Menu

NodeJS

Czym jest: NodeJS?

NodeJS to jeden z najpopularniejszych frameworków i środowisko uruchomieniowe JavaScript, pozwalające na pisanie aplikacji server-side, czyli umożliwiające programistom front-endowym tworzenia elementów back-endu w znanej im technologii, jaką jest JavaScript.

Nauka NodeJS to dobry wybór dla osób, które opanowały w dobrym stopniu JavaScript oraz frameworki front-endowe, i chciałyby pójść o krok dalej poznając podstawy back-endu. NodeJS pozwala developerom na pisanie skryptów uruchamianych w konsoli lub na serwerze w JavaScripcie. Node pozwoli Ci na pracę z systemem plików - pozwala tworzyć nowe pliki, zapisywać w nich dane i odczytywać je, a także usuwać pliki i katalogii - a to wszystko z użyciem JavaScriptu.

Kurs NodeJS na eduweb.pl pozwoli Ci poznać platformę Node od samych podstaw, aż po bardziej zaawansowane koncepcje. Dodatkowo, jeśli czujesz się swobodnie w pracy po stronie klienta - sprawdź swoje siły w pracy z NodeJS.

więcej... ukryj...

Ścieżka Node.js

To jest podstawowa Ścieżka w ramach tej technologii. Ścieżki są przez nas starannie ułożone i umożliwiają zdobycie Certyfikatu i Odznaki.

Czas: 12 godzin
KONTYNUUJ

Zarobki ekspertów NodeJS

Stanowiska: Junior Front-End Developer, Junior Back-End Developer, Senior Back-End Developer, Full-Stack Developer
Wynagrodzenia netto: 3500-6000 zł
Kto rekrutuje? WP, Samsung, ING, Brain Jobs, Nokia, mBank, Asseco

zobacz oferty pracy
1 godzina 33 minuty

Docker dla WebDevelopera

Automatyzacja Środowiska

Docker nie bez powodu stał się popularnym narzędziem wykorzystywanym przez developerów zarówno w środowiskach lokalnym jak i produkcyjnym. W tym materiale dowiesz się w jaki sposób możesz zacząć pracować z Dockerem i jak skonfigurować go do swoich potrzeb. Na przestrzeni godziny poznasz najważniejsze koncepcje Dockera, które będziemy rozwijać w kolejnych kursach i Warsztatach - zapraszamy!

Mateusz Kulesza

10 godzin 44 minuty

Kurs NodeJS

w Praktyce

Ten Kurs to 10 godzin przygody z najgorętszą technologią ostatnich lat - platformą Node.js. Jeśli określasz się już mianem Front-end Developera, tworząc strony i aplikacje webowe z użyciem HTML, CSS i JavaScript lub nawet potrafisz pracować z back- endem w innych językach programowania, to jesteś na najlepszej drodze do zmiany pozycji na Full Stack Web Developer. Brzmi nieźle, prawda? Tytułem tym określa się osobę, która zna zarówno technologie klienckie (front-end) jak i serwerowe (back-end). Jeśli zatem czujesz się swobodnie po stronie klienta, to czas pójść dalej. Kurs ten będzie pierwszym, choć dużym krokiem w tym kierunku. Node.js to bowiem technologia serwerowa, lecz wykorzystująca znany Front-end Developerom język JavaScript!

Piotr Palarz

}