Menu

Grafika i Interfejsy

Czym jest: Blender?

Blender to darmowe narzędzie do grafiki 3D, które ze względu na konkurencyjną cenę często wybierane jest przez początkujących grafików. Inne, profesjonalne aplikacje do grafiki 3D są zazwyczaj dużo droższe, i mimo tego, że Blender nie jest bardzo rozbudowanym narzędziem - jest stosunkowo popularne. Posiada otwarty kod źródłowy oraz niekonwencjonalny w przypadku narzędzi do grafiki 3D interfejs użytkownika.

Blender umożliwia modelowanie i renderowanie obrazów oraz animacji trójwymiarowych. Do jego zalet należy między innymi to, że działa na wszystkich platformach, oraz to, że stopniowo jest rozwijany i rozbudowywany.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Graphic Designer, 3D Graphic Designer, Concept Artist
Wynagrodzenia netto: 3500-8500 zł
Kto rekrutuje? AVON, GetinNobleBank, Nestle, TVN, Netguru, Allegro, WP, Samsung, Ceneo, Growbots, Daftcode, TechnipFMC, Intiaro

zobacz oferty pracy
6 godzin 26 minut

Kurs Blender

Podstawy

Blender jest programem do modelowania i renderowania obrazów oraz animacji trójwymiarowych, od lat będący godną rozważenia, a przy tym zupełnie darmową alternatywą dla rozwijanego równolegle, komercyjnego 3D Max. Kurs który masz przed sobą, stanowi doskonały punkt wyjścia do pracy z tą aplikacją, zawiera także zbiór informacji uniwersalnych dla pracy w środowisku 3D. Dzięki Blenderowi i wskazówkom eksperta eduweb.pl, przeniesiesz swoje projekty trzeci wymiar!

Adam Latosiewicz

7 godzin 52 minuty

Kurs Blender

Modelowanie od Podstaw

Jesteś projektantem graficznym i chcesz rozszerzyć swój warsztat o umiejętności projektowania w 3D? Wprowadź do swojej codziennej pracy rewelacyjne i proste w obsłudze narzędzie 3D, jakim jest Blender! Blender to bardzo intuicyjna w obsłudze aplikacja - a jej kolejną zaletą jest to, że jest darmowa. Jej wszechstronność sprawia, że korzystają z niej największe studia animacji na świecie, a ilość narzędzi pozwala tworzyć również ilustracje, modele, sceny czy spoty reklamowe. Masz przed sobą obszerny kurs, który wprowadzi Cię w budowanie grafiki 3D z wykorzystaniem Blendera. Lekcje zawarte w tym materiale wprowadzają Cię w podstawowe techniki modelowania, abyś mógł rozbudować swój arsenał narzędziowy i przenieść swoje projekty w kolejny, trzeci wymiar!

Michał Wedlechowicz

1 godzina 10 minut

Wejdź na wyższy poziom dzięki 3D

Poznaj podstawy Blendera

Jeżeli jesteś projektantem graficznym i chcesz rozszerzyć swój warsztat o umiejętności projektowania w 3D, ten warsztat to doskonałe wprowadzenie! Blender to bardzo intuicyjna w obsłudze aplikacja - a jej kolejną zaletą jest to, że jest darmowa. Przekonaj się, jak wygodne w obsłudze jest to narzędzie i zacznij tworzyć w trzecim wymiarze!

Michał Wedlechowicz

1 godzina 22 minuty

Przegląd Portfolio cz.7

Ilustracje Inspirowane Pracami Artystów

Jonathan Ball to założyciel Pokestudio z UK. Zasłynął dzięki niekonwencjonalnym projektom postaci, grafice 3D i animacjom. W jego Portfolio możecie znaleźć między innymi ilustracje wektorowe, które były prezentowane przez SerifLabs przy promowaniu wczesnych wersji Affinity Designer. W tym Warsztacie Michał Wedlechowicz zaprezentuje Wam portfolio PokeStudio z Wielkiej Brytanii. Wykorzystując możliwości Blendera i Affinity Designer spróbujemy uzyskać podobne efekty, jakie występują w prezentowanych pracach. Połączymy grafikę 3D z grafiką wektorową, aby wykonać kreatywną i poniekąd abstrakcyjną ilustrację. Jeśli nie pracowaliście wcześniej z Blenderem - nie ma się czym martwić, ponieważ Michał nauczy Was kilku podstawowych technik, ale również poznacie potencjał jaki drzemie w tak zwanych Shaderach i Nodach, abyśmy mogli uzyskać fajną, czekoladową teksturę.

Michał Wedlechowicz

9 godzin 40 minut

Kurs Blender

Techniki Zaawansowane

W tym niezwykle obszernym, 9-godzinnym kursie poznasz zaawansowane techniki pracy z rewelacyjnym narzędziem Blender, które pozwolą Ci modelować w 3D w jeszcze lepszy, bardziej profesjonalny sposób. Od tworzenia szkicu, przez rzeźbienie, riggowanie, aż po postprodukcję przygotowanego projektu - sprawdź, jak wejść na jeszcze wyższy poziom modelowania w Blenderze! Kurs prowadzony jest w oparciu o praktyczne przykłady i scenę, którą przygotujesz w trakcie nauki. Nie zabraknie też lekcji o postprodukcji tak, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Michał Wedlechowicz

1 godzina 20 minut

Sculpting w Blender

Wprowadzenie do edytora shaderów

Witajcie w kolejnym materiale poświęconym aplikacji Blender. Tym razem Michał Wedlechowicz przedstawi Wam techniki wprowadzające do zagadnień związanych z edytorem shaderów. Ponadto poznacie podstawowe pędzle do rzeźbienia, które pozwolą nam wymodelować drzewo oraz skały. Pracując z teksturami stworzymy siatkę tak zwanych Nodów i dzięki temu wygenerujemy ciekawy wygląd kory oraz skalnych nierówności. Poznacie techniki pracy z efektem Displeacement oraz Normal Map i Bump. Zapraszamy!

Michał Wedlechowicz

1 godzina 10 minut

Postać Wojownika w Blender

Część 1

Witajcie w nowym cyklu warsztatów na eduweb. Tym razem na przestrzeni pięciu obszernych materiałów, nauczysz się, jak podejść do projektowaniu sylwetek w 3D od strony narzędziowej w aplikacji Blender. Postacią, którą stworzymy będzie elficka wojowniczka, uzbrojona po zęby. W pierwszej części zaczniemy od rzeźbienia. Dowiesz się między innymi jak ustawić narzędzia Blendera do tego typu operacji. oraz jak pracować z referencyjnym szkicem. Poznasz przydatne skróty klawiszowe, nauczysz się rzeźbić ludzką twarz i zobaczysz kilka timelapsów z procesu rzeźbienia sylwetki. Ten Warsztat jest wstępem do bogatego w praktyczną wiedzę cyklu.

Michał Wedlechowicz

1 godzina 4 minuty

Postać Wojownika w Blender

Część 2

Zapraszamy Was na kolejny Warsztat, w którym będziemy kontynuować pracę na trójwymiarową wojowniczką w aplikacji Blender. W tej części skupimy nie mocno na operacji, która nazywa się Retopology. Będziemy budować siatkę mesz na podstawie rzeźby przygotowanej w poprzednim materiale. Korzystając z przydatnych skrótów i narzędzi takich jak Poly Build Michał Wedlechowicz przybliży Wam podstawy tworzenia retopologii rzeźby. Jest to konieczny proces prac nad tego typu modelami, aby były lepiej przystosowane do dalszej pracy jaką może być malowanie tekstów na siatkach UV, albo Riggowanie. Zapraszamy!

Michał Wedlechowicz

6 godzin 10 minut

Modelowanie w Blender

Sylwetka Wojownika

W tym kursie na przestrzeni pięciu obszernych warsztatów, nauczysz się sprawnie modelować sylwetki w 3D - dzięki czemu wejdziesz na jeszcze wyższy poziom pracy z rewelacyjnym narzędziem Blender. Postacią, którą stworzymy całkowicie od podstaw będzie uzbrojona elficka wojowniczka. Zaczniemy od rzeźbienia z wykorzystaniem szkicu, następnie przejdziemy do retopologii postaci, tworzenia elementów uzbrojenia, pracy z włosami a na końcu zajmiemy się tworzeniem tekstur, materiałów oraz renderingiem. Kurs prowadzony jest w oparciu o praktyczną wiedzę dzięki czemu będziesz mógł poznać wiele ciekawych technik pracy w aplikacji Blender.

Michał Wedlechowicz

4 godziny 57 minut

Kurs 3D w Interfejsie

Blender dla UI Designera

Witaj w kursie Blender dla designerów. Tym razem nauczysz się wykorzystywać proste i podstawowe narzędzia Blendera do generowania trójwymiarowych ikon i ilustracja na potrzeby UI / UX. Dzięki temu Twoje projekty interfejsów czy serwisów internetowych wskoczą na wyższy, zgodny z szybko zmieniającymi się trendami. Materiał przygotowany jest tak, aby wykorzystując bardzo podstawowe narzędzia Blendera osiągnąć zamierzone efekty bez potrzeby przerabiania wielogodzinnych, zaawansowanych kursów z grafiki 3D.

Michał Wedlechowicz

2 godziny 25 minut

Ilustracja Flat 3D

w Blender

Blender to bardzo wszechstronna aplikacja, a dzięki jej znajomości jesteśmy w stanie bez problemu nadążać nad ciągle zmieniającymi się trendami w grafice i ilustracji. Ten materiał pomoże Wam rozwinąć warsztat Blendera, abyście potrafili tworzyć niezwykłe, a jednocześnie bardzo minimalistyczne ilustracje w stylistyce "flat 3D". Zaczynając od pustej sceny, stworzymy minimalistyczną postać 3D łącznie z akcesoriami i materiałami z wykorzystaniem systemu cząsteczkowego i tekstur. Korzystając z opcji riggowania ustawimy dowolną pozę bohatera. Nauczysz się również kilku przydatnych skrótów, zarządzania obiektami w panelu kolekcji, ustawiana świateł i wiele więcej!

Michał Wedlechowicz

38 minut

Od Blendera do Augmented Reality

Blender i Adobe Aero

Witajcie! Przed Wami 40-sto minutowe szkolenie wprowadzające do Augmented Reality. Michał Wedlechowicz zaprezentuje Wam proste techniki przy pomocy Bandera i Adobe Aero, które ułatwią pracę z eksportem odpowiednich plików i formatów. W kontekście do Metaverse poruszymy temat VR oraz AR, a po krótkiej części teoretycznej przejdziemy do Blendera, gdzie przygotowany model pirata zrigujemy z pomocą prostego szkieletu. Po ustawieniu pozy wygenerujemy odpowiednie pliki i przeniesiemy je do aplikacji Adobe Aero, gdzie ustawimy scenę do wyświetlenia w przestrzeni AR a nawet będziemy mogli dodać do niej interakcje. Na koniec przetestujemy model z pomocą kamery urządzenia mobilnego. Zapraszamy!

Michał Wedlechowicz

1 godzina 16 minut

Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

z Blenderem i Pluginem Raptor

Tworzenie kolekcji obrazów na potrzeby zbudowania tokenów NFT to temat nowy dla wielu projektantów. O ile projektowanie dwuwymiarowych assetów jest stosunkowo mniej skomplikowane to trójwymiarowa, automatycznie wyrenderowana kolekcja z metadanymi jest już pewnym wyzwaniem. Przy projektowaniu assetów 2D artyści mogą skorzystać z darmowych, webowych generatorów kolekcji NFT. W przypadku 3D potrzebne są odpowiednie pluginy do samych aplikacji. W tej serii warsztatów stworzymy kilka Assetów 3D w aplikacji Blender i z pomocą pluginu Raptor postaramy się wygenerować kolekcję obrazów na potrzeby produkcji Tokenów NFT.

Michał Wedlechowicz

h2>Dla kogo przeznaczony jest kurs Blender?

Na rynku pojawia sie coraz wiecej swietnych kursów, które sprawdza sie w zaleznosci od konkretnych potrzeb. Jednym z nich jest wlasnie niezastapiony kurs Blender. Komu jest on dedykowany w pierwszej kolejnosci? Z cala pewnoscia swietnie sprawdzi sie u kazdej osoby, która zajmuje sie grafika 3D, albo pragnie sie nia zajac, zarówno ze wzgledów hobbystycznych, jak i zawodowych. Na pewno takie umiejetnosci dadza wieksze perspektywy i pozwola rozwinac sie w upatrzonej przez siebie dziedzinie. Taki kurs bedzie doskonala inwestycja w swoja przyszlosc.

Czym jest Blender kurs?

Blender to w pelni darmowy kurs, który, jak najbardziej umozliwia tworzenie grafik 3D w jakosci, jakiej nie powstydzi sie nawet najbardziej zaawansowany specjalista. To czesto program wybierany wlasnie przez osoby, które zajmuja sie grafika na róznym poziomie. Zarówno podstawowym, jak i zaawansowanym. Tym samym latwo mozna zauwazyc, jak wiele korzysci przynosi ten program podczas pracy, jak i rozwijania tylko swoich zainteresowan. Blender kurs dedykowany jest kazdemu, kto chcialby rozwijac sie w tym zakresie i próbowac nowych rzeczy. Czesto wybierany jest równiez wlasnie jako pierwszy program dla grafików, poniewaz, tak jak bylo wspomniane, jest on darmowy, a narzedzi, które mozna w nim wykorzystac jest naprawde sporo.

Blender kurs online - wiele korzysci z jednego kursu

Ogromnym plusem jest takze wlasnie to, ze jest to Blender kurs online, co daje wiele mozliwosci, poniewaz szkolic mozna sie z kazdego dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, który odpowiada osobie, która chce sie rozwijac. Poszczególne szkolenia nie sa dlugie, poniewaz trwaja maksymalnie kilka godzin, co pozwala elastycznie umiescic je w swoim kalendarzu i dopasowac wzgledem swoich obowiazków. To bardzo praktyczne i na pewno przemawia na korzysc w kwestii zdecydowania sie na dany kurs.

Kurs Blender - czego mozna sie nauczyc?

Oczywiscie znaczenie ma takze to, czego taki kurs Blender jest w stanie nauczyc. Przede wszystkim jest to niezastapiony wstep do tworzenia grafik w 2D i 3D, a wiec na pewno warto zaczac od niego, chcac uczyc sie nowych rzeczy, zarówno w teorii, jak i w praktyce. Dodatkowo jest to takze bardzo polecany sposób na modelowanie gotowych juz grafik, co takze moze przydac sie, zarówno przy rozwijaniu swoich zainteresowan, jak i podczas pracy. Kurs Blender tym samym mozna polecic naprawde kazdemu, poniewaz przyjemna forma przekazywania wiedzy bedzie zrozumiala nawet dla poczatkujacych.

}