Masz już konto? Zaloguj się

Ścieżka Freelance

Ta ścieżka jest przeznaczona dla osób, które pracują lub zamierzają pracować na własnych zasadach i na własny rachunek. Nie musisz umieć tworzyć marki osobistej, znać zagadnień prawnych ani poszukiwać klientów - nauczymy Cię wszystkiego od podstaw. Ta ścieżka to wybór dla każdego, kto chce zacząć pracować na własny rachunek i realizować własne projekty. Poznasz najważniejsze narzędzia, które będą pomocne w Twojej codziennej pracy jako freelancer. Zaczniemy od tego, w jaki sposób stworzyć swoją markę osobistą i jak poszukiwać klientów. Porozmawiamy o wycenianiu pracy i relacjach ze zleceniodawcami. Przejdziemy do technik wydajnej pracy, które pomogą Ci lepiej się zorganizować i zoptymalizować swoją pracę, abyś mógł pracować krócej i wydajniej. Przedstawimy Ci też narzędzia, które będą nieocenione przy gromadzeniu materiałów i sporządzaniu ... (pokaż więcej)

21 kroków

152 lekcji

38 godzin

Opis ścieżki

Ta ścieżka jest przeznaczona dla osób, które pracują lub zamierzają pracować na własnych zasadach i na własny rachunek. Nie musisz umieć tworzyć marki osobistej, znać zagadnień prawnych ani poszukiwać klientów - nauczymy Cię wszystkiego od podstaw. Ta ścieżka to wybór dla każdego, kto chce zacząć pracować na własny rachunek i realizować własne projekty. Poznasz najważniejsze narzędzia, które będą pomocne w Twojej codziennej pracy jako freelancer. Zaczniemy od tego, w jaki sposób stworzyć swoją markę osobistą i jak poszukiwać klientów. Porozmawiamy o wycenianiu pracy i relacjach ze zleceniodawcami. Przejdziemy do technik wydajnej pracy, które pomogą Ci lepiej się zorganizować i zoptymalizować swoją pracę, abyś mógł pracować krócej i wydajniej. Przedstawimy Ci też narzędzia, które będą nieocenione przy gromadzeniu materiałów i sporządzaniu notatek – wykorzystamy do tego wiele darmowych narzędzi, spośród których na pewno wybierzesz rozwiązania odpowiadające Twoim potrzebom. Bardzo ważnym elementem będą również aspekty prawne, które postaramy Ci się dokładnie przybliżyć i o których opowiemy ludzkim językiem – dzięki temu dowiesz się jak zabezpieczyć swoje interesy prawnie, na co uważać przy sporządzaniu umów, o czym warto pamiętać i o co warto zadbać tworząc takie umowy w trosce o własny interes, oraz kiedy warto wybrać poszczególne sposoby rozliczeń – również podatkowych – aby najlepiej na tym wyjść i nie ściągnąć na siebie kosztownych problemów.

Czego się nauczysz?

 • Poznasz tworzenie marki osobistej.

 • Nauczysz się poszukiwania klientów.

 • Dowiesz się o wycenianiu pracy.

 • Opanujesz techniki wydajnej pracy.

 • Poznasz narzędzia do gromadzenia materiałów.

 • Zrozumiesz aspekty prawne pracy.

Dla kogo jest ta ścieżka?

Ta ścieżka edukacyjna jest przeznaczona dla osób pragnących pracować na własny rachunek, zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają, jak i dla tych, którzy już prowadzą działalność jako freelancerzy. Uczestnicy nauczą się tworzenia marki osobistej, poszukiwania klientów, wyceniania pracy, budowania relacji ze zleceniodawcami oraz optymalizacji pracy. Ponadto, ścieżka ta pomoże w zrozumieniu aspektów prawnych związanych z umowami oraz wyborem odpowiednich sposobów rozliczeń podatkowych.

Zawartość

Poziom 2

7 kroków · 38 lekcji · 5h 26min

Poziom 3

7 kroków · 79 lekcji · 26h 36min

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Super wprowadzenie w temat - aż chce się więcej! I zdecydowanie warto, jesli ktoś jeszcze tematu nie zna. Tylko słowo ostrzeżenia: po tym szkoleniu ilość rzeczy, które zostają zauważone i są do poprawienia wzrasta do kwadratu! :)

Bartek

24 listopada 2021

To najlepszy kurs jeśli chodzi o grafikę 3D. Bez tego kursu nie ma co nawet zaczynać przygody z 3D. Wszystko wytłumaczone od podstaw, sensownie i dogłębnie...

Dariusz Zamojski

14 listopada 2022

Super, prosto, jasno i przejrzyście :)

Piotr Bąk

13 września 2022

Wyjaśnione prosto i klarownie. Niewielkim nakładem pracy możemy sprawić, by ze strony mogły korzystać również osoby z niepełnosprawnością.

Łukasz Dragon

7 czerwca 2021

Świetnie poprowadzony, wiele wyjaśniający i dający solidne podstawy do rozpoczęcia przygody z fotografią. Dużo nowej wiedzy, przedstawionych zagadnień w zrozumiały sposób dla słuchacza. SZCZERZE POLECAM! :)

Anita

7 listopada 2022

Bardzo podoba mi się ten kurs, polecam!

Kamil Hajduła

26 października 2022

Bardzo dobrze merytorycznie przygotowany kurs. Choć już kilka lat przygotowuję pliki do druku to i tak udało mi się nieco poszerzyć już posiadaną wiedzę.

Sylwia Mielczarek

19 sierpnia 2022

Super warsztat, praktyczna wiedza podana w profesjonalny i przyjemny sposób. Sama przyjemność z nauki :-)

Piotr Kaniowski

30 czerwca 2021

Ciekawy kurs. Pozwala na zapoznanie i przećwiczenie różnych technik. Warto się z nim zapoznać.

Robert Studziński

6 stycznia 2020

Prowadzący ma cechy bardzo dobrego nauczyciela. Wszystkie zagadnienia są rzetelnie przygotowane i wytłumaczone.

Julita

20 kwietnia 2022

Bardzo dobry Kurs! Tym bardziej dla początkujących osób

Paweł

4 lutego 2022

Fajna treść łatwa do przyswojenia :0

Kamil Kłapciński

16 lutego 2021

Ścieżka Freelance

 • 152 lekcji w ścieżce

 • 38 godzin materiału

 • Certyfikat ukończenia

 • Dostęp do społeczności Ahoy

Wykup dostęp

Certyfikat Ścieżki Freelance

Obejrzyj wszystkie lekcje aby uzyskać Certyfikat w tej Ścieżce.

Ta ścieżka edukacyjna jest przeznaczona dla osób pragnących pracować na własny rachunek, zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają, jak i dla tych, którzy już prowadzą działalność jako freelancerzy. Uczestnicy nauczą się tworzenia marki osobistej, poszukiwania klientów, wyceniania pracy, budowania relacji ze zleceniodawcami oraz optymalizacji pracy. Ponadto, ścieżka ta pomoże w zrozumieniu aspektów prawnych związanych z umowami oraz wyborem odpowiednich sposobów rozliczeń podatkowych.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania dotyczące ścieżek i certyfikatów.

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy można przerabiać wiele ścieżek równocześnie?

Choć można jednocześnie jechać windą i żuć gumę, nie można przerabiać w tym samym czasie wielu ścieżek. Chcemy, abyś maksymalnie skupił się na nauce w danej ścieżce i ukończył ją w terminie. Dopasowujemy do tego także cele w zadaniach oraz komunikację, aby nauka przebiegała optymalnie, dlatego nie przewidujemy opcji wielu otwartych ścieżek naraz. Możesz jednak w każdej chwili przełączyć się na nową ścieżkę, nie tracąc postępu w poprzednich - jeśli do nich wrócisz, postępy zostaną zachowane.

Dlaczego mam już postęp w ścieżce?

Przechodząc do ścieżki, możesz zauważyć że masz już w niej jakiś postęp. Jest tak dlatego, że ścieżki składają się z kursów i warsztatów, które już wcześniej mogłeś oglądać! Postępy na platformie są wspólne dla tych materiałów a to znaczy, że w danej ścieżce możesz już mieć jakiś postęp nigdy do niej nie przystępując.

Jak uczyć się z innymi?

Dobre pytanie! W ramach naszej społeczności Ahoy! organizujemy tak zwane sesje peer-learning. Dotyczy to nowych ścieżek, ale także istniejących, gdzie użytkownicy mogą zorganizować się w grupy wsparcia i wspólnie podjąć wyzwanie nauki w danej ścieżce. Aby mieć dostęp do przestrzeni peer-learningowej potrzebujesz abonament, który obejmuje społeczność Ahoy! Przejdź na tą przestrzeń i zaproponuj wspólną naukę. Mamy też materiały pomocy dotyczące tego, jak najlepiej się zorganizować.

Co się stanie jeśli w trakcie nauki zmieni się zawartość ścieżki?

W zasadzie, niewiele - nowe materiały będą oznaczone jako nieobejrzane jeśli wcześniej ich nie przerobiłeś. Trzeba będzie przerobić je wszystkie aby uzyskać certyfikat. Natomiast jeśli już masz certyfikat ze ścieżki, nie zabieramy go po dodaniu nowych materiałów.

Czym się różni ścieżka od warsztatu i kursu?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Czy otrzymam certyfikat po ukończeniu ścieżki?

Tak, po ukończeniu ścieżki (obejrzeniu wszystkich lekcji) otrzymasz certyfikat, którym możesz podzielić się w mediach społecznościowych. Certyfikat jest ważny przez 2 lata po ukończeniu ścieżki. Aby uzyskać go ponownie, musisz ponownie obejrzeć całą ścieżkę po tym czasie, ponieważ wiele lekcji może być zaktualizowanych.

Z kursów eduweb.pl korzystam od początku powstania platformy. Kursy są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą przekwalifikować się lub poszerzyć umiejętności. Praktyczne źródło wiedzy od ekspertów i praktyków z branży IT i kreatywnej.

Paweł Krzyściak

UI/UX Designer johnny10.com

Zacznij naukę w ścieżce Freelance

 • 152 lekcji w ścieżce

 • 38 godzin materiału

 • Certyfikat ukończenia

 • Dostęp do społeczności Ahoy

Mogą Cię zainteresować też

Loading...