Menu

Kursy animacji komputerowej

W ramach: Grafika i Interfejsy

Czym jest: Visual FX i Animacja

Visual FX i animacja to tematy, które z pewnością zainteresują każdą osobę związaną z amatorska lub profesjonalną postprodukcją materiałów wideo. Z wykorzystaniem kursów na eduweb.pl poznasz techniki animacji komputerowej oraz nauczysz się jak dodawać efekty specjalne do filmów.

Aby nauczyć się tworzyć efekty specjalne dowiesz się jak obsługiwać After Effects, w którym będziesz w stanie już po niedługim czasie wykonać wiele kreatywnych efektów. Dowiesz się jak tworzyć efekty specjalne, zarówno korzystając z gotowych bibliotek jak i tworząc własne akcje od zera.

Na przykładzie licznych reklam mówimy wykorzystane efekty i pokażemy Ci w jaki sposób wyprodukować gotowe do emisji materiały. Nauczysz się tworzyć animacje, wykorzystując grafiki wektorowe i inne ilustracje, co pozwoli na przygotowanie kreatywnych i efektownych infografik i przedstawiania danych. Dowiesz się jak powstają teledyski oraz wykonasz od podstaw przykładowe, praktyczne projekty wykorzystujące efekty specjalne.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów Visual FX i Animacja

Stanowiska: 3D Graphic Designer, Visual FX Designer, Animation designer
Wynagrodzenia netto: 3500-3800 zł
Kto rekrutuje? Netguru, Allegro, WP, Samsung, Ceneo, Growbots, Daftcode, CD Projekt RED, Ten Square, ef+ worldwide, Nizio Design International

zobacz oferty pracy
54 minuty

Animacja dla Social Media

Projektowanie ruchu z Animation Composer i After Effects

Witaj w godzinnym Warsztacie poświęconym animacji w After Effects na potrzeby kampanii w media społecznościowych. Tym razem korzystając z gotowych presetów przyspieszających pracę oraz prostych troków animacyjnych dowiesz się jak szybko stworzyć profesjonalne wideo dla SM. After Effects w połączeniu z darmowym pluginem Animation Composer 3 pozwoli Ci uzyskać bardzo dobre rezultaty i miękkie animacje bez znajomości zaawansowanych ekspresji oszczędzając czas. Ponadto dowiesz się jak pracować z animacją ścieżek oraz z Graph Editor, aby projektowany przez Ciebie ruch wyglądał płynnie i naturalnie. Zapraszamy!

Michał Wedlechowicz

9 godzin 33 minuty

Kurs Animacji 2D

od Podstaw

Witaj w kursie animacji 2D. Jest to obszerny materiał szkoleniowy, który nauczy Cię nie tylko pracy narzędziowej, ale przede wszystkim kreatywnego podejścia do projektowania ruchu. Nasz praca będzie oparta o podstawowe zasady dobrej animacji, które na każdym kroku będziemy stosować w poszczególnych scenach. Skupimy się również na pracy w technice Frame by Frame, a także połączymy tą technikę z pluginem DUIK do After Effects, aby realizowanie animacji przebiegało sprawnie i łatwo.

Michał Wedlechowicz

4 godziny 39 minut

Animacja w After Effects

Praktyczne Projekty

Ten Kurs składa się z serii warsztatów poświęconych budowaniu animacji w oparciu o grafiki wektorowe. Jeżeli chcesz nauczyć się tworzyć kreatywne gify i płynne, krótkie animacje - ten materiał jest właśnie dla Ciebie. Wykorzystasz pełnię możliwości After Effects, a tam, gdzie ich braknie - wykonasz projekty z pomocą odpowiednich, użytecznych pluginów. Przygotowane wcześniej ilustracje wektorowe zoptymalizujesz pod kątem animacji, a następnie zaciągniemy wszystko do After Effects.

Michał Wedlechowicz

34 minuty

Adobe Character Animator

Wprowadzenie

Character Animator to ciekawa i pełna potencjału aplikacja pozwalająca na automatyzację animacji postaci. Podczas tego warsztatu dowiesz się jak z niej korzystać i zacząć animować szybciej, wygodniej i efektownie.

Michał Wedlechowicz

6 godzin 58 minut

Kurs Animowane Infografiki

w After Effects

Twórz efektowne reklamy i animacje typu Explainer Video! Ten kurs to wszystko, czego potrzebujesz, aby projektować nowoczesne i efektowne klipy informacyjne. Poznaj najlepsze techniki i dowiedz się w jaki sposób tworzyć animację tekstu czy danych statystycznych. Przygotujesz również reklamę aplikacji mobilnej oraz produktu pudełkowego, którą zamieścisz na YouTube, Facebooku, bądź nawet wyemitujesz w TV. Pokażemy Ci wiele przykładów przykładów obecnych trendów, podsuniemy ciekawe pomysły i inspiracje, a jako bonus do kursu otrzymasz pakiet presetów i animowanych masek gotowych do wykorzystania w komercyjnych projektach!

Patryk Scelina

6 godzin 3 minuty

Kurs After Effects

od Podstaw

Chciałbyś tworzyć animacje reklamowe, infografiki, lub może zależy Ci na umiejętności obróbki materiału filmowego? Poznaj podstawy After Effects! Przygotowaliśmy dla Ciebie ten wyjątkowy kurs od podstaw, który wprowadza w techniki pracy w programie After Effects CC niezależnie od tego, czy interesuje Cię Motion Design, czy filmowe efekty wizualne! Z tym kursem poznasz uniwersalne narzędzia, z których kreatywnie korzystając możesz tworzyć dosłownie wszystko. After Effects jest potężnym narzędziem, które grafikom pracującym w programach takich jak Photoshop czy Ilustrator, pozwoli rozwinąć skrzydła wprawiając w ruch stworzone grafiki. Amatorom filmowania pozwoli natomiast przekształcić nawet najprostsze statyczne kadry w pełne życia, złożone kompozycje. Cały potencjał After Effects CC jest w zasięgu ręki – nie czekaj i zacznij naukę już teraz!

Patryk Scelina

7 godzin 18 minut

Kreatywna Rozwałka w After Effects

Kulisy pracy Eksperta

Z pewnością znasz już potencjał Adobe After Effects. Ta fantastyczna aplikacja do postprodukcji i efektów wizualnych ma ogromny potencjał i grono wiernych użytkowników. Nawet jeśli jesteś przekonany, że wiesz już na jego temat wszystko, czy zastanawiałeś się kiedyś, czy Twoja praca może być jeszcze bardziej wydajna?

Jerzy Drozda

3 godziny 13 minut

Kurs Adobe After Effects

Techniki Zaawansowane

Eksperci pracujący w After Effects to absolutna czołówka branży efektów specjalnych, pracujący przy największych produkcjach filmowych. Sam program jest jednak na tyle elastyczny, że pozwala w bardzo prosty sposób tworzyć efekty wizualne na potrzeby projektów do sieci, takich jak intra czy efekty stron WWW, czy krótkich filmów. W najnowszym kursie poznasz tajniki zaawansowanej pracy w AE.

Jerzy Drozda

2 godziny

Adobe Animate CC - Wprowadzenie

Zobacz nowości, które pojawiły się w Adobe Animate CC - aplikacji, która zastąpiła Flash i oferuje tworzenie animacji czy bannerów zgodnych z nowymi standardami HTML5.

Grzegorz Róg

1 godzina

Zorza polarna w After Effects

Zorza polarna - piękne zjawisko, którego nie sposób doświadczyć w naszym kraju. Na szczęście, aby móc się nią zachwycać wystarczy After Effects i trochę sprytu.

Jerzy Drozda

1 godzina 16 minut

Własne systemy cząsteczkowe

Dowiedz się jak zbudować prosty generator losowy działający jak system cząsteczkowy bez użycia plug-in'ów.

Jerzy Drozda

40 minut

Case study - Eucerin Cosmetics

Zobacz jak użyliśmy After Effects i Photoshop aby stworzyć ten projekt na rzecz badania marki dla firmy kosmetycznej Eucerin.

Jerzy Drozda

1 godzina 20 minut

Element 3D i wolumetryka

Element 3D, wolumetryczne światła, konwertowanie współrzędnych 3D na 2D, skrypty, kamery i expressions. Wszystko w jednej mega lekcji.

Jerzy Drozda

42 minuty

Kaskadowe animacje

Zestaw prostych expressions ułatwi Ci animowanie interfejsów użytkownika, ikonografii i innych elementów graficznych

Jerzy Drozda

45 minut

Kluczowanie bez green'a

Klasyczne zadanie w trudnych warunkach: jak wykluczować postać z pierwszego planu bez greenscreen'a

Jerzy Drozda

55 minut

Czołówka Killer Elite

Odświeżymy nieco technikę zaprezentowaną w bonusowych lekcjach z moich kursów After Effects odtwarzając czołówkę do filmu Killer Elite.

Jerzy Drozda

40 minut

Triki kamerowe i korekta koloru

Od nas zawsze dostajecie coś ekstra. Tym razem dwa tematy w jednej lekcji. Obsługa kamery 3D w After Effects oraz prosta korekta kolorów.

Jerzy Drozda

50 minut

Tekst przed kamerą

Wielce elegancka i niezwykle prosta w konstrukcji animacja otwierająca, której możecie użyć w Waszym dowolnym projekcie.

Jerzy Drozda

50 minut

Motylkowa dyspersja

Kochacie Eduweb Live? Pewnie, że tak. Stąd tematem tej lekcji są motylki i generowanie całej gromadki motylków z dowolnego obrazu.

Jerzy Drozda

2 godziny

Światła Miasta

Zajęcia przeprowadzone na Waszą specjalną prośbę. Tym razem animujemy zapalanie i gaszenie okien - oczywiście bez klatek kluczowych.

Jerzy Drozda

2 godziny 35 minut

Minecraft w After Effects

Tworzenie grafiki w stylu Minecraft. Poza warstwą wizualną w lekcji znajdziesz mnóstwo praktycznych porad zarządzania projektem.

Jerzy Drozda

45 minut

Generowanie terenu 3D

Kreatywne zastosowanie pluginu ShapeShifter do automatycznego generowania terenu 3D wraz z dynamicznie renderowaną teksturą.

Jerzy Drozda

50 minut

Equalizer w After Effects

Zobacz jak z pomocą narzędzi After Effects wykonać efektowny, animowany Equalizer.

Jerzy Drozda

50 minut

Zadyma z czasem

Dowiedz się jaki potencjał drzemie w efekcie Time Blend FX na przykładach animacji dymu i ognia.

Jerzy Drozda

45 minut

Włochate animacje

Poznaj efekt CC Hair i zobacz, jak z jego pomocą przygotować atrakcyjnie wyglądający tekst.

Jerzy Drozda

45 minut

Tablet w animacji

Poznaj nietypowe sposoby na wykorzystywanie swojego Tabletu w pracy z wideo i animacją oraz uzyskaj dostęp do autorskiej aplikacji.

Grzegorz Róg

50 minut

Animowane intro

Warstwy tekstowe, Trapcode Particular i własne cząsteczki, oraz ciekawe sztuczki z compositingu.

Jerzy Drozda

1 godzina 3 minuty

Eksperymentowanie z dźwiękiem

Expressions, dźwięk, generowanie obrazu, zapomniane przęłączniki, bezużyteczne efekty, i jeszcze raz expressions.

Jerzy Drozda

1 godzina 10 minut

Atomowe Expressions

Proste wyrażenie expression Math.sin() potrafi więcej niż może Ci się wydawać.

Jerzy Drozda

40 minut

Discovery i Oral-B

Poznaj kulisy powstania spotu sponsorskiego Oral-B dla kanału Discovery.

Jerzy Drozda

1 godzina

Wstęp do Expressions

Dowiedz się czym jest najpotężniejsze narzędzie dostępne w After Effects i jak go w prosty sposób używać.

Jerzy Drozda

1 godzina

Studium pluginow - Particular w praktyce

Kolejne spotkanie na temat Trapcode Particular, w którym skorzystamy z omówionych we wcześniejszej sesji funkcji do stworzenia pasa meteorytów.

Jerzy Drozda

Kursy animacji komputerowej - popularna sciezka rozwoju

Amatorska i profesjonalna postprodukcja materialów wideo cieszy sie naprawde duzym zainteresowaniem. Jak widac dotyczy to osób zarówno zajmujacych sie tym zawodowo, jak równiez tworzacych z czystej pasji. Dla kazdego znajdziemy na eduweb.pl takie kursy animacji komputerowej, które beda odpowiadac ich potrzebom. W trakcie zajec poznasz bardzo duzo przydatnych informacji, które wykorzystac w przyszlosci. Kursy animacji komputerowej przede wszystkim pokaza Wam, jak dodawac efekty specjalne do materialów wideo oraz techniki samej animacji.

Kurs animacji - co w nim znajdziesz?

Kazdy kurs animacji opiera sie na narzedziu, które bedziesz w przyszlosci wykorzystywac. W naszym przypadku jest to After Effects. Juz po krótkim czasie od rozpoczecia naszego szkolenia bedziesz w stanie wykorzystywac go do tworzenia wielu kreatywnych efektów. Kurs animacji daje Tobie przede wszystkim znacznie szerszy wachlarz umiejetnosci. Z jednej strony poznasz sposoby na odpowiednie wykorzystywanie zawartosci dostepnych bibliotek. Dodatkowo bedziesz mógl tworzyc efekty specjalne praktycznie od zera, co takze moze przydac sie w przyszlosci.

Kurs animacji 3D z wyjatkowymi efektami

Kurs animacji 3D powinien byc dostosowany do naszych potrzeb. Znajdziemy mnóstwo platform, na których zachowuja sie one nieco inaczej. Dlatego wlasnie warto zauwazyc, ze na naszej stronie znajdziecie bardzo duzo szkolen przeznaczonych stricte pod jedno dzialanie. Duza popularnoscia cieszy sie przygotowany przez nas kurs animacji 3D dla mediów spolecznosciowych, a takze tworzenie grafiki w stylu Minecraft. W zawodzie grafika w duzej mierze liczy sie kreatywnosc, dlatego dajemy Wam mozliwosc poznania wielu róznych narzedzi. Naleza do nich miedzy innymi wlochate grafiki, tworzenie swiatel miasta oraz dodawanie tekstu w oryginalny sposób.

Kurs tworzenia animacji - doceniony przez pracodawców

Projektowanie stron internetowych oraz aplikacji mobilnych to bardzo zlozony proces. Osoby, które ukonczyly przygotowany przez nas kurs tworzenia animacji, ciesza sie bardzo duzym zainteresowaniem na rynku pracy. Takie detale jak plynne przejscia czy tez dodatki do filmów wideo przyciagaja odbiorce. Doskonale zdaja sobie sprawe z tego osoby stojace na czele zespolów projektowych. Doceniaja oni nie tylko deweloperów, ale takze tych majacych za soba kurs tworzenia animacji. Dotyczy to zarówno malych oraz srednich przedsiebiorstw, jak równiez gigantów korporacyjnych, takich jak Samsung, Allegro czy tez WP.

}