Menu

Kursy Git

Czym jest: Git?

Git to znany na całym świecie system kontroli wersji, który jest powszechnie wykorzystywany przez developerów. Został opracowany przez twórcę systemu Linux do wspomagania rozwoju jądra systemu. To właśnie o Git oparte są takie serwisy jak GitHub czy BitBucket.

Wydany jest na otwartej licencji, bardzo szybko zdobył ogromną popularność. Do jego głównych zalet należy możliwość pracy offline oraz doskonałe skalowanie - sprawdza się zarówno w przypadku dużych, jak i małych projektów. Wspiera istniejące protokoły sieciowe i pozwala na wymianę danych przez HTTPS, FTP, SSH.

W przeciwieństwie do innych systemów kontroli wersji system Git zapamiętuje całe obrazy projektu w konkretnych rewizjach, zamiast samych zmian w stosunku do poprzednich wersji - co poprawia bezpieczeństwo i pozwala, przykładowo, na łatwą obsługę zmian nazw.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów Git

Stanowiska: Junior Front-End Developer, Senior Front-End Developer, Junior Back-End Developer, Senior Back-End Developer, Full-Stack Developer, Java Developer, iOS Developer, .NET Developer, Android Developer, Python Developer
Wynagrodzenia netto: 3500-10000 zł
Kto rekrutuje? WP, Samsung, WP, Roche, ING, Samsung, WP, Samsung, Brain Jobs, WP, Nokia, Samsung, mBank, Asseco, Samsung, Asseco, Accenture, Pwc, PKO, Daftcode, Netia, Netguru, WP, Accenture, Daftcode, Ceneo, Asseco, Accenture, Pracuj.pl, PKO, Netguru, WP, Nokia, Ceneo, Accenture, PKO, Nokia, PKO, Samsung, Daftcode

zobacz oferty pracy