Menu

Programowanie i WWW

Czym jest: MySQL?

MySQL to bez wątpienia najpopularniejszy system zarządzania relacyjnymi bazami danych. Stanowi standard branżowy, stosowany przykładowo przy obsłudze baz danych wymaganych przez systemy zarządzania treści (CMS). MySQL wybierany jest najczęściej do współpracy z aplikacjami internetowymi - to z jego użyciem działają portale takie jak Facebook, Twitter czy Youtube.

Nauka MySQL to nieodłączny krok na ścieżce kariery każdego, kto ma do czynienia z budową serwisów internetowych. W bazach MySQL przechowywane są takie dane, jak na przykład loginy i hasłą użytkowników czy inne treści zamieszczane przez użytkowników na stronach. Mówiąc o zaletach MySQL nie można zapomnieć o tym, że jest to system bardzo szeroko wspierany - praktycznie wszyscy dostawcy hostingu w internecie zapewniają wsparcie MySQL. To narzędzie tworzone przez Oracle pisane było raczej z myślą o szybkości działania, niż zachowaniu kompatybilności z czystym SQL.

Ponieważ zapotrzebowanie na specjalistów MySQL jest wysokie, również ze względu na powszechność tego rozwiązania i dużą ilość możliwych zastosowań, nauka MySQL to doskonały wybór. Kurs MySQL szczególnie polecany jest każdemu, kto pracuje na co dzień z PHP.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Junior Front-End Developer, Senior Front-End Developer, Junior Back-End Developer, Senior Back-End Developer, Full-Stack Developer, Java Developer, iOS Developer, .NET Developer, Android Developer, Unity Developer
Wynagrodzenia netto: 3500-18000 zł
Kto rekrutuje? WP, Samsung, Roche, ING, BrainJobs, Nokia, mBank, Asseco, Accenture, Pwc, PKO, Daftcode, Netia, Netguru, Ceneo, Pracuj.pl, HSBC

zobacz oferty pracy
4 godziny 8 minut

Kurs SQL

Podstawy

Nowe odkrycia nie muszą być koniecznie domeną... geografów. Obecnie można odkrywać również nowe, niesamowite zależności i prawdy, badając i analizując informacje zgromadzone w bazach danych. To właśnie język SQL służy do operowania danymi. Dzięki temu Kursowi dowiesz się jakie możliwości są w Twoich rękach - od tworzenia struktur baz danych, przez zapisywanie w nich informacji, wreszcie po sposoby pobierania i przetwarzania danych. Przekonaj się, jak użycie języka SQL może wspomóc działanie aplikacji, zasilić systemy analizy danych, czy umożliwić badania naukowe - na przykład... wpływu kursów internetowych na poprawę atrakcyjności rynkowej pracowników.

Mikołaj Antoszkiewicz

1 godzina 15 minut

Podstawy MySQL

Dowiedz się jak pracować z bazą danych MySQL na potrzeby dynamicznych stron WWW.

Mateusz Manaj

}