Menu

Programowanie i WWW

Czym jest: Git?

Git to znany na całym świecie system kontroli wersji, który jest powszechnie wykorzystywany przez developerów. Został opracowany przez twórcę systemu Linux do wspomagania rozwoju jądra systemu. To właśnie o Git oparte są takie serwisy jak GitHub czy BitBucket.

Wydany jest na otwartej licencji, bardzo szybko zdobył ogromną popularność. Do jego głównych zalet należy możliwość pracy offline oraz doskonałe skalowanie - sprawdza się zarówno w przypadku dużych, jak i małych projektów. Wspiera istniejące protokoły sieciowe i pozwala na wymianę danych przez HTTPS, FTP, SSH.

W przeciwieństwie do innych systemów kontroli wersji system Git zapamiętuje całe obrazy projektu w konkretnych rewizjach, zamiast samych zmian w stosunku do poprzednich wersji - co poprawia bezpieczeństwo i pozwala, przykładowo, na łatwą obsługę zmian nazw.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Junior Front-End Developer, Senior Front-End Developer, Full-Stack Developer
Wynagrodzenia netto: 4000-18000 zł
Kto rekrutuje? WP, Samsung, Roche, Nokia, mBank, Asseco

zobacz oferty pracy
8 godzin 23 minuty

Kurs Git

System Kontroli Wersji

GIT to system kontroli wersji, który pozwala śledzić postępy Twojej pracy oraz współpracować z innymi osobami, jednocześnie pracującymi nad projektem. Pozwala zadbać o to, działania przebiegały płynnie, i by szybko móc eliminować pojawiające się konflikty. To znaczy, że GIT jest praktycznie dla każdego! I choć głównie korzystają z niego programiści czy front-end developerzy w pracy zespołowej, możesz go również użyć do śledzenia zmian w indywidualnych projektach, nawet gdy pracujesz na innych typach plików.

Mateusz Kulesza

32 minuty

CI/CD z Github Actions

Automatyzacja Pracy z Repozytorium

Github Actions umożliwiają tworzenie automatyzacji w ramach repozytorium Github. Automatyzacje te opierają się o definiowane akcje, które są uruchamiane po wystąpieniu określonych zdarzeń (np. utworzenie pull request). Github Actions świetnie sprawdzają się w wykorzystaniu Continues Integration (CI) oraz Continous Deployment (CD).

Adam Gospodarczyk

h2>Kurs Git – czym jest Git?

Git to jeden z najczesciej obecnie uzywanych systemów kontroli wersji. To juz zaawansowany, ale ciagle uzywany w systemie open source projekt. Opracowany zostal w 2005 roku przez Linusa Torvaldsa, który znany jest jako twórca Linuxa. Z Gita korzysta ogromna liczba projektów na calym swiecie. Ma zastosowanie prywatne, jak i komercyjne. Nasz kurs Gita odsloni przed Toba wszystkie tajniki system.

Kurs Git – bezpieczny system kontroli

Git zostal zaprojektowany z zachowaniem integralnosci zarzadzanego kodu zródlowego jako najwyzszym priorytetem. Zawartosc plików, a takze prawdziwe relacje miedzy plikami i katalogami, wersjami, tagami sa zabezpieczone kryptograficznie bezpiecznym algorytmem mieszajacym zwanym SHA1. Chroni to kod i historie zmian przed przypadkowymi i zlosliwymi zmianami oraz zapewnia pelna identyfikowalnosc historii. Dzieki Gitowi mozesz miec pewnosc, ze masz autentyczna historie tresci swojego kodu zródlowego. Niektóre inne systemy kontroli wersji nie maja zabezpieczen przed tajnymi zmianami w pózniejszym czasie. Moze to stanowic powazna luke w zabezpieczeniach informacji dla kazdej organizacji, która polega na tworzeniu oprogramowania. Ukoncz nasz kurs Git i poznaj jego wszystkie mozliwosci

Kurs Git – elastyczny system kontroli wersji

Jednym z kluczowych celów projektowych Git jest elastycznosc. Git jest elastyczny pod kilkoma wzgledami:

  • pod wzgledem obslugi róznego rodzaju nieliniowych przeplywów pracy programistycznej
  • pod wzgledem wydajnosci zarówno w malych, jak i duzych projektach
  • pod wzgledem kompatybilnosci z wieloma istniejacymi systemami i protokolami.

Git jest obecnie najlepszym wyborem dla wiekszosci zespolów programistycznych.

Kurs Git – dla kogo?

Nasz kurs Git powstal z mysla o wszystkich, którzy chca nauczyc sie tego najbardziej popularnego system kontroli wersji. Jezeli pracujesz z kodem zródlowym i wszelkich zmian chcesz dokonywac swobodnie i bezpiecznie to ten kurs jest dla Ciebie. Nauczysz sie pracowac równolegle na wielu wersjach kodu i bedziesz potrafil dowolnie eksperymentowac, nie obawiajac sie o utrate danych. Opanujesz tez korzystania z Githuba.

Kurs Git – dlaczego warto?

Nasz kurs Gita to najprzyjemniejsza forma nauki w postaci atrakcyjnego wideo. Dostaniesz solidna porcje wiedzy teoretycznej i praktycznej. Dzieki poradom i wskazówkom naszych prowadzacych z wieloletnim doswiadczeniem szybko i efektywnie opanujesz material. Bedziesz uczyl sie na konkretnych symulacjach i przykladach. W kursie Gita nauczymy Cie równiez uslugi GitHub. To tylko niektóre, z umiejetnosci które posiadziesz sie na naszym kursie. Skorzystaj z naszej oferty i poszerz swoje umiejetnosci.

}