Menu

Kurs Concept Art

W ramach: Grafika i Interfejsy

Czym jest: Rysunek i Concept Art

Concept Art to rozbudowane zagadnienie dotyczące tworzenia ilustracji na potrzeby gier wideo, filmów czy komiksów. Kurs concept artu pozwoli Ci na tworzenie grafik koncepcyjnych od podstaw aż do zaawansowanych projektów. Zaczniesz od tego, jak nauczyć się podstaw rysunku oraz jakich narzędzi używać do rysowania oraz dowiesz się kiedy sięgnąć po odpowiednie kredki czy markery. Następnie przejdziemy do bardziej zaawansowanych technik pracy concept artysty, takich jak digital painting. Dowiesz się jak tworzyć ilustracje cyfrowe i jak pracować z tabletem graficznym.

Jeżeli praca w Adobe Photoshop nie jest Ci obca, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - ucząc się tego, jakie są techniki malarstwa cyfrowego wykorzystamy właśnie to narzędzie. Dowiesz się jak wykorzystać oświetlenie, kompozycję czy budowę ciała do tego, by przedstawić za pomocą ilustracji rozbudowaną historię stojącą za tworzoną przez Ciebie postacią. Będziesz wiedział jak przedstawić charakter postaci przez ilustrację i nadasz tworzonym ilustracjom wielowymiarowości.

Kurs rysunku oraz concept artu to propozycja dla wszystkich ilustratorów oraz rysowników, którzy chcą rozwijać swój warsztat o ciekawe i przydatne umiejętności, które pomogą im w ich codziennej pracy.

więcej... ukryj...

Wprowadzenie

Michal Wedlechowicz dba o spójnosc i aktualnosc materialów w tym dziale. Posluchaj, dla kogo sa przeznaczone i czego sie nauczysz.

zobacz wprowadzenie

Zarobki ekspertów Rysunek i Concept Art

Stanowiska: Graphic Designer, 3D Graphic Designer, Fotograf
Wynagrodzenia netto: 2200-3600 zł
Kto rekrutuje? AVON, Getin Noble Bank, Nestle, TVN, Netguru, Allegro, WP, Samsung, Ceneo, Growbots, Daftcode, Westwing.pl, Edipresse, W. Kruk, Mennica Skarbowa

zobacz oferty pracy
1 godzina 2 minuty

Przegląd Portfolio cz.6

Ilustracje Inspirowane Pracami Artystów

To już kolejny Warsztat z serii, w której poznajemy inspirujących artystów. W tym warsztacie poznasz techniki pracy z gotowym zestawem kreatywnych pędzli pozwalających uzyskać plastyczne efekty farb czy kredek. Na podstawie przygotowanego wcześniej szkicu wykonamy ilustrację bazując na efektyach jakie w swojej pracy wykorzystuje Teo Skaffa - artysta z Amsterdamu, którego portfolio możecie znaleźć w serwisie Behance.

Michał Wedlechowicz

6 godzin 50 minut

Kurs Concept Art

Digital Painting

Chcesz poznac procesy i sposoby powstawania wspanialych cyfrowych obrazów? Masz juz doswiadczenie w rysowaniu, ale chcialbys wejsc na wyzszy, bardziej zaawansowany poziom? Swietnie sie sklada - nasz kurs jest wlasnie dla Ciebie. Na kilku przejrzystych przykladach zaprezentujemy Ci rózne techniki Digital Paintingu - jak miedzy innymi malowania z plamy, wypalania swiatel czy malowania po szkicu. Poznasz dzialanie podstawowych pedzli w Photoshopie i dowiesz sie do czego je wykorzystywac. Opowiemy troche o walorze, oswietleniu i teorii koloru. W kursie znajdziesz równiez wiele praktyki popartej wiedza teoretyczna.

Pawel Graniak

6 godzin 50 minut

Kurs Rysunku

od Podstaw

Chcesz tworzyc wspaniale postaci zamieszkujace fantastyczne swiaty? A moze chcialbys nauczyc sie rysunku, bo potrzebny jest Ci on w przyszlej lub obecnej pracy? Wspaniale sie sklada - nauke rysunku mozesz rozpoczac od tego kursu! Pokazemy Ci jak w prosty i szybki sposób uzywac narzedzi i technik rysunkowych. Poprowadzimy Cie przez sposoby radzenia sobie z najwazniejszymi zagadnieniami w tej sztuce. Opowiemy o swiatlocieniu, budowaniu bryl, a takze stworzymy kilka ciekawych rysunków z wyobrazni i z natury. Opowiemy Ci, w jaki sposób najlepiej zaczac nauke rysunku i jak ustrzec sie przed czestymi bledami poczatkujacych. Pamietaj o tym, ze rysowanie jest umiejetnoscia, której kazdy moze sie nauczyc! Nie obawiaj sie wiec jezeli uwazasz, ze nie masz talentu – wcale nie jest do tego potrzebny.

Pawel Graniak

4 godziny 30 minut

Kurs Kaligrafia i Lettering

Techniki Pracy

Witaj w kursie letteringu! W tym materiale pokażemy Ci, jak na różne sposoby szkicować kompozycje liternicze i je digitalizować. Będziesz mógł zobaczyć, jak używać różnego rodzaju tradycyjnych narzędzi w projektowaniu liternictwa oraz w jaki sposób je dobierać. Dzięki projektom które pokazaliśmy w kursie zobaczysz, jak krok po kroku przejść proces projektowania kompozycji literniczej oraz jak różne efekty dają poszczególne sposoby projektowania liternictwa. Zdobędziesz umiejętności, które umożliwią Ci tworzenie letteringu dostosowanego do potrzeb Twoich własnych projektów - brandingu, plakatów, opakowań i logotypów.

Beata Kurek

1 godzina

Wprowadzenie do Concept Artu

Dowiedz się czym jest Concept Art i poznaj kilka najważniejszych artystów związanych z tą dziedziną!

Pawel Graniak

1 godzina

Kreskówkowy Concept Art z Adobe Illustrator

Zapraszamy do Warsztatu, w którym Michał Wedlechowicz rozłoży na części pierwsze fantastyczną ilustrację kreskówkową, stworzoną w Adobe Illustrator!

Michał Wedlechowicz

}