Menu

Programowanie i WWW

Czym jest: Java?

Java to prawdopodobnie najbardziej popularny obecnie na całym świecie język programowania. Powszechnie wykorzystywany jest zarówno przez pojedynczych developerów rozwijających swoje projekty, jak i przez duże korporacje. Java bardzo często wykorzystywana jest w backendowych aplikacjach internetowych.

Java jest interpretowana przez Java Virtual Machine, która jest środowiskiem multiplatformowym i działa na wielu systemach, a aplikacje napisane w Javie można z łatwością uruchamiać na różnych systemach operacyjnych. Mimo, że często zarzuca się jej, że jest dużo wolniejsza niż C++ - obecnie przyspiesza coraz bardziej.

To właśnie w Javie zostały napisane takie usługi jak Gmail, OpenOffice czy Minecraft, oraz strony internetowe takie jak Amazon, Netflix lub LinkedIn. Oprócz tego wykorzystywana do pisania aplikacji na Androida. Do zalet nauki Javy należy niewątpliwie to, że jest stosunkowo prosta i przyjazna dla początkujących. Jej składnia jest podobna do C++, ale posiada wiele gotowych bibliotek z popularnymi rozwiązaniami.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Junior Front-End Developer, Senior Front-End Developer, Junior Back-End Developer, Senior Back-End Developer, Full-Stack Developer, Java Developer, iOS Developer, .NET Developer, Android Developer, Unity Developer
Wynagrodzenia netto: 3500-18000 zł
Kto rekrutuje? WP, Samsung, Roche, ING, BrainJobs, Nokia, mBank, Asseco, Accenture, Pwc, PKO, Daftcode, Netia, Netguru, Ceneo, Pracuj.pl, HSBC

zobacz oferty pracy
6 godzin 17 minut

Kurs Programowanie w Java

od Podstaw

Kurs, który masz przed sobą, będzie doskonałym wprowadzeniem w świat programowania. Autor opowie Ci o wszystkich najważniejszych konstrukcjach języka, takich jak zmienne, typy danych, instrukcje warunkowe, pętle, tablice, obiekty czy metody. Poznasz dobre praktyki kodowania w języku Java, dowiesz się jakich narzędzi najlepiej używać przy procesie pisania aplikacji, oraz krok po kroku i od podstaw na praktycznych przykładach nauczysz się tworzyć pierwsze, funkcjonalne programy. Dzięki temu wiedza zdobyta w kursie nie będzie tylko suchą teorią, ale pozwoli Ci szybko przystąpić do realizacji własnych projektów z wykorzystaniem języka Java!

Sylwester Madej

8 godzin 35 minut

Kurs Java

Techniki Zaawansowane

Java, oraz ogólnie JVM, są obecnie jednym z najbardziej popularnych ekosystemów. Powstają w nim aplikacje biznesowe, mobilne oraz różne rozwiązania do rozproszonego przetwarzania danych bazujące na stacku Hadoop. Jest to ważny język nie tylko dla programistów samej Javy, ale również dla programistów innych języków - takich jak Kotlin, Scala czy Groovie. W tym kursie skupiamy się na języku i poszczególnych API dołączonych w ramach standardowej biblioteki, takich jak kolekcje, klasy do pracy z bazą danych czy też te pomagające radzić sobie z wielowątkowością w pisanych przez nas programach. Po tym kursie będziesz czuł się bardziej pewnie i będziesz mógł spokojnie zająć się poznawaniem frameworków i bibliotek typowych już dla konkretnych zastosowań Javy, na przykład takich jak Spring, Hibernate i Android SDK.

Rafał Solarski

1 godzina

Wprowadzenie do Kotlin

Szybkie Programowanie na Androida

Java od zawsze stanowiła wąskie gardło tworzenia aplikacji na Androida. Programiści wiele czasu muszą poświęcać na czynności takie jak implementowanie interfejsów i iterowanie po kolekcjach. Wielkimi krokami zbliża się Java 8, ale zanim oficjalnie pojawi się na Androidzie mini jeszcze trochę czasu - a już teraz istnieje dobra alternatywa, w postaci języka Kotlin, określanego jako Swift dla Androida. W trakcie warsztatu przyjrzymy mu się dokładniej, powiemy dlaczego naszym zdaniem jest wart zainteresowania i ustalimy co trzeba wiedzieć, aby z powodzeniem zacząć używać Kotlina jako alternatywy dla Javy.
Przerabiając kursy tworzenia aplikacji na system Android na eduweb.pl poznasz dobrze cały ekosystem Androida, a po zapoznaniu się z warsztatem Kotlin będziesz mógł z powodzeniem wykorzystywać ten język w tych samych projektach, w których dziś korzystasz z Javy.

Sylwester Madej

}