Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Adobe Audition

Masz przed soba zbiór najważniejszych informacji, które powinienes przyswoić chcąc pracować samodzielnie z audio.

35 lekcji

5h 43min

5 (3 oceny)

Adobe Audition - Edycja Dzwięku

Masz przed soba zbiór najważniejszych informacji, które powinienes przyswoić chcąc pracować samodzielnie z audio. Kompendium podstawowych informacji nt. Narzędzia Adobe Audition i jego możliwości. Korzystając z wiedzy eksperta, możesz odważnie wykorzystać przyswojona wiedze i stać się samodzielnym w tworzeniu treści na różne nośniki.

Kurs przygotowany został z myślą o początkujących osobach, dopiero rozpoczynających zabawę z obróbką audio, jednak również doświadczony edytor dźwięku z pewnością znajdzie w nim dla siebie wiele przydatnych wskazówek. Szczegółowe zaprezentowanie najnowszych możliwości Adobe Audition, jako narzędzia do zaawansowanej edycji dźwięku, pozwoli na zwiększenie precyzji pracy przy Twoich projektach. Na bazie praktycznych przykładów, z jakimi spotkasz się w pracy nad plikami audio, poznasz istotę zastosowania poszczególnych narzędzi programu.

Ewolucja Audition

Nowa wersja Adobe Audition 2017 to ukłon producenta w kierunku mniej zaawansowanych użytkowników, którzy pragną poznać podstawy pracy nad audio. Udostępnione narzędzia do szybkiej i intuicyjnej pracy pozwolą ograniczyć koszty produkcji filmowej i telewizyjnej oraz przyczynią się do rozwoju amatorskich produkcji w mediach społecznościowych. Bardziej zaawansowana niż przedtem funkcja Dynamic Link pozwala na całkowitą integrację z innymi programami z rodziny Adobe.

Rozwiązanie na każdy problem

Ilość narzędzi, z których możesz korzystać przy rozwiązywaniu problemów z zarejestrowanym audio w Adobe Audition, wciąż rośnie. Będziesz mógł naprawić i zniwelować w szybki i prosty sposób każdy błąd, jaki popełniono podczas rejestracji dźwięku, za pomocą obecnych w programie narzędzi dopasowanych właśnie do Twoich potrzeb.

Uwolnij kreatywność

Po kursie, kiedy opanujesz podstawy poruszania się po jego interfejsie, będziesz o kilka kroków bliżej do kreatywnego zastosowania udźwiękowienia. Od teraz Twoje pomysły nie będą ograniczane przez możliwości techniczne. Będziesz miał przed sobą otwarte drzwi do zapoznania się z kolejnymi, hardware’owymi narzędziami do pracy z audio. Jednocześnie, jeśli pracujesz przy produkcjach wideo, ograniczysz koszty, potrafiąc samodzielnie i profesjonalnie zrealizować ścieżki dźwiękowe.

Formaty audio

Wykorzystując profesjonalne narzędzie od Adobe, pozbędziesz się problemów kompatybilności poszczególnych formatów audio. Przechodząc przez kurs dowiesz się, jak poprawnie eksportować gotowe pliki, tak, aby można było je wykorzystać w wybranych przez Ciebie miejscach.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przygotowany został z myślą o początkujących osobach, dopiero rozpoczynających zabawę z obróbką audio, jednak również doświadczony edytor dźwięku z pewnością znajdzie w nim dla siebie wiele przydatnych wskazówek. Materiał okaże się przydatny dla każdej osoby, która pracuje z materiałem dźwiękowym - czy we współpracy z Premiere, czy z After Effects, czy też chciałaby nauczyć się obrabiać i edytować same pliki audio.

Czego się nauczysz?

 • Praktyczny projekt dzwiekowy

 • Naprawa dzwieku w praktyce

 • Porady dotyczace szybszej pracy

 • Zgodnosc z Premiere Pro

 • Podstawy masteringu

 • Kompresja wielopasmowa i Mid-Side

 • Normalizacja i przygotowanie do publikacji

 • Kompletne pliki zródlowe do pracy

Zawartość

Adobe Audition

5 rozdziały 35 lekcji 5h 43min

 • Wstęp do pracy z Adobe Audition

  41min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  3min

  Sztuka słuchania dźwięku

  5min

  Problemy z dźwiękiem

  6min

  Interfejs programu

  7min

  Preferences

  8min

  Markery i snapping

  5min

  Metodologia działań

  4min

  Import dźwięku z wideo

  2min

 • Podstawowe narzędzia i ich zastosowanie

  2h

  Diagnostyka

  10min

  Prosty montaż

  10min

  Przydźwięki sieciowe

  4min

  Usuwanie ciszy

  6min

  Korektor parametryczny

  20min

  Korektor graficzny

  7min

  Noise reduction

  Podgląd lekcji

  8min

  Mid-Side

  9min

  Monofonizacja

  7min

  Pogłosy

  11min

  Przyspieszenie materiału

  12min

  Przeciwfaza

  8min

  Zakładka Favorites

  9min

 • Kompresja i normalizacja audio

  1h 10min

  Normalizacja dźwięku

  8min

  Kompresja wokalu

  9min

  Kompresja całego nagrania

  11min

  Kompresor wielopasmowy

  18min

  Mastering

  4min

  Procesor masteringowy

  14min

  Podsumowanie

  7min

 • Multitrack

  47min

  Wykorzystanie multitrack

  1min

  Jak działa multitrack

  Podgląd lekcji

  9min

  Montaż w multitrack

  31min

  Export multitrack

  5min

 • Dodatki

  1h 6min

  Interfejs audio

  32min

  Odsłuch

  27min

  Audition CC2017

  7min

Autor kursu

Magdalena Bil

Realizator dźwięku

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Leszek Bil i dbam o przyjemność ze słuchania. Robię to m.in. podczas współpracy z TVP, Polskim Radiem, organizatorami kilkunastotysięcznych Juwenaliów, czy dla National Geographic. Na swoim koncie mam ponad 300 realizacji koncertowych, 50 telewizyjnych, 5 wydanych płyt i 10 lat praktyki w zawodzie realizatora dźwięku. Należę do Stowarzyszenia Realizatorów Dźwięku i mam na swoim koncie dwa dyplomy warszawskiej Akademii Realizacji Dźwięku. Obecnie specjalizuję się w transmisjach dużych wydarzeń plenerowych w Internecie.
Inne kursy tego autora
Adobe Audition

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Andrzej Cader

18 marca 2021

Robert Studziński

16 września 2021

Aleks Makowski

25 września 2023

Kurs Adobe Audition

 • 35 lekcji wideo

 • 5h 43min materiału

 • Ostatnia rewizja 08.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Adobe Audition

 • 35 lekcji wideo

 • 5h 43min materiału

 • Ostatnia rewizja 08.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych