Menu

Programowanie i WWW

Czym jest: Ruby?

Ruby to niezwykle ciekawy jezyk programowania, który ma wielu zwolenników na calym swiecie. Jego uzytkownicy podkreslaja to, ze jest nie tylko praktyczny i intuicyjny, ale równiez charakteryzuje sie duza elegancja oraz równowaga. Taki tez cel przyswiecal jego twórcy, Yukihiro “Matz” Matsumoto, w 1995 roku, w którym narodzil sie jezyk programowania Ruby. Mial on byc “najlepszym przyjacielem programisty” i laczyc w sobie same najlepsze cechy innych jezyków. Dzieki temu mówi sie, ze Ruby balansuje programowanie funkcjonalne z programowaniem imperatywnym.

Warto zauwazyc, ze Ruby stanowi doskonaly punkt wyjscia do nauki programowania i smialo moze byc wybierany jako pierwszy jezyk do nauki nawet przez osoby, które nie mialy przedtem do czynienia z tworzeniem stron czy aplikacji. Po poznaniu tego jezyka mozna w plynny sposób przejsc do nauki popularnego frameworka Ruby on Rails.

Co charakteryzuje Ruby? Jest to jezyk programowania obiektowego, co oznacza, ze w tym jezyku kazdy fragment kodu oraz informacji jest obiektem. Oprócz tego to niezwykle elastyczny jezyk, który umozliwia modyfikowanie kazdego jego elementu. Polecamy nauke Ruby zarówno poczatkujacym programistom, jak i osobom planujacym przebranzowienie sie lub po prostu rozszerzenie wachlarza swoich umiejetnosci.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Junior Back-End Developer, Senior Back-End Developer, Full-Stack Developer
Wynagrodzenia netto: 3500-18000 zł
Kto rekrutuje? ING, Samsung, WP, BrainJobs, Nokia, mBank, Asseco

zobacz oferty pracy
5 godzin 10 minut

Kurs Ruby

od Podstaw

Ruby to jeden z najlepszych języków programowania dla osób początkujących. To interpretowany, obiektowy język o bardzo intuicyjnej składni. To właśnie prosta składnia Ruby sprawia, że jego nauka jest przyjemna, a efekty szybko widoczne. To świetny wybór zarówno dla osoby, która chce sprawdzić, czy programowanie przypadnie jej do gustu, jak również tych, które myślą o przebranżowieniu. Po podstawach programowania można płynnie przejść do ścieżki kariery związanej z tworzeniem aplikacji webowych w Ruby on Rails... ale nie tylko.

Małgorzata Łyczywek

}