycznej.
Inne kursy tego autora
Muzyka dla Twórców Wideo Animowane Infografiki After Effects

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Świetny kurs :D

Kamil Szurlej

4 czerwca 2021

Genialny kurs, świetnie wytlumaczone!!!

Wojciech

28 kwietnia 2021

Jakub Zieliński

20 czerwca 2021

Agnieszka Plata

19 kwietnia 2022

Marcin Kaczmarczyk

11 sierpnia 2022

Magdalena Baran

8 stycznia 2023

Paulina Palma

17 kwietnia 2023

Jestem rozczarowany tym kursem. Uważam, że autor powinien przedstawić sposób wykonania całej infografiki, od pierwszej sceny do ostatniej. Wówczas byłby to pełnowartościowy materiał.

Mirosław

30 października 2023

Kurs Animowane Infografiki

 • 29 lekcji wideo

 • 6h 58min materiału

 • Ostatnia rewizja 12.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Animowane Infografiki

 • 29 lekcji wideo

 • 6h 58min materiału

 • Ostatnia rewizja 12.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych