Masz już konto? Zaloguj się

Kreacje 3D w Modo

Zapraszamy na wyjątkowy kurs, w którym będziesz mógł przejść cały proces tworzenia świetnej ilustracji od szkicu aż do finalnego renderu i postprodukcji w Photoshop

17 lekcji

7h 38min

Kreacje 3D w Modo - Z Photoshop, Illustrator i ZBrush

Wielu grafików, dla których najważniejszym narzędziem był do tej pory Photoshop, sięga po aplikacje 3D, które oferują niesamowite możliwości. Połączenie klasycznej ilustracji oraz technik 3D pozwala wejść na zupełnie inny poziom umiejętności jak i odpowiedzieć na obecne wymogi rynku. Na szczęście, praca z aplikacjami 3D staje się coraz łatwiejsza a ich nauka jest na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy na wyjątkowy kurs, w którym będziesz mógł przejść cały proces tworzenia świetnej ilustracji od szkicu aż do finalnego renderu i postprodukcji w Photoshop.

Kreatywny Workflow

W kursie wykorzystujemy szereg aplikacji jak Modo, ZBrush, Photoshop i Illustrator, pokazując efektywny obieg pracy między tymi narzędziami. Zagadnienia z zakresu 3D są opracowane w taki sposób, aby poradziły sobie z nimi bez problemu osoby początkujące w 3D, a także ci z Was, którzy wykorzystują na co dzień inne oprogramowanie 3D. W Kursie zobaczysz inspirujący, twórczy proces kolejnych etapów powstawania ilustracji oraz uniwersalne metody, które zwiększą jakość Twojej pracy. Wojciech Magierski rozłoży stworzone kreacje na czynniki pierwsze, odtwarzając krok po kroku wykonane w nich elementy graficzne, począwszy od stworzenia brył 3D aż po postprodukcję w Photoshop

Szkic i pierwsze etapy pracy

Pierwszym krokiem jest dobór precyzyjnych narzędzi, które nie będą ograniczać Cię podczas tworzenia. Sam warsztat jest niezbędny do tego, aby pracować wydajnie, koncentrując się wyłącznie na swojej kreatywnej wizji. Warto bardzo dobrze poznać zasady oraz narzędzia w aplikacjach graficznych abyś mógł zawsze umiejętnie wybrać technikę, która będzie prowadziła do osiągnięcia artystycznego zamysłu. W pierwszej kolejości wykonaliśmy szkic na kartce papieru. Przygotowaliśmy dość precyzyjny szkic, dzięki czemu uda nam się go łatwo przełożyć na wektory w kolejnym etapie.

Wektorowy projekt w Adobe Illustrator

Druga część to wykonanie dokładnego obrysu w Adobe Illustrator i przygotowanie concept art’u na potrzeby modelu 3D. Kontrola nacisku w tablecie pozwoliła uzyskać płynne linie na podstawie szkicu w rekordowym czasie, jednak pokażemy Ci także techniki, które umożliwią wykonanie projektu z pomocą myszki. Będziemy starali się uzyskać już w Illustratorze jak najlepszy efekt i pokazać Ci jak najwięcej skutecznych technik, jeśli jednak chcesz skoncentrować się na modelu 3D, Twoja ilustracja nie musi być tak zdetalowana.

Modelowanie w 3D

Następny krok polega na opracowaniu na podstawie wektorowego conceptu, modelu 3D. Do realizacji tego zadania wybraliśmy Modo w połączeniu z ZBrush. Równie dobre efekty mogłoby też dać wykorzystanie Cinema 4D. Wspomniane aplikacje są dość łatwe do opanowania przez grafików. W Kursie zajmiemy się omówieniem od podstaw aplikacji Modo tworząc mniej i bardziej złożone modele, a także optymalizując ustawienia aplikacji i opcje renderowania aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Rzeźbienie z ZBrush

Duży udział w powstawaniu ilustracji miała aplikacja ZBrush, która pozwoliła na intuicyjne stworzenie elementów ubrania. W ten sposób można niezwykle intuicyjnie stworzyć model o świetnych, organicznych kształtach. Z pomocą ZBrusha wymodelowaliśmy takie elementy jak bluza i spodnie naszego bohatera. Następnie pokażemy Ci jak wszystkie elementy poskładać w całość i przygotować finalny render do postprodukcji w Photoshop.

Postprodukcja w Photoshop

Ostatni etap to praca z wyeksportowanym renderem z Modo w aplikacji Photoshop. W ten sposób przygotujemy render abyśmy mogli bardzo łatwo nałożyć w Photoshopie teksturę oraz pracować z każdym elementem ilustracji z osobna. Następnie będziemy pracować z warstwami korekcyjnymi które pozwolą nam uzyskać finalny efekt.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Kompletny proces wykonania ilustracji 2D i 3D
 • Tworzenie ilustracji ze szkicu w Adobe Illustrator
 • Wprowadzenie do programu Modo
 • Modelowanie postaci i elementów tła w Modo od podstaw
 • Praca z ZBrush i modelowanie ubrania i innych elementów
 • Postprodukcja projektu w Adobe Photoshop
 • Masa sztuczek, trików i omówienie kreatywnego procesu
 • I wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został opracowany dla wszystkich osób, które pracują z grafiką i posługują się już Photoshopem i Illustratorem oraz chcą wejść na wyższy poziom włączając do swojego warsztatu aplikacje 3D. Nie musisz jednak mieć doświadczenia w pracy z 3D, ponieważ wszystkie operacje związane z modelowaniem szczegółowo omówimy od podstaw. Ten kurs będzie ogromnym zastrzykiem inspiracji i praktycznych technik pracy, które stosują najlepsi graficy do uzyskania optymalnych rezultatów.

Czego się nauczysz?

 • Kompletny proces wykonania ilustracji 2D i 3D

 • Tworzenie ilustracji ze szkicu w Adobe Illustrator

 • Wprowadzenie do programu Modo

 • Modelowanie postaci i elementów tla w Modo od podstaw

 • Praca z ZBrush i modelowanie ubrania i innych elementów

 • Postprodukcja projektu w Adobe Photoshop

 • Masa sztuczek, trików i omówienie kreatywnego procesu

 • I wiele wiecej!

Zawartość

Kreacje 3D w Modo

7 rozdziały 17 lekcji 7h 38min

 • Wstęp

  3min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  3min

 • Praca w Adobe Illustrator

  1h

  Concept w Illustrator

  1h

 • Modelowanie 3D

  2h 16min

  Modelowanie puszek

  32min

  Modelowanie deskorolki

  18min

  Modelowanie czapeczki

  20min

  Praca z modelem ulicy

  15min

  Modelowanie domków

  12min

  Elementy tła

  35min

  Budynki w tle

  4min

 • Praca z ZBrush

  2h 39min

  Projektowanie ubrania

  38min

  Trampki i sznurówki

  54min

  Detale twarzy i rąk

  17min

  UV Mapping oraz Rzeźbienie

  50min

 • Tworzenie detali

  51min

  Praca z paskiem i kieszonką

  Podgląd lekcji

  16min

  Przypisywanie Materiałów

  36min

 • Renderowanie

  11min

  Ustawienia Renderowania

  11min

 • Postprodukcja Ilustracji

  37min

  Postprodukcja w Photoshop

  37min

Autor kursu

Wojciech Magierski

Średnia ocen autora: 5

Bio
Wojciech Magierski - ilustrator, artysta cyfrowy - urodził się w 1983 r. Na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie. Jego ilustracje publikowane są w magazynach graficznych na całym świecie. W dosyć krótkiej karierze zawodowej osiągnął m.in. dwa znaczące sukcesy - jego projekty zostały zamieszczone na okładkach magazynów Advanced Photoshop w Wielkiej Brytanii oraz Computer Arts w Polsce. Pisze lekcje i nagrywa kursy video dla młodszego pokolenia grafików. W swojej twórczości koncentruje się na fotomanipulacjach i ilustracjach cyfrowych. Jest aktywnym uczestnikiem międzynarodowego kolektywu graficznego Slashthree i polskiego kolektywu Goverdose. Jego portolio znajduje się na stronie www.magierski.pl.
Inne kursy tego autora
Kurs ZBrush i Substance Painter Kurs ZBrush

Kurs Kreacje 3D w Modo

 • 17 lekcji wideo

 • 7h 38min materiału

 • Ostatnia rewizja 18.03.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Kreacje 3D w Modo

 • 17 lekcji wideo

 • 7h 38min materiału

 • Ostatnia rewizja 18.03.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych