Kurs Programowanie Android
Techniki ZaawansowaneNaucz się programować zaawansowane aplikacje na Androida z najnowszym API oraz wykorzystując Material Design.
Korzystając z tego materiału poznasz od podstaw ekosystem programistyczny platformy Android i zaczniesz programować własne, nowoczesne aplikacje mobilne! Kurs, który masz przed sobą, to obszerne wprowadzenie przygotowane przez eksperta – praktyka, który wykorzystuje tą wiedzę w codziennej pracy. Na przestrzeni ponad 7 godzin materiału wideo poznasz najważniejsze koncepcje programowania aplikacji na platformę Android.
W Kursie, na przestrzeni ponad 6 godzin materiału wideo, poznasz najważniejsze koncepcje programowania aplikacji na platformę Android. Rozpoczniemy od instalacji środowiska oraz przeglądu najważniejszych narzędzi przydatnych w pracy developera platformy Android. Następnie od podstaw zaprogramujemy trzy praktyczne aplikacje, na przykładzie których poznasz najważniejsze kontrolki i schematy pracy w Android Studio, jak również programowania w Java na potrzeby Androida. Praktyczne przykłady przygotowaliśmy tak, aby poza omówieniem ważnych koncepcji platformy, takich jak cykl życia aplikacji, przekazać także szereg schematów wdrażania stylów oraz implementacji zasad Material Design do Twoich projektów.Kurs rozpoczniemy od poznania źródeł, z których warto korzystać podczas nauki oraz przygotujemy środowisko do tworzenia aplikacji składające się z Javy, Android Studio i SDK oraz emulatora. Dzięki temu będziemy mogli zacząć tworzyć i testować kolejne projekty.
Pierwszym projektem, który wprowadzi nas w podstawowe elementy składowe aplikacji, będzie kalkulator. Zaczniemy do zbudowania klawiatury i wyświetlacza oraz napiszemy obsługę prostych operacji matematycznych. Następnie dostosujemy wygląd aplikacji do założeń Material Design, korzystając z możliwości oferowanych przez style w Androidzie. Ostatnim krokiem będzie stworzenie bardziej rozbudowanego widoku w wersji poziomej (landscape). Przy okazji poznamy prawidłowy sposób obsługi obrotów ekranu, mechanizm zasobów oraz cykl życia Activity.
Celem drugiego projektu jest pokazanie jak budować aplikacje korzystające z wielu ekranów (Activity) oraz jak przekazywać dane pomiędzy nimi. Stworzymy aplikację do zarządzania paletą kolorów, składającą się z ekranu z listą kolorów oraz ekranu dodawania i edycji kolorów. Przy okazji będziemy mieli szansę wykorzystać kontrolkę RecyclerView, która jest popularnym sposobem wyświetlania kolekcji obiektów. Dane będziemy zapisywać w magazynie SharedPreferences w formacie Json.
Ostatni projekt to prosta, ale kompletna, multimedialna encyklopedia układu słonecznego, która mogłaby wylądować w Google Play. Poznamy jak tworzyć złożoną nawigację w aplikacji z wykorzystaniem klas Fragment, ViewPager, NavigationView. Zobaczymy jak implementować bardziej zaawansowane elementy Material Design, korzystając z biblioteki Design Support, która umożliwia ich użycie nawet na starszych wersjach Androida. Duża ilość treści pozwoli nam pokazać jak zrealizować ładowanie danych korzystając z mechanizmu Assets, jak parsować pliki Json oraz jak wyświetlać asynchronicznie dane z plików graficznych. W ramach bonusu nauczymy się tworzyć dedykowane ekrany dla tabletów oraz jak wykorzystywać fragmenty, aby współdzielić jak najwięcej kodu pomiędzy wersjami aplikacji.
Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć przygodę z tworzeniem mobilnych aplikacji na platformę Android i mają już opanowane podstawy języka Java. Jeśli jeszcze nie potrafisz programować w Java, polecamy nasz kurs Java od Podstaw, dzięki któremu uzupełnisz braki.
Ten kurs nie posiada jeszcze transkryptu. Choć bardzo się staramy, wygenerowanie transkryptów do wszystkich kursów jest bardzo czasochłonne. W wielu przypadkach wymaga zaangażowania drogiego oprogramowania i godzin pracy przy poprawianiu transkryptu tak, aby był on możliwie jak najlepszy.
Zależy nam na tym, aby przygotować transkrypty do wszystkich naszych treści. To jedyny sposób dla osób niedosłyszących, aby mogły wygodnie uczyć się technologii. Poza tym, transkrypty ułatwiają skanowanie kursu w poszukiwaniu informacji i jego indeksowanie.
Szukamy osób, które mogłyby nam pomóc w poprawianiu transkryptów. Jeśli masz chwilę wolnego czasu i interesuje Cię dany kurs, w zamian za taką pomoc chętnie udostępnimy Ci wybrany materiał. Wyślij swoje zgłoszenie tutaj, jeśli możesz pomóc nam rozwijać platformę.