Menu

Grafika i Interfejsy

Czym jest: Blender?

Blender to darmowe narzędzie do grafiki 3D, które ze względu na konkurencyjną cenę często wybierane jest przez początkujących grafików. Inne, profesjonalne aplikacje do grafiki 3D są zazwyczaj dużo droższe, i mimo tego, że Blender nie jest bardzo rozbudowanym narzędziem - jest stosunkowo popularne. Posiada otwarty kod źródłowy oraz niekonwencjonalny w przypadku narzędzi do grafiki 3D interfejs użytkownika.

Blender umożliwia modelowanie i renderowanie obrazów oraz animacji trójwymiarowych. Do jego zalet należy między innymi to, że działa na wszystkich platformach, oraz to, że stopniowo jest rozwijany i rozbudowywany.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Graphic Designer, 3D Graphic Designer, Concept Artist
Wynagrodzenia netto: 3500-8500 zł
Kto rekrutuje? AVON, GetinNobleBank, Nestle, TVN, Netguru, Allegro, WP, Samsung, Ceneo, Growbots, Daftcode, TechnipFMC, Intiaro

zobacz oferty pracy
7 godzin 52 minuty

Kurs Blender

Modelowanie od Podstaw

Jesteś projektantem graficznym i chcesz rozszerzyć swój warsztat o umiejętności projektowania w 3D? Wprowadź do swojej codziennej pracy rewelacyjne i proste w obsłudze narzędzie 3D, jakim jest Blender! Blender to bardzo intuicyjna w obsłudze aplikacja - a jej kolejną zaletą jest to, że jest darmowa. Jej wszechstronność sprawia, że korzystają z niej największe studia animacji na świecie, a ilość narzędzi pozwala tworzyć również ilustracje, modele, sceny czy spoty reklamowe. Masz przed sobą obszerny kurs, który wprowadzi Cię w budowanie grafiki 3D z wykorzystaniem Blendera. Lekcje zawarte w tym materiale wprowadzają Cię w podstawowe techniki modelowania, abyś mógł rozbudować swój arsenał narzędziowy i przenieść swoje projekty w kolejny, trzeci wymiar!

Michał Wedlechowicz

1 godzina 10 minut

Wejdź na wyższy poziom dzięki 3D

Poznaj podstawy Blendera

Jeżeli jesteś projektantem graficznym i chcesz rozszerzyć swój warsztat o umiejętności projektowania w 3D, ten warsztat to doskonałe wprowadzenie! Blender to bardzo intuicyjna w obsłudze aplikacja - a jej kolejną zaletą jest to, że jest darmowa. Przekonaj się, jak wygodne w obsłudze jest to narzędzie i zacznij tworzyć w trzecim wymiarze!

Michał Wedlechowicz

1 godzina 22 minuty

Przegląd Portfolio cz.7

Ilustracje Inspirowane Pracami Artystów

Jonathan Ball to założyciel Pokestudio z UK. Zasłynął dzięki niekonwencjonalnym projektom postaci, grafice 3D i animacjom. W jego Portfolio możecie znaleźć między innymi ilustracje wektorowe, które były prezentowane przez SerifLabs przy promowaniu wczesnych wersji Affinity Designer. W tym Warsztacie Michał Wedlechowicz zaprezentuje Wam portfolio PokeStudio z Wielkiej Brytanii. Wykorzystując możliwości Blendera i Affinity Designer spróbujemy uzyskać podobne efekty, jakie występują w prezentowanych pracach. Połączymy grafikę 3D z grafiką wektorową, aby wykonać kreatywną i poniekąd abstrakcyjną ilustrację. Jeśli nie pracowaliście wcześniej z Blenderem - nie ma się czym martwić, ponieważ Michał nauczy Was kilku podstawowych technik, ale również poznacie potencjał jaki drzemie w tak zwanych Shaderach i Nodach, abyśmy mogli uzyskać fajną, czekoladową teksturę.

Michał Wedlechowicz

9 godzin 40 minut

Kurs Blender

Techniki Zaawansowane

W tym niezwykle obszernym, 9-godzinnym kursie poznasz zaawansowane techniki pracy z rewelacyjnym narzędziem Blender, które pozwolą Ci modelować w 3D w jeszcze lepszy, bardziej profesjonalny sposób. Od tworzenia szkicu, przez rzeźbienie, riggowanie, aż po postprodukcję przygotowanego projektu - sprawdź, jak wejść na jeszcze wyższy poziom modelowania w Blenderze! Kurs prowadzony jest w oparciu o praktyczne przykłady i scenę, którą przygotujesz w trakcie nauki. Nie zabraknie też lekcji o postprodukcji tak, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Michał Wedlechowicz

1 godzina 20 minut

Sculpting w Blender

Wprowadzenie do edytora shaderów

Witajcie w kolejnym materiale poświęconym aplikacji Blender. Tym razem Michał Wedlechowicz przedstawi Wam techniki wprowadzające do zagadnień związanych z edytorem shaderów. Ponadto poznacie podstawowe pędzle do rzeźbienia, które pozwolą nam wymodelować drzewo oraz skały. Pracując z teksturami stworzymy siatkę tak zwanych Nodów i dzięki temu wygenerujemy ciekawy wygląd kory oraz skalnych nierówności. Poznacie techniki pracy z efektem Displeacement oraz Normal Map i Bump. Zapraszamy!

Michał Wedlechowicz

6 godzin 10 minut

Modelowanie w Blender

Sylwetka Wojownika

W tym kursie na przestrzeni pięciu obszernych warsztatów, nauczysz się sprawnie modelować sylwetki w 3D - dzięki czemu wejdziesz na jeszcze wyższy poziom pracy z rewelacyjnym narzędziem Blender. Postacią, którą stworzymy całkowicie od podstaw będzie uzbrojona elficka wojowniczka. Zaczniemy od rzeźbienia z wykorzystaniem szkicu, następnie przejdziemy do retopologii postaci, tworzenia elementów uzbrojenia, pracy z włosami a na końcu zajmiemy się tworzeniem tekstur, materiałów oraz renderingiem. Kurs prowadzony jest w oparciu o praktyczną wiedzę dzięki czemu będziesz mógł poznać wiele ciekawych technik pracy w aplikacji Blender.

Michał Wedlechowicz

4 godziny 57 minut

Kurs 3D w Interfejsie

Blender dla UI Designera

Witaj w kursie Blender dla designerów. Tym razem nauczysz się wykorzystywać proste i podstawowe narzędzia Blendera do generowania trójwymiarowych ikon i ilustracja na potrzeby UI / UX. Dzięki temu Twoje projekty interfejsów czy serwisów internetowych wskoczą na wyższy, zgodny z szybko zmieniającymi się trendami. Materiał przygotowany jest tak, aby wykorzystując bardzo podstawowe narzędzia Blendera osiągnąć zamierzone efekty bez potrzeby przerabiania wielogodzinnych, zaawansowanych kursów z grafiki 3D.

Michał Wedlechowicz

2 godziny 25 minut

Ilustracja Flat 3D

w Blender

Blender to bardzo wszechstronna aplikacja, a dzięki jej znajomości jesteśmy w stanie bez problemu nadążać nad ciągle zmieniającymi się trendami w grafice i ilustracji. Ten materiał pomoże Wam rozwinąć warsztat Blendera, abyście potrafili tworzyć niezwykłe, a jednocześnie bardzo minimalistyczne ilustracje w stylistyce "flat 3D". Zaczynając od pustej sceny, stworzymy minimalistyczną postać 3D łącznie z akcesoriami i materiałami z wykorzystaniem systemu cząsteczkowego i tekstur. Korzystając z opcji riggowania ustawimy dowolną pozę bohatera. Nauczysz się również kilku przydatnych skrótów, zarządzania obiektami w panelu kolekcji, ustawiana świateł i wiele więcej!

Michał Wedlechowicz

38 minut

Od Blendera do Augmented Reality

Blender i Adobe Aero

Witajcie! Przed Wami 40-sto minutowe szkolenie wprowadzające do Augmented Reality. Michał Wedlechowicz zaprezentuje Wam proste techniki przy pomocy Bandera i Adobe Aero, które ułatwią pracę z eksportem odpowiednich plików i formatów. W kontekście do Metaverse poruszymy temat VR oraz AR, a po krótkiej części teoretycznej przejdziemy do Blendera, gdzie przygotowany model pirata zrigujemy z pomocą prostego szkieletu. Po ustawieniu pozy wygenerujemy odpowiednie pliki i przeniesiemy je do aplikacji Adobe Aero, gdzie ustawimy scenę do wyświetlenia w przestrzeni AR a nawet będziemy mogli dodać do niej interakcje. Na koniec przetestujemy model z pomocą kamery urządzenia mobilnego. Zapraszamy!

Michał Wedlechowicz

1 godzina 16 minut

Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

z Blenderem i Pluginem Raptor

Tworzenie kolekcji obrazów na potrzeby zbudowania tokenów NFT to temat nowy dla wielu projektantów. O ile projektowanie dwuwymiarowych assetów jest stosunkowo mniej skomplikowane to trójwymiarowa, automatycznie wyrenderowana kolekcja z metadanymi jest już pewnym wyzwaniem. Przy projektowaniu assetów 2D artyści mogą skorzystać z darmowych, webowych generatorów kolekcji NFT. W przypadku 3D potrzebne są odpowiednie pluginy do samych aplikacji. W tej serii warsztatów stworzymy kilka Assetów 3D w aplikacji Blender i z pomocą pluginu Raptor postaramy się wygenerować kolekcję obrazów na potrzeby produkcji Tokenów NFT.

Michał Wedlechowicz

1 godzina 20 minut

Wprowadzenie do Spline 3D

Interakcje i wykorzystanie w Webflow

Projektowanie 3D często wiąże się z koniecznością nauki drogich i skomplikowanych aplikacji takich jak Cinema 4D, czy Maya. A to z kolei wymaga od nas nakładów finansowych i poświęcenia sporej ilości czasu na długie poznawanie funkcjonalności i narzędzi. Często okazuje się, że aż tak rozbudowane narzędzia nie są nam potrzebne, wydane pieniądze nie zawsze związane są ze zwrotem z inwestycji. Dlatego z pomocą przychodzi Spline 3D - aplikacja do projektowania w trójwymiarze, z możliwości dodawania animacji i interakcji. Wyróżnia się ona prostym interfejsem, nieskomplikowanymi narzędziami, a co najważniejsze jest darmowa i dostępna z poziomu przeglądarki. Do dyspozycji mamy również niedrogą, płatną wersję, a wszystkie elementy, obiekty i sceny 3D, możemy również w interaktywnym sposób prezentować na stronach internetowych. Dlatego w tym Warsztacie wprowadzę Was w podstawy pracy ze Spline, budowanie vntekatywnych elementów, oraz umieszczania sceny w projekcie Webflow! Zapraszam.

Michał Wedlechowicz

h2>Dla kogo przeznaczony jest kurs Blender?

Na rynku pojawia sie coraz wiecej swietnych kursów, które sprawdza sie w zaleznosci od konkretnych potrzeb. Jednym z nich jest wlasnie niezastapiony kurs Blender. Komu jest on dedykowany w pierwszej kolejnosci? Z cala pewnoscia swietnie sprawdzi sie u kazdej osoby, która zajmuje sie grafika 3D, albo pragnie sie nia zajac, zarówno ze wzgledów hobbystycznych, jak i zawodowych. Na pewno takie umiejetnosci dadza wieksze perspektywy i pozwola rozwinac sie w upatrzonej przez siebie dziedzinie. Taki kurs bedzie doskonala inwestycja w swoja przyszlosc.

Czym jest Blender kurs?

Blender to w pelni darmowy kurs, który, jak najbardziej umozliwia tworzenie grafik 3D w jakosci, jakiej nie powstydzi sie nawet najbardziej zaawansowany specjalista. To czesto program wybierany wlasnie przez osoby, które zajmuja sie grafika na róznym poziomie. Zarówno podstawowym, jak i zaawansowanym. Tym samym latwo mozna zauwazyc, jak wiele korzysci przynosi ten program podczas pracy, jak i rozwijania tylko swoich zainteresowan. Blender kurs dedykowany jest kazdemu, kto chcialby rozwijac sie w tym zakresie i próbowac nowych rzeczy. Czesto wybierany jest równiez wlasnie jako pierwszy program dla grafików, poniewaz, tak jak bylo wspomniane, jest on darmowy, a narzedzi, które mozna w nim wykorzystac jest naprawde sporo.

Blender kurs online - wiele korzysci z jednego kursu

Ogromnym plusem jest takze wlasnie to, ze jest to Blender kurs online, co daje wiele mozliwosci, poniewaz szkolic mozna sie z kazdego dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, który odpowiada osobie, która chce sie rozwijac. Poszczególne szkolenia nie sa dlugie, poniewaz trwaja maksymalnie kilka godzin, co pozwala elastycznie umiescic je w swoim kalendarzu i dopasowac wzgledem swoich obowiazków. To bardzo praktyczne i na pewno przemawia na korzysc w kwestii zdecydowania sie na dany kurs.

Kurs Blender - czego mozna sie nauczyc?

Oczywiscie znaczenie ma takze to, czego taki kurs Blender jest w stanie nauczyc. Przede wszystkim jest to niezastapiony wstep do tworzenia grafik w 2D i 3D, a wiec na pewno warto zaczac od niego, chcac uczyc sie nowych rzeczy, zarówno w teorii, jak i w praktyce. Dodatkowo jest to takze bardzo polecany sposób na modelowanie gotowych juz grafik, co takze moze przydac sie, zarówno przy rozwijaniu swoich zainteresowan, jak i podczas pracy. Kurs Blender tym samym mozna polecic naprawde kazdemu, poniewaz przyjemna forma przekazywania wiedzy bedzie zrozumiala nawet dla poczatkujacych.

}