Menu

Programowanie i WWW

Czym jest: PHP?

PHP to skryptowy język programowania, który został stworzony pierwotnie do wspierania tworzenia dynamicznych stron WWW. Wykonywany jest po stronie serwera - nie jest interpretowany przez przeglądarkę, a poprzez specjalne oprogramowanie zainstalowane po stronie serwera, nazywane server-side. Obecnie język PHP może być wykorzystywany również do tworzenia aplikacji systemowych.

Nauka PHP jest już od lat bardzo popularna z tego powodu, że język stosowany jest bardzo powszechnie i od lat niezmiennie istnieje duże zapotrzebowanie na profesjonalnych programistów którzy wiedzą jak stosować język PHP. Wymieniając zalety nauki języka PHP warto wymienić to, że jest stosunkowo prosty do nauki od podstaw, dobrze się skaluje i pozwala na przygotowanie zarówno prostych projektów przez początkujących programistów, jak i tych doświadczonych.

Język PHP daje duże pole do do tworzenia zaawansowanych i rozbudowanych aplikacji. Co ciekawe, napisane w nim są różne systemy CMS (np. Wordpress) oraz fora internetowe. Jeżeli zastanawiasz się jak nauczyć się języka PHP - sprawdź nasze kursy, które poprowadzą Cię krok po kroku przez tajniki tego skryptowego języka programowania.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Junior Back-End Developer, Senior Back-End Developer, Full-Stack Developer
Wynagrodzenia netto: 3500-18000 zł
Kto rekrutuje? ING, Samsung, WP, BrainJobs, Nokia, mBank, Asseco

zobacz oferty pracy
8 godzin 16 minut

Kurs Bezpieczeństwo Aplikacji Webowych

w Praktyce

Kwestia bezpieczeństwa aplikacji webowych lub stron WWW to temat, który staje się coraz bardziej popularny. Zarówno duże, jak i małe firmy stają się ofiarami ataków hakerów, a wyciek poufnych danych lub informacji może stanowić realne zagrożenie dla przedsiębiorstw. Dlatego jeżeli tworzysz lub zarządzasz aplikacją webową lub stroną WWW i chciałbyś wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio ją zabezpieczyć, ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Dowiesz się z niego nie tylko tego, jak hakerzy przełamują zabezpieczenia aplikacji oraz jakie konsekwencje może to za sobą nieść, ale też jak skutecznie chronić swoją aplikację lub stronę WWW oraz dane klientów przed atakami.

Grzegorz Goławski

8 godzin 51 minut

Kurs Test Driven Development

Testy Jednostkowe w PHP

Jeżeli programujesz w PHP i masz dość wysypujących się aplikacji oraz powtarzających się błędów, to bardzo dobrze trafiłeś. Ten kurs nauczy Cię jak pisać najpierw testy, a później kod. Poznasz moje najlepsze techniki oraz strategie, które sprawdzają się w tworzeniu nowych aplikacji oraz w pracy z Legacy Code. Zmienisz swoje nastawienie do testów, pozbędziesz się wszystkich wymówek i nauczysz się jak zastosować TDD w praktyce.

Paweł Rekowski

5 godzin 21 minut

Kurs PHP 7

od Podstaw

PHP to, obok takich języków jak Java czy Python, jeden z najpopularniejszych języków programowania. Dzięki swojej prostocie, a także ogromnej liczbie entuzjastów i bibliotek, wiele osób wybiera go jako narzędzie do nauki podstaw algorytmiki i struktur danych. Konstrukcja języka jest na tyle prosta, że nie wymaga ona wcześniejszej znajomości innego języka, a wręcz sprawia, że jest to świetny wstęp do bardziej skomplikowanych języków.

Miroslaw Karczmarczyk

8 godzin 33 minuty

Kurs Laravel

Techniki Pracy

Laravel to obok Symfony jeden z najpopularniejszych frameworków PHP na świecie. Powstał tuż po tym, gdy język PHP wkroczył w swoisty renesans, zyskując narzędzia takie jak Composer czy rozpoczynając drogę do standardów znanych dzisiaj jako PSR. Rozwój samego języka PHP i przełomowa wersja 7 pozwoliły na nowo zaufać tej technologii, a Laravel pojawiając się w idealnym czasie, odpowiedział na potrzeby wielu programistów. Dziś, kilka lat później, framework ten wciąż cieszy się rosnącą popularnością. Kurs ten pozwoli Ci od podstaw poznać to narzędzie i budować bez frustracji ambitne aplikacje internetowe.

Piotr Palarz

5 godzin 22 minuty

Kurs PHP

Techniki Zaawansowane

Język PHP od lat cieszy się niezrównaną popularnością - głównie ze względu na swoją prostotę, jak również i możliwości, jakie oferuje. Wprowadzenie na rynek wersji siódmej tego języka przyniosło wiele istotnych zmian, a zarazem umocniło jego pozycję na rynku. W tym Kursie znajdziesz wiele przydatnych, zaawansowanych technik, które pozwolą Ci tworzyć jeszcze lepsze, bardziej rozbudowane projekty. Stworzymy nie tylko strony internetowe, ale i zaawansowane systemu pracujących na maszynach serwerowych w oparciu o architekturę mikroserwisową. Każdy, kto miał już do czynienia z językiem PHP, znajdzie tutaj coś dla siebie.

Miroslaw Karczmarczyk

42 minuty

Livewire

Full-Stack Development w PHP

Do tej pory Laravel umożliwiał tworzenie aplikacji typu multi-page application i aby tworzyć wysoko-interaktywne aplikacje, konieczne było sięgnięcie po front-endowe frameworki takie jak Vue czy React. To z kolei przekładało się na wzrost złożoności samej aplikacji oraz procesu jej przygotowania. Livewire jest odpowiedzią właśnie na to wyzwanie: pozwala tworzyć rozbudowane, interaktywne aplikacje bez konieczności poznawania złożonego ekosystemu frameworków front-endowych.

Adam Gospodarczyk

5 godzin 56 minut

Kurs Magento 2

od Podstaw

Magento 2 jest jednym z najpopularniejszych oraz najszybciej rozwijających się narzędzi umożliwiających tworzenie sklepów internetowych. Pierwsza wersja została wydana w 2008 roku – jednak prawdziwa rewolucja nastąpiła po wdrożeniu wersji 2, w której wprowadzono szereg usprawnień obejmujących architekturę oraz wydajność systemu. Dodatkowo, przejęcie Magento Commerce przez Adobe w 2018 zwiększyło jego konkurencyjność jak i przyczyniło się do przyspieszenia rozwoju nowych funkcjonalności. Wiele firm korzysta z Magento ze względu na jego szerokie zastosowanie, dlatego też jeśli pracujesz w branży e-commerce korzystne może okazać się zainwestowanie w nowe umiejętności w zakresie developmentu Magento. Jeśli chcesz rozpocząć pracę z Magento lub już z niego korzystasz i chcesz lepiej zrozumieć jego działanie to ten kurs jest dla Ciebie. Dowiesz się w nim podstaw, które umożliwią Ci zrozumienie działania systemu, a także pozwolą na sprawniejsze rozwijanie nowych funkcjonalności zarówno w obszarze backend'u jak i frontend'u.

Patryk Waluś

Komu na pewno spodoba sie kurs PHP?

W momencie, w którym na rynku do wyboru pozostaje tak wiele róznego rodzaju szkolen i kursów, podjecie ostatecznej decyzji wcale nie musi byc takie proste. Wlasnie dlatego warto przeanalizowac wszystkie dostepne u nas kursy i na tej podstawie dobrac dla siebie takie, które w 100% dopasuja sie do potrzeb danej osoby i beda w tym niezastapione! W takim razie, komu do gustu na pewno przypadnie kurs PHP? Na pewno jest to kurs, który kierowany jest do kazdego, kto pragnie programowac, albo juz to robi! Zarówno hobbystycznie, jak i zawodowo. Taki kurs, jak i poznanie nowego programu, z cala pewnoscia dostarczy wiele umiejetnosci, jak i mozliwosci.

PHP kurs - dobra inwestycja w ponadczasowe umiejetnosci

Warto wspomniec od razu o tym, ze PHP kurs to doskonaly wybór ze wzgledu na to, ze pozwala on osiagnac ponadczasowe umiejetnosci, które mozna wykorzystac do dalszego rozwoju zawodowego. Ten jezyk programowania wciaz cieszy sie duza popularnoscia, a specjalisci, którzy potrafia w nim tworzyc, zdecydowanie nie moga narzekac na brak pracy. Obecnie jezyk PHP umozliwia równiez tworzenie aplikacji systemowych. To wlasnie jego powszechnosc sprawia, ze jego nauka jest, jak najbardziej oplacalna i przyniesc moze sporo korzysci. To dobry wybór dla wszystkich, którzy jeszcze wahaja sie nad skorzystaniem z takiego kursu i tym samym, poznaniem nowego programu i jezyka programowania.

Nauka PHP daje spore mozliwosci

Bardzo wazne jest takze to, aby zdawac sobie sprawe z tego, ze nauka PHP daje naprawde ogrom mozliwosci. W ten sposób mozna tworzyc naprawde zaawansowane i rozbudowane aplikacje, które beda dzialac na wszelkich systemach, a to juz samo w sobie jest ogromnym plusem. Przy pomocy tego jezyka napisane sa liczne fora internetowe, a takze Wordpress. To juz samo przez siebie mówi, jak bardzo popularny jest to jezyk i, ze wsród programistów jego znajomosc jest, jak najbardziej wskazana i nie warto z niej rezygnowac!

Kursy PHP takze dla poczatkujacych

Zdarza sie, ze dana osoba rezygnuje z udzialu w kursie czy w szkoleniu, bo obawia sie, ze nie posiada wystarczajacych umiejetnosci. Warto skonczyc z takim mysleniem. Kursy PHP sa wlasnie w duzej mierze kierowane do osób, które stawiaja dopiero swoje pierwsze kroki w tworzeniu i chca dowiedziec sie czegos wiecej. Do wyboru pozostaje kilka kursów, które róznia sie miedzy soba wlasnie poziomem zaawansowania. Warto zwrócic na to swoja uwage, podczas ostatecznego podejmowania decyzji w sprawie wykupienia kursu.

}