Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Bubble

Bubble to platforma no-code, która umożliwia tworzenie zaawansowanych i profesjonalnych aplikacji internetowych. Dzięki niej możesz przekuć swój pomysł w działające MVP bez praktycznie żadnej wiedzy programistycznej.

37 lekcji

6h 34min

5 (4 oceny)

Bubble - od Podstaw

Bubble to platforma no-code, która umożliwia tworzenie zaawansowanych i profesjonalnych aplikacji internetowych. To najlepszy sposób na stworzenie aplikacji w zaledwie kilka dni, a nie miesięcy. Dzięki niej możesz przekuć swój pomysł w działające MVP bez praktycznie żadnej wiedzy programistycznej. Za jej pomocą będziemy w stanie stworzyć frontend naszej aplikacji, kolejno dołączyć do niego w pełni działającą bazę danych, zapewnić przepływ informacji wykorzystując workflows, a nawet rozszerzyć podstawową funkcjonalność edytora wykorzystując całą gamę dostępnych pluginów. Wokół Bubble skupiona jest ogromna społeczność, która dba o jej nieustanny rozwój i zapewnia wsparcie na oficjalnym forum.

Praca w stylu no-code

Zapomnij o ręcznym pisaniu kodu i żmudnym tworzeniu stron www lub aplikacji! Wykorzystując przejrzysty edytor Bubble będziemy w stanie rozpocząć naszą pracę od czystej kartki i wyklikać cały układ bezpośrednio w interfejsie. Dodatkowo pokażę Ci w jaki sposób można wdrożyć do projektu w pełni funkcjonalną logikę obsługi użytkowników nawet wtedy, gdy nie posiadasz żadnej wiedzy programistycznej. A to wszystko w niemal ekspresowym tempie i bez zbędnych konfiguracji, które bywają zmorą programistów.

Dlaczego warto korzystać z Bubble?

Edytor zapewnia spójny i intuicyjny interfejs, dzięki któremu stworzenie nawet skomplikowanej aplikacji staje się wyjątkowo proste. Dodatkowo wbudowana baza danych sprawia, że nie musimy korzystać z żadnych zewnętrznych rozwiązań a zarządzanie nią jest na tyle intuicyjne, że poradzi sobie z tym nawet niedoświadczony użytkownik. Kolejną zaletą jest dostęp do ogromnej biblioteki pluginów, dzięki którym będziemy mogli wzbogacić naszą aplikację o obsługę płatności, analitykę, SEO i wiele więcej.

Co można zbudować w Bubble?

Niemal wszystko, z wykorzystaniem Bubble bezproblemowo stworzymy klony takich serwisów jak: Twitter, Asana, Todoist, AirBnB, Trip Advisor lub Yelp. Edytor pozwala stworzyć w pełni funkcjonalną aplikację w ciągu nawet kilku dni! Dzięki temu nie będziemy musieli przepalać naszego budżetu na zewnętrzne software house, którym wdrożenie podobnych rozwiązań może zająć tygodnie pracy.

Czego dowiesz się z kursu?

W tym kursie skupimy się na podstawach pracy z edytorem, tak aby korzystanie z niego stało się dla Ciebie naturalne. Wykorzystamy w praktyce zakładkę Design, która jest odpowiedzialna za front-end naszej strony oraz zapoznamy się z działaniem workflows, które "tchną życie" w nasz projekt. Efektem naszej pracy będzie nowoczesny landing page oraz w pełni funkcjonalna strona logowania/rejestracji. Dodatkowo zadbamy również o to, by całość była w pełni responsywna i dobrze prezentowała się zarówno na ekranach desktopowych, jak i urządzeniach mobilnych.

Wykraczamy poza edytor

Jedną z zalet edytora Bubble jest to, że nie stanowi on hermetycznego środowiska, w którym jesteśmy skazani na korzystanie jedynie z rozwiązań zaprojektowanych przez jego twórców. To niesamowicie funkcjonalna platforma, którą w prosty sposób możemy połączyć również z zewnętrznymi usługami wykorzystując gotowe pluginy. Pokażę Ci w jaki sposób możemy zaimplementować do naszego projektu opcję logowania i rejestracji z wykorzystaniem Google, tak, aby użytkownik mógł utworzyć konto w naszym serwisie za pomocą jednego kliknięcia. A kolejnym bonusem będzie przesyłanie adresów e-mail z formularza zapisu na newsletter bezpośrednio do bazy w Airtable!

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs powstał z myślą o osobach, które chcą poznać edytor Bubble i nowy kierunek rozwoju aplikacji no-code. Będzie również doskonałym punktem startowym dla tych wszystkich, którzy nie posiadają żadnej wiedzy programistycznej ale nadal chcą tworzyć w pełni funkcjonalne serwisy i strony internetowe. Poziom kursu został dopasowany zarówno do osób, które do tej pory nie korzystały z Bubble, jak i tych, którzy posiadają już przynajmniej podstawowe doświadczenie w tym zakresie. Dzięki zdobytej w nim wiedzy będziesz mógł postawić pierwszy krok na drodze, która pozwoli Ci przekuć Twój pomysł w działający startup.

Czego się nauczysz?

 • Podstawy pracy z edytorem

 • Wprowadzenie do workflows

 • Praca z nowym silnikiem responsywnym

 • Praktyczne wykorzystanie pluginów

 • Statyczna strona główna

 • Funkcjonalna strona logowania i rejestracji

Zawartość

Bubble

9 rozdziały 37 lekcji 6h 34min

 • Witaj w Bubble

  59min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  4min

  Czym jest Bubble?

  4min

  Wycieczka po stronie głównej

  5min

  Poznajemy edytor

  16min

  Wprowadzenie do silnika responsywnego

  11min

  Panel właściwości

  6min

  Rozmieszczanie elementów - czyli Flexbox w Bubble

  11min

  Co zbudujemy w kursie?

  2min

 • Header i sekcja Top

  56min

  Jaki układ layoutu stosujemy?

  10min

  Rozpoczynamy budowę Headera

  21min

  Przyciski, linki i zakładka Conditional

  18min

  Dodajemy sekcję Top

  8min

 • Sekcja About

  28min

  Podstawowa struktura sekcji

  16min

  Pluginy w Bubble

  13min

 • Sekcja Features

  42min

  Tworzymy wireframe

  18min

  Uzupełniamy treści

  14min

  Pracujemy ze stylami

  10min

 • Pozostałe sekcje na stronie

  1h 24min

  Sekcja Companies

  10min

  Wireframe sekcji Pricing

  20min

  Uzupełniamy treści i style

  10min

  Dbamy o responsywność

  9min

  Dodajemy sekcję Contact

  10min

  Jak zbudować Footer?

  7min

  Pracujemy z zakładką Responsive

  18min

 • Nawigacja na stronie

  26min

  Tworzymy pierwsze workflow

  10min

  Budujemy menu mobilne

  15min

 • Strona Authentication

  1h 17min

  Podstawowa struktura strony

  25min

  Rejestrujemy użytkownika

  7min

  Wyświetlanie dynamicznych wartości

  4min

  Wprowadzenie do Custom States

  11min

  Tworzymy widok logowania

  8min

  Page Parameters w praktyce

  16min

  Wdrażamy opcję logowania

  5min

 • Dodatki

  33min

  Rejestracja i logowanie z Google

  12min

  Przekazywanie danych do bazy w Airtable

  21min

 • Zakończenie

  3min

  Co dalej?

  2min

  Dziękuję za uwagę

  1min

Autor kursu

Krzysiek Piekarz

Automation Specialist / No-code Developer

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Krzysztof Piekarz i od wielu lat zajmuję się tworzeniem stron internetowych. Przez długi czas byłem wielkim zwolennikiem kodowania i pracy z frameworkiem React. Obecnie jednak stawiam na nowoczesne narzędzia no-code/low-code, które stały się nieodłącznym elementem mojej pracy. Dodatkowo w ramach zarówno swoich projektów, jak i tych tworzonych dla klientów, wykorzystuję automatyzacje tworzone za pomocą takich narzędzi jak Zapier i Integromat. To właśnie na ich bazie w 2020 roku postał mój autorski projekt WebDevCaveMan (https://www.webdevcaveman.com). W swojej pracy nieustannie poznaję i wykorzystuję nowe rozwiązania no-code by zawsze być na bieżąco. Podzielę się z Tobą swoją wiedzą by korzystanie z nich nie stanowiło dla Ciebie problemu. Mam również nadzieję, że podobnie jak ja dostrzeżesz ogromny potencjał jaki daje możliwość tworzenia stron lub aplikacji bez konieczności kodowania.
Inne kursy tego autora
Aplikacje no-code z Bubble Bubble

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Super kurs i prowadzący!!!! Jeśli planuje się tworzenie własnych aplikacji, ten kurs, to obowiązkowe "must have" do przerobienia!!!!

Waldemar Groń

31 sierpnia 2022

Świetny kurs i nietuzinkowy, a autor nieziemsko tłumaczy kurs bubble.

Patryk Korszun

10 września 2022

Grzegorz Róg

11 września 2022

Robert Harezlak

17 sierpnia 2023

Kurs Bubble

 • 37 lekcji wideo

 • 6h 34min materiału

 • Ostatnia rewizja 31.08.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w Bubble

 • 37 lekcji wideo

 • 6h 34min materiału

 • Ostatnia rewizja 31.08.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Kursy które mogą Cię również zainteresować