Menu

Programowanie i WWW

Czym jest: C#?

C#, czyli inaczej C Sharp, to obiektowy język programowania, który stanowi pewnego rodzaju rozwinięcie C i C++ i jest obecnie powszechnie wykorzystywany, szczególnie przy całej platformie .NET Framework. Ma wiele wspólnych cech z językami Pascal, C++ i Java oraz dobry początek nauki programowania w tym środowisku.

Język C# jest ściśle związany z platformą .NET, jest to również środowisko do uruchamiania aplikacji napisanych w C Sharp. Używany jest głównie na Windowsie, lecz trafił też na Linux i mac OS, dzięki czemu obecnie możliwe jest tworzenie natywnie działających aplikacji również na te systemy korzystając z .NET.

Z użyciem ASP.NET można korzystać z języka C Sharp do tworzenia aplikacji webowych działających po stronie serwera, a z Xamarin - można tworzyć też wieloplatformowe aplikacje mobilne. Sam język C# wykorzystywany jest też w silniku Unity, dzięki czemu można w ten sposób tworzyć gry zarówno komputerowe, jak i na konsole oraz urządzenia mobilne. Do jego zalet należy niewątpliwie to, że jest stosunkowo prosty w nauce, a dla osób znających Javę składnia języka będzie bardzo znajoma.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Junior Front-End Developer, Senior Front-End Developer, Junior Back-End Developer, Senior Back-End Developer, Full-Stack Developer, Java Developer, iOS Developer, .NET Developer, Android Developer, Unity Developer
Wynagrodzenia netto: 3500-18000 zł
Kto rekrutuje? WP, Samsung, Roche, ING, BrainJobs, Nokia, mBank, Asseco, Accenture, Pwc, PKO, Daftcode, Netia, Netguru, Ceneo, Pracuj.pl, HSBC

zobacz oferty pracy
7 godzin 32 minuty

Kurs C Sharp

Podstawy

Serdecznie zapraszamy Cię na siedmioipółgodzinny kurs poświęcony popularnemu obiektowemu językowi programowania. C# stanowi rewelacyjne rozwiązanie dla każdego twórcy aplikacji desktopowych, mobilnych, bogatych aplikacji internetowych w technologiach Microsoft. Przygotowany przez nas materiał stanowi kompletny zbiór fachowej wiedzy oraz praktycznych porad, dzięki którym będziesz mógł rozpocząć samodzielną pracę.

Mateusz Manaj

}