Menu

Programowanie i WWW

Czym jest: Zend?

Zend to popularny framework PHP przeznaczony do tworzenia aplikacji WWW. To narzędzie do tworzenia usług sieciowych oraz stron pozwala na szybkie tworzenie złożonych aplikacji korzystając z gotowych modułów. Nauka Zend to świetny krok dla osób, które dobrze znają już mechanizmy zachodzące w PHP.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak napisać kod wysokiej jakości oraz jakiego narzędzia użyć, gdy chcesz zarówno rozszerzyć obecną aplikację, jak i stworzyć aplikację od nowa - dobrym wyjściem będzie tutaj kurs Zend. Framework Zend obejmuje zarówno podstawowe mechanizmy, na których można oprzeć działanie aplikacji, jak i bardziej rozbudowane dodatki, na przykład pozwalające na obsługę wysyłania e-maili czy komunikację pomiędzy aplikacjami.

Do niektórych wad wymienianych przez początkujących programistów w przypadku nauki Zen należą określone konwencje programistyczne i konkretne reguły Zend, lecz to właśnie one pozwalają na uzyskanie kodu wysokiej jakości. Zend rozpowszechniany jest na licencji BSD z otwartym kodem źródłowym. Nauka Zend to dobry wybór dla programistów biegłych w PHP, którzy chcą tworzyć zaawansowane i profesjonalne aplikacje WWW.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Junior Back-End Developer, Senior Back-End Developer, Full-Stack Developer
Wynagrodzenia netto: 3500-18000 zł
Kto rekrutuje? ING, Samsung, WP, BrainJobs, Nokia, mBank, Asseco

zobacz oferty pracy
6 godzin 41 minut

Kurs Zend Framework

Podstawy

Wykorzystaj potencjał jednego z najlepszych i najbardziej popularnych frameworków PHP i przyspiesz proces budowania nawet bardzo zaawansowanych stron WWW. W kursie doświadczony praktyk wprowadzi Cię w tajniki Zenda, począwszy od konfiguracji środowiska po gotowe moduły.

Mateusz Manaj

}