Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Concept Art

Chcesz poznac procesy i sposoby powstawania wspanialych cyfrowych obrazów? Masz juz doswiadczenie w rysowaniu, ale chcialbys wejsc na wyzszy, bardziej zaawansowany poziom? Swietnie sie sklada - nasz kurs jest wlasnie dla Ciebie. Na kilku przejrzystych przykladach zaprezentujemy Ci rózne techniki Digital Paintingu - jak miedzy innymi malowania z plamy, wypalania swiatel czy malowania po szkicu. Poznasz dzialanie podstawowych pedzli w Photoshopie i dowiesz sie do czego je wykorzystywac. Opowiemy troche o walorze, oswietleniu i teorii koloru. W kursie znajdziesz równiez wiele praktyki popartej wiedza teoretyczna.

40 lekcji

6h 50min

Concept Art - Digital Painting

Chcesz poznac procesy i sposoby powstawania wspanialych cyfrowych obrazów? Masz juz doswiadczenie w rysowaniu, ale chcialbys wejsc na wyzszy, bardziej zaawansowany poziom? Swietnie sie sklada - nasz kurs jest wlasnie dla Ciebie. Na kilku przejrzystych przykladach zaprezentujemy Ci rózne techniki Digital Paintingu - jak miedzy innymi malowania z plamy, wypalania swiatel czy malowania po szkicu. Poznasz dzialanie podstawowych pedzli w Photoshopie i dowiesz sie do czego je wykorzystywac. Opowiemy troche o walorze, oswietleniu i teorii koloru. W kursie znajdziesz równiez wiele praktyki popartej wiedza teoretyczna.

Kurs składa się z krótkich ćwiczeń praktycznych popartych sporą dawka wiedzy teoretycznej. Ćwiczenia są przekrojowe i mają za zadanie zaprezentować Ci kilka najpowszechniejszych technik malarskich. Będziesz mógł testować każdą z nich i wybrać najodpowiedniejszą dla siebie. Przejdziemy krok po kroku przez projektowanie postaci, powiemy Ci, co jest ważne w tym procesie i w tym procesie oraz w jaki sposób zbudować ciekawą i wiarygodną historię projektowanej postaci. Opowiemy także o tym, jak zabrać się za tworzenie osobowości danej postaci. Pokażemy Ci, jak szybko przygotować pełen Concept Art postaci.

Kim jest artysta koncepcyjny?

Dzięki opanowaniu sztuki concept artu możesz pracować przy grach komputerowych, filmach i animacjach. Artysta koncepcyjny wizualizuje pomysły swoje oraz innych osób biorących udział w procesie produkcji. Często obraz i wizualizacja mogą opowiedzieć o wiele więcej o idei, niż sam opis! Dlatego też obecnie w wielu firmach zatrudnia się artystów koncepcyjnych. Są to osoby, które w szybki sposób są w stanie zwizualizować dany pomysł - później zaś ich projekty trafiają do modelarzy 3D, którzy na podstawie concept artów tworzą assety. Obecnie również w Polsce artyści koncepcyjni są często poszukiwani na rynku pracy.

Projektowanie światów

Powszechnie uważa się, że concept art to wizualizacja pomysłu. My jednak idziemy o krok dalej i twierdzimy, oraz chcemy Wam pokazać, że jest to sztuka wizualizacji światów. Artysta koncepcyjny tworzy wspaniałe środowiska, roślinność, potwory, niespotykane zwierzęta, a także postaci bohaterów. Wyobraź sobie, że pracujesz przy grze, której akcja dzieje się na wielkiej, nie odkrytej jeszcze wyspie. Od Ciebie zależeć będzie jak wyglądają mieszkańcy tejże wyspy, jaka jest na niej roślinność, jakie czyhają niebezpieczeństwa. Także Ty decydujesz o architekturze i krążących po okolicznej świątyni demonach. Prawda, że brzmi to jak wspaniała zabawa? W istocie taki właśnie jest Concept Art.

Tradycja i nowoczesność

Digital Painting to nowoczesne medium. W jego skład wchodzi mnóstwo technik i narzędzi, które znacznie usprawniają i przyspieszają pracę. Podczas stosowaniu tych wszystkich zabiegów należy jednak pamiętać także o podstawach - teorii koloru, kompozycji, walorze, anatomii. Tak naprawdę cała nowoczesna sztuka obrazu wywodzi się z tego, co zrodzili dawni Mistrzowie, a w naszym kursie o tym pamiętamy. Nie bój się rozwijać swojej wiedzy o to co już było! Dobrze jest śledzić aktualne trendy i prace topowych artystów, ale nieocenione jest także poznanie fundamentów plastyki. Wielcy malarze Renesansu, malarstwo holenderskie i cała rzesza innych twórców na przestrzeni wieków odcisnęła piętno na dzisiejszym pojmowaniu obrazu. W naszym kursie chylimy im wielki ukłon.

Różnorodność w cenie

Aktualnie każdy, kto tworzy koncepty czy ilustracje, miał niejednokrotnie potrzebę dostosowania się do danej stylistyki. Bywa i tak, że sprawny artysta w pracy maluje realistyczne science fiction, po czym, przyjściu do domu przygotowuje projekty postaci do cartoonowej gry na telefony. Nawet w przypadku jednej gry może występować kilka konwencji czy stylistyk – gdy, na przykład, w pierwszym akcie jest ciemno i mrocznie, a w kolejnym słonecznie, kolorowo i baśniowo. Dzisiejszy artysta koncepcyjny powinien potrafić malować i projektować w różny sposób, dlatego też na naszym kursie prezentujemy zarówno style realistyczne jak i miękkie, cartoonowe. Będziemy Cię uczulać na to abyś nie zamykał się w jednym sposobie tworzenia.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został przygotowany z myślą o wszystkich osobach, które już trochę - lub bardziej - potrafią rysować i malować, chcą podciągnąć swoje umiejętności z zakresu Digital Paintingu jak i Concept Artu. Podczas kursu pokazujemy sporo technik malarskich i opowiadamy o prawidłowym użyciu narzędzi. Jeœli wiêc marzysz o karierze artysty koncepcyjnego, ilustratora czy animatora – ten kurs jest doskonałym początkiem nauki.

Czego się nauczysz?

 • Projektowanie postaci czarownika oraz wojownika

 • Malowanie w stylistyce realistycznej oraz Cartoon

 • Podstawowe pedzle do Photoshopa

 • Projektowanie kontekstu dla postaci

 • Sposoby radzenia sobie z walorem i kolorem

 • Szybkie szkicowanie wrazeniowe

 • Zaawansowane techniki Digital Paintingu

 • I wiele, wiele wiecej!

Zawartość

Concept Art

8 rozdziały 40 lekcji 6h 50min

 • Wstęp do Concept Artu

  30min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  2min

  Storytelling - historia w obrazie

  10min

  Postać mężczyzny

  14min

  Postać kobiety

  4min

 • Digital Painting - Warsztat

  50min

  Pędzle podstawowe

  11min

  Pędzle i blendowanie

  19min

  Pędzle zaawansowane

  11min

  Tworzenie własnych pędzli

  9min

 • Historia i atrybuty

  23min

  Osobowość postaci

  6min

  3 typy somatyczne i kontrapost

  8min

  Projektowanie atrybutów

  9min

 • Pierwszy projekt - Orczy topór

  35min

  Technika Czarnej Plamy

  17min

  Wstępny render w skali szarości

  2min

  Określenie detali

  9min

  Dopracowywanie szczegółów

  1min

  Praca z teksturą

  6min

 • Zaawansowana anatomia

  34min

  Szybka konstrukcja postaci

  Podgląd lekcji

  8min

  Anatomia głowy - teoria

  11min

  Anatomia głowy w praktyce

  8min

  Linia przepływu energii i dynamiczne pozy

  8min

 • Drugi projekt - Concept Art z Baśni

  2h 5min

  Czerwony Kapturek - Wstępny szkic

  Podgląd lekcji

  14min

  Blokowanie barw

  17min

  Detale

  15min

  Szkicowanie postaci Gajowego

  15min

  Wstępny rendering

  12min

  Twarz i detale

  19min

  Tworzenie szkicu Wilka

  10min

  Nakładanie koloru

  14min

  Ostatnie szlify

  9min

 • Trzeci projekt - Kucharka ze statku piratów

  1h 8min

  Szkice początkowe

  13min

  Projektowanie opowieści

  12min

  Technika Wypalania Świateł

  Podgląd lekcji

  14min

  Rendering postaci

  2min

  Światłocień i kolor

  11min

  Wydobywanie światłocieni - speed painting

  2min

  Kontekst i tło dla postaci

  13min

 • Czwarty projekt - Czarodziej

  44min

  Kolorowanie czarno-białej postaci

  18min

  Przyspieszony proces kolorowania

  1min

  Dodawanie tła

  20min

  Ostatnie szlify

  6min

Autor kursu

Pawel Graniak

Średnia ocen autora: 5

Bio
Twórca konceptów postaci, autor scenariuszy, game designer. Z wykształcenia projektant. Specjalista od komunikacji wizualnej.

Biegle posługuje się zarówno technikami tradycyjnymi jak i cyfrowymi (digital painting). Tworzy projekty na potrzeby gier komputerowych, komiksów i filmów animowanych. Autor konceptów i okładek do gier komputerowych. Ilustruje gry planszowe i karciane. Pracował w wydawnictwach prasowych, książkowych, potem jako dyrektor artystyczny w agencjach reklamowych. Aktualnie pracuje jako game designer w Burning Knight Studio. Tworzy scenariusze, dialogi, fabuły, mechaniki, bestiariusze i balansuje gry.
Inne kursy tego autora
Concept Art Rysunku

Kurs Concept Art

 • 40 lekcji wideo

 • 6h 50min materiału

 • Ostatnia rewizja 08.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Concept Art

 • 40 lekcji wideo

 • 6h 50min materiału

 • Ostatnia rewizja 08.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych