Menu

Grafika i Interfejsy

Czym jest: Corel Draw?

Corel Draw to profesjonalne narzędzie dla designerów, grafików i ilustratorów. Nazywany jest konkurencja dla Adobe Illustratora. Przez wiele lat był branżowym standardem i najczęściej wykorzystywanym programem do edycji grafiki wektorowej, stopniowo jednak staje się wypierany przez narzędzie od Adobe.

Mimo tego znajomość Corel Draw w dalszym ciągu jest wymagana na wielu stanowiskach. Nauka obsługi Corel Draw to dobry wybór dla każdego designera, który chce poszerzyć wachlarz swoich umiejętności. W dużej ilości firm i zakładów w dalszym ciągu pracuje się używając tego narzędzia dla designerów, a jego znajomość jest przydatna między innymi dlatego, że wciąż wiele projektów otrzymuje się właśnie w jego formacie.

**Zbrush**

ZBrush to zaawansowane narzędzie dla grafików 3D, które służy do profesjonalnego modelowania 3D. Doskonale sprawdzi się w przypadku modelowania postaci do gier komputerowych i modelowania innych elementów przestrzennych.

W Zbrush znajdziesz wiele narzędzi do wirtualnego “rzeźbienia”. Dzięki temu to aplikacja, która okaże się przydatna również dla grafików koncepcyjnych i lustratorów, którzy chcą wzbogacić swoja kompozycje. Do zalet pracy w Zbrush należy to, że jest to narzędzie aktywnie rozwijane i wykorzystywane przez wiele profesjonalnych firm zajmujących się produkcją gier komputerowych.

Nauka Zbrusha to również dobry wybór dla osób, które biegle posługują się Photoshopem i chcą pójść krok dalej, by tworzyć naturalnie wyglądające przestrzenne obiekty, których wygląd ogranicza wyłącznie wyobraźnia artysty.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Graphic Designer, Concept Artist
Wynagrodzenia netto: 3500-8500 zł
Kto rekrutuje? AVON, GetinNobleBank, Nestle, TVN, TechnipFMC, Intiaro

zobacz oferty pracy
22 minuty

CorelDRAW Graphics Suit

Nowości 2022

Korzystasz z pakietu CorelDRAW i chcesz dowiedzieć się jak wykorzystać jego możliwości w 100%? Ten warsztat jest poświęcony nowościom w aplikacji CorelDRAW, w najnowszej odsłonie pakietu CorelDRAW Graphics Suite. Odkąd aplikacja dostępna jest również na MacOS, zwiększyło się grono jej użytkowników, a ja pokażę Ci, jakie funkcjonalności oferuje najświeższa aktualizacja. W ciągu kilkudziesięciu minut pokażę, jak działają nowe funkcje edycji strony, zmiany w zakresie symboli, udostępniania, korzystania z Corel Cloud czy poznasz wersję przeglądarkową.

Michał Wedlechowicz

}