Menu

Webpack

Czym jest: Webpack?

Webpack to tak zwany “bundler” - pomocnicze narzędzie na developerów, które potrafi wczytać plik JavaScript i wykonać na nim określone czynności. Należy do nich między innymi importowanie innego modułu oraz dołączenie go do kodu aplikacji, łączenie różnych skryptów oraz automatyzowanie - często skomplikowanego i pracochłonnego - procesu wczytywania wszystkich niezbędnych zależności, wynikających ze stosowania różnych frameworków, a następnie zamienienie ich na jeden, wynikowy plik. Następnie na bazie pliku webpack tworzy całe drzewo zależności i połączy wszystkie niezbędne komponenty.

Nauka korzystania z webpacka przekłada się na ogromną oszczędność czasu - praca z technologiami front-endowymi w ten sposób będzie dużo szybsza. Webpack, czyli pomocniczne narzędzie dla programistów, to zagadanienie z jakim powinni się zapoznać wszyscy, którzy mają już duże doświadczenie w tworzeniu stron w oparciu o HTML, CSS, JavaScript oraz różne frameworki. Oprócz tego przydatna będzie również znajomość standardu ES6 oraz preprocesorów Sass.

Tego, jak korzystać z webpacka, powinni nauczyć się doświadczeni programiści, którzy chcą przyspieszyć i zautomatyzować swoją pracę, pozbywając się konieczności wykonywania czasochłonnych i powtarzalnych czynności.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów Webpack

Stanowiska: Junior Front-End Developer, Junior Back-End Developer, Senior Back-End Developer, Full-Stack Developer
Wynagrodzenia netto: 3500-6000 zł
Kto rekrutuje? WP, Samsung, ING, Samsung, WP, Samsung, Brain Jobs, WP, Nokia, Samsung, mBank, Asseco

zobacz oferty pracy