Menu

PHP

Czym jest: PHP?

PHP to skryptowy język programowania, który został stworzony pierwotnie do wspierania tworzenia dynamicznych stron WWW. Wykonywany jest po stronie serwera - nie jest interpretowany przez przeglądarkę, a poprzez specjalne oprogramowanie zainstalowane po stronie serwera, nazywane server-side. Obecnie język PHP może być wykorzystywany również do tworzenia aplikacji systemowych.

Nauka PHP jest już od lat bardzo popularna z tego powodu, że język stosowany jest bardzo powszechnie i od lat niezmiennie istnieje duże zapotrzebowanie na profesjonalnych programistów którzy wiedzą jak stosować język PHP. Wymieniając zalety nauki języka PHP warto wymienić to, że jest stosunkowo prosty do nauki od podstaw, dobrze się skaluje i pozwala na przygotowanie zarówno prostych projektów przez początkujących programistów, jak i tych doświadczonych.

Język PHP daje duże pole do do tworzenia zaawansowanych i rozbudowanych aplikacji. Co ciekawe, napisane w nim są różne systemy CMS (np. Wordpress) oraz fora internetowe. Jeżeli zastanawiasz się jak nauczyć się języka PHP - sprawdź nasze kursy, które poprowadzą Cię krok po kroku przez tajniki tego skryptowego języka programowania.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów PHP

Stanowiska: Junior Back-End Developer, Senior Back-End Developer, Administrator Baz Danych
Wynagrodzenia netto: 3500-6500 zł
Kto rekrutuje? ING, Samsung, WP, Brain Jobs, Pekao, Millenium

zobacz oferty pracy
5 godzin 56 minut

Kurs Magento 2

od Podstaw

Magento 2 jest jednym z najpopularniejszych oraz najszybciej rozwijających się narzędzi umożliwiających tworzenie sklepów internetowych. Pierwsza wersja została wydana w 2008 roku – jednak prawdziwa rewolucja nastąpiła po wdrożeniu wersji 2, w której wprowadzono szereg usprawnień obejmujących architekturę oraz wydajność systemu. Dodatkowo, przejęcie Magento Commerce przez Adobe w 2018 zwiększyło jego konkurencyjność jak i przyczyniło się do przyspieszenia rozwoju nowych funkcjonalności. Wiele firm korzysta z Magento ze względu na jego szerokie zastosowanie, dlatego też jeśli pracujesz w branży e-commerce korzystne może okazać się zainwestowanie w nowe umiejętności w zakresie developmentu Magento. Jeśli chcesz rozpocząć pracę z Magento lub już z niego korzystasz i chcesz lepiej zrozumieć jego działanie to ten kurs jest dla Ciebie. Dowiesz się w nim podstaw, które umożliwią Ci zrozumienie działania systemu, a także pozwolą na sprawniejsze rozwijanie nowych funkcjonalności zarówno w obszarze backend'u jak i frontend'u.

Patryk Waluś

42 minuty

Livewire

Full-Stack Development w PHP

Do tej pory Laravel umożliwiał tworzenie aplikacji typu multi-page application i aby tworzyć wysoko-interaktywne aplikacje, konieczne było sięgnięcie po front-endowe frameworki takie jak Vue czy React. To z kolei przekładało się na wzrost złożoności samej aplikacji oraz procesu jej przygotowania. Livewire jest odpowiedzią właśnie na to wyzwanie: pozwala tworzyć rozbudowane, interaktywne aplikacje bez konieczności poznawania złożonego ekosystemu frameworków front-endowych.

Adam Gospodarczyk

5 godzin 22 minuty

Kurs PHP

Techniki Zaawansowane

Język PHP od lat cieszy się niezrównaną popularnością - głównie ze względu na swoją prostotę, jak również i możliwości, jakie oferuje. Wprowadzenie na rynek wersji siódmej tego języka przyniosło wiele istotnych zmian, a zarazem umocniło jego pozycję na rynku. W tym Kursie znajdziesz wiele przydatnych, zaawansowanych technik, które pozwolą Ci tworzyć jeszcze lepsze, bardziej rozbudowane projekty. Stworzymy nie tylko strony internetowe, ale i zaawansowane systemu pracujących na maszynach serwerowych w oparciu o architekturę mikroserwisową. Każdy, kto miał już do czynienia z językiem PHP, znajdzie tutaj coś dla siebie.

Miroslaw Karczmarczyk

8 godzin 33 minuty

Kurs Laravel

Techniki Pracy

Laravel to obok Symfony jeden z najpopularniejszych frameworków PHP na świecie. Powstał tuż po tym, gdy język PHP wkroczył w swoisty renesans, zyskując narzędzia takie jak Composer czy rozpoczynając drogę do standardów znanych dzisiaj jako PSR. Rozwój samego języka PHP i przełomowa wersja 7 pozwoliły na nowo zaufać tej technologii, a Laravel pojawiając się w idealnym czasie, odpowiedział na potrzeby wielu programistów. Dziś, kilka lat później, framework ten wciąż cieszy się rosnącą popularnością. Kurs ten pozwoli Ci od podstaw poznać to narzędzie i budować bez frustracji ambitne aplikacje internetowe.

Piotr Palarz

5 godzin 21 minut

Kurs PHP 7

od Podstaw

PHP to, obok takich języków jak Java czy Python, jeden z najpopularniejszych języków programowania. Dzięki swojej prostocie, a także ogromnej liczbie entuzjastów i bibliotek, wiele osób wybiera go jako narzędzie do nauki podstaw algorytmiki i struktur danych. Konstrukcja języka jest na tyle prosta, że nie wymaga ona wcześniejszej znajomości innego języka, a wręcz sprawia, że jest to świetny wstęp do bardziej skomplikowanych języków.

Miroslaw Karczmarczyk

8 godzin 51 minut

Kurs Test Driven Development

Testy Jednostkowe w PHP

Jeżeli programujesz w PHP i masz dość wysypujących się aplikacji oraz powtarzających się błędów, to bardzo dobrze trafiłeś. Ten kurs nauczy Cię jak pisać najpierw testy, a później kod. Poznasz moje najlepsze techniki oraz strategie, które sprawdzają się w tworzeniu nowych aplikacji oraz w pracy z Legacy Code. Zmienisz swoje nastawienie do testów, pozbędziesz się wszystkich wymówek i nauczysz się jak zastosować TDD w praktyce.

Paweł Rekowski

8 godzin 16 minut

Kurs Bezpieczeństwo Aplikacji Webowych

w Praktyce

Kwestia bezpieczeństwa aplikacji webowych lub stron WWW to temat, który staje się coraz bardziej popularny. Zarówno duże, jak i małe firmy stają się ofiarami ataków hakerów, a wyciek poufnych danych lub informacji może stanowić realne zagrożenie dla przedsiębiorstw. Dlatego jeżeli tworzysz lub zarządzasz aplikacją webową lub stroną WWW i chciałbyś wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio ją zabezpieczyć, ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Dowiesz się z niego nie tylko tego, jak hakerzy przełamują zabezpieczenia aplikacji oraz jakie konsekwencje może to za sobą nieść, ale też jak skutecznie chronić swoją aplikację lub stronę WWW oraz dane klientów przed atakami.

Grzegorz Goławski

1 godzina

Nowości w PHP 7

Dowiedz się, co nowego znalazło się w PHP 7 oraz jak migrować ze starszych wersji PHP.

Mateusz Manaj

1 godzina

Testowanie Aplikacji w Symfony2

Warsztat podczas którego dowiesz się w jaki sposób możesz zautomatyzować proces testowania aplikacji napisanych w Symfony2.

Maciej Żukiewicz

1 godzina 30 minut

Kalendarz w PHP cz.2

Druga część Warsztatu na temat tworzenia dynamicznego kalendarza z PHP.

Mateusz Manaj

1 godzina

PHP i Terminal

Zarządzanie serwerem z pomocą SSH oraz edycja zadań crontaba w linuxie.

Mateusz Manaj

1 godzina

Rozszerzenie PDO dla PHP

Dowiedz się jak korzystać z jednego z najnowszych rozszerzeń języka PHP - PDO.

Mateusz Manaj

1 godzina

XML w PHP

Zobacz jak pracować z popularnym formatem XML pisząc skrypty PHP.

Mateusz Manaj

1 godzina 23 minuty

Programowanie obiektowe w PHP cz III

W trzeciej części cyklu Programowanie obiektowe w PHP na przykładach poznasz czym są oraz jak praktycznie wykorzystać metody magiczne.

Mateusz Manaj

1 godzina

Rysowanie w PHP

Zobacz jak tworzyć grafikę z poziomu skrytpów PHP i jak wykorzystać te techniki na stronie WWW.

Mateusz Manaj

}