Menu

Programowanie i WWW

Czym jest: NodeJS?

NodeJS to jeden z najpopularniejszych frameworków i środowisko uruchomieniowe JavaScript, pozwalające na pisanie aplikacji server-side, czyli umożliwiające programistom front-endowym tworzenia elementów back-endu w znanej im technologii, jaką jest JavaScript.

Nauka NodeJS to dobry wybór dla osób, które opanowały w dobrym stopniu JavaScript oraz frameworki front-endowe, i chciałyby pójść o krok dalej poznając podstawy back-endu. NodeJS pozwala developerom na pisanie skryptów uruchamianych w konsoli lub na serwerze w JavaScripcie. Node pozwoli Ci na pracę z systemem plików - pozwala tworzyć nowe pliki, zapisywać w nich dane i odczytywać je, a także usuwać pliki i katalogii - a to wszystko z użyciem JavaScriptu.

Kurs NodeJS na eduweb.pl pozwoli Ci poznać platformę Node od samych podstaw, aż po bardziej zaawansowane koncepcje. Dodatkowo, jeśli czujesz się swobodnie w pracy po stronie klienta - sprawdź swoje siły w pracy z NodeJS.

więcej... ukryj...

Ścieżka Node.js

To jest podstawowa Ścieżka w ramach tej technologii. Ścieżki są przez nas starannie ułożone i umożliwiają zdobycie Certyfikatu i Odznaki.

Czas: 12 godzin 26 minut
KONTYNUUJ

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Junior Front-End Developer, Senior Front-End Developer, Full-Stack Developer
Wynagrodzenia netto: 4000-18000 zł
Kto rekrutuje? WP, Samsung, Roche, Nokia, mBank, Asseco

zobacz oferty pracy
10 godzin 44 minuty

Kurs NodeJS

w Praktyce

Ten Kurs to 10 godzin przygody z najgorętszą technologią ostatnich lat - platformą Node.js. Jeśli określasz się już mianem Front-end Developera, tworząc strony i aplikacje webowe z użyciem HTML, CSS i JavaScript lub nawet potrafisz pracować z back- endem w innych językach programowania, to jesteś na najlepszej drodze do zmiany pozycji na Full Stack Web Developer. Brzmi nieźle, prawda? Tytułem tym określa się osobę, która zna zarówno technologie klienckie (front-end) jak i serwerowe (back-end). Jeśli zatem czujesz się swobodnie po stronie klienta, to czas pójść dalej. Kurs ten będzie pierwszym, choć dużym krokiem w tym kierunku. Node.js to bowiem technologia serwerowa, lecz wykorzystująca znany Front-end Developerom język JavaScript!

Piotr Palarz

1 godzina 33 minuty

Docker dla WebDevelopera

Automatyzacja Środowiska

Docker nie bez powodu stał się popularnym narzędziem wykorzystywanym przez developerów zarówno w środowiskach lokalnym jak i produkcyjnym. W tym materiale dowiesz się w jaki sposób możesz zacząć pracować z Dockerem i jak skonfigurować go do swoich potrzeb. Na przestrzeni godziny poznasz najważniejsze koncepcje Dockera, które będziemy rozwijać w kolejnych kursach i Warsztatach - zapraszamy!

Mateusz Kulesza

Kurs NodeJS - kolejny krok w rozwoju

Przy stalym progresie w zakresie back-endu, warto pokonywac kolejne szczebelki na tej drabinie. Kurs NodeJS bedzie jednym z najwazniejszych z nich. Polecamy go szczególnie osobom, które sa juz odpowiednio zaznajomione z jezykiem JavaScript i chcialyby sie jeszcze bardziej rozwinac w tym zakresie. Kurs NodeJS pokaze deweloperom sposoby na pisanie skryptów uruchamianych w konsoli lub na serwerze wlasnie w tym jezyku. Nie da sie ukryc, ze przygotowujemy nasze szkolenia kompleksowo. Cos dla siebie znajda zarówno doswiadczeni back-end deweloperzy, ale równiez osoby dopiero stawiajace pierwsze kroki, poza znajomoscia JavaScriptu.

NodeJS - kurs dla back-endu

Przede wszystkim warto odpowiedziec sobie dokladnie na pytanie: czym wlasciwie jest NodeJS? Kurs pokaze Wam, w jaki sposób wykorzystywac ten niezwykle popularny framework w jezyku JavaScrpit. Dodatkowo jest to srodowisko uruchomieniowe, która stanowi niejako most pomiedzy front-endem, a back-endem. Ci pierwszy developerzy maja mozliwosc wykorzystywania elementów znanych z back-endu. Dzieki znajomosci JavaScriptu i NodeJS, kurs i dalsze funkcjonowanie bedzie znacznie prostsze. Znajomosc tego frameworku pozwala na zrobienie kolejnych kroków w kierunku zostania full-stack developerem.

Kurs NodeJS - co dokladnie zawiera?

Przede wszystkim nasz kurs NodeJS zawiera omówienie tej platformy od podstaw. Nastepnie przeprowadzimy Was przez rózne metody tworzenia serwerów sieciowych oraz prace z zewnetrznymi modulami. Poznacie równiez teoretyczna oraz praktyczna strone tworzenia aplikacji typu CLI. Po ogarnieciu podstaw, kurs NodeJS w dalsze fazie daje mozliwosc glebszego wgryzienia sie w te platforme. Oczywiscie nie zapominamy równiez o cennych wskazówkach na przyszlosc popartych doswiadczeniem. Nasi prelegenci podziela sie z Wami równiez przykladami praktycznych aplikacji, które moga sie przydac w przyszlosci.

NodeJS - kurs aprobowany przez pracodawców

Kto najbardziej moze zainteresowac sie nauka NodeJS? Kurs cieszy sie bardzo dobrymi opiniami osób, które szukaja nowego miejsca zatrudnienia. Po ukonczeniu odpowiednich szkolen mozna otrzymac Certyfikaty oraz Odznaki, stanowiace bardzo ciekawe uzupelnienie do CV lub portfolio. W przypadku sciezki back-endowej niezbedne bedzie zaznajomienie sie z tematyka NodeJS. Kurs moze miec duze znaczenie w przyszlosci na rynku pracy. Dotyczy to zarówno korporacyjnych gigantów z calego swiata, jak równiez malych i srednich przedsiebiorców dzialajacych w bardziej projektowy sposób.

}