Menu

Programowanie i WWW

Czym jest: iOS?

iOS to system operacyjny opracowany przez Apple na potrzeby urządzeń mobilnych. W jego skład wchodzi obecnie cały ekosystem urządzeń mobilnych - iPhone, iPad, a nawet Apple Watch z pokrewnym watchOS. Wybierając kurs iOS na eduweb.pl nauczysz się jak projektować aplikacje zgodne z wytycznymi Apple dla developerów. Znajdziesz w nim wszystko, co jest potrzebne, by poznać wytyczne UI/UX, techniki projektowania w Photoshop i Sketch i nauczyć się jak tworzyć layouty aplikacji od mockupu po eksport grafiki. Dodatkowo znajdziesz tutaj gotowe komponenty, biblioteki i inne, przydatne materiały.

Językiem programowania wykorzystywanym do tworzenia aplikacji na iOS jest Swift, którego podstawy również poznasz w kursie, by w ten sposób na praktycznym przykładzie stworzyć aplikacje gotowe do publikacji w App Store.

App Store jest najlepiej zarabiającą platformą do sprzedaży aplikacji i usług mobilnych, a developerzy tworzący aplikacje na iPhone’y deklarują największe zarobki spośród programów i gier pisanych na wszystkie systemy mobilne, co może być dobrą motywacją do tego, by zacząć naukę tworzenia aplikacji pod iOS z eduweb.pl.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Java Developer, iOS Developer, Android Developer
Wynagrodzenia netto: 7000-18000 zł
Kto rekrutuje? Samsung, Asseco, Accenture, Pwc, PKO, Daftcode, Netia, Netguru, WP, Nokia, Ceneo

zobacz oferty pracy
30 minut

Wprowadzenie do Augmented Reality

Poznaj Tajniki Tworzenia Aplikacji i Gier w AR

W tym Warsztacie wprowadzimy Was w tajniki zagadnień związanych z Augmented Reality. AR, czyli tak zwana „Rzeczywistość Rozszerzona”, to temat, który z roku na rok dynamicznie zyskuje na popularności. Uczestnicząc w warsztacie dowiecie się między innymi z czym wiąże się technologia AR i poznacie kilka przykładowych aplikacji wykorzystujących ten system. Przekonacie się również jakie narzędzia warto poznać, aby móc przystąpić do tworzenia aplikacji czy gier w rzeczywistości rozszerzonej.

Michał Wedlechowicz

Kurs iOS - system operacyjny Apple

Charakterystyczne urzadzenia z nadgryzionym jablkiem wyrózniaja sie na tle konkurencji praktycznie wszystkim. Nie da sie ukryc, ze z kazdym rokiem zyskuja one coraz wieksza popularnosc nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale takze w Europie, w tym w Polsce. Z tego powodu deweloperzy oraz programisci musza radzic sobie z zupelnie innym systemem operacyjnym, niz w przypadku innych producentów. Wlasnie z tego powodu kurs iOS cieszy sie bardzo duzym zainteresowaniem. Przekonaj sie sam aby zobaczyc, w jaki sposób przygotowac sie do odpowiedniego programowania aplikacji w urzadzeniach firmy Apple.

iOS deweloper - kurs programowania na rózne urzadzenia

Czym przede wszystkim wyróznia sie firma Apple? Kompatybilnoscia i niespotykanym na swiecie parowaniem rozmaitych urzadzen. Wlasnie dlatego posiadacze tabletów i smartfonów z nadgryzionym jablkiem moga sie poczuc tak, jakby mieli praktycznie to samo urzadzenie w reku. Dlatego wlasnie tak duzym zainteresowaniem na rynku cieszy sie iOS deweloper. Kurs przygotuje Cie nie tylko do tworzenia aplikacji na smartfony, ale równiez na inne urzadzenia z tabletami na czele. Co ciekawe, z systemu operacyjnego iOS mozna wyróznic takze zegarki Apple Watch, których software oparty jest na pokrewnym watchOS.

Kurs programowania iOS - co w nim znajdziemy?

Przede wszystkim kurs programowania iOS ma Cie przygotowac do odpowiedniego zaprojektowania aplikacji na iPhone'y i iPady. Poruszamy sie tutaj w jezyku Swift, którego podstawy oczywiscie poznasz w trakcie kursu. Dzieki temu bedziesz mógl przejsc dalej - od zaznajomienia sie z zasadami UX oraz UI zaczynajac, przez kolejne szczeble zwiazane z grafika oraz layoutem. Pokazemy Tobie najlepsze techniki projektowania w Photoshopie oraz Sketchu, a takze sposoby na eksport grafiki. Na zapominamy równiez o materialach w postaci gotowych komponentów oraz bibliotek.

Programowanie iOS - kurs warty zachodu?

Podczas podsumowania drugiego kwartalu 2021 roku Tim Cook pochwalil sie rekordowymi wynikami sprzedazy w wielu krajach, w tym w Polsce. Pokazuje to, jak gigantycznym zainteresowaniem nad Wisla ciesza sie produkty amerykanskiego giganta. Z tego jasno wynika, ze równiez na rynku z duzym zainteresowaniem odbiera sie programowanie iOS. Kurs z cala pewnoscia pozwoli rozwinac Ci sie w wielu wspomnianych juz aspektach. Dzieki niemu zdecydowanie latwiej mozna poruszac sie na rynku pracy, gdzie caly czas programistów poszukuja giganci z rozmaitych branz i srodowisk biznesowych.

}