Menu

Druk i DTP

W ramach: Grafika i Interfejsy

Czym jest: Druk i DTP

Z kursów poświęconych drukowi i DTP dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby skutecznie pracować nad profesjonalnymi projektami wykorzystywanymi do druku. Przekonasz się jakie są zasady przygotowywania każdego rodzaju materiałów do druku - od tego jak przygotować ulotkę, jak zaprojektować wizytówkę albo banner, przez to jak zrobić kalendarz, aż po rozbudowane projektowanie opakowań czy profesjonalne przygotowywanie nadruków na tekstylia.

W trakcie kursu druku oraz kursu DTP dowiesz się również jak działają zasady poligraficzne - powiemy Ci o różnych rodzajach druku, tak, byś wiedział co sprawdzi się w jakiej sytuacji i jak przygotować pliki przed wysłaniem do drukarni w taki sposób, aby produkt dokładnie spełniał Twoje oczekiwania.

Jeżeli zastanawiasz się jakie narzędzia wykorzystywane są w DTP - w kursach DTP nauczysz się tego jak obsługiwać Adobe InDesign, w którym nauczysz się profesjonalnego składu książek oraz publikacji, które wyeksportujesz później do druku lub do formatu PDF. Nauczysz się nawet tego jak tworzyć publikacje cyfrowe w ePub, zarówno w wersji Reflowable jak i Fixed Layout. Dodatkowo wykorzystamy również Adobe Illustrator czy Adobe Photoshop, a nawet przedstawimy alternatywy dla InDesigna, takie jak Affinity Publisher.

więcej... ukryj...

Wprowadzenie

Michal Wedlechowicz dba o spójnosc i aktualnosc materialów w tym dziale. Posluchaj, dla kogo sa przeznaczone i czego sie nauczysz.

zobacz wprowadzenie

Zarobki ekspertów Druk i DTP

Stanowiska: Graphic Designer
Wynagrodzenia netto: 3500-3500 zł
Kto rekrutuje? AVON, Getin Noble Bank, Nestle, TVN

zobacz oferty pracy
4 godziny 53 minuty

Kurs Affinity Publisher

od Podstaw

Affinity Publisher to nowa - i szybko zdobywająca rynek - aplikacja do składu publikacji i łamania tekstu. Przygotowaliśmy dla Ciebie obszerny materiał wideo pokazujący krok po kroku to, jak działa ta świetna i łatwa w obsłudze aplikacja. Szereg narzędzi pozwala na szybką edycję tekstu i grafiki, a korzystając z szablonów stylów akapitowych możesz w prosty sposób dostosować typografię do swoich potrzeb. Działanie programu przedstawimy Ci na praktycznych przykładach, które wykorzystasz w swojej pracy.

Michał Wedlechowicz

5 godzin

Kurs Adobe InDesign

Projektowanie i Skład Książki

Witaj w kursie Adobe InDesign - Skład i Projektowanie Książki. Jest to zbiór najlepszych warsztatów dotyczących pracy z aplikacją InDesign, wydanych w ramach cyklu Eduweb Live. Dzięki starannie dobranym warsztatom poznasz techniki zaawansowanej pracy z narzędziami InDesigna, służącymi do składu oraz formatowania książek. Dzięki zagadnieniom zawartym w materiałach dowiesz się jak poprawnie składać publikacje w formie książki, jak czyścić tekst i pracować z typografią, a także na co zwracać uwagę podczas składu i jak poprawnie definiować style. Ponadto - stworzysz okładkę, wygenerujesz wersję cyfrową książki i poznasz stałe elementy, na które warto zwracać uwagę. Kurs ten zawiera również dodatkową, obszerną lekcję, która nie znalazła się dotychczas w naszej Bazie Wiedzy!

Michał Wedlechowicz

5 godzin 30 minut

Kurs Projektowanie Graficzne

Nadruk na Tekstyliach

Witaj w kursie projektowania wzorów drukowanych na tekstyliach! W tym kursie poznasz technologie wykorzystywane w druku na odzieży, oraz techniki pracy w popularnych aplikacjach graficznych, które pomogą Ci stworzyć kreatywne projekty, a następnie przygotować je do druku na materiałach. Dzięki lekcjom zawartym w tym kursie zrozumiesz na czym polega proces rozbarwienia wzorów do sitodruku, jak przygotować grafikę do aplikacji termotransferowej, oraz wiele, wiele więcej!

Michał Wedlechowicz

6 godzin

Kurs Techniki Druku i DTP

w Praktyce

Poznaj od podstaw techniki składu publikacji zgodnie z tajnikami sztuki poligraficznej. Dowiedz się jak pracować z najpopularniejszymi aplikacjami graficznymi w taki sposób, aby tworzyć materiały poprawnie przygotowane do druku. W kursie poznasz techniki druku i uszlachetniania oraz dowiesz się na czym polega współpraca grafika z drukarnią. Ponadto pokażemy Ci jak sprawnie i szybko sprostać technicznym wymaganiom zakładów poligraficznych!

Michał Wedlechowicz

7 godzin 30 minut

Kurs Adobe InDesign

Techniki Zaawansowane

InDesign to branżowy standard w zakresie składu tekstu i przygotowania wielostronicowych publikacji do druku. Kurs na przestrzeni 60 lekcji pokazuje od A do Z kompletny projekt przygotowania ciekawego magazynu do druku. Poza niezliczoną ilością wskazówek dotyczących samej pracy z InDesign, znajdziesz w nim także masę trudno dostępnej wiedzy na temat procesu przygotowania do druku i współpracy z drukarnią.

Michał Wedlechowicz