Menu

Git

Czym jest: Git?

Git to znany na całym świecie system kontroli wersji, który jest powszechnie wykorzystywany przez developerów. Został opracowany przez twórcę systemu Linux do wspomagania rozwoju jądra systemu. To właśnie o Git oparte są takie serwisy jak GitHub czy BitBucket.

Wydany jest na otwartej licencji, bardzo szybko zdobył ogromną popularność. Do jego głównych zalet należy możliwość pracy offline oraz doskonałe skalowanie - sprawdza się zarówno w przypadku dużych, jak i małych projektów. Wspiera istniejące protokoły sieciowe i pozwala na wymianę danych przez HTTPS, FTP, SSH.

W przeciwieństwie do innych systemów kontroli wersji system Git zapamiętuje całe obrazy projektu w konkretnych rewizjach, zamiast samych zmian w stosunku do poprzednich wersji - co poprawia bezpieczeństwo i pozwala, przykładowo, na łatwą obsługę zmian nazw.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów Git

Stanowiska: Junior Front-End Developer, Senior Front-End Developer, Junior Back-End Developer, Senior Back-End Developer, Full-Stack Developer, Java Developer, iOS Developer, .NET Developer, Android Developer, Python Developer
Wynagrodzenia netto: 3500-10000 zł
Kto rekrutuje? WP, Samsung, Roche, ING, Brain Jobs, Nokia, mBank, Asseco, Accenture, Pwc, PKO, Daftcode, Netia, Netguru, Ceneo, Pracuj.pl

zobacz oferty pracy
32 minuty

CI/CD z Github Actions

Automatyzacja Pracy z Repozytorium

Github Actions umożliwiają tworzenie automatyzacji w ramach repozytorium Github. Automatyzacje te opierają się o definiowane akcje, które są uruchamiane po wystąpieniu określonych zdarzeń (np. utworzenie pull request). Github Actions świetnie sprawdzają się w wykorzystaniu Continues Integration (CI) oraz Continous Deployment (CD).

Adam Gospodarczyk

8 godzin 23 minuty

Kurs Git

System Kontroli Wersji

GIT to system kontroli wersji, który pozwala śledzić postępy Twojej pracy oraz współpracować z innymi osobami, jednocześnie pracującymi nad projektem. Pozwala zadbać o to, działania przebiegały płynnie, i by szybko móc eliminować pojawiające się konflikty. To znaczy, że GIT jest praktycznie dla każdego! I choć głównie korzystają z niego programiści czy front-end developerzy w pracy zespołowej, możesz go również użyć do śledzenia zmian w indywidualnych projektach, nawet gdy pracujesz na innych typach plików.

Mateusz Kulesza

}