Kurs Muzyka dla Twórców Wideo
Naucz się samodzielnie montować muzykę dla swoich filmów oraz dowiedź się jak pracować z kompozytorem
45 lekcji
5h 36min
5 (6 oceny)
Muzyka dla Twórców Wideo - od YouTube do profesjonalnych produkcji
Witaj w świecie muzyki
Dodawanie muzyki do video zawsze przysparza mniejszych bądź większych problemów. Czy, i jak muzyka kupiona w bibliotece może być dopasowana do materiału video? Na co zwracać uwagę kupując gotową muzykę? A może zamówić kompozycję oryginalnego utworu do projektu? Te pytania i zagadnienia są omawiane na łamach kursu. Omówimy miks ścieżki głosu z muzyką na potrzeby kanału You Tube oraz podstawowy mastering ścieżki audio. Czasami ciężko jest znaleźć właściwy utwór, a innym razem stajemy przed dylematem czy montować video do wcześniej wybranej muzyki, czy może zmontować sam obrazek, a muzykę dopasować później. Jest kilka odpowiedzi na te pytania - dlatego postaramy się przedstawić Ci różne opcje, które pomogą wybrać właściwą dla Ciebie drogę.
Szukanie igły w stogu siana
Wybieranie muzyki z tzw. stocków może być bardzo czasochłonne. Nie ma zbyt wielu możliwości przyspieszenia tego procesu. Musimy przesłuchiwać utwór po utworze, aż wpadnie nam w ucho ten właściwy. Jednak gdy nasz projekt wymaga połączenia dwóch lub większej ilości utworów w spójną całość możemy nieco ograniczyć zakres poszukiwań jeśli zwrócimy uwagę na przykład na tempo, metrum czy tonację przesłuchiwanych utworów.
Adobe Premiere Pro vs Adobe Audittion
Programy do montażu video nie są najwygodniejszym środowiskiem pracy audio. Ta często jest ograniczona do dość podstawowej edycji... ale jeśli chodzi o pracę z muzyką jest jeszcze gorzej. Pokażemy Ci jak możesz skorzystać na pracy w programach dedykowanych do obróbki audio podczas montażu muzyki.
1,2,3, próba mikrofonu - Obróbka audio
Nie samą muzyką człowiek żyje. Materiały video bardzo często zawierają nagrany głos ludzki - czy to setkę, czy głos z offu. Doradzę Ci jak nagrywać dźwięk, z jakich skorzystać mikrofonów i jak zarejestrować głos, by uniknąć bólu głowy w postprodukcji. Oczywiście pokażemy Ci też jak wyczyścić nagrany głos z szumu czy jak poprawić jego barwę i klarowność oraz jak zmiksować dźwięk z muzyką i przygotować finalną ścieżkę audio do publikacji.
Zlecać czy kupić gotowca ? - Muzyka autorska vs. produkcyjna
Nie od dziś wiadomo, że często zakup gotowej muzyki do projektu może być szybszym i tańszym sposobem na podrasowanie video muzyką. Ale czy na pewno jest szybciej i taniej? Lub też lepiej ? Na te i inne pytania odpowiemy w ostatniej części kursu.
Co zrobić by kompozytor zagrał tak jak chcesz ?
Proces tworzenia muzyki do obrazu to nie tylko komponowanie muzyki. Twórcy obrazu często unikają rozmów o muzyce, bo nie wiedzą jak się komunikować z kompozytorem czy też nie wiedzą co mogą zrobić, by on czy ona stworzyła idealną muzykę do projektu. Udział reżysera czy nawet solowego twórcy video nie kończy się na przesłaniu materiału video do kompozytora - a raczej nie powinien. Powiemy Ci jakie są zalety i zagrożenia płynące z używania muzyki tymczasowej (temp music) oraz jak może pomóc Tobie i Twojemu kompozytorowi spotting session. Dowiesz się co to jest i dlaczego tak bardzo "boli" konforming. Gdy poznasz omawiane w ostatnim rozdziale zagadnienia, będzie Ci łatwiej nie tylko zaplanować współpracę z kompozytorem, ale też podjąć decyzję czy jest to właściwy wybór do aktualnego projektu.
Czego nie potrafi "gotowiec" - Analiza muzyki stworzonej pod obraz
Pokażmy Ci jak wygląda proces pracy autora Kursu nad muzyką pod obraz. Opowiemy o tym jakie miał pomysły czy jak obraz podsunął mu pomysł na muzykę. Przeanalizujemy wspólnie dwa projekty: krótki zwiastun gry pt. "My Memory of Us", w którym pokażemy Ci jak pomimo zmieniającego się tempa dostosował swoją kompozycję idealnie do obrazu, a następnie bardzo dokładnie omówimy klip video przygotowany przez eduweb.pl, do którego stworzyłem muzykę. Przeanalizujemy obrazek, następnie pokażemy Ci jak poszczególne ujęcia wpłynęły na muzykę, a na końcu pokażemy co trzeba było zrobić, by dopasować muzykę do video po zmianach montażowych.
Prawo autorskie, umowy i dylematy
By nieco rozwiać wątpliwości oraz zwrócić twoją uwagę na ważne aspekty naszej pracy, powiemy Ci jakie są rodzaje licencji, które można zakupić w serwisach Royalty Free. Poruszymy też ważny temat umów o dzieło i tantiem.
Dla kogo jest ten kurs?
Ten kurs powstał z myślą o twórcach filmów i video. Kurs porusza tematykę muzyczną, jednak z perspektywy montażysty, producenta czy reżysera. Głównym celem kursu jest ułatwienie twórcom obrazu samodzielnego montowania utworów muzycznych, tak by współgrały one z obrazem, a następnie zmiksowanie przygotowanej muzyki z nagranym głosem i stworzenie spójnej ścieżki audio, gotowej do publikacji.
Czego się nauczysz?
-
Omówienie rodzajów muzyki produkcyjnej
-
Wyjaśnienie pojęć muzycznych i zrozumienie struktury utworu muzycznego
-
Montowanie muzyki z dbałością o zachowanie spójności muzyki
-
Montaż i dopasowanie dwóch utworów muzycznych do siebie oraz do materiału video
-
Obróbka nagranego głosu i miks z muzyką
-
Porównanie wad i zalet muzyki autorskiej oraz "gotowców" z internetu
-
Wyjaśnienie przebiegu współpracy z kompozytorem
-
Omówienie tematu praw autorskich, umów i licencji
-
Wnikliwa analiza muzyki, stworzonej pod obraz
Zawartość
Muzyka dla Twórców Wideo
4 rozdziały 45 lekcji 5h 36min
-
Wprowadzenie
7min
-
Muzyka z bibliotek
1h 32min
Muzyka z bibliotek - Wprowadzenie
Biblioteki muzyki produkcyjnej
6min
Podstawowe pojęcia
4min
Wyszukiwanie muzyki
14min
Podstawy montażu muzyki w Premiere Pro
11min
Podstawy montażu muzyki w Audition
5min
Zaawansowany montaż muzyki - część 1
11min
Zaawansowany montaż muzyki - część 2
3min
Montaż i dopasowanie muzyki do obrazu - część 1
28min
Montaż i dopasowanie muzyki do obrazu - część 2
10min
-
Produkcja audio
2h 10min
Produkcja audio - Wprowadzenie
1min
Nagrywanie dźwięku - akustyka
5min
Nagrywanie dźwięku - mikrofony
5min
Nagrywanie dźwięku - rejestratory
3min
Nagrywanie dźwięku - nagranie ciszy
1min
Zastosowanie bramki szumów
11min
Korekcja ścieżki wokalnej
12min
Usuwanie sybilantów z głosu
5min
Kompresja ścieżki wokalnej
14min
Miks w Premiere Pro
11min
Podstawy masteringu
13min
Eksport ścieżki wielośladowej
3min
Miks w Audition
22min
Suplement - wyrównanie poziomów
11min
-
Muzyka autorska
1h 48min
Muzyka autorska - wprowadzenie
Muzyka produkcyjna vs. autorska
12min
Współpraca z kompozytorem
13min
Spotting Session
2min
Temp Music
4min
Komunikacja - Jak rozmawiać o muzyce
4min
Konforming
4min
Licencje Royalty Free
2min
Umowy i licencje - część 1
4min
Umowy i licencje - część 2
3min
Tantiemy
1min
Content ID
3min
Case Study - zwiastun gry
16min
Projekt "Warsaw Rush" - część 1
17min
Projekt "Warsaw Rush" - część 3
5min
Projekt "Warsaw Rush" - część 4
8min
Zakończenie
1min
Autor kursu
Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów
Polecam :)
Dariusz Mazur
7 kwietnia 2020
Świetny kurs. Gorąco polecam.
Robert Studziński
11 kwietnia 2020
Polecam.
Andrzej Wyszyński
28 sierpnia 2020
Muzyka dla mediów brzmi ciekawie
Marek Nsk
11 października 2020
Paweł Lisek
4 stycznia 2021
Kurs w pierwszej części momentami przynudnawy (w moim mniemaniu) natomiast pod koniec się fajnie rozkręca:)
Oskar Podkaura
7 lutego 2022
Kurs Muzyka dla Twórców Wideo
-
45 lekcji wideo
-
5h 36min materiału
-
Ostatnia rewizja 26.05.2020
-
Certyfikat w ramach ścieżek
-
Dostęp z urządzeń mobilnych
Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?
Efektywna nauka
Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
Wiedza ekspertów
Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.
Praktyczne przykłady
Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
Pytania i odpowiedzi
Przeczytaj najczęściej zadawane pytania
Masz więcej pytań?
Porozmawiaj z nami na na czacie
Zadzwoń +48 880880606
Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.
Jak jest skonstruowany kurs?Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.
Jak najlepiej wykorzystać kurs?Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!
Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.
Czy kurs jest aktualny?Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.
Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.
Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.
Jakub Kaźmierczyk
Ambasador Olympus
Zacznij naukę w Muzyka dla Twórców Wideo
-
45 lekcji wideo
-
5h 36min materiału
-
Ostatnia rewizja 26.05.2020
-
Certyfikat w ramach ścieżek
-
Dostęp z urządzeń mobilnych